Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam pytanie natury moralnej :). gram 5 sezon sunderlandem w 3 sezonie mialem 2 miejsce w lidze w 4 sezonie wygralem lige, bez wiekszych sukcesow w lidze mistrzow czy lidze europejskiej. Od tego sezonu czyli 5 uzywam fm gene scouta wszesniej go nie mialem poza tym uzywam trening TUGA i ustawienie taktyczne 4-1-2-3 ktore wzialem z forum lecz pozmienialem sporo rzeczy tylko ustawienie mam sciagniete. Czy wg was jest to oszukanstwo uzywanie treningu i scouta ?? czy psuje to gre ??? i czy moge siebie okreslic dobry managerem skoro wygralem lige sunderlandem.??? ( we wszystkich sezonach zdarzyło mi się tak z 10 meczów save&load ale to wynikalo z mojej zlosni na kontuzje i nieswiadomego wylaczania gry nie praktykuje tego)

Odnośnik do komentarza
Czy wg was jest to oszukanstwo uzywanie treningu i scouta ??
tak

Wiadomo że najlepiej zbudować wszystko samemu , jak i to że używanie fmrte , genie czy save&load to ewidentne oszustwo . jednakże używanie treningu czy taktyki jebni.... znaczy ściągniętej , jest już sprawą dyskusyjną gdyż , jako prawdziwy manago oprócz oszustw w stylu fryzjer co jest takim realnym save&load ma sztab ludzi odpowiadających za trening , ma sztab który pomaga mu ustawić zespół . Wydaje mi się że jest oszustwem tylko i wyłącznie wtedy gdy sam czujesz że jednak , kurcze nie , to nie moje sukcesy . Jeśli jednak spokojnie patrzysz na swoje odbicie w ekranie laptopa , to wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza

wg mnie sukces ktory osiagnalem sunderlandem ktory byl skazywany w 1 sezonie na 16 miejsce a ja bylem 8 jest moja zasługą uważam ze trening TUGA wcale nie jest rewelacyjny o wiele wazniejsza jest sprawa trenerów lecz nawet najlepszym treningiem czy trenerami nie zrobimy z Rasiaka Rooneya poniewaz w grze kazdy ma okreslony potencjal, slabymi trenerami czy kontuzjami mozemy tylko opoznic rozwoj zawodnika a jesli chodzi o taktyke to daje 1oo mln zł dla tego kto opracuje taktyke ktora od razu mozna wygrywac wszystko kazdym zespolem, istota sa ustawienia indywidualne poszczegolnych zawodnikow, a w kwestii fm genie scouta to owszem jest to oszustwo ale nawet najlepszymi graczami nie da sie zdobyc mistrzostwa przyklad to real madryt :) ale przyjemnie kupic sobie 16 latka i wiedziec ze chlopak bedzie swiatowa gwiazda niz wydac na zawodnika 6-10 mln ktory sie nie rozwinie bedzie tylko sredniakiem ligowym, gralem bez scouta 4 sezony i wygralem lige wiec uwazam sie za dobrego menago a co do spraw typu save&load albo edytorow ( 100 mln ) na transfery to nie rozumiem ludzi ktorzy to robia a potem opowiadaj kolego i pisza na forum '' wygralem LM realem albo barca '' smiech na sali :/

 

chcailbym poruszyc jeszcze jedna kwestie, mianowicie kwestie finansow klubowych ktore dla mnie sa smieszne, np rzeczy typu 30 mln w banku a 60 mln na transfery mialem tak teraz w 5 sezonie sunderlandem, albo po 3 sezonie mialem 30 mln w banku a zarzad klubu bez mojej zgody zarzadzil budowe dodatkowych miejsc na stadionie za 20 mln co daje mi 10 mln w banku i 30 na transfery czyli chcac czy nie chcac wjebal... sie w dlug pozyczka z banku i splacam dlug do 2027 ponad 100tys miesiecznie. strasznie niest to denerwujace ze co sezon jest taka sytuacja pieniadze na transfery powinny byc dostosowywane do twojego potencjalu finansowego w banku. Powinni nad tym popracowac w fm 2011

