Skocz do zawartości

Eleuthería é Thánatos


Cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwiec 2008

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Arouca (Fluminense) -> Ajax za 16,5 mln euro

2. Curtis Davies (West Bromwich) -> Aston Villa za 13,75 mln euro

3. Mounir El Hamdaoui (AZ Alkmaar) -> Feyenoord za 5,75 mln euro

 

Transfery (Polacy):

 

1. Maciej Korzym (Legia) -> Salzburg za 950 tys. euro

2. Marek Wasiluk (Jagiellonia) -> Górnik Zabrze za 450 tys. euro

3. Marcin Nowacki (Ruch Chorzów) -> GKS Bełchatów za 240 tys. euro

Ligi europejskie:

 

Anglia: -

Grecja: -

Hiszpania: -

Polska: -

Włochy: -

 

Ranking światowy:

 

1.[-] Brazylia (1686)

2.[-] Argentyna (1528)

3.[-] Ghana (1457)

---

34.[-] Polska (734)

Odnośnik do komentarza

1 lipca 2008 roku był dla mnie szczęśliwym dniem. Minął niemal miesiąc od dnia, kiedy stuknęła mi trzydziestka. Przez ten czas gorączkowo poszukiwałem klubu, w którym mógłbym się zatrudnić jako menedżer. Niestety w czerwcu było to niemożliwe, gdyż wszyscy skupieni byli na rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii Mistrzostwach Europy. Włodarze europejskich klubów porozjeżdżali się na wakacje. Właśnie pierwszy dzień lipca był dla mnie przełomowy. Menedżer jednego z beniaminków 2. ligi greckiej został zatrzymany przez policję za prowadzenie jakichś ciemnych interesów i tym samym zwolniło się stanowisko w tymże klubie. Nie czekając ani chwili, zgłosiłem chęć zostania menedżerem zespołu. W rozmowie z prezesem, który w podświadomości rozpamiętywał jeszcze swój niedawny pobyt na wakacjach, starałem się przekonać go, że warto mi zaufać. W Grecji wysoko ceniono Polaków, toteż prezes, nie zwlekając ani chwili, przedstawił mi propozycję 2-letniego kontraktu. Miałem zarabiać tysiąc euro tygodniowo, a moim zadaniem było uniknięcie spadku. Przystałem na takie warunki, bowiem klub do najbogatszych nie należał, a ja nie miałem doświadczenia, więc nie mogłem żądać więcej. Jednak, jak powiedział prezes, braki w umiejętnościach trenerskich nadrabiam determinacją.

Kiedy wróciłem do hotelu, w którym się zatrzymałem, niezwłocznie zabrałem się do poszukiwania domu, który mógłbym wynająć. Nie mogłem przecież przez dłuższy czas mieszkać w hotelu. W mojej głowie kłębiło się mnóstwo myśli. Zostałem menedżerem Panaitolikosu, to brzmi prawie jak Panathinaikos. Może kiedyś będziemy prowadzić walkę o mistrzostwo z "Zielonymi Koniczynkami". Do tego jednak przed nami długa droga. Tym bardziej, że nie miałem żadnych funduszy na transfery. Pocieszał mnie fakt, że budżet płacowy wynosił 22,68 tys. euro, co prawie o 10 tys. przewyższało wydatki na płace.

Odnośnik do komentarza

| Wyb     | Inf     | Nazwisko            | Pozycja        | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Loukas Apostolidis  | BR             | GRE     | 188 cm  | 86 kg   | 27      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Wys     | Kostas Nikolaidis   | BR             | GRE     | 180 cm  | 74 kg   | 39      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Panagiotis Nousias  | BR             | GRE     | 182 cm  | 82 kg   | 27      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

 

Najlepszy wśród golkiperów jest Apostolidis, jednak Nousias niewiele mu ustępuje. Natomiast Nikolaidis prezentuje tak mizerne umiejętności, że może co najwyżej czyścić buty swoim kolegom. Wiem, że nie można się spodziewać zbyt wiele po 39-latku, ale Dawidem Seaman'em to on nie jest.

