Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko - czy możecie polecić jakichś fajnych bocznych obrońców na ligę hiszpańską? Gram obecnie bodajże drugi sezon Realem Sociedad (awansowałem w pierwszym sezonie) i w przerwie wymieniłem praktycznie 3/4 składu (ale beznadziejnie ta drużyna grała na początku sezonu... ale już jest spoko :P). W przerwie międzysezonowej planuję dokupić bocznych obrońców, bo mam dosyć przeciętnych.. Najlepiej by pasowało O P + O P/L - oczywiście najlepiej młodzi, perspektywiczni, choć moja średnia wieku w składzie jest dramatyczna (a z 22/23 lata :P).

 

Szukam też środkowego pomocnika "długodystansowca" - na DPŚie mam Annan'a (genialny koleś, tylko dużo kartek łapie :P), na środku Veratti (rozgrywający) + Dessena (długodystansowiec), który niestety spisuje się średniawo.. dlatego chciałbym kupić dla niego zmiennika, a w zasadzie to kogoś lepszego od niego, żeby wskoczył do pierwszego składu..

 

Mam też pewien problem - ostatnio zauważyłem, że jak ciągle wysyłam swoich scoutów po różnych krajach, to zaczynają mi ginąć stare raporty... po prostu wchodzę w zadania scouta, wybieram raport z danego państwa, w którym jest np. 200+ wyników, odpalam "raport", a tam nic nie ma ;O Czemu tak się dzieje? Czy to jakiś bug, czy po prostu jak wysyłam dwóch scoutów do jednego kraju (oczywiście nie w tym samym czasie), to te wyniki jakoś zostają u jednego, a u innych się kasują?

 

PS Kto lepszy w roli solo kompletnego napastnika? Lacina Traore, czy Roman Lukaku? A może jeszcze ktoś inny? Poszukuję taniego klona Ibrahimovicia.. :)

Odnośnik do komentarza

co do szukania zawodnikow to mysle ze najlepiej poprzez Genie scout ;P ja u mnie mam rok 2028 i chyba bym musial grac 4 bocznymi obroncami zeby zbytnio nie ucierpieli ze nie moga grac.. tylu mam super i mlodych.. :D

a co do tych scoutow to tak jest od zawsze ...

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam pytanko - czy możecie polecić jakichś fajnych bocznych obrońców na ligę hiszpańską? Gram obecnie bodajże drugi sezon Realem Sociedad (awansowałem w pierwszym sezonie) i w przerwie wymieniłem praktycznie 3/4 składu (ale beznadziejnie ta drużyna grała na początku sezonu... ale już jest spoko :P). W przerwie międzysezonowej planuję dokupić bocznych obrońców, bo mam dosyć przeciętnych.. Najlepiej by pasowało O P + O P/L - oczywiście najlepiej młodzi, perspektywiczni, choć moja średnia wieku w składzie jest dramatyczna (a z 22/23 lata :P).

 

Szukam też środkowego pomocnika "długodystansowca" - na DPŚie mam Annan'a (genialny koleś, tylko dużo kartek łapie :P), na środku Veratti (rozgrywający) + Dessena (długodystansowiec), który niestety spisuje się średniawo.. dlatego chciałbym kupić dla niego zmiennika, a w zasadzie to kogoś lepszego od niego, żeby wskoczył do pierwszego składu..

 

Mam też pewien problem - ostatnio zauważyłem, że jak ciągle wysyłam swoich scoutów po różnych krajach, to zaczynają mi ginąć stare raporty... po prostu wchodzę w zadania scouta, wybieram raport z danego państwa, w którym jest np. 200+ wyników, odpalam "raport", a tam nic nie ma ;O Czemu tak się dzieje? Czy to jakiś bug, czy po prostu jak wysyłam dwóch scoutów do jednego kraju (oczywiście nie w tym samym czasie), to te wyniki jakoś zostają u jednego, a u innych się kasują?

 

Lewy obrońca - Dodo (nie pamiętam skąd), pomocnik - Bernardo, z Cruzeiro bodajże. A co do raportów - po sezonie raport znika (a raczej - po roku od zakończenia szukania w danym kraju).

Odnośnik do komentarza

Fajnie jakby wprowadzona większą relację między lubiani/nie lubiani. Przykład? Zostajemy selekcjonerami rep Polski i dajemy opaskę kapitana np Iwańskiemu, stawiamy na niego itp itd. Piłkarz zaczyna nas lubić :] Po jakimś czasie prowadzimy klub np jakiś z Bundesligi, a Iwański gra dalej w Legii - i chcemy go kupić, to mógłby pomarudzić i chętniej chcieć przyjść do nas ... :)

Odnośnik do komentarza

Po ostatnim występie reprezentacji Japonii na Mundialu naszła mnie chęć gry jednym z klubów J-League :) Może ktoś z was wie coś na temat dodatku Ligi Japońskiej do FM'a 10? Jeżeli tak to bardzo bym prosił o link :) Albo chociaż żeby byli japońscy piłkarze tacy jak Yuji Nakazawa , Tulio Tanaka , Kengo Nakamura ( cala reprezentacja ).

