Skocz do zawartości

Bawarskie klimaty


Flat Eric

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zostać w Niemczech, ale nie będę wybredny;) Na razie zostałem nazwany "desperatem" przez działaczy Rody Kerkrade :keke: A tak w ogóle okazało się, że awansują dwie najlepsze drużyny, więc niepotrzebnie w meczu z Regensburgiem za wszelką cenę parłem do przodu :/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Liga Mistrzów - 1/2 finału:

 

Arsenal - Chelsea (2:0, 2:1)

Inter - Barcelona (0:1, 2:0)

 

Liga Mistrzów - finał:

 

Inter - Arsenal 1:0 (93'- Burdisso)

 

Puchar UEFA - 1/2 finału:

 

Lyon - Sevilla (2:0, 0:1)

Tottenham - PSV (2:1, 2:2)

 

Puchar UEFA - finał:

 

Tottenham - Lyon 3:2 (18'- Benzema, 31'- Woodgate, 33'- Berbatov, 52'- Clerc -sam., 63'- Boumsong)

Austriacka Ekstraklasa: 1. Rapid Wiedeń [68 pkt.], 2. Salzburg [68 pkt.], 3. Austria Wiedeń [60 pkt.]

Austriacka1. Liga: 1. Bad Aussee [61 pkt.], 2. Kapfenberg [54 pkt.], 3. Gratkorn [53 pkt.]

Holenderska Ekstraklasa: 1. Ajax [67 pkt.], 2. Heerenveen [63 pkt.], 3. NAC Breda [61 pkt.]

Holenderska 1. Liga: 1. RKC [70 pkt.], 2. Go Ahead [70 pkt.], 3. Volendam [68 pkt.]

Niemiecka 1. Liga: 1. Werder Brema [71 pkt.], 2. Bayern [67 pkt.], 3. HSV [58 pkt.]

Niemiecka 2. Liga: 1. Mainz [68 pkt.], 2. Koln [61 pkt.], 3. 1860 Monachium [61 pkt.]

Niemiecka Liga Regionalna Północ: 1. Dusseldorf [71 pkt], 2. Magdeburg [67 pkt.], 3. Eintracht Braunschweig [64 pkt.]

Niemiecka Liga Regionalna Południe: 1. Unterhaching [71 pkt.], 2. Ingolstadt [71 pkt], 3. Regensburg [69 pkt.]

Szwajcarska Superliga: 1. Zurych [64 pkt.], 2. Basel [62 pkt.], 3. Thun [57 pkt.]

Szwajcarska Challenge League: 1. Servette [75 pkt], 2. Vaduz [60 pkt.], 3. Schaffhausen [57 pkt.]

Turecka Superliga: 1. Galatasaray [69 pkt.], 2. Trabzonspor [65 pkt.], 3. Besiktas [63 pkt.]

Turecka Liga A: 1. Malatyaspor [54 pkt.], 2. Eskisehirspor [54 pkt.], 3. Altay [53 pkt.]

Odnośnik do komentarza

W Austrii też składałem papiery, ale zdradzę, że to nie Austriacy jako pierwsi zdecydowali się mnie zatrudnić.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Mistrzostwa Europy 2008 - Austria/Szwajcaria

Grupa A:

Niemcy - Austria 3:0 (Werner, Schwarz, Kretschmer)

Francja - Szwecja 1:0 (Henry)

Szwecja - Niemcy 2:2 (Ibrahimovic, Prica - Werner, Kretschmer)

Francja - Austria 1:0 (Vieira)

Austria - Szwecja 3:1 (2x Linz, Prager - Prica)

Niemcy - Francja 0:0

 

1. Francja [7 pkt.], 2. Niemcy [5 pkt.], 3. Austria [3 pkt.], 4. Szwecja [1 pkt.]

 

Grupa B:

Szwajcaria - Czechy 2:2 (Geijo, Vonlanthen - 2x Baros)

Hiszpania - Rumunia 3:0 (Villa, Ramos, Torres)

Czechy - Hiszpania 1:0 (Fenin)

Szwajcaria - Rumunia 3:2 (2x Geijo, Behrami - 2x Marica)

Hiszpania - Szwajcaria 3:0 (Fabregas, Villa, Ramos)

Rumunia - Czechy 1:0 (Marica)

 

1. Hiszpania [6 pkt.], 2. Czechy [4 pkt.], 3. Szwajcaria [4 pkt.], 4. Rumunia [3 pkt.]

 

Grupa C:

Włochy - Chorwacja 1:0 (Camoranesi)

Turcja - Anglia 2:1 (Nihat, Altintop - Lampard)

