Skocz do zawartości

Aparaty fotograficzne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez chcialem sie zapytac o rade. Przymierzam sie do aparatu Canon EOS 1000D. Czy ma ktos z was juz jakies doswiadczenia z tym aparatem? Moze znacie jakies dobre strony z testami. Za wszelkie informacje bylbym wdzieczny. Ewentualnie mozecie poradzic mi cos innego :)

 

Czytałem ostatnio artykuł na temat tego aparatu. Było napisane, że wydali nowszą wersję poprzednich EOS-ów. Poczytaj i zobacz jeszcze może z Canon-ów EOS-a 450D. Ja zastanawiam się nad tymi właśnie modelami, ale póki co przymiarki do wyboru modelu, bo takiej dużej kasy brak :]

Odnośnik do komentarza

No wlasnie czytalem juz troche i mowia ze 1000D nie umywa sie do 450D. Ma kilka funkcji mniej i troche mniej pixeli, ale za to ma rewelacyjna cene. Jest to podobno taka mieszanka z 400 i 450D. Ale czytalem ze jesli chodzi o jakosc zdjec, to nie ma sobie rownych w tej klasie cenowej. Na papierze wyglada rewelacyjnie, ale mam nadzieje, ze ktos juz ten aparat na zywo widzial i moze powiedziec cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Proszę o radę, na wstępie chciałbym powiedzieć, że mam pewne ambicje co do fotografii i chciałbym czasami porobić jakieś ładniejsze fotki, tak półprofesjonalnie. Zależy mi na dużym zoomie (od 10x w górę). :] Jak na razie jestem laikiem w tej sprawie, jednak wraz z nowym aparatem chciałbym się wgłębić w tą dziedzinę. Budżet niski, bo od 600-650zł, jednak na 700zł też może się skuszę. Od razu spytam o jedną hybrydę, chodzi o Kodaka Z1012 IS (10,1mpx, zoom optyczny 12x, nagrywa wideo HD), warty on uwagi? Pytam gdyż w makro jest do dorwania za 694zł.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że post pod postem, ale nie mam jak zedytować poprzedniego. Znalazłem w internecie kolejną interesującą hybrydę Kodaka, chodzi o model Z8612 IS, cena bardzo korzystna, gdyż za 506zł można dorwać w sklepie internetowym.

A o to parametry:

8,1mpx - chyba wystarczy tyle pixeli?

Zoom optyczny: 36–432mm

Stabilizacja: jest

zoom cyfrowy: 5x

Migawka: 1/2s – 1/3200s (tryb programów tematycznych i automatyczny), 16s – 1/1000 s (tryb priorytetu czasu i manualny)

ISO: do 3200

 

Powiedzcie mi, czy to nie jest jakiś chłam, gdyż po parametrach wygląda zachęcająco, no i cena...

Odnośnik do komentarza

No ogólnie dzięki za pomoc, samemu jakoś dałem radę i znalazłem dwa ciekawe modele: Panasonic Lumix DMC-FZ8 EG i Fuji S5800. Oba są niezłej jakości aparatami, jednak różni ich cena, Lumix kosztuje 600zł najtaniej, a Fuji to wydatek rzędu 460zł, więc 140zł w kieszeni, jednak wydaje mi się, że za jakość się płaci i nie pożałuje, gdy kupie FZ8, macie jakąś opinie co do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Hej. Mi chodzi dokładnie o aparat Nikon D60. Czy jest on dużo gorszy od D80? Czy jest mozliwość wymiany obiektywu? Jakie ogolnie parametry sa najwazniejsze w tego typu aparatach? Dzieki

 

Jak masz kupować, to kup d80. Mój przyjaciel klnie na czym stoi na d60 i pluje sobie w brodę, że nie dołożył 300 zeta i nie kupił lepszego :-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

:respekt: To ladnie. Ja tez takie chce. Ladnie by przy mojej 450d wygladalo :D

 

Z ta karta nie powinno byc chyba problemu. Jezeli nie bedzie za szybka, tzn. SanDisk Extreme III SD 8GB raczej ci nie wezmie, ale wolniejsza np. SD CARD 8GB ULTRA II raczej powinien. Jezeli sie zdecydujesz na normalna nie zadna ulter czy extreme to nie powinno byc problemow, tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Kupiłem jednak SanDisk 4 GB, wolałem nie ryzykować ;). A co do obiektywu. Ostrzy niesamowicie szybo i bardzo celnie :). W niedzielę idę pofocić koszykówkę kobiet na hali :)

To jak mozesz, to wstaw gdzies fotki, bo z checia je zobacze. Tez sie do niego przymierzam. Musze ci powiedziec, ze wyciagnoles go za super cene. Jestem w szoku.

 

A moze mi cos poradzisz? Szukam jakiegos ladnego obiektywu na codzien. Zeby mial troche wiecej zoomu. Chwilowo mam standardowy 18-55 IS ale to mi troche za malo.

Odnośnik do komentarza

Fotki robione tym obiektywem zobaczysz na przykład na stronie www.gaszynski.pl (od niego kupiłem), oczywiście swoje będę umieszczał w kąciku fotograficznym :)

 

Ogólnie o foto powinieneś pytać Henkela, ja dopiero raczkuję w tym temacie (zawsze obiektyw KITowski), teraz dopiero kupiłem tą "eLkę". Barry nie wiem jaka cena Cię interesuje. Ogólnie do amatorskiego pstrykania na codzień ludzie lubią używać np. tego. Fakt, że jest on nieco ciemny. Pooglądaj fora, poczytaj sobie. Polecam zwłaszcza Canon Board

Odnośnik do komentarza
Kupiłem jednak SanDisk 4 GB, wolałem nie ryzykować ;). A co do obiektywu. Ostrzy niesamowicie szybo i bardzo celnie :). W niedzielę idę pofocić koszykówkę kobiet na hali :)

na hale to obawiam sie, ze bedzie za ciemny obiektyw - ale proboj :)

 

a co do pytania Barrego to jutro postaram sie cos poradzic.

Zapomniales o mnie ;(

Odnośnik do komentarza

Planuję wraz z kolegami kupić koleżance na osiemnastkę jakąś cyfrówkę. Moje wymagania:

- cena ok 800-900zł (może być troszkę więcej no ale nie dużo);

- metalowa obudowa;

- jakiś fajny kolor, nie szary albo czarny (widziałem gdzieś w Saturnie jakiś Sony zielony i czerwony).

 

No i oczywiście inne pierdoły jak dobrze trzymająca bateria, pokrowiec itp. Dziewczyna nie zna się zbytnio na fotografii. Aparat będzie uzywany do prostych zdjęć z wakacji, imprez ot tak żeby sobie na Naszą-klasę wrzucić :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...