Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie do "wyjadaczy" FM'a, bo ja to jeszcze nowicjusz. Otóż, przyszedłem do Leicester City 2010 roku. Bylo w kłopotach, i na spadkowym 22. miejscu. W przeciągu 6 meczow zdołałem zespól wyciągnąć na 14. miejsce, i na tym miejscu zakończyliśmy sezon. Podpisałem nowy kontrakt z Leicester na 4 lata, i zakupiłem nowych grajków. Miedzy innymi Majewskiego(Koks na lige Championship, za 400L), Lewandowskiego(38występów/37bramek, pare L), Przemka Kaźmierczaka za darmo. I parę pomniejszych transferów za darmo/male kwoty. Na początku sezonu szlo mi bardzo źle, na 9. meczów, mój bilans wyglądał następująco, 22. 0-6-3. Ale potem jakoś się przebudzili(Zmiana taktyki), i zaczęli zdobywać punkty. Po malu do przodu, aż wywalczyłem awans po ostatniej kolejce do Premiership. I tutaj jest mój problem, może nie problem a pytanie. Czy w kazdym FM'ie było tak, ze jak odniosłeś taki sukces zespołem średnim(Prognoza mediow 15. w tabeli na koniec roku), to odrazu wielkie kluby pisały? Trochę bez sensu. Bo są setki trenerów co maja takie sukcesy, a tobie akurat wysłali ofertę... Chodzi tutaj o Manchester United. Skonczyli sezon na 7. miejscu i potrzebowali nowego Menadżera. Jakiś czas później( parę dni/tyg.)Reprezentacja Narodowa Anglii tez potrzebowała nowego menadżera, to się zgłosiłem i... Dostałem posadę...

 

Nie wydaje się wam ze to trochę za szybko/łatwo? Żadne "średnie" Kluby się nie zgłosiły, a tylko bardzo mocny Manchester. Sorry ze tak się rozpisałem ale chciałem dać cały "wygląd" tej sytuacji.

 

Jak by ktoś mi mógł napisać czy tez tak było w poprzednich FM'ach, bo mi nigdy po tak krótkim czasie nie przyszła żadna oferta z takiego wielkiego klubu.

 

 

Kiedyś pamiętam w starszym FM był problem by w ogóle ktos nas chciał zatrudnić...To przede wszystkim zależy od Twojej reputacji. Jeżeli masz dość dobrą, to możesz oczekiwać, że dostaniesz ofertę z dobrego klubu. Obejmując Leicester City już automatycznie musiałeś mieć reputację na poziomie krajowym. Do tego jeszcze awans do Premiership dołożył swoje. Fakt, że prognozą było najwyżej 14 miejsce, a adało się awansować też się liczy.

Odnośnik do komentarza

Cześć mam 2 pytania, być może ktoś zna odpowiedz:

 

1. Jeśli miasto jest właścicielem stadionu, to gdzie mogę poprosić o rozbudowę ? (zawsze prosiło się zarząd)

2. Gdzie się wymienia murawę ? Gram 2 sezon i nie potrafię wymienić murawy, gram na fatalnej nawierzchni i prosząc zarząd o wymianę, to ten zawsze odpowiada, że klub nie jest właścicielem stadionu.

Odnośnik do komentarza

Jako, że nigdy nie grałem po sieci miałbym pytanko do bardziej doświadczonych w tym temacie graczy. Jakie są rozsądne wymagania sprzętowe do takiej gry? Host jakim sprzętem i łączem powinien dysponować? Zakładam, że gra byłaby na dwa komputery (czy jest możliwość, aby na jednym z kompów w ramach gry po sieci grały dwie osoby?). I jaka jest szybkość rozgrywki - porównywalna z trybem zwykłym czy wolniej?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś może czemu w pierwszym sezonie zawodnicy z klubów z lig, które nie zostały wybrane jako grywalne grają tak mało meczy? Na przykład w Barcelonie zawodnicy typu Messi, Xavi, Zlatan grają po 15 meczy na sezon. Na pierwszy rzut oka widzę, że jest to spowodowane dużą ilością zawodników w drużynie, ale jako że jestem osobą, która lubi statystyki strasznie mnie to wkurza. Podejrzałem savy z plikoteki z 2050 roku i widzę, że od drugiego sezonu problem znika. Najlepiej widać to w zestawieniu jedenastki roku. Jest jakaś łatka na to?

