Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że po zwycięstwie ligi w 2011 i dojściu do półfinału pucharu Uefa dostałem kolosalną kasę na transfery i pensje oraz dwukrotnie rozbudowałem obiekty treningowe i obiekty dla młodzieży udało mi się też zwiększyć znacznie renomę klubu. Dzięki temu nie obawiali się przejść do Legii tacy zawodnicy jak:

Diego Verón - Argentyna N

Cilić - Argentyna PŚ

Zezinho - Brazylia OP LŚ/PŚ

Allan - Brazylia DP Ś/PŚ

i jeszcze obrońcy z Egiptu O PŚ i z Mali OŚ, bardzo zdolni :)

Wszyscy do 21 lat Poza Malijczykiem 24 lat.

 

Ale mam też pytanie, co zrobić, jeżeli Verón chce odejść? Dawali mi za niego już nawet 22 miliony, ale nie zgodziłem się, jest 2012 rok a on ma kontrakt do 2015. Jestem w stanie zapłacić mu cztery razy więcej kasy, niż ma teraz, ale on nie chce jej wziąć, tylko czeka na koniec kontraktu i jest wiecznie niezadowolony.

Niby już odpuścił i nie marudzi o odchodzeniu, ale nadal nie chce przedłużyć umowy i jest niezadowolony.

Co robić w takich sytuacjach?

 

A i objąłem dopiero co młodzieżową reprezentację Polski do 21. Ciekawie jest.

 

nic nie zrobisz bo on chce odejsc do lepszego klubu i chce sie rozwijac, w polskiej lidze to rzecz normalna, wystarczy ze zawodnik zagra dobre pol sezonu, sezon i ktos lepszy zlozy mu oferte a ty ją odrzucisz i juz jest niezadowolony... tak to juz bywa :D

Cytuję całość, bo się trochę stron już przewinęło.

 

Otóż da się jednak namówić skrajnie zdeterminowanego do odejścia bardzo dobrego gracza aby został.

 

A było to tak, po pierwszych propozycjach po ok 16mln za Diego odmówiłem, a on się wkurzył i zażądał transferu. Ja na to, że nigdy w życiu i zablokowałem możliwość sprzedaży. On więc półtora roku był niezadowolony i zdekoncentrowany przed meczem,co nie przeszkodziło mu nakopać Wiśle 4 gole w jednym meczu ;)

 

Jego wartość rosła a ja rozwijałem klub. Dostałem 85 mln na transfery po starcie w pucharze mistrzów. Kupiłem OP Ś i DP Ś z Brazylii, dwa razy rozbudowałem obiekty treningowe i młodzieżowe kupiłem też czterech bardzo dobrych obrońców i Brazylijskiego bramkarza za 31mln ;) On jednak dalej uparcie swoje, już pisali w plotkach, że dadzą mi za niego 38mln, ale wiem, że jak będzie miał 28 lat to dostanę co najmniej tyle samo, a może więcej więc sprzedać nie chce. W końcu wyszliśmy z grupy ligi mistrzów pokonując Romę 3:0.

 

Wtedy zrobiłem taki trik, na pytanie czy Diego Verón będzie mógł opuścić Legię zgodziłem się ale tylko za godziwą stawkę. On się obudził i znów zaczepiać, że chce odejść a ja wtedy, że w żadnym wypadku bo jest potrzebny klubowi ale postaram się, aby mógł spełnić swoje ambicje w Legii. No i ustąpił, ufff :D

 

http://img180.imageshack.us/img180/6979/sawomirguzik.png

Odnośnik do komentarza

 

Wtedy zrobiłem taki trik, na pytanie czy Diego Verón będzie mógł opuścić Legię zgodziłem się ale tylko za godziwą stawkę. On się obudził i znów zaczepiać, że chce odejść a ja wtedy, że w żadnym wypadku bo jest potrzebny klubowi ale postaram się, aby mógł spełnić swoje ambicje w Legii. No i ustąpił, ufff :D

 

http://img180.imageshack.us/img180/6979/sawomirguzik.png

Niestety, zwykle zadowolenie jest krótkotrwałe i góra po pół roku znów będzie marudził. Spróbuj zaproponować mu kontrakt z jak największą premią za podpisanie go, wtedy jeśli nie będzie naprawdę kozackich ofert nie stanie się niezadowolony. Jak się nie zgodzi - trudno - pieniądze za niego można zainwestować :).

