Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jaki region polecacie dla początkujących w celu pośmigania sobie na nartach i snowboardzie? Jesteśmy z Gdańska, więc z założenia wszędzie mamy daleko. Mamy pod nosem jakieś stoki, które z pewnością wystarczyłby na nasze umiejętności, no ale chcemy coś przy okazji zobaczyć. Może być zorganizowana wycieczka, możemy jechać lub lecieć we własnym zakresie. Czechy, Słowacja? Jeżeli mielibyśmy jechać we własnym zakresie, to mile widziane byłby konkretne ośrodki czy stoki. Jak ktoś ma doświadczenia, to chętnie posłucham. :)

Odnośnik do komentarza

Zbierzcie kasę i jedźcie sobie do Włoch na tydzień. Ceny wyjdą wam na tydzień podobne, jak w Czechach czy na Słowacji. Za skipass w Szpindlerowym Młynie (najlepszy czeski ośrodek) zapłacisz od osoby prawie 800 złotych. Jak policzysz przejazd, spanie, to wyjdzie Ci jakieś półtora tysiąca od osoby jak nic. Za tyle można pojechać do Livigno we Włoszech... Słowacja wcale nie jest taka tańsza, więc warto się zastanowić, policzyć kasę i pojechać w Alpy.

 

www.snowmotion.pl

www.inari.pl

www.snowz.pl

 

To tylko kilka firm, które organizują takie atrakcje.

Odnośnik do komentarza

A kiedy najlepiej rezerwować na drugą połowę lutego/pierwszą marca? Szukać teraz czy wstrzymać się do nowego roku?

 

Jak jedziesz na organizowany wyjazd, to się nie wstrzymuj - miejsc nie przybędzie, przecen raczej nie będzie. Jeśli się zdarzają, to na ostatni strzał. Jeśli chodzi o rezerwowanie, to hmmm, ja bym brał to, co daje snowmotion (chociaż snowz to są moi kumple ;) )

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem dokladnie, jak na samym Kasprowym, ale podejrzewam, ze warunki narciarskie do swiat byly bardzo dobre. Teraz mogly sie troche pogorszyc ze wzgledu na odwilz, ktora dotarla tez w Tatry. Na koniec naszego pobytu pokrywa lodowa na Morskim Oku byla juz zbyt cienka, abym sie odwazyl przejsc przez jezioro (co nie stanowilo problemu na poprzedni weekend).

 

Generalnie ostatnimi dniami slonce dosc mocno operowalo, a wysokie temperatury powodowaly jego topnienie i nastepnie zamarzanie (nocami). Dlatego snieg moze byc twardy i pokryty warstwa lodu. Zreszta z tego powodu wczoraj zginal czlowiek pod Swinicka Przelecza (blisko Kasprowego), wiec na pewno trzeba uwazac.

 

Ochlodzenie ma przyjsc w polowie tygodnia. Byc moze spadnie wtedy troche swiezego puchu i warunki narciarskie sie poprawia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Brawo Feno! :)

 

Tymczasem ja z Justyną spędziłem Sylwestra w Kazimierzu Dolnym, znanym jako najromantyczniejsze miasto w Polsce. Jak zwykle, eksplorowaliśmy tamtejszą scenę gastro do granic możliwości. Możecie poczytać tu, jak chcecie:

 

http://beerbaconliberty.com/2016/01/04/co-i-gdzie-zjesc-i-wypic-w-kazimierzu-dolnym/

 

A jak nie chcecie, to napiszę tylko, że było super romantycznie i zajebiście ;)

Odnośnik do komentarza

Brawo Feno! :)

 

Tymczasem ja z Justyną spędziłem Sylwestra w Kazimierzu Dolnym, znanym jako najromantyczniejsze miasto w Polsce. Jak zwykle, eksplorowaliśmy tamtejszą scenę gastro do granic możliwości. Możecie poczytać tu, jak chcecie:

 

http://beerbaconliberty.com/2016/01/04/co-i-gdzie-zjesc-i-wypic-w-kazimierzu-dolnym/

 

A jak nie chcecie, to napiszę tylko, że było super romantycznie i zajebiście ;)

A polecisz jakiś sprawdzony nocleg w Kazimierzu?