Włochy - Turcja 4:0 (2x Iaquinta, De Rossi, Zambrotta)

Chorwacja - Anglia 2:1 (Eduardo, Modric - Gerrard)

Turcja - Chorwacja 2:1 (Nihat, Tuncay - Klasnic)

Włochy- Anglia 2:1 (Toni, Iaquinta - Rooney)

 

1. Włochy [9 pkt.], 2. Turcja [6 pkt.], 3. Chorwacja [3 pkt.], 4. Anglia [0 pkt.]

 

Grupa D:

Grecja - Polska 1:1 (Seitaridis - Żurawski)

Portugalia - Holandia 2:1 (Ronaldo, Postiga - Robben)

Polska - Portugalia 1:0 (Hernani)

Holandia - Grecja 2:1 (2x van Persie - Papadopoulos)

Holandia - Polska 4:0 (van Persie, Sneijder, van Nistelrooy, Babel)

Portugalia - Grecja 3:0 (Ronaldo, Deco, Nani)

 

1. Holandia [6 pkt.], 2. Portugalia [6 pkt.], 3. Polska [4 pkt.], 4. Grecja [1 pkt.]

 

1/4 finału:

Francja - Czechy 2:0 (2x Trezegeut)

Hiszpania - Niemcy 4:0 (Fabregas, Silva, Torres, Villa)

Włochy- Portugalia 1:0 (Toni)

Holandia - Turcja 4:1 (2x van Nistelrooy, van Persie, van der Vaart - Altintop)

 

1/2 finału:

Francja - Holandia 2:0 (Diaby, Henry)

Hiszpania - Włochy 3:1 (Silva, Torres, Raul - Toni)

 

Finał:

Francja - Hiszpania 0:0, k - 4:2

 

Złoty But: Robin van Persie (HOL), 5 goli

Najlepszy Piłkarz Mistrzostw: David Silva (SPA)

Jedenastka Turnieju: Frey (FRA) - Lopez (SPA), Mexes (FRA), Gallas (FRA), Ramos (SPA) - Silva (SPA), Sneijder (HOL), Fabregas (SPA), Camoranesi (ITA) - van Persie (HOL), Villa (SPA)

Odnośnik do komentarza

W 2008 roku niemieckie rozgrywki klubowe uległy reorganizacji. Najlepsze drużyny dotychczasowych lig regionalnych: północy i południa, stworzyły wspólną 3. ligę. Słabsze ekipy miały teraz grać na czwartym poziomie rozgrywek, w trzech nowo utworzonych ligach regionalnych: północnej, południowej i zachodniej.

I właśnie klub z południa zaproponował mi pracę. Nie był to wprawdzie awans sportowy (a wręcz przeciwnie), ale nie miałem nic do stracenia, dlatego szybko spakowałem walizki i przeprowadziłem się z Bawarii do Badenii - Wirtembergii. Nowa misja: stworzyć coś z niczego, czyli droga przez mękę z klubem SV Waldhof Mannheim.

Mój nowy szef był zupełnie inny, niż prezes Burghausen. Przede wszystkim, nie wymagał cudów i zapowiedział, że zadowoli go bezpieczna pozycja w tabeli. A więc dostała mi się ciepła posadka w mało ambitnej drużynie - super! Tutaj naprawę musiałbym się wysilić, żeby zostać zwolnionym.

Jednak kiedy zobaczyłem skład jakim dysponowałem, ogarnęły mnie wątpliwości...

 

Bramkarze:

Alexander Stolz (GER, 24 lata) - całkiem niezły bramkarz jak na czwartoligowe warunki. Niestety, kuszą go drugoligowcy, więc może nas opuścić, a to byłoby prawdziwą katastrofą.

Benjamin Kirsten (GER, 21 lat) - zdecydowanie słabszy z dwójki golkiperów, chociaż tragedii nie ma... Widywałem gorszych.

 

Obrońcy lewi:

Torge Hollmann (GER, 26 lat) - w zasadzie woli grać na prawej stronie, ale jako jedyny może występować po lewej... Co mogę o nim powiedzieć? Bardzo słaby, przyzwoity jedynie pod względem fizycznym. Czyli: typowy, niemiecki piłkarz.

 

Obrońcy prawi:

Torge Hollmann - ten człowiek jest niezastąpiony. Jedyny boczny obrońca w drużynie. Obawiam się, że może się nie rozdwoić.

 

Obrońcy środkowi:

Michael Jost (GER, 26 lat) - Boże, Ty widzisz, a nie grzmisz? Jak ten człowiek śmie tytułować się "zawodowym piłkarzem"?! To jest jakieś tragiczne nieporozumienie...

