Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zirytowany wrażeniem, że bramkarze komputera są przekoksieni postanowiłem zamiast biec z płaczem na forum zrobić coś w rodzaju badania, które poprze moje płacze :).

Gram z kolegą w Ligue 1 już 4 sezon. Ja gram Paris Saint-Germain, on Girondins Bordeux. Moim bramkarzem od trzech sezonów jest Guillermo Ochoa. Kupiłem go za niecałe 9 mln funtów i myślę, że mogę go nazwać złotym transferem. Rok temu został wybrany trzecim najlepszym bramkarzem Globu.

Wziąłem pod uwagę pierwszą połowę sezonu. Skrupulatnie notowałem w każdym meczu (z wyłączeniem Ligi Mistrzów) notę bramkarza przeciwnika. Notowałem także jego inicjały, nazwę drużyny i miejsce spotkania. Oto suche fakty :

 

 

Średnia nota bramkarzy przeciwników : 7.12

Średnia nota mojego bramkarza : 6.82

 

Średnia nota bramkarzy przeciników gdy gramy na Parc des Princes : 7.04

Średnia nota mojego bramkarza gdy gramy na Parc des Princes : 6,68

 

Średnia nota bramkarzy przeciwników gdy gram na wyjeździe : 7,24

Średnia nota bramkarzy przeciwników gdy gram na wyjeździe : 7,01

 

Wnioski :

 

Statystycznie rzecz biorąc gdzie bym nie grał, mój bramkarz musi mieć niższa notę. Różnica w ogólnej średniej wynosi aż trzy dziesiąte.

 

Jako dowód mogę wrzucić skan kartki, na której notowałem, ale ostrzegam, że mam fatalny charakter pisma ; p.

Jestem ciekaw, czy wam również czasem się wydaje, że bramkarze rywala są nieco przepakowani względem waszego. Może macie jakieś uwagi względem moich obserwacji ?

Odnośnik do komentarza

Guillermo Ochoa jest zdecydowanie pod względem umiejętności jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, ale mimo to zawsze bramkarze przeciwnika w cudowny sposób ratują swój zespół interwencjami życia w co drugim meczu... Ochoa również często mi ratuje tyłek, ale (przynajmniej takie mam wrażenie, tak zdają się też mówić statystyki) rzadziej niż przeciwników ich bramkarze. Nawet bramkarze, którzy są pod jakim by kątem nie patrzeć słabi (jest na przykład jeden gabończyk, bodaj Ovono w Le Mans) to przeciwko mnie muszą zawsze grać mecz życia i to mnie głównie irytuje.

Jestem w stanie zrozumieć, że taki Yohann Pele, Mandanda czy Lloris grają przeciwko mnie świetne mecze, ale jeżeli jest tak prawie z każdym bramkarzem bez względu na umiejętności to coś jest chyba nie tak, albo jeżeli się mylę liczę, że ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

Odnośnik do komentarza

Guillermo Ochoa jest zdecydowanie pod względem umiejętności jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, ale mimo to zawsze bramkarze przeciwnika w cudowny sposób ratują swój zespół interwencjami życia w co drugim meczu... Ochoa również często mi ratuje tyłek, ale (przynajmniej takie mam wrażenie, tak zdają się też mówić statystyki) rzadziej niż przeciwników ich bramkarze. Nawet bramkarze, którzy są pod jakim by kątem nie patrzeć słabi (jest na przykład jeden gabończyk, bodaj Ovono w Le Mans) to przeciwko mnie muszą zawsze grać mecz życia i to mnie głównie irytuje.

