Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

15 września rozpoczęliśmy rywalizację w Lidze Mistrzów spotkaniem z Realem Madryt. Obaj Ortizowie wciąż jeszcze nie nadawali się do gry, więc przed wielkim wyzwaniem stanął młody Garcia. Popełniłem w tym meczu poważny błąd taktyczny — widząc, że goście wyszli ustawieniem 4-2-4, nakazałem ostrożniejszą grę, co skończyło się zepchnięciem nas do głębokiej defensywy. Ponadto piłkarze z Madrytu przypomnieli piłkarskiej Europie, za co kochają ich kibice całego świata, już w 3. minucie rozwalając Lorenzowi staw skokowy i eliminując go z gry na dwa miesiące. Niemniej jednak, przewaga gości nie podlegała dyskusji i w 14. minucie Mamiedow przerzucił piłkę z lewego skrzydła na długi słupek, a Parra strzałem w długi róg dał Realowi prowadzenie.

 

Strata gola zmusiła mnie do przejścia na bardziej ofensywne ustawienie i był to dobry ruch, gdyż teraz i goście poczuli, co to znaczy grać pod presją. Z opresji próbowali wyjść w typowy dla siebie elegancki sposób, a mianowicie łamiąc żebra Šimiciowi, ale wiele to im nie dało. W 44. minucie piłkę w środku pola przejął Herrera i przytomnie zagrał ją do wychodzącego zza obrońcy Barona, który wykorzystał to, iż Piñeda nie trzymał się linii bramkowej, i przelobował go z 30 metrów.

 

W drugiej połowie mieliśmy już wyraźną przewagę, ale mieliśmy też na boisku dwóch kolejnych kontuzjowanych, Oliviera i Gatto, co znacznie zmniejszało naszą siłę w ataku. Najlepszą okazję w 69. minucie miał właśnie Gatto, lecz Piñeda w sobie tylko wiadomy sposób zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Moment później Roberto musiał zejść z boiska po kolejnym brutalnym faulu i mimo paru jeszcze niezłych okazji dla Alemannii mecz zakończył się remisem.

 

15.09.2021 Tivoli, Akwizgran: 38.546 widzów TV

LM GrF (1/6) Alemannia Aachen [10.] — Real Madryt [21.] 1:1 (1:1)

 

3. W.Lorenz (AA) knt.

14. R.Parra 0:1

33. T.Šimić (AA) knt.

44. U.Baron 1:1

 

Alemannia Aachen: M.Garcia — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz (3. A.Herrera), A.Nikołajew — T.Šimić (33. U.Baron), R.Gatto (71. J.Ruiz)

 

MVP: Carlos Piñeda (GK; Real Madryt) — 8

 

W drugim meczu naszej grupy Everton bez trudu sklepał Malmö FF 3:0.

 

1. Everton 3 pkt 3:0

2. Alemannia Aachen 1 pkt 1:1

3. Real Madryt 1 pkt 1:1

4. Malmö FF 0 pkt 0:3

Odnośnik do komentarza

W 1. rundzie Pucharu UEFA polskie kluby spisały się dosyć przeciętnie — Lech tylko zremisował bezbramkowo ze Steauą, a Wisła przegrała 0:1 z St. Johnstone.

 

W Norymberdze zawsze grało się nam źle, a do tego musiałem łatać dziury w składzie Baronem i Brożkiem. Z drugiej strony do bramki Alemannii powrócił Gerardo Ortiz i była to bardzo dobra wiadomość — Paragwajczyk parokrotnie pokazał w tym spotkaniu wielką klasę. Gospodarze wzięli przykład z piłkarzy Realu i szybko wyfaulowali Barona, a w końcówce jeszcze załatwili na miesiąc Rotha, ale pokonać naszego bramkarza nie zdołali. My również mieliśmy spore problemy i długo zanosiło się na to, że znów zostawimy punkty na Frankenstadionie. Na nasze szczęście w ostatnim kwadransie gospodarze pękli i dokonali spektakularnego aktu samozniszczenia. W 76. minucie Paul wyciął w polu karnym Duchemina, dzięki czemu Gatto w końcu dał nam prowadzenie z rzutu karnego. Chwilę później naciskany przez Oliviera Willian zagrał szaloną piłkę do bramkarza, podanie przejął Gatto i zuchwałym uderzeniem z 50 jardów dobił 1. FC Nürnberg, zapewniając nam zwycięstwo.

