Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Czy jak zostałem marszałkiem i swojego zwierzchnika(wcześniej miałem tytuł kanclerza też) to pojawiają się jakieś nowe opcje? Wypowiadanie wojen czy coś w tym stylu? Czy to są raczej takie honorowe tytuły i nie  maja wpływu na gre? 

Będąc w radzie masz dwukrotnie wyższy plot power

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Brachu napisał:
10 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:
Ale mi się trafił lubieznik. Hrabia Albrecht bzyknal swoją synową i ma z nią dziecko. Na szczęście syn się niczego nie domyśla. 
 
Dorzucił kolejne, tym razem dziewczynkę(córko-wnuczka) 

kim grasz?

Habsburgowie. Przyznam, że wymaga to sporo cierpliwości, minęło już ponad 50 lat a ja dopiero pierwsza nowa prowincje dołączyłem. Ale myślę, że teraz pójdzie szybciej. 

@Gabea to musi być oficjalna córka;)? Mój Albrecht ma dar, ma 4 dzieci z kochankami(w tym jak mówiłem jest synowa) i wszystkie są uznane przez mężów ich matek. Tak więc Albrechtowi może się kiedyś zdarzyć przez przypadek bzyknac swoją córkę, ponieważ nie pamiętam już które to są tymi cichymi bekartami;).

W ogóle to jestem teraz na etapie chowu wspólnego, ponieważ za dużo się Habsburgów narodziło jak na dwie(od kilku miesięcy) prowincje. Poza tym mój faworyt na następcę tronu, ma same córki, a nie można dopuścić do utraty ziemi;). 

Odnośnik do komentarza

Ustabilizowałem sytuację w Svitjod. Nic złego wewnątrz nie powinno się zdarzyć. Teraz płynę rabować i gwałcić pomniejsze hrabstwa na Wyspach :pa:

 

Czy nowe cesarstwo (np. Skandynawskie) można utworzyć tylko przez panel "intrygi"? Czy jest jakiś wydajniejszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Ustabilizowałem sytuację w Svitjod. Nic złego wewnątrz nie powinno się zdarzyć. Teraz płynę rabować i gwałcić pomniejsze hrabstwa na Wyspach :pa:
 
Czy nowe cesarstwo (np. Skandynawskie) można utworzyć tylko przez panel "intrygi"? Czy jest jakiś wydajniejszy sposób?
create a title ?
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Ustabilizowałem sytuację w Svitjod. Nic złego wewnątrz nie powinno się zdarzyć. Teraz płynę rabować i gwałcić pomniejsze hrabstwa na Wyspach :pa:
 
Czy nowe cesarstwo (np. Skandynawskie) można utworzyć tylko przez panel "intrygi"? Czy jest jakiś wydajniejszy sposób?
Cesarstwa można tak samo tworzyć jak inne tytuły, ale wymagane jest 80+% ziem zamiast 50%.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Draken napisał:

Cesarstwa można tak samo tworzyć jak inne tytuły, ale wymagane jest 80+% ziem zamiast 50%.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

 

Pokazuje mi, że muszę posiadać 50% hrabstw de iure. W sumie tylko tego mi brakuje bo mam 48% jakoś :)

Odnośnik do komentarza
Przyznam, że się wczoraj trochę wkurzylem. Gram Habsburgami, hrabstwo Aargau. Wybilem się na niepodległość z księstwa górnoburgundzkiego i zostałem wasale samego cesarza. Co jeb**y cesarz zrobił gdy umarł mój hrabia? Przeniósł więzi wasalne i znów jestem częścią ksiestwa:(
ehh cierpliwości.
Ja następcy tronu żony znaleźć, dobrze urodzonej, nie mogę
Odnośnik do komentarza

Najgorsze, że straciłem siedzibę rodową:(. Dobrze ze wcześniej obsadzilem inne hrabstwa habsburżątkami to przynajmniej mam kim grać. Czekam aż będę miał 600 Golda i odbijam siedzibę rodową. Potem będzie już łatwiej. 

Mam pytanie, jeśli podbiję wszystkie hrabstwa obecnego księcia to cesarz awansuje mnie na księcia czy nie? Widzę, że przez niepodległość to nic nie osiągnęła dlatego chcę przejąć tytuł księcia a nie wiem jak to zrobić. 

 

Drugie pytanie: mając inwestyture mogę mianował następcę biskupa w hrabstwie, a co z burmistrzami? Ich też można jakoś mianować? 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Brachu napisał:

Czy moi rajdersi łupią?

 

 

Łupią, ale moim zdaniem nie opłaca się łupić tylko samej prowincji. Do zaatakowania grodów masz za mało wojska, więc mało to efektywne. Poza tym prowincja biedna. Pewnie więcej kosztuje Ciebie utrzymanie wojska?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@vrcDzięki za wypowiedź eksperta w tym zakresie.

 

Może i więcej mnie kosztuje, ale nigdzie więcej nie dojdę na piechotę.

 

Moi łupią przy poniższych założeniach:

 

1. Siła/Liczebność moich rajdersów jest większa od wojsk w prowincji (aktywnych+do zwerbowania),

2. Łupi się jeszcze miasta.

3. Jest aktywna ikona looting (Can no loot - to nie łupią?),

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...