Skocz do zawartości

Kącik Dyskusyjny


Kest

Rekomendowane odpowiedzi

w cm-ie fizyczność się bardziej liczy niż w późniejszych wersjach FM-ów, zwłaszcza na tej pozycji.

Również się zgadzam, fizyka i jeszcze raz fizyka! Szybkość, przyspieszenie, siła z domieszką dośrodkowania/wykończenia i mamy naturalny TNT :P . Obrońcy boczni z wyższym dryblingiem równie dobrze sobie radzą! Dodatkowo mam włączone "akcje ofensywne", więc u mnie tacy obrońcy notują kilka asyst i bramek :good:

Odnośnik do komentarza

:D. Uroki grania na moich taktykach kolego. Możesz próbować coś zmienić w ustawieniach stoperów i całej obrony. Ja nie potrafiłem się z tym uporać,ale na szczęście miałem klasowych zawodników i trochę to zamazywało obraz tego problemu. Co do skuteczności. Rzeczywiście bolączka. Kombinuj. Próbuj napastników w roli OPŚ. U mnie to czasem daje rezultaty. Jak mniemam Tychy to żaden potentat futbolu? ;)

Odnośnik do komentarza

REPUTACJA DRUŻYNY: gram drużyną Błękitni, na starej bazie. Mam sezon 2023/2024 :D Budżet klubu 220mln zł, na transfery 110mln zł dostałem. I tyle, że z tej gotówki nie mogę skorzystać. Chciałem kupić pomocnika z Wisły która w tym sezonie wróciła do ekstraklasy po 2 sezonach gry w 1 lidze ( ja jestem aktualnym MP, gram w 1/8 LM). Suma odstępnego oczywiście nie była problemem. Zawodnik Wisełki zarabiał 21 tys tyg. Ja mu dałem 75 tys status niezastąpionego a on od razu odrzucił z info, że przejście do mojego klubu było krokiem wstecz w karierze (czy jakoś tak). czy ta reputacja w ogóle się zwiększa?

Odnośnik do komentarza

Reputacja rośnie ale bardzo wolno. Będziesz musiał wygrać Ligę Mistrzów mniej więcej 20 razy aby reputacja stała się kontynentalna. Wcale nie żartuje... Ja tak miałem w Wiśle Kraków. Do reputacji światowej nie doleciałem ;) pewnie nie starczyłoby mi życia :D

 

Takie są reala w tej grze, niestety....

Odnośnik do komentarza

Pyta mnie o to dużo osób i odgrzebałem małe info od SI Games na temat wieku zawodników, a dokładniej kiedy zawodnik jest u szczytu kariery, a kiedy może odejść najwcześniej na emeryturkę. Rezultaty poniżej:

 

+ Bramkarz (szczyt kariery w wieku 33 lat, najwcześniej odejdzie na emeryturę w wieku 35 lat),

+ Obrońca (szczyt kariery w wieku 31 lat, najwcześniej odejdzie na emeryturę w wieku 32 lat),

+ Pomocnik (szczyt kariery w wieku 29 lat, najwcześniej odejdzie na emeryturę w wieku 31 lat),

+ Napastnik (szczyt kariery w wieku 28 lat, najwcześniej odejdzie na emeryturę w wieku 30 lat).

 

Widać pozmieniało się od tego czasu. Pamiętam jak pracując do Eidos szczyt kariery zawodników z pola to było max 28 lat, a tu mamy wydłużenie jednak tego czasu.

Odnośnik do komentarza

FOCHY ZAWODNIKÓW: Gram mecz i przykładowo prowadzę do przerwy 2 lub 3 do 0, ok 55 lub np po 70 min zdejmuje najważniejszych graczy niezależnie od noty jaką mają, żeby nie doznali kontuzji. Po meczu od razu wyskakuje info, że chcą odejść z klubu i nie chcą przedłużać kontraktów. Da się coś z tym zrobić, żeby gracze się od razu nie obrażali?

Odnośnik do komentarza

U mnie jak się obrażali za zmienienie to przeważnie skutkowało to,że grali 5-6 meczy z rzędu po 90 minut. Po prostu nie dawałem im powodu,żeby się obrazili drugi raz. W cmie ogółem fochy zawodników są raczej krótkie i łatwe do załagodzenia. Choć mam zawodnika,który przez cały sezon jest obrażony,że sprowadziłem gracza na jego pozycję. No ale może to dlatego,że nawet na minutę nie powąchał murawy. Co do kontraktów. Musisz przewidywać. Jak widzisz po 2-3 meczach,że ktoś będzie gwiazdą to daj mu od razu wieloletni kontrakt. Przeważnie uda Ci się to osiągnąć na tych samych pieniądzach. Najważniejsze,żeby zawodnik nie poczuł,że jest gwiazdą,bo wtedy raczej odejdzie za 0. :P

 

Ja np. miałem kiedyś Le Talleca w Tottenhamie. Zarabiał jakieś 60tys. był topowym graczem przez 3 sezony dwucyfrowa ilość bramek i asyst. Zaczął żądać podniesienia pensji. Dawałem max. co wtedy mogłem czyli 120tys. Nie zgadzał się to postanowiłem wykorzystać ostatnią szansę i go sprzedać. Odszedł do Arsenalu za 20mln,a grał za pensję... 60tys. :)

Odnośnik do komentarza

Bo z tymi przedłużeniami kontraktów nie warto się śpieszyć jeśli chodzi o wielką gwiazdę w klubie, przykładowo Cristiano Ronaldo zarabiał bardzo duże pieniądze (chyba max co mogłem mu zaoferować) i chcąc przedłużyć mu kontakt (na rok przed końcem) na nic się nie godził. Nawet bardzo wysokie honorarium nic nie zmieniało. Gdy został miesiąc do końca kontraktu ponownie uderzyłem i spokojnie go przedłużył :P

Odnośnik do komentarza

No czekanie do samego końca z przedłużeniem kontraktu, może się spotkać z tym, że inne kluby zaczną składać oferty, szczególnie groźne gdy grasz np. takim polskim klubem, a graczem interesują się chelsea, betis itp. miałem ostatnio taką sytuację, jakimś fartem udało mi się wygrać z moją ofertą :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...