Odnośnik do komentarza

Zdarzyło wam się kiedykolwiek, by piłkarz zaakceptował ofertę kontraktu zaraz po jej otrzymaniu?

Przed chwilą spotkało mnie coś takiego:

http://i35.tinypic.com/eajerc.png

Rano, 28. lutego żadnych przesłanek, nawet nie był w sferze zainteresowań. [Kontynuuj] I to niespodzianka. Najpierw wiadomość o ofercie. Spoko, przecież też mogę zaoferować przedłużenie. Chwilę potem zaskoczenie - wchodzę w profil, a tu już informacja, że podpisał kontrakt...

Pierwszy raz spotkało mnie coś takiego, to przecież forowanie komputera... ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko, że on negocjował kontrakt, obowiązujący od nowego sezonu. Ale nawet jeśli byłby to bug i negocjował w przyśpieszonym tempie, to przecież powinienem dostać wiadomość, że ktoś złożył mu ofertę, tak bym i ja mógł zdecydować się na negocjacje.

Odnośnik do komentarza

Czy ceny biletów zależą tylko od widzimisię prezesa? Jestem już kilkukrotnym mistrzem kraju, mam największą reputację wśród rumuńskich klubów, jako jedyny zespół z tego kraju gram regularnie w LM, mam wybudowany nowy, spory stadion, a ceny biletów/karnetów są dużo tańsze niż u rywali, nie mówiąc już o klubach z Polski czy Serbii! Czy można w jakikolwiek sposób na to wpłynąć? Roczne przychody z biletów są niższe niż miesięczne wydatki na płace, tonę w długach :|

 

PS: Klub kilka lat temu przejęło stowarzyszenie kibiców, ale nie pamiętam jak wcześniej wyglądały ceny... zresztą nie sądzę, żeby twórcy FM-a zadbali o takie drobiazgi jak wpływ lobby kibicowskiego w zarządzie klubu :P

Odnośnik do komentarza

Moje pytanie tyczy się edytora. Która dokładnie tabelka odwzorowuje ile będę mógł przeznaczyć pieniędzy na pensje dla zawodników itp? Wpisałem we wszystkie 3 (tam gdzie jest płaca i kasa na transfery) "9900000" i kasa na transfery jest ale na płace tygodniowe już nie... Dodatkowo nie mogę w siedzibie zarządu przerzucić pieniędzy z transferów, na te na wypłaty.

Odnośnik do komentarza

Otóż mam taki problem , kupiłem nowego laptopa i fm za chiny nie chce sie odpalić... ;/ To jakiś error na win7 32bity professional , a jak próbuje odpalić w trybie zgodności z win xp czy vista to wyskakuje ze brakuje plikow ;/ Na pececie win 7 64bity ultimate smiga normalnie ... ( laptop Toshiba Pro Satellite Intel Core i3 2,13Ghz , 4gb ram ddr3 , ati radeon 5150 )

Odnośnik do komentarza

Otóż mam taki problem , kupiłem nowego laptopa i fm za chiny nie chce sie odpalić... ;/ To jakiś error na win7 32bity professional , a jak próbuje odpalić w trybie zgodności z win xp czy vista to wyskakuje ze brakuje plikow ;/ Na pececie win 7 64bity ultimate smiga normalnie ... ( laptop Toshiba Pro Satellite Intel Core i3 2,13Ghz , 4gb ram ddr3 , ati radeon 5150 )

 

Też miałem problem z uruchomieniem FM'a na win 7 tyle, że Home Premium. Podczas uruchomienia krzyczał o braku jakiejś biblioteki.dll. Wpisałem jej nazwe w google i ściągnąłem. Potem wyskakiwał błąd. Zaktualizowałem Directx i teraz wszystko śmiga elegancko :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...