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś może czemu w pierwszym sezonie zawodnicy z klubów z lig, które nie zostały wybrane jako grywalne grają tak mało meczy? Na przykład w Barcelonie zawodnicy typu Messi, Xavi, Zlatan grają po 15 meczy na sezon. Na pierwszy rzut oka widzę, że jest to spowodowane dużą ilością zawodników w drużynie, ale jako że jestem osobą, która lubi statystyki strasznie mnie to wkurza. Podejrzałem savy z plikoteki z 2050 roku i widzę, że od drugiego sezonu problem znika. Najlepiej widać to w zestawieniu jedenastki roku. Jest jakaś łatka na to?

 

 

Czy jest łatka? Może po prostu mniej się doszukiwać wad...których prawdopodobnie nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio była mała dyskusja na temat poziomu trudności w nowym FM, a raczej o dość niskim poziomie.

Od paru dni prowadzę angielski Burton Albion w Coca - Cola League 2 i muszę powiedzieć, że nie jest kolorowo. W grze jest właśnie listopad, a mi idzie bardzo kiepsko :glaskac: tak kiepsko, że znalazłem się na liście managerów zagorożonych utratą pracy... Tak więc co do kwestii poziomu trudności, to można polemizować.

Odnośnik do komentarza

Kurde sory, że zawracam dupe ale jak biorę szukaj to tam nie ma tego filtru pisze, że nie znaleziono wyników

 

Nazwisko menadżera -> Szukaj -> Piłkarze -> Filtr -> Edytuj filtr -> Dodaj -> Status kontraktowy, tutaj sobie rozwijasz i wybierasz co Ci odpowiada. Od zawodników bez kontraktów, przez tych którym kontrakty kończą się za miesiąc, 3 miesiące, pół roku, rok. Jest też kilka innych opcji.

 

Edit - Oczywiście zależy którą opcję wybierzesz, ale poza tymi z MLS powinny byś wszystkie inne, może prowadzisz za słaby klub i Twój asystent usuwając nierealistyczne cele, usuwa wszystkich zawodników, ale to raczej niemożliwe. Zawsze komuś kończy się kontrakt, pokombinuj z różnymi możliwościami. Kontrakty zazwyczaj kończą się w grudniu i w czerwcu.

Odnośnik do komentarza

Co robic, gdy moi zawodnicy lekcewaza slabsze zespoly, z silniejszymi radzac sobie bardzo dobrze podchodzac skoncentrowani do takiego pojedynku? Bo probuje roznych rozmow podczas meczow i czasami naprawde widac jak na dloni, gdy napastnicy wala w bramkarza, albo nad bramka.

 

Poza tym po zdobytej bramce u moich widac duze rozluznienie i zamiast pojsc za ciosem, to czekaja na ataki rywala i czesto przez to dostaje bramki wyrownujace..

Odnośnik do komentarza

mam pytanie dla obcykanych juz w nowego fma bo dzisiaj dostane gierke i chciałbym odrazu zaczac grać na powaznie. mogłby ktoś mi doradzić ile lig moge wziasc zeby pograć kilkanascie sezonów??

 

moj sprzet to:

 

AMD Athlon 64x2 Dual

Core Procesor 4400

2,31 Ghz

2 GB ram

GF GT 8800 512 Ramu

windows xp

 

 

Ja mam podobny sprzęt i gram max 7. Nie patrzę w ogóle na to co podaje program. z tyloma ligami gra nie muli i można się cieszyć rozgrywką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...