Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów był dla nas jedynie dochodowym sparingiem, natomiast Arsenal musiał go wygrać, by nie znaleźć się w Pucharze UEFA. Goście zaczęli więc bardzo ostro, szybko zdobywając przewagę, i w 15. minucie De Jong wrzucił piłkę na krótki słupek z lewego skrzydła, Ortiz świetnie wybronił strzał N'Goga, ale jego koledzy z pola pozwolili Francuzowi na skuteczną dobitkę. Dopiero teraz wzięliśmy się do pracy, ale trafiliśmy na świetnie dysponowanego Freya, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach i to chociaż przez długie chwile Arsenal przyparty był przez nas do muru. A że niewykorzystane okazje się mszczą, w 45. minucie Weller urwał się Chochłowowi, nasi obrońcy wpuścili między siebie N'Goga i na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:2.

 

W szatni nie musiałem szczególnie chłopaków motywować, gdyż grali dobrze i inny bramkarz rywali wypłakiwałby się właśnie trenerowi pod prysznicem. Druga połowa wyglądała więc podobnie jak pierwsza. W 57. minucie Rzeźniczak wrzucił piłkę w pole karne, Gatto strącił ją głową do Šimicia, a to w tym sezonie oznaczało zmianę wyniku i tym razem nie było inaczej. Kontaktowy gol dodał nam skrzydeł, zwłaszcza że z boiska zszedł najsłabszy w Alemannii Chochłow. W 65. minucie Bruno mimo asysty dwóch obrońców dośrodkował w pole bramkowe, a Gatto wyskoczył wyżej od przeciwnika i strzałem głową pokonał Freya. Straty z pierwszej połowy zostały odrobione.

 

Arsenal z miejsca ruszył do ataku, gdyż remis absolutnie ich nie urządzał, ale dobrze dysponowany Ortiz czujnie wyłapywał strzały gości. W 78. minucie wyszliśmy z szybkim atakiem z klinczu w środku pola, Bruno podał w uliczkę do Gatto, który został wzięty w kleszcze przez dwóch defensorów Arsenalu, lecz mimo to zdążył przerzucić piłkę nad wychodzącym z bramki Freyem. Na ostatni kwadrans ustawiłem chłopaków bardziej defensywnie i ataki Anglików nie przyniosły im już żadnej zdobyczy bramkowej. Po bardzo dobrym, emocjonującym spotkaniu odnieśliśmy czwarte zwycięstwo w fazie grupowej, oczywiście wygrywając naszą grupę.

 

04.12.2018 Tivoli, Akwizgran: 32.400 widzów

LM GrB (6/6) Alemannia Aachen [65.] — Arsenal [24.] 3:2 (0:2) TV

 

15. D.N'Gog 0:1

45. D.N'Gog 0:2

50. D.N'Gog (A) knt.

57. T.Šimić 1:2

65. R.Gatto 2:2

78. R.Gatto 3:2

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno, M.Carlier (86. G.Petrović), W.Lorenz, W.Chochłow (57. A.Nikołajew) — T.Šimić (71. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: David N'Gog (ST; Arsenal) — 9

 

W drugim meczu naszej grupy Spartak przegrał 2:4 z Paris-SG i to Francuzi zapewnili sobie awans z drugiego miejsca.

 

1. Alemannia Aachen 13 pkt 15:9 Aw

2. Paris-SG 8 pkt 12:14 Aw

3. Arsenal 7 pkt 10:10

4. Spartak Moskwa 4 pkt 9:13

Odnośnik do komentarza

Danke

 

Przed wyjazdowym spotkaniem w Brunszwiku straciliśmy na tydzień Gatto, który stłukł sobie na treningu piszczel, za to Šimić podpisał z Alemannią pięcioletni kontrakt, zamykając usta dziennikarzom plotkującym o jego rychłym odejściu z klubu. Chorwat był też najlepszym zawodnikiem meczu z Eintrachtem, najpierw otwierając wynik uderzeniem z półobrotu, potem zaś centrą na długi słupek asystując przy trafieniu Duchemina. Po pół godzinie Tomek musiał zejść wskutek urazu, zresztą mecz z parotygodniowymi kontuzjami kończyli też Matuidi i Bošnjak, a rezerwowi nie spisali się już tak dobrze. Zawiódł zwłaszcza Archipow, który dostał kolejną szansę na przekonanie mnie do swojej osoby, ale na szczęście gospodarzy stać było jedynie na kontaktowego gola.

