Skocz do zawartości

Przygoda nad Adriatykiem


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni później dostałem tajemniczy telefon z Chorwacji:

- Dzień dobry, czy rozmawiam z Panem Lucasem?

- Tak, witam. Z kim mam przyjemność?

- Nazywam się Luka Jerbić i jestem prezesem klubu NK Slawonac Stari Perkowci i chciałbym zaproponować Panu pracę w naszym klubie.

- Mogę przemyśleć tę ofertę - jest, wreszcie - pomyślałem.

- Nasz klub występuje obecnie w chorwackiej drugiej lidze, w poprzednim sezonie zajęliśmy miejsce w środku w tabeli, a liczę, że w tym sezonie klub osiągnie jeszcze lepszy rezultat i być może powalczy nawet o awans do pierwszej ligi, lecz miejsce w połowie tabeli również nas zadowoli.

- Jak wygląda finansowa sytuacja klubu?

- W klubowej kasie wszystko wygląda dobrze. Proponuję Panu kontrakt do 2013. roku z możliwością przedłużenia, w ramach którego będzie Pan zarabiał 475. euro miesięcznie. Na transfery dostanie Pan 350. tysięcy euro, a budżet płacowy wyniesie prawie 6. tysięcy na tydzień. W tym sezonie mamy zająć miejsce w okolicach środka tabeli. Czy zgadza się Pan na taką ofertę?

- Tak. Kiedy mam zjawić się w klubie?

- Najlepiej natychmiast.

- Dobrze jutro przylecę. Do widzenia.

- Do widzenia.

 

Ta rozmowa bardzo mnie ucieszyła. Kolejną dobrą informacją był awans Czarnogóry w rankingu FIFA na 19. pozycję. Już niedługo mieliśmy zacząć eliminacje do Euro 2012, które zostanie rozegrane na polskich i ukraińskich stadionach, a o awans powalczymy z Holandią, Szwajcarią, Grecją, Bośnią, Austrią i Maltą.

Odnośnik do komentarza

Cholera pomyliłem swój klub z innym :keke: W poprzednim sezonie byli na 7. pozycji, a w 1. na 4 :doh!: Zaraz poprawie też w poprzednim poście

---

 

Następnego dnia pojawiłem się w klubie i wiedziałem, że nie będzie łatwo, gdyż zawodnicy umiejętnościami nie zachwycali. Najsłabiej wyglądała łapacza, w zespole miałem zaledwie jednego bramkarza, który wyglądał zaskakująco dobrze, ale do futbolu powróci za jakieś 6. miesięcy. Jako, że budżet transferowy mieliśmy spory to od razu wysłałem skauta na polowanie, a mój asystent sprawdzał jakich zawodników mogą nam wypożyczyć zespoły grające w pierwszej lidze. Rozpocząłem również poszukiwanie kolejnego skauta. Czas niestety nie był moim atutem, bo do ligowego startu zostało zaledwie 20. dni.

 

Przez te 20. dni pracowaliśmy bardzo intensywnie i wzmocniliśmy się naprawdę solidnie, niestety większość zawodników została tylko wypożyczona. W sumie zatrudniliśmy 10. zawodników, ale tylko Jakub Biskup, Josip Misić i Antonio Rukawina trafili do nas na stałe, a reszta została wypożyczona. Największą liczbę graczy podarowało nam Dinamo Zagrzeb, które wypożyczyło do naszego zespołu, aż 5. zawodników.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie nastał ten wielki dzień mojego debiutu. Naszym rywalem był zespól NK Solin, który w tym sezonie ma walczyć o miejsce w środku tabeli. Spotkanie rozgrywaliśmy na własnym obiekcie, lecz na stadion nie przyszło nawet tysiąc fanów. U wszystkich bukmacherów byliśmy dosyć zdecydowanym faworytem. Zaczęliśmy od zdecydowanych ataków, a to dało nam bramkę w 14. minucie. Jakub Biskup ostro wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a ta odbiła się od defensora gości i wpadła do bramki. Później szukaliśmy okazji do podwyższenia, lecz udało nam się to dopiero pod koniec pierwszej połowy. Znów jednym z głównych bohaterów był były zawodnik ŁKS'u Łódź, który zaliczył asystę przy golu Delicia. Po przerwie mieliśmy spokojnie kontrolować przebieg meczu, ale przytrafił nam się gorszy okres gry, a NK Solin to wykorzystał. Karin doskonale podał do Borisa Bajto i prowadziliśmy już tylko 2:1. Kilka minut później było już 2:2. Predojewić świetnie stworzył okazję dla Nikoli Matasa, a ten bez problemów pokonał Dario Bosnjaka. Chyba nikt nie wierzył w to, że zdobędziemy trzy punkty, ale znów świetnie zagrał Biskup. Kuba tym razem wykorzystał zagranie od Barisicia i w taki właśnie sposób zgarnęliśmy komplet, a ja mój debiut mogłem uznać za niezwykle udany.