 

 

| -       |         | Florin Pripu        | LB, O Ś        | ROM     | 188 cm  | 73 kg   | 27      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Tasos Dentsas       | O P, DP        | GRE     | 182 cm  | 80 kg   | 26      | 12tys.  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Giorgos Simos       | O PŚ, DP       | GRE     | 186 cm  | 76 kg   | 30      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Stergios Felegakis  | O LŚ           | GRE     | 178 cm  | 74 kg   | 22      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Christos Naintos    | O LŚ           | GRE     | 172 cm  | 72 kg   | 28      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Makis Belevonis     | O/WO P         | GRE     | 176 cm  | 72 kg   | 32      | 6tys.   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Nikos Kalokairis    | O/WO P         | GRE     | 175 cm  | 72 kg   | 22      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktr     | Vasilis Golias      | O/WO L         | GRE     | 178 cm  | 66 kg   | 23      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Guy Bwele           | WO P, DP, P PŚ | CMR     | 180 cm  | 71 kg   | 29      | 8tys.   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Dimitris Drakos     | WO/P P         | GRE     | 174 cm  | 64 kg   | 24      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

 

Podstawowy blok defensywny powinni stworzyć: Naintos, Felegakis, Simos i Belevonis. Nieźle prezentuje się Pripu, Densas będzie grał jako defensywny pomocnik, Bwele na prawej pomocy. Natomiast Kalokairis, Golias i Drakos muszą zadowolić się rolą zmienników.

 

 

| -       |         | Vangelis Koutsoures | DP, P LŚ       | GRE     | 181 cm  | 74 kg   | 33      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Pavli Vangjeli      | DP, P LŚ       | ALB     | 181 cm  | 76 kg   | 24      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Loukas Karakatsanis | OP P, N        | GRE     | 171 cm  | 68 kg   | 26      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Tibor Szabó         | OP Ś           | SRB     | 170 cm  | 66 kg   | 31      | 7tys.   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Fabian Pawela       | OP/N Ś         | POL     | 187 cm  | 81 kg   | 22      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

 

Z konieczności na lewej flance będzie grał Vangjeli. Pewny miejsca w pierwszym składzie jest Szabo. Fabian Pawela, jedyny jak na razie Polak w zespole, nie zachwyca swoimi umiejętnościami, może grać jako ofensywny pomocnik, ale bardziej przyda się w roli zmiennika dla napastników, których nie jest zbyt wielu. Kotsoures i Karakatsanis prezentują się w miarę przyzwoicie, wyraźnie lepiej od Paweli.

Konieczny jest więc zakup zawodnika na lewą flankę.

 

 

| -       |         | Samba Sow           | N              | SEN     | 180 cm  | 77 kg   | 24      | -       | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Petros Zouroudis    | N              | GRE     | 183 cm  | 79 kg   | 29      | 14tys.  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Na pozycji napastnika, w porównaniu z innymi pozycjami, panuje u nas wyjątkowe bogactwo. Aż dwóch nominalnych napastników na dwa miejsca w pierwszej jedenastce to rzeczywiście dużo. Podobno nie liczy się ilość, tylko jakość. O ile Zouroudis jest naszym najlepszym zawodnikiem i gwiazdą zespołu, o tyle Senegalczyk Sow prezentuje się nie najlepiej. Nie wiem czy nie lepszą opcją będzie postawienie w ataku Karakatsanisa.

 

Niezwłocznie umieściłem ogłoszenie poszukiwania scouta, bez którego mogliśmy zapomnieć o jakichkolwiek wzmocnieniach, i trenera bramkarzy, gdyż mój asystent Dimitris Vogiatzis i trener Giorgos Kafes, wybitnie nie radzili sobie z tym rodzajem treningu.

Odnośnik do komentarza

Cały HC diabli wzięli :/

Umieściłem ogłoszenie na trenera bramkarzy i zgłosiło się kilku kandydatów, w tym kilku Polaków. Dopiero jak już Polak został zatrudniony, przypomniałem sobie, że w trybie HC jakikolwiek trener musi znać język kraju w którym zostaje zatrudniony :doh!: nie wiem, co teraz zrobić. Jeśli zerwę kontrakt, to klub będzie musiał zapłacić 14 tys. euro rekompensaty, jest jakieś inne rozwiązanie (pytanie do ekspertów)??