 

09.12.2018 Stadion Hamburger Straße, Brunszwik: 9.121 widzów TV

BL (17/34) Eintracht Braunschweig [10.] — Alemannia Aachen [1.] 1:2 (0:2)

 

4. T.Šimić 0:1

21. M.Duchemin 0:2

83. D.Schulz 1:2

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — C.Bruno, M.Carlier ŻK (46. G.Petrović), W.Lorenz, W.Chochłow — T.Šimić (30. A.Archipow), M.Duchemin (79. A.Nikołajew)

 

MVP: Władimir Chochłow (MR; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

W Nyonie odbyło się losowanie par 1. rundy Ligi Mistrzów, w której trafiliśmy średnio, na angielski Liverpool.

 

Oczywiście dobra passa nie mogła trwać wiecznie i na treningu Šimić doznał poważnej kontuzji, która na dwa miesiące odesłała go na trybuny. Sytuacja kadrowa poważnie się nam skomplikowała i przeciwko Hansie wybiegli niewidziani od dawna w wyjściowej jedenastce Acosta i Schäfer oraz rekonwalescent Gatto.

 

Spotkanie zaczęło się nawet nieźle, gdyż w 9. minucie Chochłow precyzyjnie wrzucił piłkę na głowę wychodzącego zza obrońców Duchemina, który celnym strzałem dał nam prowadzenie. Utrzymaliśmy je zaledwie dwie minuty, kiedy to Paulus wdarł się przebojem w nasze pole karne, przedryblował obrońców i z najbliższej odległości pokonał Ortiza. A potem zaczęło się robić jeszcze gorzej. Najpierw Gatto dostał w twarz łokciem i zalał się krwią, więc zastąpiłem go Nikołajewem, który po raz kolejny bardzo mnie zawiódł. Chwilę później pomocnik Hansy wjechał wyprostowaną nogą w Pedro, który odjechał do szpitala z rozwalonym stawem skokowym, co zmusiło mnie do wprowadzenia zupełnie nieogranego Francuza Gautiera. Mimo tych osłabień to my mieliśmy wyraźną przewagę, ale albo dobrze bronił Adler, albo fatalnie pudłowali moi zawodnicy, i wynik nie uległ już zmianie.

 

15.12.2018 Ostseestadion, Rostock: 29.483 widzów

BL (18/34) Hansa Rostock [5.] — Alemannia Aachen [1.] 1:1 (1:1)

 

9. M.Duchemin 0:1

11. P.Paulus 1:1

17. R.Gatto (AA) knt.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro (29. G.Gautier), J.Rzeźniczak, J.Acosta — M.Schäfer — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz, W.Chochłow — M.Duchemin (67. E.Peltonen), R.Gatto (17. A.Nikołajew)

 

MVP: Maxime Duchemin (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza
Pos   | Team                     | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts   
1st   | Alemannia Aachen         | 18    | 12    | 4     | 2     | 43    | 14    | +29   | 40    
2nd   | Werder Bremen            | 18    | 11    | 5     | 2     | 22    | 11    | +11   | 38    
3rd   | Borussia Dortmund        | 18    | 11    | 3     | 4     | 32    | 18    | +14   | 36    
4th   | Schalke 04               | 18    | 9     | 7     | 2     | 29    | 19    | +10   | 34    
5th   | Bayer Leverkusen         | 18    | 9     | 3     | 6     | 33    | 30    | +3    | 30    
6th   | Hansa Rostock            | 18    | 7     | 7     | 4     | 22    | 19    | +3    | 28    
7th   | Bayern München           | 18    | 7     | 5     | 6     | 25    | 15    | +10   | 26    
8th   | VfB Stuttgart            | 18    | 6     | 7     | 5     | 30    | 23    | +7    | 25    
9th   | Hamburger SV             | 18    | 6     | 7     | 5     | 24    | 28    | -4    | 25    
10th  | Eintracht Braunschweig   | 18    | 6     | 5     | 7     | 31    | 26    | +5    | 23    
11th  | Hertha Berlin            | 18    | 5     | 8     | 5     | 27    | 30    | -3    | 23    
12th  | Borussia Mönchengladbach | 18    | 4     | 7     | 7     | 21    | 29    | -8    | 19    
13th  | SC Freiburg              | 18    | 4     | 6     | 8     | 15    | 20    | -5    | 18    
14th  | 1.FC Nürnberg            | 18    | 4     | 5     | 9     | 17    | 30    | -13   | 17    
15th  | FC St. Pauli             | 18    | 3     | 6     | 9     | 25    | 46    | -21   | 15    
16th  | VfL Bochum               | 18    | 3     | 5     | 10    | 24    | 34    | -10   | 14    
17th  | VfL Osnabrück            | 18    | 2     | 6     | 10    | 11    | 23    | -12   | 12    
18th  | Rot-Weiss Essen          | 18    | 2     | 6     | 10    | 16    | 32    | -16   | 12