 

Druga HNL, [1/30]

Stari Perkowci, Dobrewo [816]

 

NK Slawonac Stari Perkowci - NK Solin 3:2 (2:0)

 

1:0 Bożo Predojewić 14' SAM

2:0 Jure Delić 38'

2:1 Boris Balto 55'

2:2 Nikola Matas 71'

3:2 Jakub Biskup 83'

 

MoM: Jakub Biskup [NK Slawonac, 8.2]

 

Bosnjak - Pazman, Karabatić, Misić, Valentić [Grbac 60']- Barisić, Golubowić [balaskowić 60']- Biskup, Swarić - Rukawina [Dwornekowić 45'] - Delić

 

Kolejny tydzień był bardzo ciekawy. W klubie ponownie pojawili się nowi zawodnicy, tym razem naszą kadrę zasili trzej zawodnicy, a z inną trójką prowadzimy jeszcze negocjacje. Zagraliśmy również mecz pucharu Chorwacji, z którym jednak szybko się pożegnaliśmy, a wyeliminowali nas piłkarze Nowalji.

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym rywalem był zespół Interu Zapresić. Tym razem nikt nie dawał nam większych szans. Szczególnie, że nigdy jeszcze nie zdobyliśmy z nimi punktu czy nawet bramki. Zaczęło się tak, jak każdy się spodziewał i już po 120. sekundach przegrywaliśmy. Darmopil wrzucił piłkę z rzutu rożnego idealnie na głowę Bernarda Gulicia. Dziesięć minut później było już 2:0. Znów z dobrej strony pokazał się Darmopil, który przejął futbolówkę w środku pola i uruchomił Iwana Lisnicia, a ten pokonał naszego golkipera. Chwilę później odpowiedzieliśmy naszym przeciwnikom, lecz bramka została zdobyta ze spalonego. Do przerwy rezultat się nie zmienił. W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie ofensywniej i przyniosło nam to bramkę zdobytą w 67. minucie. Znów świetnie zagrał Jakub Biskup, który zaliczył asystę przy tym trafieniu Jure Delicia. Niestety nasz napastnik w tej akcji nabawił się również ... kontuzji, a wszystkie zmiany wykorzystałem już wcześniej i do końca graliśmy w dziesiątkę. W końcówce mieliśmy przewagę, lecz nie udało nam się wyrównać. Jak się później okazało Jure będzie pauzował przez trzy miesiące.

 

Druga HNL, [2/30]

Zapresić, Stadion SRC Inter Zapresić [1208]

 

Inter Zapresić [4] - [5] NK Slawonac Stari Perkowci 2:1 (2:0)

 

1:0 Bernard Gulić 2'

2:0 Iwan Lisnić 12'

2:1 Jure Delić 67'

 

MoM: Mario Darmopil [inter, 7.7]

 

Bosnjak - Pazman, Karabatić, Misić, Sulkowski [Walentić 45']- Barisić, Golubowić [Dwornekowić 45']- Biskup, Swarić - Rukawina [Ljuta 45']- Delić

Odnośnik do komentarza

Kadra na mecze z Grecją [DOM] i Holandią [WYJAZD]:

 

Bramkarze: Bojan Radanowić [22l, 0/0, Budocnost], Srdjan Blażić [27l, 2/0, Levadeiakos]

Obrońcy: Draszko Bożowić [22l, 0/0, Morgen Budwa], Miodrag Dżudowić [30l, 14/1, Krylia Sowietow], Sawo Pawicewić [29l, 26/0, Energie], Gojko Żiżić [21l, 1/0, OFK], Radosław Batak [33l, 14/0, Gaziantepspor], Włado Jeknić [27l, 6/1, Wehen], Władimir Boljewić [22l, 1/0, Zeta], Władimir Bożowić [28l, 23/1, ---*], Sasza Balić [20l, 3/0, Grbalj]