Dalio Memic (BOŚ, 18 lat) - lepszy od kolegi, ale również niepozbawiony wad. Nie potrafi oderwać się od ziemi.

 

Pomocnicy lewi:

Christian Mikolajczak (GER, 27 lat) - sądząc po nazwisku, chłopak o polskich korzeniach. Nie wiem co on robi w Mannheim - to naprawdę dobry zawodnik, były młodzieżowy reprezentant Niemiec. Aż chciałoby się powiedzieć: "uciekaj z tego bagna, zasługujesz na coś więcej!"

Andreas Nauroth (GER, 32 lata) - też niezły, trochę bardziej ofensywny niż Mikolajczak. Doświadczenie robi swoje.

 

Pomocnicy prawi:

Benjamin Heydel (GER, 27 lat) - kolejny, który został piłkarzem przez przypadek. Prawdopodobnie zabłąkany członek sekcji szachowej.

Marc Dyballa (GER, 24 lata) - słaby, ale wszechstronny. Typowy "zapchajdziura".

Daniele Fiorentino (GER, 24 lata) - z takimi umiejętnościami we Fiorentinie nie mógłby zrobić kariery. Nazwisko to nie wszystko. Słaby.

 

Pomocnicy środkowi:

Marcel Damnitz (GER, 26 lat) - im dalej w las, tym więcej drzew. Słaby.

Stephan Nachtigall (GER, 23 lata) - no, ten przynajmniej jest agresywny. Jeśli nie będziemy potrafili poradzić sobie z rywalami, naślemy na nich Nachtigalla.

Joe Enochs (USA, 36 lat) - gdyby nie jego wiek, mógłbym powiedzieć, że trafił nam się całkiem niezły talent. Amerykanin chce dorobić do emerytury w Mannheim, ale gra w tym klubie może go przedwcześnie wpędzić do grobu.

 

Napastnicy:

Stephan Famewo (NGA, 24 lata) - ten, kto go zatrudniał musiał wychodzić z założenia, że każdy Nigeryjczyk to dobry napastnik. Famewo jest żywym zaprzeczeniem tej teorii. Chociaż stosunkowo szybki.

Holger Lemke (GER, 21 lat) - Szybki. Zwinny. Słaby.

Gustav Policella (GER, 32 lata) - nieco skuteczniejszy, ale i tak... zgadnijcie jaki? Macie rację! Słaby!

 

Podsumowując: jest źle. Postuluję o zmianę nazwy klubu na: Słabeusze Mannheim.

Odnośnik do komentarza

Tym razem zasady były jasne - do 3. ligi awansowała tylko najlepsza drużyna w tabeli. Oznaczało to, że szanse na sukces były bardzo, bardzo małe. I nawet moje poczynania transferowe nie poprawiły sytuacji. Do Mannheim przybyli:

 

Stefan Demuth (GER, 23 lata) - bramkarz, który miał zastąpić Stolza po jego odejściu do Wuppertalu. Statystyki Demutha w poprzednim klubie - amatorskim Mechtersheim, nie napawały optymizmem, ale na bezrybiu i rak ryba.

Fabio Rodrighero (BRA, 26 lat) - a to już całkiem udany transfer. Brazylijczyk był solidnym, lewym obrońcą, poprzedni sezon spędził w Oggersheim.

Maurice Mackay (ANT, 21 lat) - również lewy obrońca. Przyzwoite umiejętności sprawiły, że grał w reprezentacji Antyli Holenderskich.

Yesildag Kartal (TUR, 28 lat) - turecki ofensywny pomocnik. Ściągnięty tylko po to, by powiększyć kadrę. Były klub: Meuselwitz.

Alexandar Gavric (SUI, 24 lata) - Szwajcar, podobnie jak Kartal, był ofensywnym środkowym pomocnikiem. Prezentował jednak wyższy poziom od przeciwnika, naprawdę całkiem obiecujący. Były klub: Concordia BS.

Samuel Koejoe (HOL, 33 lata) - kojarzycie tego pana? Zgadza się, Koejoe w zeszłym sezonie, w barwach FSV Franfurt wbił Burghausen 4 gole. Mimo zaawansowanego wieku, wolałem mieć go po swojej stronie.

Ercan Arslan (TUR, 19 lat) - ten młody, turecki napastnik przybył do nas z Oggersheim. Nie imponował mega talentem, ale miał potencjał.

Miroslav Skoda (CZE, 23 lata) - trudno o bardziej czeskie nazwisko. Skoda był niezły technicznie, dobrze bił rzuty wolne i w TSV Neumarkt strzelał całkiem sporo goli.

