Skocz do zawartości

Arka Gdynia


Rekomendowane odpowiedzi

Bogusław Kaczmarek został dziś trenerem Prokom Arki Gdynia. 58-letni szkoleniowiec, do czerwca asystent Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski, podpisał z naszym klubem rocznym kontrakt z opcją przedłużenia go na kolejne lata. Popularny ?Bobo? poprowadzi Arkę niezależnie od tego, w której lidze ostatecznie przyjdzie grać żółto-niebieskim w nadchodzącym sezonie.

 

Jutro Bogusław Kaczmarek zostanie przedstawiony swoim nowym podopiecznym, po czym poprowadzi ich w pierwszym tego lata sparingu. Rywalem Arki będzie zespół Polonii Warszawa, a spotkanie zostanie rozegrane w Olsztynku.

 

Kaczmarek zastąpił na stanowisku trenera Arki Roberta Jończyka, który przejął nasz zespół w połowie rundy wiosennej i ani razu nie odniósł porażki, co w efekcie dało czwarte miejsce w lidze i duże szanse na miejsce w Ekstraklasie. Niestety trener Jończyk nie zdołał uzyskać licencji od PZPN, umożliwiającej dalsze prowadzenie Arki. Wszyscy pracownicy klubu, Zarząd oraz piłkarze pragną podziękować trenerowi Jończykowi za udaną współpracę i życzyć sukcesów w dalszej karierze szkoleniowej.

 

arka.gdynia.pl

 

Szkoda, ze zwolnili Jonczyka. Dlaczego nie dostal licencji od PZPN?

Odnośnik do komentarza
W związku z artykułem, który ukazał się w dzisiejszym wydaniu Dziennika Bałtyckiego, Bogusław Kaczmarek zadecydował, że dla dobra Klubu nie obejmie stanowiska trenera pierwszego zespołu.

 

W związku z tym Zarząd prowadzi rozmowy z kolejnymi kandydatami.

 

http://www.arka.gdynia.pl/?akcja=news&id=2370

 

no i nie poprowadzi. sezon się nie zaczął, a karuzela trenerska wiruje już w najlepsze.

Odnośnik do komentarza
W związku z artykułem, który ukazał się w dzisiejszym wydaniu Dziennika Bałtyckiego, Bogusław Kaczmarek zadecydował, że dla dobra Klubu nie obejmie stanowiska trenera pierwszego zespołu.

 

W związku z tym Zarząd prowadzi rozmowy z kolejnymi kandydatami.

 

http://www.arka.gdynia.pl/?akcja=news&id=2370

 

no i nie poprowadzi. sezon się nie zaczął, a karuzela trenerska wiruje już w najlepsze.

 

Bobo podejmując taką decyzję musi faktycznie mieć coś na sumieniu lub nie chce pracować dla klubu, w którym kibice patrzą na niego spode łba :-k.

Pozostaje życzyć Arce powodzenia w poszukiwaniu nieskorumpowanego trenera ;). Wbrew pozorom to nie takie proste zadanie w polskim światku piłki turlanej.

Odnośnik do komentarza

Czyli w kraju zaczely sie rzady kibicow tudziez stowarzyszen. Ale oczywiscie nie musze wiedziec tego o czym wiedza kibice i stowarzyszenia?! Cztery rzeczy mnie martwia na 3-4 tygodnie przed inauguracja: nie mamy trenera, wzmocnien, sponsora no i wciaz nie wiem w jakiej lidze bedziemy grac???Za duzo tego nie wiem...

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobre posunięcie działaczy Arki, moim zdaniem to dużo lepsza decyzja niż zatrudnienie Boba Kaczmarka. Szkoda, że Michniewicz nie będzie miał więcej czasu na poukładanie zespołu, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku ;).

Na razie o wzmocnieniach zbyt wiele się nie mówi, ale w prasie przewija się kilka ciekawych nazwisk :-k.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No to jednak w II lidze - wydaje sie juz ostatecznie, bo do tej pory awansowalismy chyba juz ze 4 razy w ciagu ostatnich 3-4 tygodni. Zal jest aczkolwiek wiekszy do pilkarzy, ze nie potrafili jednak zdobyc tych 2-3 oczek wiecej. Natomiast zbulwersowany jestem decyzjami Trybunalu, ktory nie mial jakichkolwiek watpliwosci rok temu, a teraz nagle taki laskawy i poblazliwy sie zrobil uzasadniajac ze korupcja sie przedawnila. Czyli korupcje juz zakonczono rozliczac. Winnych zlapano i osadzono a reszcie mozna darowac.