Pomocnicy: Mitar Nowakowić [28l, 12/0, Amkar], Slobodan Tadić [18l, 3/1, Zeta], Luka Wusurowić [20l, 0/0, Lowcen], Milan Djurisić [23l, 16/1, Budocnost], Bojan Kależić [22l, 1/0, Morgen Budwa], Slobodan Lakicewić [22l, 1/0, Wehen], Petar Wukcewić [23l, 6/0, Metalac], Simon Wukcewić [24l, 21/2, Sporting Lizbona], Igor Burżanowić [25l, 13/2, Crvena], Władimir Kneżewić [18l, 0/0, Zeta], Janko Tumbasewić [25l, 23/4, Partizan],

Napastnicy: Mirko Wuczinić**[26l, 24/10, Roma], Sead Banda [20l, 7/1, Drawa], Filip Kasalica [21l, 9/3, Hajduk], Bojan Obradowić [17l, 0/0, Zeta]

 

Gdy przebywałem na zgrupowaniu reprezentacji Czarnogóry NK Slawonac Stari Perkowci rozegrał dwa spotkania, a prowadził ich mój asystent. Wyniki zdecydowanie mnie zaskoczyły, bo wygraliśmy spotkania z Dragowoljacem oraz Graficzarem.

---

* - obecnie nie ma klubu

** doznał kontuzji podczas zgrupowania, ale sztab szkoleniowy nie pozwala mi powołać zastępcy

Odnośnik do komentarza

Najlepszy lewy obrońca, którego mogłem powołać :) Sporo kontuzji :/ Mecze reprezentacji będę opisywał tak samo jak klubowe ;)

---

 

Do spotkania z Grecją przystępowałem nastawiony zdecydowanie negatywnie, ponieważ mieliśmy naprawdę dużo kontuzji i nasza kadra była znacznie słabsza od tej, która wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata, na których zagraliśmy genialnie. Mogliśmy przegrywać już chwilę po rozpoczęciu widowiska. Gekas uderzył niezwykle mocno z dystansu, ale piłka przeleciała tuż nad bramką. Odpowiedzieliśmy strzałem na to strzałem Bożowica, lecz jemu również zabrakło precyzji. Niestety później spotkanie było o wiele nudniejsze, a jedyną ciekawą akcją do 75. minuty była kolejna okazja Gekasa, lecz Blażić znów doskonale się zachował. Właśnie kwadrans przed końcem zdobyliśmy jedynego gola, który dał nam trzy punkty. Wukcewić razem z Tumbasewiciem rozegrali akcję dobrze w środku pola, a Janko zagrał prostopadle do debiutanta Bojana Obradowicia. Bojan zachował się kapitalnie i jednym zwodem przeszedł dwóch przeciwników, a później spokojnym strzałem pokonał Panagopoulosa. Udało nam się zdobyć trzy ważne punkty, których nikt się nie spodziewał.

 

El. do ME, [1/12]

Podgorica, Stadion Pod Goricom [15128]

 

Czarnogóra [19] - [21] Grecja 1:0 (0:0)

 

1:0 Bojan Obradowić 75'

 

MoM: Bojan Obradowić [Czarnogóra, 7.5]

 

Blażić - Pawicewić, Jeknić, Batak, Bożowić - Tadić [Kasalica 61'], Tumbasewić - Djurisić [Lakicewić 71'], Kależić [balić 71']- Wukcewić - Obradowić

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym przeciwnikiem była reprezentacja Holandii. Oranje w pierwszej kolejce pokonali w trudnym, wyjazdowym pojedynku Bośnię i byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, a u bukmacherów kurs wynosił na ich wygraną zaledwie 1.13. Zaczęło się zgodnie z planem i od początku się broniliśmy, lecz to my przeprowadziliśmy pierwszą groźną akcję. Nasz nowy gwiazdor Obradowić dobrze rozciągnął wszystko na skrzydło do Djurisicia, a Milan uderzył potężnie z dystansu, a Maarten Stekelenburg doskonale spisał się w bramce. Pomarańczowi odpowiedzieli nam fantastyczną bombą Wesley'a Sneijdera z rzutu wolnego, lecz górą okazał się nasz golkiper. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę stworzyliśmy sobie jeszcze jedną sytuacją. Niezwykle utalentowany, młody rozgrywający Zety Władimir Kneżewić strzelił mocno z rzutu wolnego, ale znów Stekelenburg doskonale interweniował. Po dobrej końcówce pierwszej połowy wszyscy liczyli, że druga część spotkania również ciekawe się zacznie, lecz rozczarowaliśmy. Na ostatnie pięć minut warto było jednak czekać. Rafael van der Vaart błyskotliwie podał w polu karnym do Gianniego Zuiverloona, a ten pokonał Bliżicia. Wtedy byłem pewien, że wyjedziemy z Rotterdamu bez punktów, lecz uratował nas Wukcewić. Simon wykorzystał podanie od Pawicewicia i udało nam się zremisować.