 

Skład nieco się powiększył, ale większość nowych piłkarzy to typowe "zapchajdziury", na których nigdy bym nie spojrzał prowadząc Burghausen...

Na ławce szkoleniowej Mannheim zadebiutowałem w meczu przeciwko Creilsheim. Gospodarze sprawiali wrażenie dojrzalszych, bardziej pewnych siebie, a to sprawiło, że szybko objęcli prowadzenie. Po dość przypadkowej akcji piłka trafiła pod nogi Koniga, a ten z najbliższej odległości wbił futbolówkę do siatki.

Zawodnicy Creilsheim poszli za ciosem i chwilę później podwoili swoje prowadzenie. Cescutti dośrodkował z rzutu wolnego, wprost na głowę Kanyuka i Węgier mógł cieszyć się z pierwszego trafienia w nowym sezonie.

W 49. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Mannheim. Piłkę tuż przed polem karnym ustawił Mikolajczak i uderzył przepięknie, w stylu Beckhama, wlewając nadzieję w serca naszych kibiców.

Tę nieśmiałą nadzieję zabił w końcówce meczu Konig, wykorzystując centrę Cescuttiego i niezdecydowanie Memica. Zgodnie z planem, wtopiliśmy.

 

Liga Regionalna Południe [1/34]

Creilsheim [-] - Mannheim [-] 3:1 (2:0)

 

25'- Konig (1:0)

29'- Kanyuk (2:0)

49'- Mikolajczak (2:1)

83'- Konig (3:1)

 

MoM: Konig (9)

Widownia: 1720

 

A teraz coś ciekawszego: najbardziej spektakularne transfery lipca 2008:

 

1. Lucho Gonzalez (Porto => Inter) 39,5 M

2. Giuseppe Rossi (Villarreal => Inter) 36 M

3. Micah Richards (Manchester City => Arsenal) 34 M

4. Vedran Corluka (Manchester City => Sevilla) 30 M

5. Andrea Barzagli (Palermo => Barcelona) 28,5 M

6. Miroslav Klose (Bayern => Sevilla) 25,5 M

7. Elano (Manchester City => Real Madryt) 24,5 M

8. Rafinha (Schalke => Fiorentina) 13,75 M

9. Anatoliy Tymoschuk (Zenit => Nurnberg) 10,25 M

10. Salomon Kalou (Chelsea => Deportivo) 8,25 M

 

+ bonus:

Łukasz Fabiański (Arsenal => Palermo) 9,25 M

Jakub Błaszczykowski (Dortmund => Hannover) 9 M

Paweł Golański (Steaua => Udinese) 2,2 M

Odnośnik do komentarza

Porażka w meczu pucharowym z Werderem była bardziej niż oczywista, dlatego nikogo nie zdziwił końcowy wynik.

 

Puchar Niemiec - 1. runda

Mannheim - Werder Brema 0:5 (0:3)

 

10'- Naldo

19'- Diego

34'- Klasnic

82'- Klasnic

84'- Sanogo

 

MoM: Klasnic (9)

Widownia: 12598

 

Tę plamę na honorze chcieliśmy zmazać, pokonując rezerwy Karlsruhe.

Początek mieliśmy wymarzony - już w trzeciej minucie Gavric kropnął potężnie z dystansu, w samo okienko, nie dając żadnych szans bramkarzowi gości.

Nasi lokalni rywale wyrównali jeszcze przed przerwą. Wystarczyło, że Stindl precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, wprost na głowę Langkampa...

Gra moich podopiecznych wyglądała coraz gorzej, dlatego wykorzystałem przerwę do korekty składu i taktyki. Zmiany okazały się trafione - na samym początku drugiej połowy Famewo był bliski pokonania Ungera.

Co nie udało się Nigeryjczykowi, Koejoe wykonał perfekcyjnie. Holender z zimną krwią wykończył akcję kolegów, przywracając nam zasłużone prowadzenie.

Kropkę nad "i" postawił Skoda, który w końcówce fenomenalnie przymierzył z rzutu wolnego. W ten sposób Waldhof Mannheim mogło cieszyć się z pierwszej sezonowej wiktorii, a wszystkie bramki zdobyli zawodnicy, których niedawno sprowadziłem do klubu. Ma się tego nosa!

 

Liga Regionalna Południe [2/34]

Mannheim [13] - Karlsruhe II [15] 3:1 (1:1)

 

3'- Gavric (1:0)

27'- Langkamp (1:1)

60'- Koejoe (2:1)

83'- Skoda (3:1)

 

MoM: Koejoe (8)

Widownia: 3627

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...