Odnośnik do komentarza

Klon Ibry ? Polecam Vaclava Kadleca. Nie patrz na statystyki. Jest skuteczny niesamowicie. Oraz Daviel/David Villalva. Skuteczny też tani i statystyki dobre.

 

Czemu nie mam reprezentacji Niemiec z normalnymi składami tylko takimi jakie komputer wylosuje ?

 

Obu już mam na oku od jakiegoś czasu... scouci od razu wyłapali ;) Kadleca to w ogóle znalazłem jak grałem w PES'a w master league - naprawdę dużo strzela, ale żeby od razu mieli coś wspólnego z Ibrą? Chyba się źle zrozumieliśmy, bo Ci panowie się do mnie zwyczajnie nie nadają :P Przede wszystkim z uwagi na niski wzrost i słabą grę głową... przy ustawieniu 4-3-2-1 ze skrzydłowymi jako schodzący napastnicy potrzebuję silnego, dobrze grającego napastnika, który będzie miał odpowiednie parametry do gry jako kompletny napastnik. Nie sądzę, aby taki Kadlec był w stanie walczyć o górne piłki z rosłymi i silnymi środkowymi obrońcami i zgrywać je do nabiegających ofensywnych pomocników.. on jest od strzelania, z tego co widzę, to fajnie by się nadawał na poachera ;]

 

Jakieś inne propozycje? Przypomnę, że mam już Lacina Traore (w 2 lidze wymiótł totalnie - król strzelców z marszu, natomiast odkąd w BBVA zmieniłem styl gry i ustawienie, to już tyle nie strzela, ale ładnie zgrywa i ma dobre noty... ) i potrzebuję jakiegoś zmiennika (bądź lepszego zastępcy) dla niego..

 

co do szukania zawodnikow to mysle ze najlepiej poprzez Genie scout ;P ja u mnie mam rok 2028 i chyba bym musial grac 4 bocznymi obroncami zeby zbytnio nie ucierpieli ze nie moga grac.. tylu mam super i mlodych.. :D

a co do tych scoutow to tak jest od zawsze ...

Staram się nie korzystać ze scouta... to po pierwsze :) A po drugie to PA i CA to nie wszystko w FMie.. są zawodnicy, którzy mają kosmiczne parametry, a grają przeciętnie, a są tacy z niskimi umiejętnościami, a np. strzelają gole jak na zawołanie.. chociażby Kadlec :) Dlatego też wolę zapytać innych użytkowników, niż odpalić jakiś programik, ściągnąć przyszłą gwiazdę, która będzie grać w kratkę i się tym jarać potem :D

 

PS Poza napastnikiem, o którym pisałem wyżej, nadal potrzebuję prawego obrońcy (najlepiej ofensywnie usposobionego z dobrym odbiorem i kryciem :P) oraz środkowego pomocnika "długodystansowca".

Odnośnik do komentarza

 

Poza napastnikiem, o którym pisałem wyżej, nadal potrzebuję prawego obrońcy (najlepiej ofensywnie usposobionego z dobrym odbiorem i kryciem :P) oraz środkowego pomocnika "długodystansowca".

Sprawdzałeś moje propozycje z poprzedniej strony:)? A co do napastnika - Mattia Destro powinien Ci pasować.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z defensywą. Tracę dużo goli, mimo, że moja obrona prezentuje się następująco: Bale--Shawcroos--Woodgate--Srna, defensywny pomocnik to Enoh. Strategia to kontrola (Rzadko zmieniam, czy to przez to?), filozofia standardowa. Zminiłem środkowym obrońcom nastawienie na najbardziej defensywne, ale nie pomogło, co robić?

Odnośnik do komentarza

 

Poza napastnikiem, o którym pisałem wyżej, nadal potrzebuję prawego obrońcy (najlepiej ofensywnie usposobionego z dobrym odbiorem i kryciem :P) oraz środkowego pomocnika "długodystansowca".

Sprawdzałeś moje propozycje z poprzedniej strony:)? A co do napastnika - Mattia Destro powinien Ci pasować.

 

Jasne :) Ale potrzeba mi bardziej prawego obrońcy, niż lewego.. ten Dodo jest porównywalny z moim Jose Angel'em, choć otrzymuje wyższe oceny.. natomiast Bernardo trochę drogi - 6mln wartość, podejrzewam, że za mniej niż 12-15mln go nie wyciągnę ;/ No i generalnie ci Brazylijczycy - w lidze hiszpańskiej jest ograniczenie :P

 

Co do kompletnego napadziora, to chyba po prostu zainwestuję w Lukaku.. kupę kasy, bo pewnie koło 15mln ojro będzie mnie kosztował, ale wydaje się być idealny :) Super jest jeszcze Milevskyi, ale się minimalnie spóźniłem - już podpisał kontrakt i przechodzi do Palermo ZA DARMO ;< Masakra, taki napastnik wyczesany.. ehh :P

 

Jakieś inne propozycje? Prawy obrońca i środkowy pomocnik..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...