Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

ŁAtka 10.3 miała poprawić błędy a stworzyła nowe.

 

Owszem nie ma już setek sytuacji sam na sam, za to spróbujcie trafić do siatki po klasycznym dosrodkowaniu po rajdzie skrzydłowego.

To co zawsze działało (w realnym świecie również) teraz nagle kaput. Nieważne jakie ustawienie napadziorów,jaka taktyka, skutek jest taki,że moja drużyna nie zdobywa w ogóle bramek po dośrodkowaniach. Nawet nie to,że obrońcy wybijają, chodzi właśnie o to, że to moi napastnicy uderzają piłkę,niestety nie w bramkę.

 

Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza

To dziwne, ale u mnie właśnie w ten sposób pada całkiem sporo bramek. Z tym że najczęściej jeden skrzydłowy dośrodkowuje, a akcję na długim słupku zamyka drugi, który akurat w powietrzu walczy nieźle.

 

Mnie natomiast zadziwia tragiczna gra ofensywnego pomocnika. Kim by nie był i jakiej roli by nie miał - niemal zawsze gra bardzo słabo. Playmaker nie funkcjonuje w ogóle.

Odnośnik do komentarza

To dziwne, ale u mnie właśnie w ten sposób pada całkiem sporo bramek. Z tym że najczęściej jeden skrzydłowy dośrodkowuje, a akcję na długim słupku zamyka drugi, który akurat w powietrzu walczy nieźle.

Mnie natomiast zadziwia tragiczna gra ofensywnego pomocnika. Kim by nie był i jakiej roli by nie miał - niemal zawsze gra bardzo słabo. Playmaker nie funkcjonuje w ogóle.

 

Z tym sie nie zgodze. W kazdej druzynie ktora gram staram sie miec AMC jako playmakera i zawsze ma jedna z wyzszych ocen nie tylko w druzynie ale i w lidze.

 

Nie podoba mi sie ze po nowej latce wrocilo wyrownywanie przez przeciwnika od razu po rozpoczeciu gry. :/

Odnośnik do komentarza

No niestety, jak dla mnie patch 10.3 to porażka.

 

Po pierwsze - zmęczenie zawodników. Praktycznie każdy mecz moi zawodnicy kończą z kondycją na poziomie ok. 50%. Grając co 3 dni dochodzi do tego że muszą mecz zaczynać zawodnicy mający kondycję na poziomie 85% albo i niżej.

 

Po drugie - katastrofalna gra skrzydłowych. Na patchu 10.2 skrzydłowi grali u mnie naprawdę bardzo ładnie. Robili rajdy, dryblingi, dośrodkowania czyli to co trzeba. Często dostawali wysokie noty. Tutaj kilka meczów już rozegrałem i żadnego zagrożenia ze strony skrzydłowych, którzy zazwyczaj kończą mecz z najniższą notą w drużynie.

 

Po trzecie - marnowanie sytuacji. Na tym patchu to normalka że moja drużyna oddaje nawet z 30 strzałów na bramkę w meczu z czego jakieś 7 w światło bramki, z czego jeden kończy się bramką. Na poprzednim patchu napastnicy częściej wychodzili na sytuacje sam na sam z bramkarze, sporo ich marnowali, ale też całkiem sporo wykorzystywali. Teraz u mnie jest zdecydowanie gorzej.

 

Po czwarte - błędne informacje o strzelcy bramki. Już kilka razy zdarzyło mi się że przy zamieszaniu pod bramką (np. po rzucie rożnym) gra błędnie zapisuje strzelca bramki. Tzn. strzela zawodnik X a gra zapisuje że bramkę zdobył zawodnik Y, który owszem, stał tam gdzieś w pobliżu, ale ani na replay'u nie widać aby musnął piłkę, ani w komentarzu meczowym nie ma nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza

ŁAtka 10.3 miała poprawić błędy a stworzyła nowe.

 

Owszem nie ma już setek sytuacji sam na sam, za to spróbujcie trafić do siatki po klasycznym dosrodkowaniu po rajdzie skrzydłowego.

To co zawsze działało (w realnym świecie również) teraz nagle kaput. Nieważne jakie ustawienie napadziorów,jaka taktyka, skutek jest taki,że moja drużyna nie zdobywa w ogóle bramek po dośrodkowaniach. Nawet nie to,że obrońcy wybijają, chodzi właśnie o to, że to moi napastnicy uderzają piłkę,niestety nie w bramkę.

 

Jak to u Was wygląda?

 

 

U mnie to samo jak grałem lechem wcześniej na innej łatce było tych goli naprawde sporo teraz jeszcze żadna nie wpadła ze skrzydła

Odnośnik do komentarza

Co zrobić żeby zdobyć trochę kasy ? Prowadzę Livingston, mam 4 sezon i awansowałem do S1L. Na początku zadłużenie klubu wynosi 2mln i nic z tym nie zrobię. Co miesiąc mam straty ok 200 tys a obecny stan konta to -2 mln ! Moi zawodnicy nie są warci miliony, nie występuję w LM ani innych rozgrywkach klubowych oprócz krajowych, nie mam transmisji, na mecze przychodzi ok 3 tys kibiców... Co zrobić żeby wyjść z długów ? Budżet płacowy zawsze mam dodatni, nie przekraczam go a i tak na płace wydaję najwięcej ale żeby się utrzymać muszę mieć jako takich piłkarzy którzy za 100 euro nie będą grali...

