Skocz do zawartości

SA jak HC


Abruś

Rekomendowane odpowiedzi

FM 08 + patch 8.02

Baza danych: duża

Ligi: angielskie, francuskie, greckie, hiszpańskie, holenderskie, niemieckie, polskie, portugalskie, szwedzkie, włoskie

Zasady: sama drużyna to jest już HC :]

-----

Kilka słów wyjaśnienia. Opek "Last brick in the wall" będzie kontynuowany, sejw jest w pełni zabezpieczony. Jednakże na razie walczę z fabułą - piszę i skreślam, piszę i skreślam... Gdy napiszę kilka rozdziałów, może kilkanaście, wrócę do pokemonów i będę kontynuował rozrywkę w Hiszpanii.

----------

 

Samoa Amerykańskie (Terytorium Samoa Amerykańskiego; ang. American Samoa, Territory of American Samoa; samoa. Amerika Samoa lub Samoa Amelika) – terytorium nieinkorporowane USA zajmujące wschodnią część Wysp Samoa oraz atol Swains na Oceanie Spokojnym. Zachodnią część wysp zajmuje niepodległe państwo Samoa (dawne Samoa Zachodnie).*

 

30.06.2007

Abruś wziął pod swoje skrzydła reprezentację Samoa Amerykańskiego - jedną z najsłabszych reprezentacji na świecie (w chwili obecnej zajmuje 204 miejsce w rankingu światowym). Jego zadaniem będzie niezhańbienie tej reprezentacji, w nadchodzących spotkaniach towarzyskich. W roku 2007 rozegrane zostaną trzy mecze. Pierwsze odbędzie się 13 października, w sobotę, gdzie w Port Moresby rozegrany zostanie sparing z Papua-Nową Gwineą. Czy trzynastka okaże się pechowa dla Polaka?

 

 

----------

*God thank you for Wikipedia :respekt:

Odnośnik do komentarza

01.09.2007

Nie marnując czasu, nowy trener Samoa Amerykańskiego ustalił dwa dodatkowe terminy sparingów. Za równy tydzień, to jest 8 września, przed własną publiką zaprezentuje się w meczu z Bhutanem. Trzy dni później piłkarzy czeka wyjazd na mecz z Marianami Północnymi. Drużyny te nie są z najwyższej, piłkarskiej półki, jednak trzeba pamiętać, że Samoa Amerykańskie tez nie są potęgą. Abruś powołał następujących zawodników na te spotkania:

 

Bramkarze: Nicky Salapu - 28 lat, 4A/0, PanSa FC; Tiaoali Savea - 27 lat, 7A/0, Pago Pago

 

Obrońcy: Mexico Leututu - 27 lat, 4A/0, Leone Lions; Andrew Tinae - 28 lat, 4A/0, Pago Pago; Sulifou Faaloua - 26 lat, 4A/0, Leone Lions; Frazer Luvu - 20 lat, 0A/0, PanSa FC; Soe Falimaua - 29 lat, 4A/0, Poago Boys; Lavalu Fatu - 26 lat, 4A/0, Renegades; Uasilaa Heleta - 21 lat, 0A/0, Pago Boys; Ace Lepou - 29 lat, 4A/0, Nu'uuli; James Tupuola - 29 lat, 4A/0, Renegades

 

Pomocnicy: Young Im Min - 25 lat, 4A/0, Konika; Sosaia Faaloua - 20 lat, 0A/0, Konika; Micah Molesi - 26 lat, 4A/0, Leone Lions; Baby Mulipola - 25 lat, 8A/0, Konika; Marshall Silao - 27 lat, 7A/0, Konika; Ali'Ilotolelei Vaofusi - 21 lat, 0A/0, Pago Pago; Travis Sinapati - 28 lat, 8A/0, PanSa FC; Savaliga Afu - 26 lat, 3A/1, Pago Boys

 

Napastnicy: Duane Atualevao - 28 lat, 4A/1, Utulei; Ben Falaniko - 27 lat, 4A/0, Nu'uuli; Darrel Ioane - 27 lat, 1A/0, Nu'uuli

 

 

----------

Lucas07 - Nadal chcesz :>

Jarna - Geografii trza się uczyć :P

Profesor - Nie znam, więc się nie wypowiem.