 

El. do ME, [2/12]

Rotterdam, De Kuip [51144]

 

Holandia [5] - [19] Czarnogóra 1:1 (0:0)

 

1:0 Gianni Zuiverloon 85'

1:1 Simon Wukcewić 90+5'

 

MoM: Simon Wukcewić [Czarnogóra, 7.8]

 

Blażić - Pawicewić, Batak, Jeknić, Bożowić - Tadić, Tumbasewić [Nowakowić 82']- Djurisić, Wukcewić - Kneżewić [Kasalica 45']- Obradowić [banda 72']

Odnośnik do komentarza

Murzyn Wukcewić :-k

---

 

Niestety do Chorwacji wracałem smutny, bo wiedziałem co zaraz mnie czeka, mecz z Lokomotiwą, zespołem, który jest wyraźnie lepszy od pozostałych, a najgorsze jest to, że możemy się od nich uwolnić w zaledwie dwa sposoby, awansując do pierwszej ligi lub spadając z drugiej. Zespół z Zagrzebia sezon zaczął jednak słabiutko, bo zajmują odległe 9. miejsce z czterema punktami na koncie, mimo tego słabego startu nie liczyłem nawet na punkt w tym spotkaniu, ale zaczęło się bardzo obiecująco. Denis Tahirowić brutalnie faulował Jakuba Biskupa, lecz to mu nie wystarczyło i jeszcze kopnął w plecy naszego zawodnika, a sędzia doskonale to widział i pokazał mu czerwoną kartkę. Próbowaliśmy wykorzystać naszą przewagę i zdecydowanie ruszyliśmy do ataków. Mimo kilku dobrych okazji nie udało nam się pokonać wielokrotnego reprezentanta Chorwacji Tomisława Butinę, który bronił bardzo dobrze. Jak pokazały statystyki mieliśmy czego żałować, ale przed rozpoczęciem spotkania wziąłbym ten wynik w ciemno.

 

Druga HNL, [5/30]

Stari Perkowci, Dobrewo [763]

 

NK Slawonac Stari Perkowci [3] - [9] Lokomotiwa 0:0 (0:0)

 

MoM: Josip Misić [stari Perkowci, 7.2]

 

Bosnjak - Pazman [Marinowić 71'], Karabatić, Misić, Sulkowski - Barisić, Golubowić - Biskup [Walentić 60'], Kajca [Kwrzić 60'] - Diego - Lucić

Odnośnik do komentarza

Po naprawdę dobrym meczu z Lokomotiwą, w którym mogliśmy zdobyć trzy punkty wyjechaliśmy do Żrnownicy, żeby zmierzyć się z Mosorem. Gospodarze pokazali, że w tym sezonie ich priorytetem jest utrzymanie się w lidze, w której zajmowali jak na razie 14. miejsce. Byliśmy wyraźnymi faworytami i nastawiłem moich podopiecznych ofensywnie, mieliśmy po prostu wygrać te spotkanie. Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Prowadzenie objęliśmy w 11. minucie. Jakub Biskup pokazał, że jest jednym z naszych najlepszych, a być może nawet najlepszym zawodnikiem. Były zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego przeprowadził genialną akcję na skrzydle i wrzucił futbolówkę do Iwicy Lucicia, a ten zdobył kolejną bramkę w tym sezonie i potwierdził swoją klasę oraz to, że jest w stanie zastąpić godnie Jure Delicia. Chwilę później kontuzji nabawił się zawodnik gospodarzy, który opuścił boisko. Kilka minut przed przerwą ostateczny wynik ustanowił Diego. Biskup tym razem wrzucił w pole karne z rzutu rożnego, a brazylijczyk z chorwackim obywatelstwem okazał się najsprytniejszy. W drugiej połowie kontrolowaliśmy spokojnie przebieg spotkania.