Odnośnik do komentarza

W odpowiedzi na moje ogłoszenie zgłosiło się kilku kandydatów na scouta. Wybrałem spośród nich według mnie najlepszego i w efekcie naszym scoutem został Petros Maladenis. W sprawie zatrudnienia trenera bramkarzy musiałem przyznać się do porażki. Spośród kilku kandydatów wybrałem jednego i zaoferowałem mu kontrakt, który został przez tegoż kandydata zaakceptowany. Przeoczyłem jednak fakt, że nasz nowy trener bramkarzy nie znał języka greckiego, więc nie byłby w stanie porozumieć się z podopiecznymi. Nie dość, że zapłaciliśmy rekompensatę jego poprzedniemu pracodawcy w wysokości 45 tys. euro, to jeszcze musiałem zaraz rozwiązać z nim kontrakt za porozumieniem stron i zapłacić odprawę w wysokości 12 tys. euro. Kompletna porażka, ale jako początkujący menedżer miałem prawo popełnić błąd, tylko szkoda, że kosztem klubu.

Zakończyliśmy pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Rozegraliśmy 4 sparingi z krajowymi przeciwnikami:

 

Panaitolikos – PAE Panserraikos 0:4

(Belevonis 24’-sam., Georgiadis 51’, Ederson 54’, Bangelloun 70’)

 

Anag. Artas – Panaitolikos 3:6

(Selak 33’, 48’, 54’ – Szabo 19’, Zouroudis 26’-k., 35’, 38’, 52’, 59’)

 

Panaitolikos – Pierikos 3:1

(Karakatsanis 60’, 82’, Bebis 61’-sam. – Thanos 45’+2)

 

Panaitolikos – PAOK Saloniki 2:1

(Pawela 74’, Dentsas 86’ – Pechlivanis 90’+3)

Odnośnik do komentarza

Sensei: Już go zwolniłem, ale dzięki za radę

---

Przed drugą fazą przygotowań rozegraliśmy jeszcze mecz z Panaitolikosem U-21:

 

Panaitolikos – Panaitolikos U-21 3:1

(Zouroudis 3’, Drakos 12’, Bwele 28’ – Sidiropoulos 81’)

 

Lipiec 2008

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Elano (Man. City) -> Valencia za 50 mln euro

2. Giuseppe Rossi (Villarreal) -> Juventus za 41 mln euro

3. Ricardo Quaresma (FC Porto) -> Inter Mediolan za 38 mln euro

4. Maxi Rodriguez (Valencia) -> AS Roma za 38 mln euro

5. Mancini (AS Roma) -> Real Saragossa za 35,5 mln euro

 

Transfery (Polacy):

 

1. Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) -> Genoa za 8,5 mln euro

2. Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda) -> AEK Ateny za 2,9 mln euro

3. Paweł Golański (Steaua Bukareszt) -> OSC Lille za 2,9 mln euro

 

Polskie zespoły w europejskich pucharach:

 

Liga Mistrzów:

- 2. runda kwal.: Wisła Kraków (1:0 z NK Domżale)

 

Puchar UEFA:

- 1. runda kwal.: Lech Poznań (3:0, 3:0 z Welshpool), Legia Warszawa (2:1, 4:0 z TNS Oswestry)

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: -

Grecja: -

Hiszpania: -

Polska: Odra Wodzisław [+0]

Włochy: -

Ranking światowy:

 

1.[-] Brazylia (1723)

2.[+5] Włochy (1632)

3.[-1] Argentyna (1618)

---

36.[-2] Polska (723)

Odnośnik do komentarza

W drugiej fazie przygotowań do nowego sezonu rozegraliśmy cztery sparingi z zagranicznymi zespołami:

 

Panaitolikos – Akritas 4:0

(Zouroudis 2’, 15’, 23’, Karakatsanis 29’)

 

Panaitolikos – Awangard Kursk 2:1

(Zouroudis 3’, Karakatsanis 40’ – Gudkov 7’)

 

Panaitolikos – Alemannia Aachen 2:2

(Karakatsanis 22’, 53’ – Hanke 61’, Leschinski 77’)

 

Anorthosis – Panaitolikos 3:1

(Laban 30’, Labrou 35’, 64’ – Szabo 90’+2)

 

W międzyczasie do zespołu dołączył z wolnego transferu 17-letni Alexis Drosos, grający na pozycji lewego pomocnika. W ramach współpracy ze Skodą Xanthi przeszli do nas na wypożyczenie Manolis Bertos (prawy obrońca) i Pantelis Rizogiannis (defensywny pomocnik). Wzmocnień na te dwie pozycje nie przewidywałem, ale skoro nic nas ci dwaj zawodnicy nie będą kosztować, to czemu nie.