 

W tym wszystkim to teraz nikt nie wie czy Michniewicz zostanie?! I pewnie kilku graczy, ktorzy mieli wstepne kwity parafowane tez odejdzie - m.in. Anderson, Zakrzewski, a kilku przymierzanych zrezygnuje. Ale nie ma co biadolic, narzekac i bluznic - tylko zakasac rekawy i zgodnie z maksyma zolnierzy La Légion Étrangère - Marche ou crève.

Odnośnik do komentarza
Nieprawdopodobna huśtawka nastrojów wokół naszego klubu. Po wczorajszych szokujących decyzjach Trybunału Arbitrażowego przy PKOl., Komisja ds. Spraw Nagłych PZPN orzekła, że Zagłębie Lubin, kosztem Arki, zagra w Ekstraklasie. Dziś jednak Zarząd PZPN zmienił zdanie i jednoznacznie nakazał start rozgrywek Ekstraklasy w 16-zespołowym składzie, w tym z Arką Gdynia! Tym samym PZPN przyjął stanowisko o nieuznawaniu polecenia TA o wstrzymaniu wykonalności kary wobec Zagłębia Lubin.

 

Kilka minut później prezes Ekstraklasy S.A. Andrzej Rusko zakomunikował, że pierwsza kolejka spotkań zostaje przełożona na inny termin, a rozgrywki zostaną zainaugurowane w następny weekend od drugiej kolejki.

 

Mecze w 1. lidze Zagłębia Lubin i Korony Kielce również się nie odbędą, gdyż do czasu ogłoszenia w ich sprawie werdyktu przez Trybunał Arbitrażowy ich status ligowy pozostaje "w zawieszeniu".

Zarząd PZPN jednocześnie zaakceptował wyrok w sprawie Widzewa Łódź i przyznał tej drużynie miejsce w nowej 1. lidze.

 

http://www.arka.gdynia.pl/?akcja=news&id=2446

 

Przyznam się szczerze, że nie kumam za bardzo statusu zawieszenia Lubina? Albo w ekstraklasie albo w II lidze powinni grać.

Odnośnik do komentarza
Polnord Arka Gdynia - tak od najbliższego sezonu będzie się nazywał beniaminek Ekstraklasy. Zmiana ta jest spowodowana zyskaniem nowego sponsora tytularnego, znanej na rynku budowlanym i deweloperskim firmy Polnord. Spółka ta jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Drużyna z nową nazwą i herbem zaprezentuje się w sobotę w sparingu z izraelskim Maccabi Hajfa. Mecz kontrolny rozpocznie się o godzinie 16.

 

http://www.pilkanozna.pl/news.php?ID=94857

 

A myślałem, że plaga Hoop Polonii, Legii Daewoo i Lecha Kreisel jest już szczęśliwie za nami :/

Odnośnik do komentarza

Tak? A klub z Grodziska był nazywany Groclinem, nie Dyskobolią. Tak samo niektórzy polubili nowe trzyliterowe nazwy ekipy z Bełchatowa... Dopóki media i kibice nadal będą mieli tendencję do używania wygodniejszych nazw sponsorów, to będziemy mieli więcej takich kwiatków.

Odnośnik do komentarza

Klub z Grodziska Groclin nazywał się od ładnych kilku lat, więc pasuje klimatami do Kreisla i Hoopa. A pokaż mi kibica, który o Bełchatowie mówi PGE Bełchatów czy jaka tam nazwa jest na topie w tym sezonie. Martwi mnie ten trynd, zwłaszcza że Arka to dosyć znana i uznana firma, nie Dyskobolia, nie Bełchatów i nawet nie Korona.

Odnośnik do komentarza

Uznana firma, bo? Założona w 1929. Największy sukces to 7. miejsce w 1. lidze w '78 i PP w '79

Dyskobolia (założona siedem lat wcześniej): 2x 2 miejsce i 2 razy PP.

 

 

Kibic danego klubu nie będzie brudził nazwy swojego klubu jakąś firmą, nawet jeśli utrzymuje klub. Klub to klub, firma to firma. Ja jedynie nawołuję do tego, aby szanować tradycje wszystkich klubów, a nie tylko tych którym się kibicuje lub sympatyzuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...