Odnośnik do komentarza

Styczeń w Alemannii zaczął się spokojnie jak nigdy dotąd. Co prawda do zespołu U-23 dołączył kupiony za 475.000€ piłkarz Slavii Praga Marcin Wilk (18, AM/FC; Polska U-21: 2/1), ale było to jedyne wzmocnienie kadry. Pozwoliłem za to odejść na wypożyczenie paru zawodnikom, którzy potrzebowali ogrania — Mirko Völker i Sami Lehtonen przeszli do Saarbrücken, Siergiej Jegorow do Aston Villi, a Jamie Ritchie za 500.000€ do Ipswich.

 

Jak zwykle zimą pojechaliśmy na obóz przygotowawczy do ciepłych krajów. Tym razem wybraliśmy się do Maroka, gdzie zaplanowałem dwa sparingi z lokalnymi ligowcami. W pierwszym z nich gładko pokonaliśmy Wydad Casablanca 3:1, choć do gry rezerwowych miałem sporo zastrzeżeń.

 

14.01.2019 Stade Mohamed V, Casablanca: 8.811 widzów

TOW Wydad Casablanca [MAR] — Alemannia Aachen [GER] 1:3 (0:3)

 

8. M.Carlier 0:1

27. E.Peltonen 0:2

39. R.Gatto 0:3 rz.k.

90. Kh.Foulouh 1:3

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Paragwaj U-20 — Argentyna U-20 => 1:1 [A.Herrera 7, 1 gol]

— Argentyna U-20 — Ekwador U-20 => 3:0 [A.Herrera 7]

Odnośnik do komentarza

Z dalekiego Akwizgranu otrzymałem informację, że Nicky Adler podjął decyzję o zakończeniu latem kariery; po powrocie zamierzałem odbyć z nim rozmowę na temat dołączenia do sztabu szkoleniowego Alemannii. Wcześniej wszakże rozegraliśmy drugi sparing, po dobrym meczu pokonując miejscowe Raja Casablanca.

 

20.01.2019 Stade Mohamed V, Casablanca: 9.341 widzów

TOW Raja Casablanca [MAR] — Alemannia Aachen [GER] 0:2 (0:1)

 

18. J.Rzeźniczak 0:1

88. M.Duchemin 0:2

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Argentyna U-20 — Urugwaj U-20 => 1:0 [A.Herrera 7]

— Brazylia U-20 — Argentyna U-20 => 4:0 [A.Herrera 6]

— Argentyna U-20 — Paragwaj U-20 => 2:0 [A.Herrera 7]

Odnośnik do komentarza

Przed wznowieniem rywalizacji w Bundeslidze wypożyczyłem jeszcze na pół roku do Auxerre młodego obrońcę Tommaso Rizzo, zarabiając na tym 85.000€. A potem zabraliśmy się do przygotowań przed meczem z Bayerem Leverkusen.

 

Rywal grał całkiem dobrze w tym sezonie, ale przynajmniej na papierze nie miał w starciu z nami większych szans. Niestety goście chyba nie doczytali tej informacji i w 10. minucie po błędzie Oliviera Kaufmann podał przed bramkę do Seitza, który bez trudu pokonał Ortiza. Mecz nie zaczął się więc dla nas najlepiej.

 

Na szczęście i piłkarze Bayeru popełniali błędy. W 17. minucie najpierw Wiese wypuścił z rąk piłkę po niegroźnym strzale Matuidiego, a potem Białek dał się przepchnąć Gatto, który posłał futbolówkę do bramki, wyrównując stan spotkania. Dziesięć minut później Olivier zrehabilitował się za wcześniejsze błędy, podając piłkę przez pole karne do Gatto, który precyzyjnym uderzeniem zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

 

Bayer nie odpuszczał, drugą połowę zaczął od paru groźnych akcji, lecz z upływem czasu zarysowywała się nasza przewaga. Na kwadrans przed końcem meczu Matuidi podał piłkę do przesuniętego na lewe skrzydło Carliera, który odegrał ją w uliczkę do Lorenza, a Wolfgang uderzeniem po mokrej murawie zaskoczył Wiesego, rozstrzygając losy tej rywalizacji.