W meczu o Superpuchar Europy Bayern Monachium pokonał 3:1 Milan, po trzech bramkach Klose. Mediolańczycy zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Huntelaara.

 

Sierpień 2008

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Sergio Aguero (Atletico Madryt) -> Liverpool za 46 mln euro

2. Vedran Corluka (Man. City) -> Chelsea za 27,5 mln euro

3. Denilson (Arsenal) -> Sevilla za 25 mln euro

4. Alessandro Rosina (Torino) -> Man. Utd za 25 mln euro

5. Niko Kranjcar (Portsmouth) -> Man. City za 23 mln euro

 

Transfery (Polacy):

 

1. Tomasz Kuszczak (Man. Utd) -> Sampdoria za 3 mln euro

2. Dawid Jarka (Górnik Zabrze) -> Korona Kielce za 1,5 mln euro

3. Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) -> Korona Kielce za 1,2 mln euro

 

Polskie zespoły w europejskich pucharach:

 

Liga Mistrzów:

- 2. runda kwal.: Wisła Kraków (1:0, 1:1 z NK Domżale)

- 3. runda kwal.: Wisła (0:1, 0:1 z Anderlechtem Bruksela)

 

Puchar UEFA:

- 2. runda kwal.: Lech Poznań (0:1, 1:1 z Grasshoppers), Legia Warszawa (0:2, 2:2 z Valerengą Oslo)

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Tottenham [+4]

Grecja: Panathinaikos [+0]

Hiszpania: FC Barcelona [+0]

Polska: ŁKS Łódź [+1]

Włochy: AS Roma [+0]

Ranking światowy:

 

1.[-] Brazylia (1766)

2.[+1] Argentyna (1653)

3.[-1] Włochy (1652)

---

36.[-] Polska (723)

Odnośnik do komentarza

Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych czekał nas jeszcze mecz 2. rundy Pucharu Grecji, w którym naszym przeciwnikiem była Athinaida. Byliśmy zdecydowanymi faworytami tego spotkania, bukmacherzy nie dawali żadnych szans naszym przeciwnikom. Już w 10. minucie Szabo świetnie podał do Karakatsanisa, a ten w sytuacji sam na sam otworzył wynik tego spotkania. W 37. minucie sfaulowany w polu karnym został Karakatsanis i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Zouroudis. W 50. minucie przeciwnicy zdobyli bramkę kontaktową O ile w pierwszej połowie nasza przewaga nie ulegała wątpliwości, o tyle w drugiej części spotkania już tak nie było. W efekcie dziewięć minut przed końcem padła bramka wyrównująca. Wszyscy moi piłkarze oblegli asystenta sędziego, twierdząc, że gol padł ze spalonego. Jak było widać w powtórce, chyba mieli rację. Błąd sędziego. Mecz nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry, potrzebna była dogrywka. Moi podopieczni, wyraźnie podenerwowani tym, że mecz nie układał się po ich myśli, marnowali stuprocentowe okazje i mimo przewagi w dogrywce, nie zdobyli zwycięskiego gola. W tej sytuacji koniecznością okazały się rzuty karne, które wykonywaliśmy bezbłędnie i wygraliśmy 4:3.

 

03.09.2008 Alepotrypa, Ateny: 1199 widzów

PG (2. runda) Athinaida[AMA] – Panaitolikos[GKB] 2:2 (0:2) karne 3:4

 

10. Karakatsanis 0:1

37. Zouroudis 0:2 karny

50. Toskas 1:2

81. Toskas 2:2

 

Panaitolikos: Apostolidis – Naintos, Simos, Felegakis, Belevonis (87. Drakos) – Vangjeli (67. Drosos), Szabo, Dentsas (67. Katsoures), Bwele – Karakatsanis, Zouroudis

 

Zawodnik meczu: Michalis Toskas (Athinaida) - 8

Odnośnik do komentarza

Dr.Strange: Muszę przyznać, że wczoraj miałem chwilę zwątpienia, ale z nowym dniem przyszła nowa motywacja

 

