Skocz do zawartości

Eleuthería é Thánatos


Cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzesień 2008

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Sidnei (Internacional) -> Fluminense za 7,75 mln euro

2. Yann Jouffre (Lorient) -> Beitar Jerozolima za 2,3 mln euro

3. Zhivko Milanov (Levski Sofia) -> Beitar Jerozolima za 775 tys. euro

 

Transfery (Polacy):

 

brak

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Chelsea [+3]

Grecja: Panathinaikos [+1]

Hiszpania: Real Madryt [+2]

Polska: Odra Wodzisław [+1]

Włochy: Lazio [+0]

 

Ranking światowy:

 

1.[+1] Argentyna (1744)

2.[-1] Brazylia (1733)

3.[+2] Holandia (1601)

---

28.[+8] Polska (834)

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym meczu 1. rundy Pucharu UEFA Wisła Kraków odrobiła straty z pierwszego meczu z Levskim i w regulaminowym czasie gry było 2:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w rzutach karnych lepsza okazała się Biała Gwiazda, bezbłędnie wykonując jedenastki. W serii rzutów karnych padł wynik 4:1 dla Wisły. Bramki dla krakowian w regulaminowym czasie gry strzelili: Paweł Brożek i Grzegorz Kmiecik. Losowanie grup Pucharu UEFA nie było dla Wiślaków szczęśliwe. Trafili do grupy G z Feyenoordem, Lazio, Rapidem Bukareszt i Olympique Lyon.

 

Nas tymczasem czekał mecz wyjazdowy z AGS Kastorią, naszym sąsiadem z ligowej tabeli. Po dwóch ostatnich porażkach byłem zdeterminowany, by teraz w końcu zdobyć jakieś punkty. Liczyłem, że zawodnicy podzielają moją determinację. Od scouta dowiedziałem się, że przeciwnicy zagrają ustawieniem 5-3-2, przeciwko któremu nie potrafiliśmy dobrze grać, co pokazały dwa ostatnie mecze.

Początek meczu wyraźnie nam nie wyszedł, już w 2 minucie spotkania straciliśmy gola. Ten gol jakby nas trochę przebudził, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zouroudis trafił w słupek, a kilka minut później strzał z rzutu wolnego Bwele obronił bramkarz. W 31 minucie dośrodkowanie Zouroudisa wykorzystał Karakatsanis, doprowadzając do remisu. Tuż przed przerwą rywale przeprowadzili akcję, po której piłka wylądowała w naszej bramce, na szczęście sędzia odgwizdał spalonego. W 62 minucie zamarłem, piłkę naszemu bramkarzowi odebrał napastnik rywali i miał przed sobą pustą bramkę… na nasze szczęście spudłował. W 74 minucie rzut wolny w odległości około 20 metrów od naszej bramki, piłka po strzale trafiła w poprzeczkę, ale dopadł do niej napastnik rywali i pokonał bezradnego Apostolidisa. W doliczonym czasie gry niefrasobliwość Dentsasa wykorzystali rywale, odbierając mu piłkę i wyprowadzając zabójczą kontrę, dzięki której wynik spotkania na 3:1. Brak mi słów. Obydwaj bramkarze grają fatalnie, obrona nie nadąża za napastnikami rywali, nasi pomocnicy w ogóle nie istnieją na boisku, jedynie w ataku jakoś się układa współpraca między Zouroudisem i Karakatsanisem. Po meczu powiedziałem moim piłkarzom bez ogródek, co o nich myślę.

 

05.10.2008; Beta Ethniki (VI kolejka)

Municipal Athletic Center of Kastoria, Kastoria: 522 widzów

[13] AGS Kastoria – [14] Panaitolikos 3:1 (1:1)

 

2. Sikalopoulos 1:0

31. Karakatsanis 1:1

74. Sikalopoulos 2:1

80. Kontos 3:1

 

Panaitolikos: Apostolidis – Naintos, Simos, Pripu (46. Felegakis), Bertos (65. Dentsas) – Vangjeli, Szabo (75. Pawela), Rizogiannis, Bwele – Karakatsanis, Zouroudis

 

Zawodnik meczu: Giorgos Sikalopoulos (Kastoria) – 8

 

W Europie tymczasem nadszedł czas na kolejne mecze eliminacyjne.