 

26.01.2019 Tivoli, Akwizgran: 32.421 widzów

BL (19/34) Alemannia Aachen [1.] — Bayer Leverkusen [5.] 3:1 (2:1)

 

10. M.Seitz 0:1

17. R.Gatto 1:1

26. R.Gatto 2:1

75. W.Lorenz 3:1

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Olivier (68. G.Petrović), M.Carlier, W.Lorenz, W.Chochłow — E.Peltonen (60. M.Duchemin), R.Gatto (76. A.Nikołajew)

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 8

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Argentyna U-20 — Boliwia U-20 => 2:0 [A.Herrera 6]
Odnośnik do komentarza

Młody napastnik zespołu U-23, Luca Di Girolamo, został wypożyczony na resztę sezonu do Darmstadt. Otrzymałem również oferty zakupu dwóch zawodników podstawowej jedenastki — za Pedro Chelsea chciała zapłacić 15.000.000€, ale gdy podniosłem stawkę o 100%, negocjacje raptownie się urwały, natomiast Bologna doprowadziła mnie do histerycznego śmiechu propozycją sprowadzenia z powrotem Gerardo Ortiza za 3.200.000€.

 

Styczeń 2019

 

Bilans (Alemannia Aachen): 1-0-0, 3:1

1. Bundesliga: 1. [—]; 43 pkt, 46:15

DFB-Pokal: 3. runda (Bahlingen 5:0 — SVW Mannheim 3:0 — VfB Stuttgart 2:6)

Puchar Ligi: półfinał (Borussia Dortmund 0:0k)

Liga Mistrzów: 1. runda (Dynamo Kijów 3:1, 0:1 — Paris-SG 2:0, 4:1; Arsenal 3:2, 1:1; Spartak Moskwa 3:2, 2:3 — Liverpool ?:?, ?:?)

Finanse: +58.203.365€ (w ostatnim miesiącu -850.475€)

Budżet transferowy: 33.767.653€ (100% z transferów)

Budżet płac: 825.000€ (wykorzystane 496.362€)

Nagrody:

 

Transfery (Polacy):

 

1. Krzysztof Nowicki (22, AMR; Polska: 8/0) z Rot-Weiss Oberhausen do Leeds za 9.250.000€

2. Marcin Wilk (18, AM/FC; Polska U-21: 2/1) ze Slavii Praga do Alemannii Aachen za 475.000€

3. Tomasz Karwan (20, MC; Polska U-19) z Górnika Zabrze do Hibernianu za 275.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Pedro Manuel Sánchez Cipitria (24, DRC; Andora: 46/1) z Parmy do Liverpoolu za 41.500.000€

2. Guillermo Iglesias (25, AMRC/FC; Francja: 35/1) z Espanyolu do Atlético Madryt za 36.000.000€

3. Ángel Piñeiro (25, DM/MLC; Hiszpania: 14/1) z Betisu do Mallorki za 34.500.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Chelsea (Giancarlo Corradini) [+2]

Francja: Paris-SG (Michael Skibbe) [+4]

Hiszpania: Atlético Madryt (Marcos Alonso) [+1]

Niemcy: Alemannia Aachen (Herr Profesor) [+2]

Polska: Wisła (Ryszard Wieczorek) [+6]

Rosja: —

Szkocja: Celtic (Martin Jol) [+4]

Włochy: Juventus (Luigi De Canio) [+9]

 

East Stirlingshire: 1. [—]; 47 pkt, 47:31; Division Three (Ludwig Preis)

Spartak Moskwa: —; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 5. [—]; 30 pkt, 31:23; Orange Ekstraklasa (Waldemar Włosowicz)

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1188; Moncho Carnero), 2. Brazylia (1154; Lúcio), 3. Rosja (1097; Jurij Pierieskokow), 11. Polska (843; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

Mecz w Dortmundzie miał wielką stawkę, gdyż trzecia drużyna ligi podejmowała pierwszą, nic więc dziwnego, że mobilizacja w obu zespołach była olbrzymia. Przez całe spotkanie na boisku trwała zażarta walka, w której długo górę brali obaj bramkarze. Dopiero w końcówce kotłowanina pod obiema bramkami przyniosła efekty. Najpierw w 84. minucie Carlier wspaniałym wolejem z 30 jardów zaskoczył Nocchiego, dając nam prowadzenie, ale cztery minuty po błędzie defensywy wyrównał Frank, dobijając strzał Bodego. Remis najbardziej urządzał ekipę z Bremy, która gładko pokonała swojego rywala i zrównała się z nami punktami. Po tym spotkaniu straciłem cierpliwość dla Nikołajewa, który wbrew buńczucznym zapowiedziom bynajmniej nie był gotowy do gry w pierwszym zespole i od tej chwili nie zamierzałem tak często po niego sięgać.