Jestem w stanie zrozumieć, że taki Yohann Pele, Mandanda czy Lloris grają przeciwko mnie świetne mecze, ale jeżeli jest tak prawie z każdym bramkarzem bez względu na umiejętności to coś jest chyba nie tak, albo jeżeli się mylę liczę, że ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

 

a to ze przeciwni bramkarze tak bronia w twoich meczach to problem fm'a mysle ze pamietasz problem ze skutecznoscia napastnika gdy wychodzi sam na sam z bramkarzem wtedy to bramkarz jest gora i to on bedzie mial dobra ocene po meczu za te wybronione akcje niestety moze latka 10.3 zmieni skutecznosc a bramkarze nie beda tak oceniani wyskoko :D

Odnośnik do komentarza

ja mam problem tego typu ,że po zmianie asystenta doszło do tego ,że nie ustala on mi instrukcji dotyczącej graczy przeciwników przed meczem ? jaki jest tego powód ,da się to jakoś zmienić ,chciałbym znać jego opinie a "poproś asystenta" jest nieaktywne

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Pierwszy FM w jakiego grałem to wersja 2009. Strasznie mi sie spodobala i nie moglem sie doczekac az kupie sobie nowego kompa (gdyz wersja 2010 ma wieksze wymagania, a ja mialem nie najlepszy sprzet). Wreszcie sie udalo i msyallem o kupnie FM2010, ale stwierdzilem, ze najpierw przetestuje demko zwlaszcza, ze mozna przenosic save do oryginalki.

No wiec instaluje demko i wyskakuje mi error cos w stylu

"there is no saAudit2005MT.dll" , no to w necie znalazlem, ze nie tylko ja mialem taki problem, wiec sciagnalem brakujacy dll i wrzucilem go do folderu z gra

Nie stety nadal nie dziala, wyskakuje nowy error:

"Unable to find some essential data. Please ensure game is installed correctly. If problem persists, please contact technical support."

 

Wymagania sprzetowe na pewno spelniam, mam Windowsa 7 wersje 64-bitowa, ale glebokowo watpie ze moze to miec jakis wplyw na blad (zwlaszcza ze dzialja mi wszystkie programy, ktore wymagaja trybu 32bitowego, dla pewnosci wlaczylem tryb zgodnosci z XP).

 

 

Prosilbym o pomoc, jesli ktos sie spotkal z czyms takim.

Odnośnik do komentarza

Pomoze mi ktos? Gramy z kolegami i nie wiemy jak rozwiazac problem ...

 

Gramy w 4 z kolegami lige polska. No i w trakcie sezonu stwierdzilismy, ze chcielibysmy przeniesc serwer by hostowal inny kolega. No i ja np. gram Wisla Krakow i zgralem save i dalem go koledze, ktory prowadzi belchatow. On wgrywa save, ja sie dolaczam i ... on teraz na starcie na dzien dobry jest "mna" czyli moim imieniem i nazwiskiem oraz prowadzi moj zespol. Czy da sie zrobic jakos, kiedy on obejmuje swoj zespol ta wisla zostala bez trenera a ja mogl ja przejac? Prosze o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Siemacie, nie wiedziałem, gdzie to napisać to walnąłem tutaj. Chciałbym pograć sobie klubem, który byłby średniakiem silnej europejskiej ligi. Fajnie by było jakby miał pokaźny budżet płacowy jak i transferowy. Najlepiej jakby nie grał w pucharach, ale to nie tak ważne. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza

Siemacie, nie wiedziałem, gdzie to napisać to walnąłem tutaj. Chciałbym pograć sobie klubem, który byłby średniakiem silnej europejskiej ligi. Fajnie by było jakby miał pokaźny budżet płacowy jak i transferowy. Najlepiej jakby nie grał w pucharach, ale to nie tak ważne. Jakieś propozycje?

 

 

poszukaj w portugalskiej lidze (sporting, porto, benfika) liga holenderska (psv, ajax, az) liga francuska(duzo klubow) liga rosyjska (rubin, spartak, cska)

ja polecam bardzo lige portugalska - duzo mozliwosci

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o retro update dla FM 2010? dokładnie chodzi o doskonałe odwzorowanie starszych sezonów np z kultowego dla mnie jak i napewno dla wielu z was cm 01/02 i tamtych składów na silniku fm 2010 ? byliby chetni na gre na takim update? Powoli zbieram sobie dane, wiem że to niemiłośiernie trudne zadanie gdyż potrzebny jest ogromny nakład pracy żeby zrobić to z główą, wykluczyc sutacje gdy team z 2010 walczy z teamem z 2001 cofnąć cała historie etc i tu pojawia się moje pytanie, czy przy obecnym edytorze który jest w FM 2010 można przerobić np puchar euro na stary puchar uefa ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...