Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Mniejsze obciążenie przecież.

 

Przebudowa Tivoli zakończyła się zgodnie z planem — Akwizgran to w końcu nie Poznań —, dzięki czemu kibice otrzymali do dyspozycji kolejne 3.000 miejsc siedzących.

 

Sezon inaugurowaliśmy meczem w Brunszwiku z miejscowym Eintrachtem, a że miałem do dyspozycji najmocniejszy skład, nie obawiałem się szczególnie o wynik. Przez pierwsze pół godziny skórę gospodarzom ratował Grote, ale w 27. minucie Gatto zaskoczył go podkręconym strzałem z 30 jardów i objęliśmy prowadzenie. Tyle że trzy minuty później Obradović objechał w polu karnym Bošnjaka, Rzeźniczak nie zdecydował się na bardziej zdecydowany atak, i choć Ortiz obronił strzał Serba, przy dobitce Schulza nie miał nic do powiedzenia.

 

Strata bramki już w pierwszej akcji gospodarzy trochę mnie zirytowała, ale okazała się ona jedynie wypadkiem przy pracy. Po dziesięciu minutach Nikołajew wrzucił elegancką piłkę w pole karne, Šimić przymierzył i huknął nie do obrony, i było po meczu. W drugiej połowie gospodarze niemrawo próbowali coś jeszcze zdziałać, ale im to nie wychodziło, a w 73. minucie Ibrahima Faye zdzielił Rzeźniczaka łokciem, za co obejrzał czerwoną kartkę. Chwilę po tym incydencie Gatto zagrał wspaniałą piłkę na lewe skrzydło do Rotha, który dośrodkował ją na krótki słupek, a Šimić mocnym strzałem przełamał Grotemu ręce, ustalając wynik meczu. Inauguracja sezonu ligowego wyszła nam całkiem udanie.

 

03.08.2019 Stadion Hamburger Straße, Brunszwik: 5.606 widzów

BL (1/34) Eintracht Braunschweig [—] — Alemannia Aachen [—] 1:3 (1:2)

 

27. R.Gatto 0:1

30. P.Schulz 1:1

40. T.Šimić 1:2

73. I.Faye (EB) cz.k.

76. T.Šimić 1:3

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro ŻK, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi (69. M.Schäfer) — C.Bruno (74. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (63. V.Puputti) — T.Šimić, R.Gatto

 

MVP: Tomislav Šimić (ST; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

W 2. rundzie eliminacyjnej grały tylko dwa polskie zespoły i oba nie zachwyciły. Wisła mimo bramki Zająca przegrała 1:2 ze Slavią Praga, a Cracovia zremisowała 2:2 z Lewskim Sofia (Adamski, Wilk).

 

Ligowe hity tym razem nie kazały na siebie długo czekać — w 2. kolejce podejmowaliśmy finalistę Ligi Mistrzów, Werder Brema. Mogłem być dumny z mojego zespołu, który stoczył wyrównany bój z faworyzowanymi rywalami, na cios odpowiadając ciosem i ani przez chwilę nie będąc drużyną gorszą. W 16. minucie Ortiz wybił piłkę na lewe skrzydło, Bruno przedłużył ją głową do Šimicia, który wjechał z nią w pole karne, wyczekał Kołosowa i uderzeniem w krótki róg zapewnił nam w pełni zasłużone zwycięstwo.

 

10.08.2019 Tivoli, Akwizgran: 35.406 widzów [R]

BL (2/34) Alemannia Aachen [3.] — Werder Brema [4.] 1:0 (1:0)

 

16. T.Šimić 1:0

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi (70. M.Schäfer) — C.Bruno (79. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew — T.Šimić, R.Gatto (70. M.Duchemin)

 

MVP: Wasilij Trietiakow (DC; Werder Brema) — 8

Odnośnik do komentarza

Jako że następny mecz ligowy graliśmy za tydzień, do Bochum na spotkanie pucharowe zabrałem pierwszy skład, co skończyło się brutalnym zgonem wszelkich emocji już po pierwszym kwadransie. Po siedmiu minutach wynik otworzył strzałem z dystansu Carlier, chwilę później Šimić dobił strzał Gatto, a w 14. minucie odwdzięczył się Włochowi perfekcyjnym podaniem w uliczkę. Po przerwie graliśmy cokolwiek nonszalancki i w 73. minucie Ibrahima Camara zdobył honorowego gola dla gospodarzy, ale dziesięć minut później odpowiedzieliśmy im drugim golem Gatto, pieczętującym nasz awans do drugiej rundy. Tam czekał nas pojedynek z 1. FC Nürnberg.