Sławoj - Zobaczymy jak mi pójdzie pisanie drugiego opka "na brudno". Zawsze mogą mnie jeszcze wywalić ze stołka :keke:

Odnośnik do komentarza

Mecz pierwszy - "Wielkie emocje, w małym meczu"

 

Mecz towarzyski

Tafuna Veteran's Memorial Stadium, Pago Pago

Widzów - 2997

Sędzia - Luc Colin (Wallis i Futuna)

 

[204] Samoa Amerykańskie - Bhutan [187]

 

1. N.Salapu, 2. M.Leututu (14. A.Tinae 67'), 3. F.Luvu (17. L.Fatu 45'), 4. A.Lepou (21. J.Tupuola 45'), 5. S.Faaloua, 6. T.Sinapati, 7. M.Silao © (18. M.Molesi), 8. A.Vaofusi, 9. Y.Im Min, 10. S.Afu (16. D.Atualevao), 11. B.Falaniko

 

Mało kto interesował się tym spotkaniem. Nawet jeśli ktoś się znalazł, to nie dawał nam żadnych szans. Ja jednak wierzyłem w swój zespół, a dodatkowo miałem "drugi motorek w dupie", w postaci swojego debiutu. Musiałem pokazać SZPN, że nie popełnili błędu, zatrudniając mnie. Z drugiej strony uważam, że obojętnie kto byłby trenerem Samoa Amerykańskiego, to i tak by nic konkretnego nie zdziałał. No, ale skoro się wkopałem, to musiałem zaprezentować się z choć ciut lepszej strony. Taki był właśnie cel spotkania z Bhutanem, a nie głupie gadanie o jakichś eksperymentach...

 

No i muszę przyznać, że byłem zszokowany, gdy zobaczyłem jak gra moja drużyna. Przede wszystkim, z pomysłem, dzięki czemu przeciwnik gubił się, wyczuwając intencje Samoańczyków. Ta piękna, mądra gra zaowocowała bramką, już w 6. minucie. Afu trafił do bramki główką, po wrzutce z rzutu rożnego. Byłem szczęśliwy, a jednocześnie zaskoczony. Niestety Bhutan podniósł sie szybciej, niż się tego spodziewałem. Nie mógł jednak pokonać Nickyego Salapu, który okazał sie być w świetnej formie. Wybraniał każdą piłkę, jeżeli leciała w światło bramki, nie dając sobie strzelić bramki, w pierwszej połowie. Dzięki niemu schodziliśmy do szatni, ze skromnym prowadzeniem. Druga połowa również należała do nas. W prawdzie goście przycisnęli nas trochę mocniej, jednak nie potrafili zakończyć żadnej, ze swoich akcji. My natomiast, wpakowaliśmy jeszcze gościom dwie bramki. Autorem pierwszej został Ben Falaniko, który pierwszy raz trafił do siatki, reprezentując swój kraj. Goście byli podłamani, gdyż nic im nie wychodziło. Byli lepszą drużyną wizualnie, jednak skuteczność zawodziła ich na każdym kroku. Ostatni gwóźdź, do ich trumny, wbił Micah Molesi. Wykonywał on rzut wolny, troszkę zza pola karnego, po którym piłka wpadła do siatki. Po drodze trafiła jeszcze w jednego obrońce. Gol został jednak zapisany pomocnikowi Leone Lions. Rozbijamy reprezentacje Bhutanu, w moim debiucie, 3:0!

 

Samoa Amerykańskie 3:0 Bhutan

Afu, Falaniko, Molesi / -

 

Mom: Ben Falaniko, Samoa Amerykańskie, 8

 

 

----------

Jarna - Nie dziękuję.

Lucas07 - Oczywiście, mój Panie :keke:

Profesor - Akurat Bhutan miał ich tylko dwóch :P

Odnośnik do komentarza

Mecz drugi - "O dupy daj, dupy daj"

 

Mecz towarzyski

Oleai Sports Complex, Saipan

Widzów - 1183

Sędzia - Eugeny Naboichenko (Turkmenistan)

 

[N/D] Mariany Północne - Samoa Amerykańskie [196]

 

1. T.Savea, 2. A.Tinae, 3. U.Heleta (20. F.Luvu 63'), 4. L.Fatu (14. M.Leututu 63'), 5. S.Faaloua, 6. T.Sinapati ©, 7. B.Mulipola (15. M. Silao 45'), 8. M.Molesi (18. A.Vaofusi 45'), 9. S.Faaloua (21. J.Tupuola 63'), 10. D.Atealuvalo, 11. D.Ioane (19. B.Falaniko 77')

 

Przed spotkaniem z Marianami Północnymi okazało się, że podskoczyliśmy w rankingu światowym. Jednak, w sumie to wysoka jak na ten zespół, wygrana dała nam awans o 8 oczek. Dzięki temu znaleźliśmy się na 196. miejscu, w tym prestiżowym rankingu. Do meczu z jeszcze słabszym, przynajmniej teoretycznie tak mi się wydawało na początku, przeciwnikiem, wystawiłem zupełnie inną jedenastkę. Można by powiedzieć, że drugą...