 

Eliminacje MŚ 2010:

 

(Gr. 7) Polska – Belgia 2:3 (Kaźmierczak 1’, Niedzielan 4’ – De Mul 22’, Tchite 36’, Van Buyten 88’)

Odnośnik do komentarza

W meczu z Pierikosem postanowiłem przetestować nowe ustawienie 5-3-2, co miało wzmocnić naszą defensywę, ułatwić rozgrywanie piłki w środku pola, a co najważniejsze przynosić nam punkty. W 17 minucie świetny strzał z rzutu wolnego oddał Bwele, ale jakimś cudem bramkarz obronił jego uderzenie. Kilkanaście minut później straciliśmy gola po szybkim rozpoczęciu gry z rzutu wolnego przez rywali. Tuż przed przerwą świetnym dryblingiem popisał się Szabo i doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie żadna ze stron nie zdobyła już bramki i mecz zakończył się remisem. Udało się nam przerwać serię trzech porażek z rzędu. Jednak, by utrzymać się w lidze musimy w przyszłości takie spotkania po prostu wygrywać. Cieszył mnie fakt, że w końcu potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce, a nasi pomocnicy rozegrali niezły mecz.

 

12.10.2008; Beta Ethniki (VII kolejka)

Panaitolikos Stadium, Agrinio: 856 widzów

[15] Panaitolikos – [11] Pierikos 1:1 (1:1)

 

31. Thanos 0:1

43. Szabo 1:1

 

Panaitolikos: Apostolidis – Naintos, Felegakis, Simos, Bwele (34. Golias), Belevonis – Szabo, Rizogiannis, Dentsas – Karakatsanis (64. Sow), Zouroudis (77. Pawela)

 

Zawodnik meczu: Pantelis Rizogiannis (Panaitolikos) – 8

Odnośnik do komentarza

Eliminacje MŚ 2010 nie układały się po myśli Polaków. W kolejnym meczu zmierzyli się z Portugalią.

 

Eliminacje MŚ 2010 (15.10.2008):

 

(Gr. 7) Portugalia – Polska 1:0 (Postiga 49’)

 

Naszym kolejnym przeciwnikiem w lidze była Kalamata. Początek spotkania nie dostarczył wielu emocji kibicom, akcje rozgrywały się przeważnie w środku pola, rzadko dochodziło do sytuacji podbramkowych. W 25 minucie wydawało się, że faulowany w polu karnym był Karakatsanis, jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Kilka minut później piłkę, po naszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przed pole karne wybili obrońcy, przejął ją Rizogiannis i oddał soczysty strzał. Piłka minimalnie minęła słupek bramki. W 38 minucie po błędzie obrońcy Zouroudis znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale posłał piłkę nad bramką. Chwilę potem boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Rizogiannis. Jego miejsce zajął Vangjeli. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po przerwie za, narzekającego na lekki uraz, Karakatsanisa wszedł Senegalczyk Sow. Już na początku drugiej połowy przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka. Gospodarze prowadzili grę, my nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce. Nasza obrona stawiała dzielny opór i gdy do końca pozostawało zaledwie kilka sekund, popełniła jedyny błąd w tym spotkaniu, po którym rywale doszli do sytuacji strzeleckiej i nie zmarnowali jej. Przez ten jeden błąd odnieśliśmy już czwartą porażkę w lidze.

 

19.10.2008; Beta Ethniki (VIII kolejka)

National Stadium of Kalamata, Kalamaa: 809 widzów

[6] PS Kalamata – [15] Panaitolikos 1:0 (0:0)

 

39. Rizogiannis knt.

90+4. Michelis 1:0

 

Panaitolikos: Apostolidis – Golias, Naintos, Felegakis, Simos, Bwele – Szabo (76. Koutsoures), Rizogiannis (39. Vangjeli), Dentsas – Karakatsanis (46. Sow), Zouroudis

 

Zawodnik meczu: Giorgos Simos (Panaitolikos) – 7

Odnośnik do komentarza

Nic nie wskazywało na to, byśmy w kolejnym meczu mogli zdobyć punkty. Mieliśmy bowiem zmierzyć się z PAE Egaleo. Dla porównania według przedsezonowych prognoz mediów nasi przeciwnicy powinni zająć 4. miejsce w lidze, my – 18. Poza tym nie mogłem skorzystać z kontuzjowanych: Drososa (nadwyrężona kostka, miesiąc absencji), Rizogiannisa i Karakatsanisa (obaj: naciągnięte ścięgno pachwiny, 2 tygodnie absencji). W 10 minucie od utraty bramki uratował nas nasz golkiper, instynktownie broniąc strzał głową z najbliższej odległości. Kilka minut później nie mieliśmy już tyle szczęścia i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Iliev strzałem… dla odmiany głową pokonał bramkarza. Jeszcze przed przerwą sędzia podyktował rzut karny dla gości po faulu Bwele. Jednak jedenastkę świetnie obronił Apostolidis.