 

17.08.2019 Ruhrstadion II, Bochum: 554 widzów

DFB-P 1R VfL Bochum II [NL] — Alemannia Aachen [bL/3] 1:4 (0:3)

 

7. M.Carlier 0:1

11. T.Šimić 0:2

14. R.Gatto 0:3

73. I.Camara 1:3

84. R.Gatto 1:4

90+2. N.Ziemling (BII) cz.k.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak ŻK (73. J.Acosta) — B.Matuidi (73. M.Schäfer) — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (66. V.Puputti) — T.Šimić, R.Gatto

 

MVP: Wolfgang Lorenz (MC; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Losowanie Ligi Mistrzów przebiegło zupełnie nie po naszej myśli, gdyż w grupie E trafiliśmy na Parmę, Ajax oraz na triumfatorów sprzed roku, Chelsea. 3.900.000€ za awans do fazy grupowej było więc kiepską pociechą. Z drugiej strony, polskie kluby tylko mogły pomarzyć o takich sukcesach; Cracovia przegrała z Lewskim 1:3 (Adamski), a Wisła uległa Slavii Praga 1:2 (Król) i w połowie sierpnia kibicom pozostał już tylko futbol reprezentacyjny.

 

W konfrontacji z Eintrachtem Frankfurt liczyłem na łatwe trzy punkty i pierwsze pół godziny zdawały się potwierdzać moje oczekiwania. W 21. minucie Rzeźniczak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Šimić strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Pięć minut później odwrócony plecami do bramki Gatto pięknie wystawił piłkę Lorenzowi, który potężnym uderzeniem podwyższył na 2:0 dla Alemannii. Ale potem coś się koszmarnie rozsypało. W 33. minucie van den Berg wrzucił piłkę z głębi pola na wybiegającego zza pleców Rzeźniczaka Bianchiniego i Eintracht zdobył kontaktowego gola. Dziesięć minut później rywale wyprowadzili klasyczną kontrę, Ortiz obronił strzał Fuchsa, ale dobitka Bianchiniego była nie do obrony.

 

Już układałem sobie w myślach piętrowe bluzgi, jakie wygłosić zamierzałem w szatni, ale chłopaki chyba wyczuli, co ich czeka. W doliczonym czasie gry wyraźnie podirytowany Gatto przeprowadził atak prawym skrzydłem, kiwnął Matipa i dośrodkował na długi słupek, a Bruno strzałem po ziemi przywrócił nam prowadzenie. Na drugą połowę wpuściłem Acostę w miejsce Rzeźniczaka, co uspokoiło naszą grę w defensywie i zakończyło rumakowanie piłkarzy Eintrachtu. W 65. minucie Nikołajew podał przed pole karne do Gatto, który wypuścił w uliczkę Šimicia, a będący w świetnej formie Chorwat dobił gospodarzy plasowanym uderzeniem tuż przy słupku.

 

24.08.2019 Commerzbank-Arena, Frankfurt nad Menem: 27.039 widzów

BL (3/34) Eintracht Frankfurt [15.] — Alemannia Aachen [3.] 2:4 (2:3)

 

21. T.Šimić 0:1

26. W.Lorenz 0:2

33. A.Bianchini 1:2

44. A.Bianchini 2:2

45+1. C.Bruno 2:3

65. T.Šimić 2:4

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak (46. J.Acosta), T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (74. V.Puputti) — T.Šimić (66. E.Peltonen), R.Gatto

 