Odnośnik do komentarza
chcailbym poruszyc jeszcze jedna kwestie, mianowicie kwestie finansow klubowych ktore dla mnie sa smieszne, np rzeczy typu 30 mln w banku a 60 mln na transfery mialem tak teraz w 5 sezonie sunderlandem, albo po 3 sezonie mialem 30 mln w banku a zarzad klubu bez mojej zgody zarzadzil budowe dodatkowych miejsc na stadionie za 20 mln co daje mi 10 mln w banku i 30 na transfery czyli chcac czy nie chcac wjebal... sie w dlug pozyczka z banku i splacam dlug do 2027 ponad 100tys miesiecznie. strasznie niest to denerwujace ze co sezon jest taka sytuacja pieniadze na transfery powinny byc dostosowywane do twojego potencjalu finansowego w banku. Powinni nad tym popracowac w fm 2011

 

Wiesz no to wygląda tak że w tej grze to właściwie zarząd odpowiada za takie pierdoły jak stadion . I bardzo zresztą mądrze bo fajna opcja by była gdybyś mógł być prezesem , ale póki co jesteś Managerem i odpowiadasz za kadrę i wyniki a nie za stadion , i tak w fm mamy sporą ingerencje we wszystkie poboczne wątki działalności drużyny . Jasne są wyjątki typu Ferguson ale to tylko potwierdza regułę .

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem antek, po co napisałeś posta z pytaniem, czy jesteś cziterem : D. Szukasz adoracji swoich osiągnięć z Sunderlandem, czy usprawiedliwienia...? Czy używasz wspomagaczy czy nie jest twoją indywidualną sprawą, dla mnie na przykład używanie geniego jest dużo uczciwsze niż używanie cudzej taktyki, bo to ona jest kręgosłupem w grze, i wg. mnie nie możesz się nazwać dobrym wirtualnym managerem jeżeli używasz taktyki stworzonej przez kogoś.

Wracając jednak do twojego pytania, wydaje mi się, że sam fakt, że je zadajesz świadczy o tym, że z twojej perspektywy oszukujesz, bo w innym przypadku nie leciałbyś na forum i nie pisałbyś długiego posta tylko po to, by o to zapytać.

Musisz sam sobie wyznaczyć granicę, do jakiej możesz się posunąć, ja np. korzystam z TUG'a treningów, bo nie powodują Bóg wie jakich skoków atrybutów, ale nie wyobrażam sobie np. wspomnianego wcześniej używania cudzej taktyki czy grania metodą save&load (przy której używanie FMRTE i Geniego jest niczym).

I w moich oczach używanie save&load całkowicie anuluje twoje sukcesy sunderlandem, dla mnie nie osiągnąłeś tym klubem nic.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem antek, po co napisałeś posta z pytaniem, czy jesteś cziterem : D. Szukasz adoracji swoich osiągnięć z Sunderlandem, czy usprawiedliwienia...? Czy używasz wspomagaczy czy nie jest twoją indywidualną sprawą, dla mnie na przykład używanie geniego jest dużo uczciwsze niż używanie cudzej taktyki, bo to ona jest kręgosłupem w grze, i wg. mnie nie możesz się nazwać dobrym wirtualnym managerem jeżeli używasz taktyki stworzonej przez kogoś.

Wracając jednak do twojego pytania, wydaje mi się, że sam fakt, że je zadajesz świadczy o tym, że z twojej perspektywy oszukujesz, bo w innym przypadku nie leciałbyś na forum i nie pisałbyś długiego posta tylko po to, by o to zapytać.

Musisz sam sobie wyznaczyć granicę, do jakiej możesz się posunąć, ja np. korzystam z TUG'a treningów, bo nie powodują Bóg wie jakich skoków atrybutów, ale nie wyobrażam sobie np. wspomnianego wcześniej używania cudzej taktyki czy grania metodą save&load (przy której używanie FMRTE i Geniego jest niczym).

I w moich oczach używanie save&load całkowicie anuluje twoje sukcesy sunderlandem, dla mnie nie osiągnąłeś tym klubem nic.

tylko w tym wszystkim nie zapomnijmy o przyjemności , ot taka refleksja powinna być rozwiązaniem tego całego problemu

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem antek, po co napisałeś posta z pytaniem, czy jesteś cziterem : D. Szukasz adoracji swoich osiągnięć z Sunderlandem, czy usprawiedliwienia...? Czy używasz wspomagaczy czy nie jest twoją indywidualną sprawą, dla mnie na przykład używanie geniego jest dużo uczciwsze niż używanie cudzej taktyki, bo to ona jest kręgosłupem w grze, i wg. mnie nie możesz się nazwać dobrym wirtualnym managerem jeżeli używasz taktyki stworzonej przez kogoś.

Wracając jednak do twojego pytania, wydaje mi się, że sam fakt, że je zadajesz świadczy o tym, że z twojej perspektywy oszukujesz, bo w innym przypadku nie leciałbyś na forum i nie pisałbyś długiego posta tylko po to, by o to zapytać.