Na inaugurację rozgrywek ligowych podejmowaliśmy na własnym stadionie AO Kerkyrę. Mimo przewagi własnego boiska przez bukmacherów skazywani byliśmy na pożarcie. Wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem Manolisa Bertosa, który naciągnął ścięgno podkolanowe, byli gotowi do gry. Przez pierwszy kwadrans meczu nie działo się praktycznie nic. W 21. minucie świetny rajd prawą stroną przeprowadził Bwele, ale po jego dośrodkowaniu piłkę na rzut rożny wybił obrońca gości. Kilka minut później runął cały nasz plan. Po faulu w środku boiska żółtą kartkę ujrzał Naintos, a chwilę po rozpoczęciu gry przez rywali znów sfaulował przeciwnika i stało się jasne, że będzie musiał zejść z boiska. Zareagowałem natychmiast, wprowadzając za Karakatsanisa, naszego drugiego lewego obrońcę Goliasa. Wytrwaliśmy do końca pierwszej połowy. W 56. minucie na stadionie zapanowała euforia. Po rzucie rożnym piłka odbiła się od nogi obrońcy i trafiła do Zouroudisa, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza, 1:0! Jednak rywale nie stracili wiary w siebie i 11 minut później doprowadzili do wyrównania. W 75. minucie rzut różny w wykonaniu gości, na szczęście piłka po strzale głową któregoś z rywali przeleciała nad poprzeczką. Mimo nerwowej końcówki udało się nam utrzymać wynik remisowy do ostatniego gwizdka. Osiągnęliśmy bardzo dobry rezultat mimo gry w osłabieniu.

 

07.09.2008 Panaitolikos Stadium, Agrinio: 1014 widzów

2L (1/34) Panaitolikos[-] – AO Kerkyra[-] 1:1 (0:0)

 

28. Naintos cz.k.

56. Zouroudis 1:0

67. Anthoulis 1:1

 

Panaitolikos: Apostolidis – Naintos, Simos, Felegakis, Belevonis – Vangjeli, Szabo, Dentsas (46. Rizogiannis), Bwele – Karakatsanis (28. Golias), Zouroudis

 

Zawodnik meczu: Petros Zouroudis (Panaitolikos) – 8

Odnośnik do komentarza

W 2. kolejce wybraliśmy się do Salonik na mecz z tamtejszym Agrotikosem. Ustawienie rywali 3-4-3 dawało nam sporo miejsca na skrzydłach. Po jednym z dośrodkowań obrońcy gospodarzy wybili piłkę, która trafiła do Bwele. Nasz zawodnik oddał strzał zza pola karnego, ale uderzenie sparował bramkarz, jednak przy dobitce Zouroudisa nie miał już żadnych szans. Kilka minut później piłka po uderzeniu Bwele z rzutu wolnego trafiła w słupek. W pierwszej połowie całkowicie zdominowaliśmy rywala, ale mimo jeszcze kilku sytuacji, nie udało nam się strzelić drugiego gola. Bwele rozgrywał znakomite spotkanie. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy nasz prawy pomocnik został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Zouroudis bez problemów wykorzystał karnego. W 56. minucie trybuny całkowicie ucichły, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zouroudis wpakował piłkę do siatki, zaliczając hat-tricka. Cztery minuty później Karakatsanis pokonał bramkarza, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego. W 62. minucie rywale w końcu doszli do głosu strzelając bramkę. W 84. minucie padł drugi gol dla Agrotikosu i od remisu dzieliła ich tylko jedna bramka. Na szczęście moi zawodnicy zachowali zimną krew i przez ostatnie minuty utrzymywali piłkę z dala od własnego pola karnego, dzięki czemu odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

 

10.09.2008 Agrotikos Asteras Stadium, Evosmos: 418 widzów

2L (2/34) Agrotikos[18] – Panaitolikos[9] 2:3 (0:1)

 

19. Zouroudis 0:1

49. Zouroudis 0:2 karny

56. Zouroudis 0:3

62. Tsouklis 1:3

84. Jelovac 2:3

 

Panaitolikos: Apostolidis – Naintos, Simos, Felegakis, Belevonis (46. Drakos) – Vangjeli, Szabo (65. Pawela), Dentsas, Bwele – Karakatsanis (79. Sow), Zouroudis

 

Zawodnik meczu: Petros Zouroudis (Panaitolikos) – 9

 