MVP: Claudio Bruno (ML; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Wyjazd na zgrupowanie reprezentacji był dla mnie niemalże zapomnianym uczuciem. Rozsyłanie powołań na mecz, w którym uniknięcie dwucyfrówki stanowił szczyt moich marzeń, było dla mnie uczuciem zupełnie obcym. Niemniej jednak, zacisnąłem zęby i pogodziłem się z myślą, że wiele pracy wymagać będzie zbudowanie na Wyspach Owczych w miarę przyzwoitego zespołu. Gwiazd w tej drużynie po prostu nie było, zdecydowana większość grała w lokalnych klubikach, a jedynie paru próbowało swych sił w mocniejszych ligach. Giwazdami reprezentacji byli niewątpliwie Bárður Poulsen z Arminii Bielefeld, Christian Mourtisen z Leyton Orient, Johann Davidsen z Walsall i John Hansen z Brescii, ale i oni mogli gwiazdorzyć tylko i wyłącznie na tle swoich kolegów. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Kristian Hentze (25, GK; 3/0; B36), Simun Mikkelsen (31, GK; 37/0; EB/Streymur), Birgir Nesá (23, GK; —; EB/Streymur)

 

Obrońcy: Johann Davidsen (30, DC; 96/0; Walsall), Rógvi Djurhuus (25, DR; —; VB), John Hansen (30, DC; 62/0; Brescia), Kári Jacobsen (27, DC; 9/0; VB), Rúni Joensen (32, DR; 65/0; EB/Streymur), John Nielsen (24, DC; 13/0; B36), Kristian Petersen (27, DL; —; EB/Streymur), Hallur Poulsen (31, D/WBL; 71/3; B36), Ólavur Rasmussen (28, DC; 3/0; GÍ)

 

Pomocnicy: Jan Djurhuus (26, AMRC; 18/1; EB/Streymur), Pauli Eliasen (24, AML; —; B36), Jan Hansen (30, MR; 20/1; Sun Hei), Mortan Holm (31, AML; 54/0; EB/Streymur), Bardur Jensen (31, MC; 43/0; EB/Streymur), Christian Mouritsen (30, AMC; 83/5; Leyton Orient), Arnold Poulsen (32, DM; 12/1; VB), Bárður Poulsen (28, DM; 34/0; Arminia Bielefeld)

 

Napastnicy: Rúni Højgaard (23, ST; 6/2; Fram), Magni Nielsen (25, ST; 12/5; EB/Streymur), Bárður Nónklett (27, AM/FC; 28/3; GÍ), Bárður Petersen (25, ST; —; EB/Streymur), Rúni Poulsen (25, AM/FC; 6/0; Fram), Bjarni Samuelson (23, ST; 15/2, KÍ)

Odnośnik do komentarza

Ostatniego dnia letniego okna transferowego zarobiliśmy jeszcze 850.000€ na transferze Riccardo Barone z Modeny do Portsmouth. Zaś na godzinę przed północą sfinalizowaliśmy transfer Samiego Lehtonena (22, ST; Finlandia: 2/0) [3s] za 2.300.000€ (50%) do Arminii Bielefeld.

 

Tego samego dnia rozegrane zostały mecze eliminacyjne ME 2020. W naszej grupie Islandia przegrała z Bułgarią 0:2, a Szkocja sensacyjnie pokonała Anglię 1:0.

 

1. Bułgaria 15 pkt 14:5

2. Islandia 9 pkt 10:11

3. Anglia 9 pkt 10:6

4. Szkocja 6 pkt 9:8

5. Wyspy Owcze 3 pkt 4:17

 

W grupie ósmej Hiszpania pokonała Mołdawię 2:0, a Polska przegrała na wyjeździe z Walią 1:2.

 

1. Hiszpania 16 pkt 12:1 B

2. Walia 10 pkt 7;4

3. Polska 6 pkt 7:8

4. Bośnia 4 pkt 6:11

5. Mołdawia 2 pkt 4:12

 

W meczu z Portugalią Tomislav Šimić doznał urazu wiązadeł podkolanowych, który wyeliminował go z gry na co najmniej dwa miesiące.