 

Druga HNL, [6/30]

Żrnownica, Pricvić [629]

 

NK Mosor [14] - [3] NK Slavonac Stari Perkovci 0:2 (0:2)

 

0:1 Iwan Lucić 11'

0:2 Diego 38'

 

MoM: Iwan Lucić [stari Perkovci, 7.9]

 

Bosnjak - Pazman, Tomić, Misić, Sulkowski - Ereiz [Wukowić 81'], Golubowić - Biskup [Walentić 72'], Kajca [swarić 72']- Diego - Lucić

Odnośnik do komentarza

W następnej kolejce podejmowaliśmy na własnym stadionie Marsonię, która jak do tej pory spisywała się dosyć średnio i dawało jej to 12. pozycję w tabeli. Zdaniem bukmacherów powinniśmy spokojnie wygrać ten pojedynek, a pokazywał to kurs 1.40. Ponownie o wszystkim rozstrzygnęła pierwsza część meczu. Zaczęło się jednak źle, bo Bojan Golubowić szybko nabawił się urazu, lecz później zaczęliśmy atakować. Jakub Biskup znów świetnie wykonał rzut rożny, a tym razem piłkę do siatki wbił Petar Tomić. Sześć minut później Iwica Lucić wykorzystał podanie od Sulkowskiego i wygraliśmy spotkanie bez historii. W ligowej tabeli awansowaliśmy na wysoką drugą pozycję.

 

Druga HNL, [7/30]

Stari Perkowci, Dobrewo [632]

 

NK Slawonac Stari Perkowci [2] - [12] Marsonia Slawoński Brod 2:0 (2:0)

 

1:0 Petar Tomić 25'

2:0 Iwica Lucić 31'

 

MoM: Petar Tomić [stari Perkowci, 7.7]

 

Bosnjak - Pazman, Tomić, Misić, Sulkowski - Ereiz, Golubowić [swarić 17'] - Biskup [Marinowić 80'], Kajca [Walentić 62']- Diego - Lucić

Odnośnik do komentarza

Naszym ostatnim spotkaniem przed moim wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Czarnogóry był wyjazdowy pojedynek z zespołem NK Beliszce, w którym również byliśmy zdecydowanym faworytem. Niestety ten mecz podobnie jak poprzedni był dosyć nudny, ale najważniejsze, że wygrany. Szybko wykonaliśmy rzut wolny, a podanie od Misicia wykorzystał rezerwowy Swarić. Po tych bardzo ciężkich 90. minutach mogłem wreszcie pojechać na zgrupowanie drużyny narodowej, którego nie mogłem się już doczekać, gdyż wreszcie pozwolono mi powołać prawie wszystkich najlepszych zawodników.

 

Druga HNL, [8/30]

Beliszce, Stadion Miejski [779]

 

NK Beliszce [8] - [2] NK Slawonac Stari Perkowci 0:1 (0:0)

 

0:1 Welimir Swarić 49'

 

MoM: Josip Misić [stari Perkowci, 7.3]

 

Bosnjak - Pazman, Tomić, Misić, Sulkowski - Rukawina, Marinowić - Biskup [Walentić 65'], Kajca - Diego [Wukowić 75']- Lucić [swarić 45']

Odnośnik do komentarza

Znowu mam skończyć opka, bo marudzicie :| :> Cieszcie się z tego co macie i trochę częściej komentujcie, bo ostatnio chyba nawet opek Sławoja ma więcej komentarzy :x

---

 

Kadra na mecze z Maltą [DOM] i Austrią [WYJAZD]:

 

Bramkarze: Bojan Radanowić [23l, 0/0, Budocnost], Mirosław Wujadinowić [27l, 0/0, Budocnost], Wlado Giljen [20l, 0/0, Grbalj]

Obrońcy: Miodrag Dżudowić [31l, 14/1, Krylia], Sawo Pawicewić [29l, 28/,0, Energie], Iwan Fatić [22l, 17/2, Inter], Radosław Batak [33l, 16/0, Gaziantepspor], Wlado Jeknić [27l, 8/1, Wehen], Luka Pejowić [25l, 18/0, HJK], Władimir Bożowić [28l, 25/1, ---], Sasza Balić [20l, 4/0, Grbalj]

Pomocnicy: Nikola Drincić [26l, 24/2, Lokomotiw], Mitar Nowakowić [29l, 13/0, Amkar], Slobodan Tadić [18l, 5/1, Zeta], Milan Djurisić [23l, 18/1, Budocnost], Milosz Jowanowić [22l, 0/0, Morgen], Branko Boskowić [30l, 14/1, Rapid], Simon Wukcewić [24l, 23/3, Sporting], Bojan Kależić [22l, 2/0, Morgen], Stewan Jowetić [20l, 22/9, Fiorentina], Igor Burzanowić [25l, 13/2, Crvena], Janko Tumbasewić [25l, 25/4, Partizan], Władimir Kneżewić [18l, 1/0, Zeta]]

Napastnicy: Mirko Wuczinić [27l, 24/10, Roma], Sead Banda [20l, 8/1, Drawa], Bojan Obradowić [17l, 2/1, Zeta]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...