Odnośnik do komentarza

 

Brawo Feno! :)

 

Tymczasem ja z Justyną spędziłem Sylwestra w Kazimierzu Dolnym, znanym jako najromantyczniejsze miasto w Polsce. Jak zwykle, eksplorowaliśmy tamtejszą scenę gastro do granic możliwości. Możecie poczytać tu, jak chcecie:

 

http://beerbaconliberty.com/2016/01/04/co-i-gdzie-zjesc-i-wypic-w-kazimierzu-dolnym/

 

A jak nie chcecie, to napiszę tylko, że było super romantycznie i zajebiście ;)

A polecisz jakiś sprawdzony nocleg w Kazimierzu?

 

Pokoje pod Dębami. Troszke na górce, ale ~250 zł za 2 osoby za 3 dni to chyba niezle.

Odnośnik do komentarza

Moje gorsko-turystyczne podsumowanie 2015 roku:

 

Zdobyte szczyty Korony Gór Polski:
• Masyw Ślęży – Ślęża (718)
• Góry Sowie – Wielka Sowa (1015)
• Beskid Wyspowy – Mogielica (1170)
• Beskid Śląski – Skrzyczne (1257)
• Gorce – Turbacz (1310)
• Masyw Śnieżnika - Śnieżnik (1425)
• Karkonosze – Śnieżka (1602)
• Beskid Żywiecki – Babia Góra (1763)
• Tatry – Rysy (2499)

Zdobyte szczyty Korony Gór Europy:
• Walia – Snowdon (1085)
• Czechy – Śnieżka (1602)
• Polska – Rysy (2499)

Zdobyte szczyty Korony Gór Afryki:
• Maroko – Jbel Toubkal (4167)

Inne zdobyte polskie szczyty:
• Góry Izerskie: Stóg Izerski (1105)
• Karkonosze: Szrenica (1310), Śnieżne Kotły (1505)
• Gorce: Gorc Troszacki (1251), Kudłoń (1274), Pustak (1231), Turbaczyk (1078)
• Beskid Wyspowy: Jasień (1051)
• Beskid Żywiecki: Gówniak (1617)
• Tatry: Szpiglasowy Wierch (2173), Zadni Granat (2240), Pośredni Granat (2234), Skrajny Granat (2225).

Inne zdobyte niepolskie szczyty:
• Walia: Glyder Fach (985), Glyder Fawr (1001), Tryfan (918), Y Garn (633), Myhydd Drw-y-coed (695), Trum y Ddysgl (709), Mynydd Tal-y-Mignedd (653), Y Lliwedd (898)
• Maroko: Jbel Ayachi (3747)
• Niemcy: Oberoderwitzer Spitzberg (511)
• Korsyka: Monte Cinto (2704)


Odwiedzone ferraty:

• Czechy
o Kocicy Kameny (Hejnice, Jizerske Hory)
o Vodni Brana (Semily, Jizerske Hory)
o Pastyrska Stena (Decin, Labske Piskovce)

• Niemcy
o Apollofalter (Oberoderwitz, Zittauergebirge)
o Riesenboulder (Oberoderwitz, Zittauergebirge)
o Nonnenfelsen (Jonsdorf, Zittauergebirge)
o Alpiner Grat (Oybin, Zittauergebirge)

• Francja (Korsyka)
o Via ferrata de Buccarona (Solenzara)
o Via ferrata d’u Calancioni (Chisa)

 

 

Plany na przyszly rok sa rownie ambitne ;)

Odnośnik do komentarza

Panowie, jaki region polecacie dla początkujących w celu pośmigania sobie na nartach i snowboardzie? Jesteśmy z Gdańska, więc z założenia wszędzie mamy daleko. Mamy pod nosem jakieś stoki, które z pewnością wystarczyłby na nasze umiejętności, no ale chcemy coś przy okazji zobaczyć. Może być zorganizowana wycieczka, możemy jechać lub lecieć we własnym zakresie. Czechy, Słowacja? Jeżeli mielibyśmy jechać we własnym zakresie, to mile widziane byłby konkretne ośrodki czy stoki. Jak ktoś ma doświadczenia, to chętnie posłucham. :)

 

Mam bardzo podobne pytanie do tego, które zadał Fasol, czyli w skrócie: chciałbym gdzieś wyjechać na narty, ale na weekend (moooże 4 dni). Interesuje mnie przez to miejscówka w PL. Fajnie, gdyby to były długie trasy dla amatorów. Może ktoś gdzieś był, i może polecić konkretny stok a może i nocleg od razu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...