Skocz do zawartości

Allegro


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was korzysta z usług kurierskich? Już nie mam po prostu nerwów do Poczty Polskiej. Paczka szła 3 tygodnie. W związku z tym pytanie brzmi: która firma kurierska jest najlepsza pod względem cenowym? Dodam, że interesuje mnie paczka do max 0,5 kg.

Zajrzyj do nich: http://www.inpost.pl/index.php

Nie wiem, czy są najlepsi. Na pewno wiem, że się na nich do tej pory nie zawiodłem, w przeciwieństwie do poczty.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś z Was korzysta z usług kurierskich? Już nie mam po prostu nerwów do Poczty Polskiej. Paczka szła 3 tygodnie. W związku z tym pytanie brzmi: która firma kurierska jest najlepsza pod względem cenowym? Dodam, że interesuje mnie paczka do max 0,5 kg.

Zajrzyj do nich: http://www.inpost.pl/index.php

Nie wiem, czy są najlepsi. Na pewno wiem, że się na nich do tej pory nie zawiodłem, w przeciwieństwie do poczty.

 

Propo inpostu, to prawda, że do listów oni przyklejają jakieś metalowe blaszki z adresem i doliczaja blaszkę do wagi listów? Takie plotki chodzą.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś z Was korzysta z usług kurierskich? Już nie mam po prostu nerwów do Poczty Polskiej. Paczka szła 3 tygodnie. W związku z tym pytanie brzmi: która firma kurierska jest najlepsza pod względem cenowym? Dodam, że interesuje mnie paczka do max 0,5 kg.

Zajrzyj do nich: http://www.inpost.pl/index.php

Nie wiem, czy są najlepsi. Na pewno wiem, że się na nich do tej pory nie zawiodłem, w przeciwieństwie do poczty.

 

Propo inpostu, to prawda, że do listów oni przyklejają jakieś metalowe blaszki z adresem i doliczaja blaszkę do wagi listów? Takie plotki chodzą.

Doklejają do listów poniżej 50 gram. Całość polega na tym, że według jakiejś durnej ustawy, nie wolno im przekazywać listów poniżej 50g, bo na te monopol ma poczta polska. W związku z tym, żeby to obejść, dolepiają taką blaszkę i list już ma ponad 50g.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś z Was korzysta z usług kurierskich? Już nie mam po prostu nerwów do Poczty Polskiej. Paczka szła 3 tygodnie. W związku z tym pytanie brzmi: która firma kurierska jest najlepsza pod względem cenowym? Dodam, że interesuje mnie paczka do max 0,5 kg.

Zajrzyj do nich: http://www.inpost.pl/index.php

Nie wiem, czy są najlepsi. Na pewno wiem, że się na nich do tej pory nie zawiodłem, w przeciwieństwie do poczty.

 

Propo inpostu, to prawda, że do listów oni przyklejają jakieś metalowe blaszki z adresem i doliczaja blaszkę do wagi listów? Takie plotki chodzą.

Doklejają do listów poniżej 50 gram. Całość polega na tym, że według jakiejś durnej ustawy, nie wolno im przekazywać listów poniżej 50g, bo na te monopol ma poczta polska. W związku z tym, żeby to obejść, dolepiają taką blaszkę i list już ma ponad 50g.

 

Poczta Polska wytoczyła o to proces inpostowi.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Adaptera? Z jakiego napiecia na jakie - z zapalniczki na 220V (szczerze mowiac, widzialem tylko na odwrot...)? Jak juz zadajesz pytanie poza Marynia, to postaraj sie doprecyzowac, bo skad mamy wiedziec, o co chodzi? Nie mowiac juz o tym, ze pytanie, czy dostaniesz cos na Allegro, jest, dosadnie mowiac, debilne - bo dostaniesz tam niemal wszystko, co jest na rynku hurtowym i detalicznym. No i takie rzeczy drogie pewnie nie sa, wiec po co szukac na Allegro, skoro wystarczy zapewne pierwszy lepszy sklep elektryczny? Nawet jesli bedzie tam drozej, to z przesylka na to samo wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
No i takie rzeczy drogie pewnie nie sa, wiec po co szukac na Allegro, skoro wystarczy zapewne pierwszy lepszy sklep elektryczny?