W drugiej połowie brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola i wynik nie uległ zmianie. Po tym meczu spadliśmy o jedno miejsce w tabeli, po raz pierwszy meldując się w strefie spadkowej.

 

26.10.2008; Beta Ethniki (IX kolejka)

Panaitolikos Stadium, Agrinio: 862 widzów

[15] Panaitolikos – [6] PAE Egaleo Athens 0:1 (0:1)

 

16. Iliev 0:1

42. Iliev nie wykorzystał karnego

 

Panaitolikos: Apostolidis – Golias (69. Koutsoures), Naintos, Felegakis, Simos, Bwele – Szabo, Vangjeli, Dentsas – Pawela (46. Sow), Zouroudis

 

Zawodnik meczu: Dimitar Iliev (PAE) – 8

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz oderwał nas od ligowej rzeczywistości. Czekał nas bowiem kolejny mecz Pucharu Grecji. W 4. rundzie naszym przeciwnikiem był pierwszoligowy Apollon. Rywale dotąd nieźle spisywali się w lidze (9. miejsce w tabeli).

Przez pierwsze pół godziny meczu nasza gra przypominała „obronę Częstochowy”. Kilka wybornych sytuacji mieli przeciwnicy, ale jak w transie bronił Apostolidis. Odpowiedzieliśmy tylko niecelnym strzałem Zouroudisa. W 30 minucie piłka trafia do naszej siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Siedem minut później kontuzji nabawił się Bwele i musiał zostać zastąpiony przez Drakosa. Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Można było być zadowolonym z gry naszego zespołu, zwłaszcza, że spodziewałem się tęgiego lania. W 63 minucie Zouroudisa zmienił Sidiripoulos, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie. Goście najwyraźniej nas zlekceważyli, licząc na to, że mecz sam się wygra. Ich ataki były nieskuteczne, co zaowocowało dogrywką.

W dogrywce nawet w sytuacji sam na sam z… bramką napastnik przeciwnika nie potrafił zdobyć gola. Dzięki naszej ogromnej determinacji w grze obronnej udało się nam doprowadzić do serii rzutów karnych.

Jako pierwszy do piłki podszedł Szabo… przestrzelił! 0:0

Zapropoulos… również nie trafił! 0:0

Sow… nad bramką! 0:0

Koutsospyros… trafił! 0:1

Koutsoures… JEST! 1:1

Yanchev… trafił! 1:2

Golias… obok! 1:2

Wellington, jeśli trafi, przegramy… nie trafił! 1:2

Naintos wziął rozbieg i… pomylił się! 1:2

PRZEGRALIŚMY 1:2 W KARNYCH

 

29.10.2008; Puchar Grecji (4. runda)

Panaitolikos Stadium, Agrinio: 3150 widzów

[2L] Panaitolikos – [1L] Apollon 0:0 karne 1:2

 

37. Bwele knt.

 

Panaitolikos: Apostolidis – Golias, Naintos, Felegakis, Simos, Bwele (37. Drakos) – Szabo, Vangjeli, Dentsas (78. Katsoures) – Sow, Zouroudis (63. Sidiropoulos)

 

Zawodnik meczu: Giorgos Simos (Panaitolikos) – 8

Odnośnik do komentarza

Październik 2008

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Ricardo Verduguez (Blooming) -> Bolivar za 550 tys. euro

2. Armir Grima (Vllaznia Szkodra) -> KF Tirana za 35 tys. euro

3. Muarem Bajrami (Wardar Skopje) -> Rabotniczki Skopje za 14 tys. euro

 

Transfery (Polacy):

 

brak

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Chelsea [+1]

Grecja: Panathinaikos [+3]

Hiszpania: Real Madryt [+9]

Polska: Odra [+1]

Włochy: Lazio [+5]

 

Ranking światowy:

 

1.[-] Argentyna (1734)

2.[-] Brazylia (1718)

3.[+1] Włochy (1672)

---

37.[-9] Polska (753)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...