 

Niestety ta "druga" jedenastka nie spisała się w ogóle. Owszem, muszę przyznać, że zaczęliśmy bardzo ładnie. Bliski strzelenia bramki był Atualevao, który trafił w słupek. Nawet udało się nam strzelić bramkę. Uczynił to Darrel Ioane, w 22. minucie spotkania. Napastnik Nu'uuli dostał świetne podanie, od kolegi z ataku, a następnie rozprawił się "po swojemu" z bramkarzem gospodarzy. Niestety nasza gra skończyła się na tej akcji. Skończyła sie nie tylko w pierwszej połowie, ale również i w całym meczu. Wykorzystali go gospodarze, którzy szybko nas rozpracowali. Głównym powodem, naszej porażki, był niejaki Steve Short. 18-latek, w ciągu 3 minut, wpakował nam dwa gole, nie patyczkując się z moim bramkarzem. W prawdzie Savea był bez szans przy pierwszej bramce, lecz w drugiej zachował się jak rasowa ciota. Piłkarz gospodarzy wpierw pokonał mojego golkipera strzałem z główki, a następnie zaskoczył go cudownym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłkarze z Samoa Amerykańskiego byli totalnie rozbici. Biegali po boisku niczym mówki po mrowisku. Nie wiedzieli, w którą stronę mają biec, aby dostać piłkę w swoje "ręce". Na szczęście w pierwszej połowie nie popełnili już błędów. Mimo wielkich chęci i kilku zmian, ich gra wcale się nie poprawiła. Powiedziałbym nawet, że się pogorszyła. Oddaliśmy tylko jeden strzał na bramkę przeciwnika (uczynił to Silao), ale niestety był on niecelny. Goście natomiast robili co chcieli. Grali, strzelali, biegali... Dosłownie wszystko. Gdyby nie to, że tylko sześć z dwudziestu pięciu strzałów, jakie oddali, było celne, mecz mógłby się skończyć dla nas jeszcze tragiczniej. Skończyło się tylko na 1:3, gdyż pod koniec Patterson zdołał wpakować nam gola.

 

Mariany Północne 3:1 Samoa Amerykańskie

Short x2, Patterson / Ioane

 

MoM: Steve Short, Mariany Północne, 8

 

 

----------

Jarna - A powiem Ci, że nawet na to nie zwróciłem uwagi :keke:

Sławoj - Tak Cię to śmieszy? :(

Profesorze... Masz te swoje "szaraki"... TFU!

Odnośnik do komentarza

07.10.2007

Przed Abrusiem kolejne spotknaie towarzystkie. Tym razem przeciwnikiem będzie Papua-Nowa Gwinea. Polski trener ma duży problem z defensywą, co pokazało porzednie spotkanie. Czy znów będzie opierał się tylko na bramkarzu? Wszystko okarze się w przyszłym tygodniu. Do Port Moresby pojadą następujący piłkarze:

 

Bramkarze: Nicky Salapu - 28 lat, 9A/0, PanSa FC; Tiaoali Savea - 27 lat, 5A/0, Pago Pago

 

Obrońcy: Sulifou Faaloua - 26 lat, 6A/0, Leone Lions; Lavalu Fatu - 26 lat, 6A/0, Renegades; Uasilaa Heleta - 21 lat, 1A/0, Pago Boys; Mexico Leututu - 27 lat, 6A/0, Leone Lions; Frazer Luvu - 20 lat, 2A/0, PanSa FC; Andrew Tinae - 28 lat, 6A/0, Pago Pago; James Tupuola - 29 lat, 6A/0, Renegades; Oj Uiliata - 21 lat, 0A/0, Pago Boys

 

Pomocnicy: Sosaia Faaloua - 20 lat, 1A/0, Konika; Young Im Min - 26 lat, 5A/0, Konika; Micah Molesi - 26 lat, 6A/1, Leone Lions; Baby Mulipola - 25 lat, 9A/0, Konika; Albert Nauer - 21 lat, 0A/0, utulei; Marshall Silao - 27 lat, 9A/0, Konika; Travis Sinapati - 28 lat, 10A/0, PanSa FC; Ali'Ilotolelei Vaofusi - 21 lat, 2A/0, Pago Pago

 

Napastnicy: Duane Atualevao - 28 lat, 6A/1, Utulei; Ben Falaniko - 27 lat, 6A/1, Nu'uuli; Robby Lvavata'l - 30 lat, 4A/0, Panza West; Soga Maina - 29 lat, 2A/0, Pago Boys

 

 

----------

marshall - Jakoś mi umknął Twój wpis :doh!: - Nicky Salapu.

Lucas07 - A bo to ten... no... "zmiennicy" :]

Sławoj - To to wiem, ale jak się wygra taką reprezentacją, to aż wkręca, żeby jeszcze wygrać :P

Jarna - Nie dziękuje.

Profesor - Wykrakałeś :keke:

Nicky Salapu - Nie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...