Skocz do zawartości

Aparaty fotograficzne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dobra, teraz ja potrzebuje jakichś propozycji co do aparatu. Budżet ~500zł maks 600zl (jeśli będzie się opłacać dodać te 100). Aparat do robienia zwykłych zdjęć do rodzinnego albumu, ale taki żeby robił w miarę przyzwoite zdjęcia. Warunki jakie musi spełnić aparat prócz ceny to łatwość w obsłudze, niewielkie rozmiary (taki żeby można było włożyć do kieszeni i nie zajmował dużo więcej miejsca niż tel komórkowy), wyświetlacz na którym coś widać.

Naprawdę nie znam się na aparatach i proszę o pomoc :)

 

Olympus FE-5010 ktoś coś słyszał, widział? :>

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Nie wiem czy to dobry temat, ale mam problem.

Za kilka dni urodzi się dziecko, a ja niestety będę musiał chodzić do pracy ;(

Chciałbym je jednak widzieć i dlatego zamierzam zainstalować w domku kamerkę internetową. Coś w tym stylu:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/66233/Peryferia/Kamery-internetowe/Creative_Live!_Cam_Chat_IM.html

Mam jedna w związku z tym kilka pytań.

1) Czy to dobry wybór?

2) Czym ewentualnie kierować się przy wyborze takiej kamery?

3) Jakim programem mam to wysyłać i udostępniać/oglądać na swoim komputerze biurowym

4) Fajnie jakbym mógł prowadzić video-rozmowy z żoną. Da się?

 

Jestem wyjątkowym laikiem w tych sprawach. Proszę o pomoc w wyborze takiej kamerki i wytłumaczenie po kolei, co zrobić, abym w pracy mógł oglądać to co dzieje się w łóżeczku :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

A ja w zeszłym tygodniu zakupilem Canona Eos 500D z standardowym Kitem 18-55, jestem jak na moje pierwsze kroki zadowolony, miałem dziś w planach wyjście ale pogoda jest do dupy, non stop leje. Sprzęt jest super, wahałem sie pomiędzy tym a Nikonem D5000 ale jednak warto było wybrac Canona, nowe szkło kpie dopiero w przyszłym roku, więc co do wyboru mam jeszcze czas :). Ale zawsze miło by było gdyby ktoś lepiej obeznany cos doradził przy wyborze nowego szkiełka :).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety mój Canon A430 chyba dokonuje żywota - mechanicznie działa, ale zdjęcia robi albo rozmazane (z fleszem), albo w negatywie/neonowe (bez flesza) - czyli pewnie coś z matrycą. Na naprawę nawet nie liczę, bo to przecież kompakt :] a jako że aparat obecnie jest mi niezbędny jak nigdy, potrzebuję niemal na wczoraj nowej małpki.

 

Budżetu wielkiego na to nie mam zamiaru przeznaczyć, maksymalnie pewnie jakieś 300zł, jeśli naprawdę będzie warto, ale to i tak sporo jak na aparat mający utrwalać ulotne momenty, a nie służyć artystycznej fotografii. Wstępne wymagania:

 

- matryca - 3 albo 4 megapiksele to dla mnie wystarczająca wielkość, zdaję sobie sprawę, że większe ilości to szaleństwo liczb, w którym się lubują marketingowcy, a ja nie będę w stanie z tego skorzystać :D

- zoom optyczny - tu mam takie małe zboczenie i fajnie by było, gdyby przekraczał 3x, aczkolwiek to nie jest warunek konieczny

- ważna jest dla mnie przede wszystkim gotowość do pracy - zarówno od włączenia aparatu do zdjęcia, jak i czas ładowania lampy błyskowej po zdjęciu.

- z powodu powyżej raczej nie interesują mnie nastawy manualne (to ma być małpka), bo i tak z nich nie będzie czasu korzystać.

- dobrze by było, gdyby sobie przyzwoicie radził ze zdjęciami w ruchu, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że to nie ta kategoria cenowa

- raczej wytrzymałość obudowy na gwałtowne ruchy/lekkie uderzenia obudowy - zdjęcia będą robione z ręki i szkoda by było, gdyby się rozpadł przy gwałtownych podnoszeniu z półki

- przyzwoita jakość filmów, oczywiście nie jak z kamery, ale i nie 320x200 ;)

- aparat wyłącznie nowy z gwarancją.

 

Póki co mam jednego kandydata, który jednak ma trochę wad, nie pasujących do mej koncepcji:

Nikon Coolpix L5 - model z 2006 roku, więc i cena realna ;) Zalety - duży zoom optyczny, kilka fajnych zapożyczeń z lustrzanek Nikona, jak optyczna stabilizacja obrazu czy cyfrowe naświetlanie zdjęć niedoświetlonych. Wady - żre baterie, spory czas reakcji, a zdjęcia ludzi wychodzą podobno najlepiej za stołem :( No i zapasy magazynowe wszędzie "na wyczerpaniu", więc pewnie niedługo nie będzie.

 

Ktoś miał do czynienia z tym aparatem i może coś napisać osobistego? Bądź polecić coś innego (tylko nie Kodak, proszę)

Odnośnik do komentarza

Niestety dostępność Coolpiksów L5 okazała się wyobraźnią ceneo ;) Nigdzie nie mają.

 

@jasonx - do Samsungów też mam uraz (po telefonie) :]

 

@zovalik - a wiesz, że to też był jeden z cichych kandydatów. I chyba aktualnie jest nr 1, tylko że mają go aktualnie jedynie w RTVEuroAGD - niedostępny przez internet. Muszę w weekend zrobić rekonesans po mińskich sklepach.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Pewnie było już wałkowane sto razy ale może coś się nowego pojawiło od ostatnich update'ów

 

Poszukujem aparatu z tego co widzę zwanego małpką, czyli do robienia zdjęć z okazji wycieczki do zoo itp. Cena do 100 ojro, fajnie by było jakby się go dało kupić w Irlandii :D

 

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza

A - jak tu już jestem - kupiłem jednak Samsunga ES10 (okazyjnie - nówka z gwarancją producenta, anteny w aparatach foto nie montują, więc Samsungowi daliśmy szansę), i po miesiącu używania mogę polecić ten aparat, jeśli chodzi o małpki: zdjęcie można zrobić w 2-3 sekundy od złapania aparatu (tryb auto), a jak ktoś chce, to może spróbować poszczególnych trybów tematycznych, a dla jeszcze ambitniejszych pozostawiono możliwość ingerencji w kilka ustawień manualnych (ISO np), co przy małpkach niezbędne nie jest, ale jak jest, to tym lepiej. Minusem może być brak mechanicznych przełączników trybów, wszystko trzeba robić z poziomu menu wewnętrznego (takie kółeczko miałem w Canonie i się fajnie sprawdzało, teraz trzeba wszystko przeklikać w menu na wyświetlaczu), ale co kto lubi. No i lampa jest mocna, czasem potrafi (w trybie auto) zdrowo rozświetlić zdjęcie. I tryb makro też pozostawia wiele do życzenia, canon był o niebo lepszy. Ale za to zadowolony jestem ze zdjęć robionych w ruchu - a tego mi brakowało w poprzednim aparacie, w którym najlepiej wyglądały zdjęcia śpiących, albo za stołem ;)

 

Kupiłem go za lekko ponad 200 zł, więc całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...