Musisz sam sobie wyznaczyć granicę, do jakiej możesz się posunąć, ja np. korzystam z TUG'a treningów, bo nie powodują Bóg wie jakich skoków atrybutów, ale nie wyobrażam sobie np. wspomnianego wcześniej używania cudzej taktyki czy grania metodą save&load (przy której używanie FMRTE i Geniego jest niczym).

I w moich oczach używanie save&load całkowicie anuluje twoje sukcesy sunderlandem, dla mnie nie osiągnąłeś tym klubem nic.

 

 

nie wiem czy nie potrafisz czytac czy sprawia ci jakis problem czytanie ze zrozumieniem nie gram save&load te 10 meczy o ktorych pisalem przez 5 lat wirtualnej grze to jest nic mistrzostwo zdobylem bez tego wierz mi odniose sie tez do taktyki otoz taktyke dostosowalem sam do swojego na poczatku ''marnego zespolu'' a samo ustawienie w obecnych fm to nic nikomu nie da nawet jak gra realem moze ty grasz w fm 2005 albo cm02/03 tam to faktycznie samo ustawienie kulek wystarczalo poza tym wchodzac na forum i czytajac porady w zakladce '' taktyki'' sam stajesz sie cziterem poniewaz wykorzystujesz czyjas wiedze na ktora zanim bys wpadl spuscil bys swoj klub z ligi nie uzywam zadnych edytorow fmrate itp. A zadalem te pytanie nie po to zeby sie przechwalac albo szukac poklasku tylko z ciekawosci jak wy to postrzegacie bo wg mnie obecny fm jest gra niedopracowana pelna bugow i tak narawde nie da sie grac do konca uczciwie i osiagnac sukces slabym zespolem chocby ze wzgledu na finanse zreszta nie chce mi sie na ten temat rozpisywac sami dobrze wiecie o co chodzi. Jestem pewnien ze tak w glebi sumienia nikt nie gra czysto w tej grze, a piszac ze nic nie osiagnalem sunderlandem wg mnie tracisz wiarygodnosc jako nie tyle znawcy co kogos kto ma pojecie o fm.

Edytowane przez Kuchar
Znaki interpunkcyjne mile widziane.
Odnośnik do komentarza

@Antek, częściej stosuj znaki interpunkcyjne i zaczynaj zdania z dużej litery. ;)

 

Ogólnie każdy gra tak jak mu się podoba, jeśli Tobie frajdę sprawia stosowanie scoutów, czy też treningów autorstwa innych to dobrze. W oczach innych będziesz jednak postrzegany jako "cziter", gdyż w FMa powinno się grać bez pomocy żadnych środków ułatwiających (taktyk, edytorów, scoutów itd.). ;)

 

Edyta mówi, że używanie save&load jest to oszustwo pierwszego rzędu, można porównać do ustawiania meczów w realnym życiu. :]

Odnośnik do komentarza

@Antek, częściej stosuj znaki interpunkcyjne i zaczynaj zdania z dużej litery. ;)

 

Ogólnie każdy gra tak jak mu się podoba, jeśli Tobie frajdę sprawia stosowanie scoutów, czy też treningów autorstwa innych to dobrze. W oczach innych będziesz jednak postrzegany jako "cziter", gdyż w FMa powinno się grać bez pomocy żadnych środków ułatwiających (taktyk, edytorów, scoutów itd.). ;)

 

Edyta mówi, że używanie save&load jest to oszustwo pierwszego rzędu, można porównać do ustawiania meczów w realnym życiu. :]

Temat rzeka , ilu graczy tyle opinii . Ale tu chodzi o rozrywkę i każdy gra tak jak lubi , tak żeby czerpać z tego radość

Odnośnik do komentarza

Mam jakiego koszmarnego buga...Gram w Anglii. Zgłaszam zawodników do ligi i wszystko jest w porządku. Zagra koleś jeden mecz (zawsze to dzieje się z wychowankami) i mi automatycznie zabiera mu numerek i nie może grać w lidze...Co to ma znaczyć ? 3 raz z rzędu tak mi się stało. Do tej pory jakoś sobie radziłem, bo byli to rezerwowi, ale teraz wywaliło mi podstawowego napastnika! Co mam zrobić żeby to zmienić ? Dodam, że ściągnąłem edytor, ale przydzieleni numerka zawodnikowi nie daje rezultatów :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...