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Finlandia U-21 — Grecja U-21 => 1:2 [V.Puputti 7, kontuzja]

— Ukraina U-21 — Malta U-21 => 1:1 [R.Krawczenko 6]

— San Marino U-21 — Rosja U-21 => 0:1 [A.Nikołajew 7]

— Szkocja U-21 — Anglia U-21 => 2:2 [J.Ritchie 7]

— Niemcy U-21 — Luksemburg U-21 => 4:0 [R.Roth 9, 1 asysta, debiut]

— Słowacja U-21 — Francja U-21 => 0:2 [M.Duchemin 7, 1 asysta]

— Walia U-21 — Polska U-21 => 1:1 [Ł.Mowlik 6; R.Wiśniewski 7; Ł.Grad 6; A.Kulikow 7]

— Urugwaj — Peru => 2:0 [J.Acosta 7]

— Argentyna — Paragwaj => 4:0 [G.Ortiz 6]

— Finlandia — Grecja => 1:0 [E.Peltonen 6]

— Portugalia — Chorwacja => 1:1 [Pedro 7 — T.Bošnjak 7, MVP; G.Petrović 7, kontuzja; T.Šimić 7, 1 gol, kontuzja]

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2019

 

Bilans (Alemannia Aachen): 4-0-0, 12:4

1. Bundesliga: 3. [—]; 9 pkt, 8:3

DFB-Pokal: 2. runda (VfL Bochum II 4:1 — 1. FC Nürnberg ?:?)

Puchar Ligi: ćwierćfinał (Schalke 04 1:3)

Liga Mistrzów: grupa E (Ajax ?:?, ?:?; Chelsea ?:?, ?:?; Parma ?:?, ?:?)

Finanse: +86.149.077€ (w ostatnim miesiącu +4.702.811€)

Budżet transferowy: 65.877.859€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.600.000€ (wykorzystane 544.092€)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: C.Bruno (1), R.Gatto (1), B.Matuidi (1)

— piłkarz sierpnia: T.Šimić (3.)

— bramka sierpnia: R.Gatto (2.; vs. Eintracht Braunschweig)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Piotr Szymański (22, ST; Polska U-21: 1/0) z Zagłębia do Pogoni za 3.300.000€

2. Grzegorz Rogalski (19, D/WBL; Polska U-21: 4/1) z Wisły do Wolves za 2.500.000€

3. Grzegorz Kowalik (25, SW/DC; Polska U-19) z Rabotniczkiego do Korony Kielce za 1.200.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Raúl Lozano (20, DC; Hiszpania: 3/1) z Atlético Madryt do Valencii za 29.500.000€

2. Cristian Fernández (23, ST; Argentyna: 16/7) z Parmy i Romy do Betisu za 26.000.000€

3. Roberto Arrigoni (22, MLC; Włochy U-21: 16/2) z Chelsea do Evertonu za 21.500.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Middlesbrough (Andy Ritchie) [+1]

Francja: Monaco (Jean-Noël Cabezas) [+1]

Hiszpania: Athletic Bilbao (Mirko Slomka) [+0]

Niemcy: Schalke 04 (Thomas Doll) [+0]

Polska: Cracovia (Ebi Smolarek) [+0]

Rosja: CSKA Moskwa (Deni Gajsumow) [+5]

Szkocja: Celtic (José Luis Mendilíbar) [+1]

Włochy: Chievo (Pasquale Marino) [+0]

 

East Stirlingshire: 1. [—], 12 pkt, 11:3; Division Three (Ludwig Preis)

Spartak Moskwa: 3. [—]; 34 pkt, 34:26; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 2. [+5]; 13 pkt, 11:7; Orange Ekstraklasa (Waldemar Włosowicz)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1299; Lúcio), 2. Francja (1150; Christian Gomes), 3. Hiszpania (1128; Moncho Carnero), 5. Rosja (980; Jurij Pierieskokow), 19. Polska (719; Marcin Baszczyński), 142. Wyspy Owcze (267; Herr Profesor)

 

W następnym odcinku masakra na Wembley.

Odnośnik do komentarza

Jednocyfrówkę.

 

4 września 2019 debiutowałem w roli selekcjonera reprezentacji Wysp Owczych. Nie oczekiwałem cudów, choć w prasie podnosiły się głosy, że stać nas na sprawienie niespodzianki. Cóż, jedyną niespodzianką, jaką sprawiliśmy na Wembley, było utrzymanie bezbramkowego remisu aż do 14. minuty, kiedy to King pokonał Mikkelsena strzałem zza pola karnego. Potem już poszło z górki, przy kiepskiej postawie naszego lewego skrzydła trzy crossy z tamtej strony skończyły się kolejnymi golami i do przerwy gospodarze prowadzili 4:0.