 

18.09.2021 Frankenstadion, Norymberga: 46.478 widzów

BL (5/34) 1. FC Nürnberg [4.] — Alemannia Aachen [1.] 0:2 (0:0)

 

76. R.Gatto 0:1 rz.k.

83. R.Gatto 0:2

90+3. Willian (N) n.g.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro ŻK, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno (73. R.Roth ŻK), M.Carlier ŻK, A.Brożek, A.Nikołajew ŻK (69. J.Ruiz) —U.Baron (16. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Pedro (DC; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Jako że w drugiej połowie września terminarz niepokojąco nam się zagęścił, na spotkanie 2. rundy Pucharu Niemiec do Monachium wysłałem rezerwy i tylko dzięki temu gospodarze nie dostali dwucyfrówki, choć była ona bardzo blisko. Nasz rosyjski duet w ataku, Kałasznikow i Fomin, rozstrzelali monachijczyków, a Witek Fomin w tym meczu pobił jeszcze ciepły rekord Uwe Barona, zdobywając sześć bramek, w tym kilka naprawdę bardzo ładnych.

 

21.09.2021 Stadion an der Grünwalder Straße, Monachium: 1.701 widzów

DFB-P 2R Bayern Monachium II [RLS/8] — Alemannia Aachen [bL/1] 1:9 (1:5)

 

1. W.Fomin 0:1

3. W.Kałasznikow 0:2

5. M.Chávez 1:2

9. W.Kałasznikow 1:3

12. W.Kałasznikow (AA) n.g.

26. W.Kałasznikow 1:4

44. W.Fomin 1:5

50. W.Fomin 1:6

70. W.Fomin 1:7

74. W.Fomin 1:8

89. W.Fomin 1:9

 

Alemannia Aachen: M.Garcia — M.Stuckmann, T.Bošnjak (46. A.Kulikow), Ch.Olivieri, D.Walther — R.Leitl (56. L.Conti), M.Cappiello, A.Brożek, J.Ruiz — W.Kałasznikow (71. M.Wilk), W.Fomin

 

MVP: Witalij Fomin (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

Wynik robi wrażenie!

Czyzby to był rekordowy wynik w Pucharze Niemiec?

 

Nie, rekordem było 9-0 Werderu z Ludwigshafen.

 

Ot sobie szykuje napadziorów do Sbornej :>.

 

A czemu miałbym nie skorzystać :D?

 

W 3. rundzie Pucharu Niemiec rezerwowi nie mieli co marzyć o grze, gdyż trafiliśmy na obrońców trofeum, Werder Brema.

 

Przedtem wszakże czekał nas prestiżowy mecz z Fortuną Düsseldorf; przed tym spotkaniem znów zadziałał nasz pech i Maxime Duchemin złamał sobie przedramię, przez co do pierwszego zespołu przesunięty został rewelacyjny Fomin. Ale w pierwszej połowie bohaterem numer jeden, niestety tylko w przenośni, został Frank Keller, który w 24. minucie tak źle przyjął piłkę, że Jorge Martínez na raty zdołał wdusić ją do naszej bramki. Zapachniało sensacją i pachniało przez całe trzy minuty, kiedy to Olivier wrzucił piłkę na głowę Gatto, strzał Włocha obronił Bucci, ale Gatto poprawił efektownym szczupakiem i już z powrotem był remis. Gatto miał powody do radości, gdyż było to jego dwusetne trafienie w barwach Alemannii.

 

Chwilę później Gatto napoczął trzecią setkę po centrze Bruno i tyle było nadziei gości na wywiezienie z Tivoli choćby jednego punktu. W drugiej połowie atakowali już bez przekonania, a w 80. minucie po dośrodkowaniu Gatto z rzutu wolnego dobił ich Pedro. Poza historycznym golem Gatto w tym meczu padł również rekord frekwencji na zmodernizowanym Tivoli.