Tego samego dnia rozpoczęły się eliminacje do MŚ 2010 w strefie europejskiej. Reprezentacja Polski podejmowała u siebie reprezentację Malty. Polacy odnieśli łatwe zwycięstwo 3:0 (Bramki: Smolarek, Zganiacz, Niedzielan). A oto tabela grupy "polskiej" po pierwszej serii spotkań:

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Portugalia |       | 1     | 1     | 0     | 0     | 5     | 0     | +5    | 3     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Polska     |       | 1     | 1     | 0     | 0     | 3     | 0     | +3    | 3     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Bośnia     |       | 1     | 1     | 0     | 0     | 2     | 0     | +2    | 3     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Mołdawia   |       | 1     | 0     | 0     | 1     | 0     | 2     | -2    | 0     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Malta      |       | 1     | 0     | 0     | 1     | 0     | 3     | -3    | 0     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Belgia     |       | 1     | 0     | 0     | 1     | 0     | 5     | -5    | 0     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

dzięki za sugestie, będę się do nich stosował, pisząc kolejne części; zastanawiam się też, co zrobić, żeby wynik meczu był bardziej widoczny:

2L (2/34) Agrotikos [18] – Panaitolikos [9] 2:3 (0:1)

 

w tym przypadku za bardzo zlewa się z tą "9"

 

Hm, a tak:

 

2L (2/34) [18.] Agrotikos – [9.] Panaitolikos 2:3 (0:1)

Odnośnik do komentarza

Odstępy pomiędzy każdą z trzech pierwszych kolejek ligowych trwały zaledwie trzy dni, co dla moich piłkarzy było istną katorgą. Rozgrywanie meczów co trzy dni bez posiadania klubowego fizjoterapeuty było dla nas ciężkim przeżyciem. Na szczęście nadeszła trzecia kolejka, następne będą już rozgrywane co tydzień, co mogło okazać się dla nas zbawienne. Po meczu na wyjeździe przyszedł czas na spotkanie z własną publicznością. Do Agrinio przyjechał ateński Ethnikos. Notowania bukmacherów, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, nie były dla nas korzystne. Niestety tym razem okazały się one prorocze. Już w 5 minucie po strzale gości piłka odbiła się od Simosa i kompletnie zmyliła naszego bramkarza. Stracona bramka zmotywowała moich podopiecznych. W 9 minucie Vangjeli miał wyśmienitą okazję, by wyrównać, ale jego mocny strzał obronił bramkarz. Kilka minut później od utraty kolejnej bramki uratował nas Apostolidis, świetnie parując uderzenie przeciwnika. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie, a goście zawdzięczają to swojemu świetnie broniącemu w tym meczu golkiperowi. W 68 minucie Szabo zagrał piłkę do Zouroudisa, a ten doprowadził do wyrównania. Zaskoczyło mnie to i nasz napastnik musiał zejść z boiska, gdyż wcześniej przygotowałem już zmianę na jego pozycję. Do momentu zdobycia gola grał poniżej oczekiwań, stąd moja decyzja. W 81 minucie po strzale głową w wykonaniu Sow’a piłka trafiła w słupek. Niestety nie było w pobliżu nikogo, kto by mógł dobić futbolówkę. Mecz zakończył się podziałem punktów. Nie zaryzykuję stwierdzenia, że należało nam się zwycięstwo, ale niewątpliwie mieliśmy przewagę. Odzwierciedlają to również statystyki, według których oddaliśmy 5 strzałów w światło bramki przy tylko jednym rywali.

 

14.09.2008; Beta Ethniki (III kolejka)

Panaitolikos Stadium, Agrinio: 1013 widzów

[3.] Panaitolikos – [16.] Ethnikos 1:1 (0:1)

 

19. Simos 0:1 gol samobójczy

69. Zouroudis 1:1

 

Panaitolikos: Apostolidis – Golias, Simos, Felegakis, Belevonis – Vangjeli (81. Drosos), Szabo, Dentsas (55. Rizogiannis), Bwele – Karakatsanis, Zouroudis (69. Sow)

 

Zawodnik meczu: Petros Zouroudis (Panaitolikos) – 8

Odnośnik do komentarza

W pierwszym meczu 1. rundy zasadniczej Pucharu UEFA Wisła Kraków zmierzyła się z Levskim Sofia na wyjeździe. Krakowianie przegrali 2:1, drugiego gola stracili, grając z przewagą jednego zawodnika. Trafienie dla Białej Gwiazdy zaliczył Paweł Brożek.