 

Debilne to stwierdzenie :keke: Jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj :keke:

 

Potrzebuje "adaptera" z napięcia 12V na 220V (samochód osobowy marki Honda Civic 1,3l, srebrny metalic). Prawdopodobne przeznaczenie adaptera to:

-ladowanie baterii w laptopie,

-suszenie włosów w niedziele i swieta :keke:

 

Jaki SZk taka dyskusja ;)

 

Nie wiedzialem po prostu jak sie takie "urzadzenie" nazywa (teraz moge sobie sprawdzic jego dostepnosc na allegro). Ciekawi mnie tylko funkcjonalnosc "przejsciowki" :-k Warto sie tym bawic czy moze lepiej zainwestowac w typowa ladowarke samochodowa do danego urzadzenia ? :-k

 

Edyta mowi, ze moge sobie z SZk pograc na bandzo :/ Ni ma na allegro przejsciowki z 12v na 220v. I w sumie jest to logiczne :] Bedzie trzeba kupic ladowarke samochodowa...

Odnośnik do komentarza

Normalnie to sie nazywa transformator i dziala jak cewka. Proste. I jasne, ze dostaniesz samochodowy zasilacz do laptopa, kosztuje to cos ~100 zl. Nie ludz sie jednak ze dostaniesz taki sobie transformator z gniazdkiem 220V i podepniesz sobie tam piecyk i bedziesz buleczki w aucie wypiekal bo jak sobie pewnie nie zdajesz sprawy (:kekeke:) alternator samochodowy ma okreslona wydajnosc, ktora spokojnie wystarczy do zasilania z gniazda zapalniczki takich urzadzen jak laptop albo lodowka przenosna.

 

BTW. Pytanie jest debilne bo pytac na CMF "czy dostane 10-kilowy chleb na allegro" to tak jakby wejsc do sklepu ze stanikami i pytac sie czy w sklepie z farbami dwie przecznice dalej dostane klar do felg aluminiowych.

 

PS. Wujek dobra rada radzi: 1) pomyslec czasem - przydaje sie (sprawdzone) 2) uzywac wyszukiwarki na Alledrogo

 

PS2. Nie ma za co :D

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem w sobotę dla mojej siostry ciotecznej kolczyki, które sobie wcześniej wybrała ;] Dostałem je wczoraj i chciałem od razu jej wręczyć. Ta mała szuja śmiała mi powiedzieć, że się jednak jej nie podobają i ich nie chce. Czy istnieje możliwość zwrotu kolczyków? 35 zł ulicą nie chodzi ;]

 

Typ aukcji: Kup teraz

Paragon: Brak

Odnośnik do komentarza

A z jakiej przyczyn chciałbyś je zwrócić? Z takiej że się kuzynce nie spodobały? Nikt cię w takiej sytuacji nie potraktuje poważnie. Jeśl o zwrot chodzi to lepiej zażądaj go od siostry. Niech ci odda kasę bo szczeniackie jest to jak się zachowała. Że tak powiem, po maksie ;) Może i istnieje jakieś prawo które tego typu sytuacje reguluje ale jak dla mnie to gra nie warta świeczki. Lepiej skieruj się do siostry i tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jest to kupno w opcji "kup teraz" to jest to sprzedaż poza siedzibą sprzedawcy (sprzedaż na odległość) to w ciągu 10 dni możesz zwrócić towar (art. 7 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów...) Wraz ze zwróconym towarem składasz oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Jeżeli sklep nie poinformował Cię o prawie do zwrotu to masz na to czas nawet 3 miesiące. Sprzedawca musi zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od zwrotu towaru.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...