Odnośnik do komentarza

Co zrobić żeby zdobyć trochę kasy ? Prowadzę Livingston, mam 4 sezon i awansowałem do S1L. Na początku zadłużenie klubu wynosi 2mln i nic z tym nie zrobię. Co miesiąc mam straty ok 200 tys a obecny stan konta to -2 mln ! Moi zawodnicy nie są warci miliony, nie występuję w LM ani innych rozgrywkach klubowych oprócz krajowych, nie mam transmisji, na mecze przychodzi ok 3 tys kibiców... Co zrobić żeby wyjść z długów ? Budżet płacowy zawsze mam dodatni, nie przekraczam go a i tak na płace wydaję najwięcej ale żeby się utrzymać muszę mieć jako takich piłkarzy którzy za 100 euro nie będą grali...

Poproś zarząd o klub patronacki - zawsze to jakiś dopływ gotówki.

Zainwestuj we własną młodzież. Pozbądź się starszych piłkarzy - lepiej sprzedać ich za niewielkie pieniądze, niż nic na nich nie zarobić i jeszcze wydać kasę na ich pensje.

Niestety największe przychody gwarantuje gra w Europejskich Pucharach, dlatego musisz się sprężyć. S1L to Scottish Premier League, tak? Masz więc szanse zdobyć miejsce gwarantujące grę w Europejskich Pucharach, czy to zajmując dobre miejsce w lidze, czy też wywalczywszy Puchar Szkocji.

Odnośnik do komentarza

Co zrobić żeby zdobyć trochę kasy ? Prowadzę Livingston, mam 4 sezon i awansowałem do S1L. Na początku zadłużenie klubu wynosi 2mln i nic z tym nie zrobię. Co miesiąc mam straty ok 200 tys a obecny stan konta to -2 mln ! Moi zawodnicy nie są warci miliony, nie występuję w LM ani innych rozgrywkach klubowych oprócz krajowych, nie mam transmisji, na mecze przychodzi ok 3 tys kibiców... Co zrobić żeby wyjść z długów ? Budżet płacowy zawsze mam dodatni, nie przekraczam go a i tak na płace wydaję najwięcej ale żeby się utrzymać muszę mieć jako takich piłkarzy którzy za 100 euro nie będą grali...

Zarabiaj na sparingach.

Odnośnik do komentarza

Mam Celtic jako patronacki, sparingi mam z zespołami z Championship, S1L to 2 liga, pierwsza to Clydesdale Bank Premier Ligue gdzie gra Celtic i reszta... Wiem że mogę dodać menadżera do np. Celticu i kupić kogoś za dużą kasę z mojego klubu ale to jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Mam Celtic jako patronacki, sparingi mam z zespołami z Championship, S1L to 2 liga, pierwsza to Clydesdale Bank Premier Ligue gdzie gra Celtic i reszta... Wiem że mogę dodać menadżera do np. Celticu i kupić kogoś za dużą kasę z mojego klubu ale to jest bez sensu.

 

 

To faktycznie bez sensu. Nigdy tak nie grałem w FM i nigdy nie będę tak grać...

Odnośnik do komentarza

A powiedzcie, czy za pomocą FMRTE da się zmanipulować coś z klubami aby zaczęły grać na miarę swoich możliwości. Uprzedzam,że pomagać sopbie nie zamierzam,ani ułatwiać gry a wręcz przeciwnie.

Jaki atrybut odpowiada w grze za to,że np. u mnie na grze Real Madryt wygrywa w cuglach sezon za sezonem majstra,a Barcelona nawet nie nawiązuje walki? W lidze włoskiej Milan kończy na miejscach 6-8. Sevilla- 10 miejsce.Deportivo spadek.

 

Chciałbym po prostu to urealnić. Tylko jak? Jak zachęcić potentatów,którzy spadają w dół do np.wydawania kasy? Czy to tylko atrybut managera danego klubu "buying players" , ma znaczenie?

 

 

I jeszcze jedno,chyba coś co mnie najbardziej wkurza. W poprzednich wersjach, jak grała LM, LE, EmŚ,EME, to jak w danym dniu były spotkania to wyświetlał się terminarz, po spacji wyskakiwały wyniki a w skrzynce były wiadomości.

Teraz te zakładki trzeba samemu ustawić, co według mnie działa beznadziejnie. Bo choćbym nie wiem jak kombinował to o tym kto w danym roku wygrał LM dowiaduję się długo po fakcie i to też przypadkiem.

 

Po co ta idiotyczna zmiana,i czy jest sposób na to aby wszystkie informacje wyświetlały się tak jak w managerach do wersji FM2009 włącznie?

Odnośnik do komentarza

Mam Celtic jako patronacki, sparingi mam z zespołami z Championship, S1L to 2 liga, pierwsza to Clydesdale Bank Premier Ligue gdzie gra Celtic i reszta... Wiem że mogę dodać menadżera do np. Celticu i kupić kogoś za dużą kasę z mojego klubu ale to jest bez sensu.

 

 

Nie sparingi w sensie pojedyncze mecze,a turnieje towarzyskie , ligowe z jak najlepszymi rywalami , ja grywałem takie turnieje czasem nawet co 2 dni , było trochę kontuzji ale za to klubowa kasa coraz bogatsza

Odnośnik do komentarza

Gra ktoś może na nowej łatce ligą polską? Bo ja zacząłem i jest coś nie tak z zasadami: po dwóch żółtych kartkach jest w lidze pauza, poźniej następne po każdej kolejnej. Wtf?

A zasady w zakładce "przepisy dyscyplinarne" też są tak opisane jak mówisz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...