 

Dwie zmiany nie odmieniły losów spotkania, tego spotkania, w którym nie oddaliśmy ani jednego strzału na bramkę Anglii. Gospodarzom nie chciało się już szarpać, ale w ostatnich dziesięciu minutach uznali, że kopanie leżącego to żaden wstyd, dorzucili jeszcze trzy szybkie trafienia i zamietli nami murawę, że aż glisty się przestraszyły. A najgorsze w tym wszystkim było to, że zagraliśmy konserwatywnym 4-4-2, najmocniejszą jedenastką, jaką Wyspy Owcze były w stanie wystawić. To zaś oznaczało, że w najbliższej przyszłości lepiej być nie mogło.

 

04.09.2019 Wembley, Londyn: 87.500 widzów

EME Gr8 (6/8) Anglia [4.] — Wyspy Owcze [142.] 7:0 (4:0)

 

14. J.King 1:0

15. S.Swift 2:0

26. S.Swift 3:0

43. S.Ross 4:0

81. L.Garner 5:0

83. C.Hunt 6:0

86. C.Hunt 7:0

 

Wyspy Owcze: S.Mikkelsen 5 — H.Poulsen 6 (46. K.Petersen), J.Hansen 5, J.Davidsen 5, R.Joensen 5 — P.Eliasen 5, Ch.Mouritsen 5, B.Poulsen 5, J.Hansen 5 — B.Samuelsen 6 (46. B.Petersen 6), M.Nielsen 5 (60. J.Djurhuus 6)

 

MVP: Mark Noble (MC; Anglia) — 10

 

W drugim meczu naszej grupy Bułgaria przegrała 1:2 ze Szkocją.

 

1. Bułgaria 15 pkt 15:7

2. Anglia 12 pkt 17:6

3. Islandia 9 pkt 10:11

4. Szkocja 9 pkt 11:9

5. Wyspy Owcze 3 pkt 4:24

 

W grupie 8. Polska pauzowała. W rozegranych tego dnia meczach Bośnia zremisowała 1:1 z Hiszpanią, a Mołdawia wywalczyła remis 2:2 z Walią.

 

1. Hiszpania 17 pkt 13:2 B

2. Walia 11 pkt 9:6

3. Polska 6 pkt 7:8

4. Bośnia 5 pkt 7:12

5. Mołdawia 3 pkt 6:14

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Rosja U-21 — Węgry U-21 => 3:0 [A.Nikołajew 7]

— Bułgaria U-21 — Szkocja U-21 => 0:0 [J.Ritchie 7]

— Albania — Portugalia => 0:2 [Pedro 7]

— Holandia — Finlandia => 3:0 [E.Peltonen 6]

— Brazylia — Urugwaj => 1:1 [J.Acosta 7]

— Paragwaj — Wenezuela => 1:0 [G.Ortiz 7]

Odnośnik do komentarza

Ano

 

Do Akwizgranu wróciłem średnio zadowolony, a już zaraz czekał nas trudny mecz z 1. FC Nürnberg, pierwszy z Ducheminem zamiast Šimicia w ataku, a do tego kontuzji nabawił się też Bošnjak i za niego w wyjściowym składzie pojawił się Urugwajczyk Acosta. Na nasze szczęście szybko udało się nam ustawić to spotkanie, już w 5. minucie Gatto strącił piłkę do Duchemina, który podciął ją nad Afanasiewem i umieścił w bramce, a potem graliśmy już na autopilocie. W 75. minucie po solowej akcji Gatto podwyższył na 2:0, co bardzo się przydało, gdyż w ostatniej akcji meczu goście zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Swój pierwszy występ po kontuzji zaliczył Francuz Olivier, a w żółto-czarnych barwach zadebiutował Argentyńczyk Ruiz.

 

07.09.2019 Tivoli, Akwizgran: 34.930 widzów

BL (4/34) Alemannia Aachen [3.] — 1. FC Nürnberg [10.] 2:1 (1:0)

 

5. M.Duchemin 1:0

57. M.Fink (N) knt.

75. R.Gatto 2:0

90. F.Moretto 2:1

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, J.Acosta — B.Matuidi — C.Bruno (76. D.Olivier), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (46. J.Ruiz) — M.Duchemin ŻK (65. E.Peltonen), R.Gatto ŻK

 

MVP: Filippo Moretti (ML; 1. FC Nürnberg) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...