 

25.09.2021 Tivoli, Akwizgran: 38.622 widzów [R]

BL (6/34) Alemannia Aachen [1.] — Fortuna Düsseldorf [14.] 3:1 (2:1)

 

24. J.Martínez 0:1

27. R.Gatto 1:1

34. R.Gatto 2:1

81. Pedro 3:1

89. P.Benedetti (FD) cz.k.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller (77. M.Stuckmann), S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier, A.Herrera ŻK (68. A.Brożek), A.Nikołajew — U.Baron (58. W.Fomin), R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Meczami z Hiszpanią i Estonią sborna kończyła eliminacje MŚ 2022, a wystarczały nam w sumie dwa punkty albo remis z Hiszpanią, by wywalczyć awans z pierwszego miejsca. Poza Pawłem Borisowem wszyscy reprezentanci byli zdrowi i gotowi do gry, tak więc kadrowo nie przewidywałem żadnych problemów. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Artiom Afanasiew (28, GK; 6/0; 1. FC Nürnberg), Igor Akinfiejew (35, GK; 110/0; Milan), Oleg Kołosow (29, GK; 26/0; Werder Brema)

 

Obrońcy: Aleksandr Abramow (29, DC; 34/1; Deportivo), Kirił Anisimow (22, D/WB/ML; 2/0; Rennes), Nikołaj Mamiedow (26, D/WBR; 2/0; Real Madryt), Siergiej Panow (30, DLC; 57/2; Lecce), Władimir Panow (27, D/WBR; 31/0; Parma), Igor Ponomariew (29, D/WBL; 66/3; Sevilla), Dienis Sierdiukow (30, DC; 16/0; Barcelona), Wasilij Trietiakow (30, DC/ST; 47/17; Werder Brema), Wiaczesław Zangiew (29, DC; 52/0; Mallorca)

 

Pomocnicy: Anatolij Bojko (30, AMC; 39/13; Nantes), Jewgienij Dżijojew (28, AMR; 25/1; Real Sociedad), Wiktor Klimienko (27, AMC; 29/4; Atlético Madryt), Siergiej Krawczenko (22, MC; 2/0; Roma), Władisław Kudriawcew (26, MC; 7/0; PSV), Igor Łobanow (29, ML; 61/9; Inter), Aleksandr Nikołajew (23, AMRC/FC; 15/2; Alemannia Aachen), Anton Pietrow (27, DM; 44/6; Sevilla), Andriej Romanow (22, AMLC; 4/0; Amkar), Damian Wysocki (29, DM; 77/4; Man Utd)

 

Napastnicy: Igor Antonow (19, AML/ST; 2/1; Werder Brema), Jewgienij Kalinin (30, AM/FC; 29/9; Hertha Berlin), Roman Pawłow (27, ST; 61/46; Milan), Aleksandr Stiepanian (30, ST; 62/26; Milan)

Odnośnik do komentarza

Zaraz po rozesłaniu powołań otrzymałem pismo z Werderu Brema informujące mnie o kontuzji Wasilija Trietiakowa, tak więc w jego miejsce do składu kadry dołączony został Aleksiej Filipow (26, DC; —; Montpellier).

 

Na mecz Ligi Mistrzów do Malmö jechaliśmy w kiepskich nastrojach, gdyż jakiś wredny wirus rozłożył największą gwiazdę Alemannii, Włocha Gatto, to zaś oznaczało, że musiałem postawić na eksperymentalny atak Baron — Fomin i modlić się, by nasi mało doświadczeni napastnicy nie spalili się psychicznie.

 

Nie był to łatwy mecz, choć gospodarze stwarzali na murawie więcej szumu niż zagrożenia i poza strzałem Potapowa nie zmusili Ortiza do większego wysiłku. Wąskie boisko Malmö Stadium dodatkowo utrudniało nam życie, gdyż nasi skrzydłowi nie byli w stanie pokazać pełni swych możliwości. Do tego Baron zagrał słabo i zacząłem poważnie się obawiać o jego przyszłość w klubie. Na szczęście uratował nas rosyjski kontyngent — w 21. minucie Nikołajew przejął piłkę i zagrał w uliczkę do Fomina, który wystawił piłkę Baronowi, a ten do pustej bramki nie miał prawa nie trafić. Dziesięć minut później Nikołajew znów popisał się prostopadłym podaniem do Fomina, który tym razem samodzielnie wykończył akcję i po przeciętnym spotkaniu wygraliśmy 2:0.

 

28.09.2021 Malmö Stadium, Malmö: 27.432 widzów TV

LM GrF (2/6) Malmö FF [212.] — Alemannia Aachen [10.] 0:2 (0:2)

 

21. U.Baron 0:1

31. W.Fomin 0:2

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno ŻK (81. R.Leitl), M.Carlier, A.Herrera (72. A.Borżek), A.Nikołajew — U.Baron (58. P.Fuchs), W.Fomin

 

MVP: Pedro (DC; Alemannia Aachen) — 9

 

W drugim meczu naszej grupy Real Madryt pokonał Everton 2:0.

