Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzyj w config odpowiadajacy za te koszulki. Tam musi byc cos walniete.

 

 

to to wiem ale dlatego pytam jakiego zespołu to koszulki i w którym folderze ten config się znajduje :D ??

 

 

to jest bodazje ekstraklasa islandzka, musisz zmienic w konfigu ta "niepolska" literke

 

Niestety zmian literówki w configu i w obrazie nie pomogło, tak więc usunąłem z configu tą linijke i te kitsy i działa. Dziekuje Bardzo za pomoc w moim Problemie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja mam kilka pytań i jeśli komuś by się chciało odpisać byłbym wdzięczny, mianowicie:

-chciałbym mieć klub filialny zagraniczny, jako że długo jestem w klubie miałem możliwość "wyboru" czy niby zagranica czy swoje podwórko, wybrałem zagranicę- ale po jakimś czasie przyszła informacja, że nic nie udało się znaleźć- co mam w takim razie zrobić by klub znalazł jakąś drużynę?

-czy da się zwiększyć limit asystentów i trenerów?? bo mam kupę kasy, a dalej mogę mieć 6 trenerów i 2 swoich asystentów... paranoja

 

nikt nie wie? :(

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mianowicie chodzi o to co robicie na początku gry ?

1. Ile ustalacie sparingów, z jakimi zespołami ?.

2. Czy macie w zanadrzu kilka taktyk, czy raczej tylko jedna.

3. Czy co mecz towarzyski zmieniacie taktykę żeby zobaczyć która jest najlepsza. Czy zapisujecie sobie coś na kartce ?

4. Czy polecenia też zmieniacie co mecz ? Po ilu meczach wiecie mniej więcej czy kogoś potrzebujecie czy nie ?

5. Czy w przerwie meczu zmieniacie każdego zawodnika czy tylko paru ?

 

Reasumując, chodzi mi o wszystkie aspekty z początku gry bo ja mam zawsze z tym problem.

Towarzyskie niby wygrywam a potem klapa. Nie wiem czy mieć 1 taksę czy parę.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

1. Ja zawsze ustalam 6 sparingów:

2 - ze słabiakami

2 - ze średnimi drużynami

1 - dobra drużyna

```1 - słaba/średnia (na ew. poprawę morali)

 

2. Z reguły gram jedną taktyką z małymi modyfikacjami podczas sezonu.

3. Nie zmieniam taktyki w sparingach.

4. Nie zmieniam poleceń co mecz, to źle wpływa na zgranie zawodników. Co do drugiej części pytania: to zazwyczaj się po prostu wie, przecież to Ty składasz drużynę, trochę bez sensu pytanie ;)

5. Zazwyczaj zmieniam tylko paru (4-5), czasami całą 11.

 

Jak zaczynając swoją karierę w Southampton grałem jedną taxą przez cały sezon (z defensywnym wariantem na wyjazdy), a po sezonie modyfikowałem taktykę, bo stara już się wypalała. Aktualnie, mam już niezłą pakę i gram 3 sezon tą samą taktyką bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie związane z Premiership.

 

Dlaczego w pierwszym sezonie mogłem zarejestrować dowolną liczbę graczy, a w drugim sezonie tylko 25 (+gracze którzy mają poniżej 21 lat). Nie chodzi nawet o to, że mam za dużo piłkarzy, ale chciałem się dowiedzieć czy to jest bug gry, czy od przyszłego sezonu będą takie zasady w lidze angielskiej.

 

Przepraszam, jeśli takie pytanie już gdzieś padło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Opłaca się sprzedawać(wypożyczać) graczy na zasadach: Kwota X za wypożyczenie + ustalona kwota Y pierwokupu po okresie wypożyczenia. Z ciekawości zagrałem sobie chwilkę Juventusem i większość graczy których wystawiłem, inne kluby chcą ode mnie w ten właśnie sposób. Pamiętam, że w FM2009 większość takich graczy wracała do klubu po tym okresie wypożyczenia. Jak to wygląda w nowym FM-ie?

Odnośnik do komentarza

Mianowicie chodzi o to co robicie na początku gry ? Ile ustalacie sparingów, z jakimi zespołami ?.

W zależności od czasu jaki pozostał na mecze o punkty i stanu kondycyjnego zawodników. Unikam gry z silnymi zespołami (chyba że z jeden taki sparing), raczej gram z drużynami zbliżonymi poziomem do mojej i słabszymi.

 

Czy macie w zanadrzu kilka taktyk, czy raczej tylko jedna.

Ja gram jedną, ale modyfikuje ją w zależności od przeciwnika, a dokładniej podpowiedzi scouta przed danym meczem, czy trenerów i asystenta w zakładce podpowiedzi współpracowników.

 

Czy co mecz towarzyski zmieniacie taktykę żeby zobaczyć która jest najlepsza. Czy zapisujecie sobie coś na kartce ?

Po to gram sparingi aby sprawdzić, którzy zawodnicy pasują do danej taktyki lub ewentualnie aby zgrać zawodników. Więc w sparingach gram dokładnie taką samą taktyką jak w meczach o stawkę.

Na kartce nic sobie nie zapisuje.

 

Czy polecenia też zmieniacie co mecz ?

Polecenia taktyczne, jak już pisałem, zmieniam w zależności od podpowiedzi scouta i pozostałych współpracowników, a czasami na czuja, gdy uważam że w danym meczu może się to sprawdzić. Czasem się sprawdza, czasem wręcz odwrotnie :D.

 

Po ilu meczach wiecie mniej więcej czy kogoś potrzebujecie czy nie ?

Czasem od razu, czasem i dopiero po rozegraniu całego sezonu :D. Jak to w życiu :D.

 

Czy w przerwie meczu zmieniacie każdego zawodnika czy tylko paru ?

Rozumiem że chodzi o mecze towarzyskie? W takich robię różnie, ale raczej nie zdarzyło mi się w przerwie zmienić całej jedenastki.

Odnośnik do komentarza

@Jarna

 

co do tej kartki ;) - ja zapisuje sobie na A4 takie najlepsze perełki z klubów ktore prowadzę - np. prowadzilem PSV i znalazlem 4 wartosciowych graczy i zeby ich potem kiedys kupic poprostu zapisuje ich nazwiska :D

 

P.S Mam pytanie odnosnie prowadzenia przez was klubu: jezeli prowadzicie np. ligowego sredniaka z l. angielskiej to kupujecie takie perelki ktore sie moga rozwinac i ktre po kilku sez. sprzedacie za grube miliony $, czy od razu jakies gwiazdy :)?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...