W kolejnym meczu przyszło nam mierzyć się z ubiegłorocznym spadkowiczem z Alpha Ethniki, Verią FC. W tym meczu nie mógł wystąpić Karakatsanis, który nadwyrężył kark, do składu powrócił po zawieszeniu za czerwoną kartkę Naintos.

Przez pierwszy kwadrans pierwszej połowy nie działo się nic, ale była to cisza przed burzą. W 19 minucie po rzucie rożnym rywale zdobyli gola. Pięć minut później za faul przed polem karnym na napastniku przeciwnika z boiska wyleciał nasz bramkarz Apostolidis. Dość dziwna sytuacja, nasz bramkarz dostał piłkę przed polem karnym, jednak zbyt długo ją przetrzymywał i futbolówkę przejął napastnik, a naszemu golkiperowi nie pozostało nic, jak tylko sfaulować rywala. 1:0 do przerwy to najmniejszy dla nas wymiar kary. Po przerwie gospodarze uznali za stosowne podwyższyć prowadzenie i udało im się to 20 minut przed końcem spotkania. Fatalny występ zaliczył nasz drugi bramkarz Nousias, bowiem 10 minut przed końcowym gwizdkiem straciliśmy trzecią bramkę. W konfrontacji z silniejszym rywalem nie mieliśmy nic do powiedzenia. Szczerze mówiąc spodziewałem się takiego rezultatu, dlatego w szatni nie zrugałem zbytnio moich podopiecznych.

 

11.09.2008; Beta Ethniki (IV kolejka)

Municipal Stadium of Veroia, Veroia: 1304 widzów

[13] Veria FC – [6] Panaitolikos 3:0 (1:0)

 

19. Kline 1:0

24. Apostolidis cz.k.

70. Penco 2:0

80. P. Karakatsanis 3:0

 

Panaitolikos: Apostolidis – Naintos, Simos, Felegakis, Belevonis – Vangjeli (46. Drosos), Szabo, Dentsas (63. Rizogiannis), Bwele – Sow (25. Nousias), Zouroudis

 

Zawodnik meczu: Miha Kline (Veria FC) – 8

Odnośnik do komentarza

Następny bój o punkty stoczyliśmy u siebie z zajmującym jak na razie miejsce w strefie spadkowej Panserraikosem. Zwycięstwo umocniłoby nas na pozycji w środku tabeli.

Do 21 minuty mecz rozwijał się dla nas korzystnie. Jednak wtedy napastnicy gości przeprowadzili dwójkową akcję, która zakończyła się golem. Przed oczami stanęło mi widmo drugiej porażki z rzędu. W 29 minucie Bwele stanął przed szansą zdobycia gola, ale piłka po jego strzale głową minęła bramkę o dobrych kilka metrów. W 32 minucie kompletną bezmyślność naszej defensywy wykorzystał pomocnik gości. Podczas gdy obrońcy podwoili krycie napastników, on spokojnie przebiegł spory kawałek środkiem boiska przez nikogo nieatakowany i zdobył bramkę. Dziesięć minut później było już 3:0, kiedy to obrońcy, a konkretnie Felegakis nie upilnował napastnika rywali, który w sytuacji sam na sam nie miał prawa się pomylić, zwłaszcza że z dziecinną łatwością wyminął naszego bramkarza. W drugiej połowie nasza gra wyglądała o niebo lepiej, czego efektem była bramka Karakatsanisa. Na więcej w tym meczu nie było nas jednak stać i druga porażka z rzędu stała się faktem.

 

28.09.2008; Beta Ethniki (V kolejka)

Panaitolikos Stadium, Agrinio: 990 widzów

[12] Panaitolikos – [17] Panserraikos 1:3 (0:3)

 

21. Baykara 0:1

32. Manousaridis 0:2

42. Baykara 0:3

53. Karakatsanis 1:3

 

Panaitolikos: Nousias – Naintos, Simos, Felegakis, Belevonis (66. Drakos) – Vangjeli (85. Drosos), Szabo, Dentsas (66. Rizogiannis), Bwele – Karakatsanis, Zouroudis

 

Zawodnik meczu: Deniz Baykara (Panserraikos) – 9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...