 

1. Alemannia Aachen 4 pkt 3:1

2. Real Madryt 4 pkt 3:1

3. Everton 3 pkt 3:2

4. Malmö FF 0 pkt 0:5

Odnośnik do komentarza

Polskie kluby nadspodziewanie szybko zakończyły swój udział w Pucharze UEFA — Lech przegrał w Bukareszcie 0:4 ze Steauą, a Wisła tylko zremisowała 1:1 z St.Johnstone.

 

Wrzesień 2021

 

Bilans (Alemannia Aachen): 5-1-0, 23:3

1. Bundesliga: 1. [+3]; 16 pkt, 15:2

DFB-Pokal: 3. runda (Anker Wismar 7:0 — Bayern Monachium II 9:1 — Werder Brema ?:?)

Puchar Ligi: zdobywcy (Schalke 04 3:2 — Borussia Dortmund 2:2k)

Liga Mistrzów: grupa E (Real Madryt 1:1, ?:?, Everton ?:?, ?:?, Malmö FF ?:?, 2:0)

Finanse: +84.406.218€ (w ostatnim miesiącu -1.217.017€)

Budżet transferowy: 55.415.672€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.600.000€ (wykorzystane 778.700€)

Bilans (Rosja): 2-0-0, 8:1

Eliminacje MŚ 2022: grupa 5. (Austria 5:1, 2:1; Białoruś 4:2, 0:1; Estonia 8:0, ?:?; Hiszpania ?:?, 2:2; Ukraina 3:0, 4:0)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: C.Bruno (1), R.Gatto (2), W.Lorenz (1), D.Olivier (1), G.Ortiz (1)

— piłkarz sierpnia: R.Gatto (1.), Pedro (2.)

— bramka sierpnia: R.Gatto (1.; vs Werder Brema)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Rafał Kuś (24, DLC; Polska U-19) z Wisły do Partizani za 90.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Lopes (20, ML; Brazylia U-21: 2/0) z São Paulo do Internacionalu za 625.000€

2. Yaniv Perec (22, SW; Izrael: 9/0) z Xerez do Maccabi Hajfa za 240.000€

3. Patrick Job (22, ST; Kamerun U-21: 8/3) z Canonu do CF Sfaxien za 65.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Middlesbrough (Steve Parkin) [+1]

Francja: Paris-SG (David Penney) [+3]

Hiszpania: Mallorca (Miguel Cerdán) [+0]

Niemcy: Alemannia Aachen (Herr Profesor) [+3]

Polska: Wisła (Artur Płatek) [+2]

Rosja: CSKA Moskwa (Tomasz Kulawik) [+4]

Szkocja: Celtic (Alan Pardew) [+5]

Włochy: Inter (Agostino Pecorario) [+0]

 

East Stirlingshire: 4. [-2]; 11 pkt, 13:9; Division Two (Mark Connor)

Spartak Moskwa: 4. [+1]; 40 pkt, 43:34; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 3. [+4]; 22 pkt, 17:10; 1. Liga (Maciej Szczęsny)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1293; Noel Sanvicente), 2. Francja (1182; Marcel Desailly), 3. Anglia (1061; Adrian Boothroyd), 5. Rosja (1041; Tawariszcz Prafiesor), 12. Polska (855; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

Profie, za każdym razem kiedy wchodzę w dział Opowiadania i nie widzę napisu "Rosja" w podtytule, szukam w tekście informacji na temat rezygnacji, po czym dowiaduję się, że wszystko jest na swoim miejscu. Czy masz możliwość/chęć edytowania podtytułu? Jeśli ranga Przyjaciel CMF nie pozwala Ci na taki wyczyn, to oferuję swoją moderatorską moc ;)

Odnośnik do komentarza

2 października na moskiewskim stadionie Lokomotiwu zmierzyliśmy się z moją osobistą nemesis czyli reprezentacją Hiszpanii, jedynym zespołem, z którym sborna za mojej kadencji nie umiała sobie radzić. Co gorsza, kontuzje i przemęczenie, z jakim część reprezentantów zameldowała się na zgrupowaniu, zmusiły mnie do tak rozpaczliwych posunięć jak wystawienie Abramowa na środku defensywy czy Krawczenki na środku pomocy.

 

Stawką spotkania był bezpośredni awans na finałowy turniej Mistrzostw Świata w Portugalii, nic więc dziwnego, że nie było ono ucztą dla miłośników technicznego futbolu. Osłabiona sborna nieoczekiwanie ruszyła do ataku i w pierwszym kwadransie dwie świetne sytuacje zmarnował Stiepanian — w pierwszej nie trafił w światło bramki, w drugiej zatrzymał go Leonardo. Już w 15. minucie musiałem zdjąć kontuzjowanego Kalinina, wstawiając za niego Nikołajewa, który nie dał dobrej zmiany w ataku. Ale pięć minut później dobrze prowadzący te zawody sędzia dostrzegł, że Vargas zagrał piłkę ręką w polu karnym, i podyktował jedenastkę, Do piłki podszedł Igor Ponomariew i mimo ciążącej na nim olbrzymiej presji z zimną krwią posłał ją do bramki obok bezradnego Leonardo.

 

Spodziewałem się, że Hiszpanie ruszą do ataku, ale się przeliczyłem. Goście grali jeszcze słabiej i bardziej nerwowo niż my i Kołosow miał w tym meczu bardzo mało pracy. Po przerwie jeszcze raz próbował Stiepanian, Nikołajew był bliski szczęścia po strzale głową, ale w obu przypadkach górą był Leonardo. W 82. minucie serce zabiło mi mocniej, gdy Łobanow po nieprzemyślanym faulu obejrzał drugą żółtą kartkę, lecz nawet to nie odmieniło losów spotkania. Klątwa została zdjęta, Hiszpania została pokonana, Rosja wygrała grupę 5. i została finalistą WC 2022.

 

02.10.2021 Lokomotiw, Moskwa: 28.778 widzów TV

EMŚ Gr5 (9/10) Rosja [5.] — Hiszpania [4.] 1:0 (1:0)

 

20. I.Ponomariew 1:0 rz.k.

82. I.Łobanow [R] cz.k.

 

Rosja: O.Kołosow 7 — I.Ponomariew 7, S.Panow 7, A.Abramow 6 (46. A.Filipow 6), W.Panow 7 — I.Łobanow 2Ż/CzK 6, S.Krawczenko 6 (79. A.Pietrow 6), D.Wysocki 7, J.Dżijojew ŻK 7 — A.Stiepanian ŻK 7, J.Kalinin 6 (15. A.Nikołajew 6)

 

MVP: Igor Ponomariew (DL; Rosja) — 7

 

W pozostałych meczach naszej grupy Austria zremisowała 2:2 z Białorusią, a Ukraina zmarnowała historyczną szansę awansu na mistrzostwa świata, przegrywając na wyjeździe 1:3 z Estonią.

 

1. Rosja 22 pkt 29:7 Aw

2. Hiszpania 15 pkt 23:9

3. Ukraina 14 pkt 14:15

4. Białoruś 11 pkt 14:20

5. Austria 7 pkt 11:26

6. Estonia 7 pkt 11:25

 

Tego samego dnia swój wielki mecz o wszystko rozgrywała również reprezentacja Polski, która na stadionie w Chorzowie podejmowała Niemcy. Na gole Gruszki, Wiśniewskiego i Misiewicza goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Kurtha i biało-czerwoni powrócili na szczyt tabeli grupy 2. W pozostałych spotkaniach Dania zremisowała 1:1 z Mołdawią, a Islandia pokonała Liechtenstein 2:0.

 

1. Polska 28 pkt 25:8

2. Niemcy 25 pkt 31:6

3. Dania 20 pkt 19:12

4. Łotwa 13 pkt 13:22

5. Mołdawia 12 pkt 14:19

6. Islandia 10 pkt 11:22

7. Liechtenstein 3 pkt 9:33

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Estonia U-21 — Ukraina U-21 => 2:1 [R.Krawczenko 8, kontuzja]

— Dania U-21 — Mołdawia U-21 => 2:1 [J.Poulsen 6]

— Polska U-21 — Niemcy U-21 => 3:2 [M.Budka 8, 1 asysta, kontuzja; Ł.Grad 7 — L.Conti 8, 1 gol; P.Fuchs 7]

— Rosja U-21 — Hiszpania U-21 => 1:2 [M.Timofiejew 7; W.Kałasznikow 6]

— Chorwacja — Słowacja => 2:1 [T.Bošnjak 7]

— Polska — Niemcy => 3:1 [s.Jegorow 8 — S.Klaus 6; F.Keller 7; M.Carlier 7]

— Rosja — Hiszpania => 1:0 [A.Nikołajew 6]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...