 

02.02.2019 Westfalenstadion, Dortmund: 81.707 widzów

BL (20/34) Borussia Dortmund [3.] — Alemannia Aachen [1.] 1:1 (0:0)

 

84. M.Carlier 0:1

88. Th.Frank 1:1

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi ŻK — D.Olivier (70. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, W.Chochłow (56. A.Nikołajew ŻK) — E.Peltonen (56. A.Farouk), R.Gatto ŻK

 

MVP: Giuseppe Filippi (ML; Borussia Dortmund) — 8

Odnośnik do komentarza

Gratulacje za liderowanie w lidze niemieckiej!

 

Mógłbyś pokazać aktualne tabele 1 i 2 ligi polskiej?

 

PS. Dzięki za spis najgorszych drużyn w rankingu FIFA

 

http://i19.photobucket.com/albums/b188/Profesor111/XScreens/ekstraklasa.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b188/Profesor111/XScreens/iiliga.jpg

 

1. Pedro Manuel Sánchez Cipitria (24, DRC; Andora: 46/1) z Parmy do Liverpoolu za 41.500.000€

 

Pokażcie no tego gagatka von Andorra.

 

http://i19.photobucket.com/albums/b188/Profesor111/XScreens/cipitria.jpg

Odnośnik do komentarza

Nikołajew obraził się na mnie za moją decyzję, ale wyłożyłem na niego zbyt wiele pieniędzy, by czekać w nieskończoność, aż zacznie grać na zadowalającym poziomie. Od tej pory miał być traktowany na równi z pozostałymi młodymi napastnikami Alemannii, na boisku pojawiając się wtedy, gdy uznam to za stosowne. Tymczasem przeciwko St. Pauli w ataku zadebiutował kolejny wychowanek klubu, Łukasz Grad, a zawieszonego za kartki Matuidiego zastąpił inny gracz polskiej młodzieżówki, Anton Kulikow.

 

W pierwszej połowie nasza przewaga tradycyjnie nie podlegała dyskusji, choć udokumentowaliśmy ją tylko jednym golem, zdobytym głową przez Peltonena po wrzutce Pedro z rzutu wolnego. Jako że Grad spalił się psychicznie w debiucie, po przerwie zastąpił go Nikołajew i po raz kolejny zawiódł na całej linii. Do tego goście przeszli na 3-4-3, jedyne ustawienie, z którym sobie regularnie nie radziliśmy, i w 71. minucie Torres wyrównał na 1:1. Strata punktów ze słabeuszami zupełnie mi się nie uśmiechała, ale na szczęście tuż przed końcem meczu Carlier dośrodkował na krótki słupek z rzutu wolnego, a najlepszy na boisku Pedro celną główką zapewnił nam komplet punktów.

 

09.02.2019 Tivoli, Akwizgran: 29.113 widzów

BL (21/34) Alemannia Aachen [1.] — FC St. Pauli [15.] 2:1 (1:0)

 

11. E.Peltonen 1:0

71. A.Torres 1:1

88. Pedro 2:1

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz (46. Th.Ortiz) — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — A.Kulikow — D.Olivier, M.Carlier, W.Lorenz, W.Chochłow — E.Peltonen (69. R.Wiśniewski), Ł.Grad (46. A.Nikołajew)

 

MVP: Pedro (DC; Alemannia Aachen) — 9

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Polska U-19 — Irlandia U-19 => 2:1 [Ł.Grad 7]

— Chile U-20 — Niemcy U-21 => 0:5 [M.Schäfer 8; S.Klaus 6]

— Ukraina U-21 — Singapur U-21 => 1:1 [D.Kowal 6]

— Szkocja U-21 — Węgry U-21 => 2:0 [J.Ritchie 7]

— Wyspy Owcze U-21 — Rosja U-21 => 0:2 [A.Nikołajew 7]

— Polska U-21 — Irlandia U-21 => 3:0 [J.Duda 7; M.Konopka 8, 1 gol; A.Kulikow 7; R.Wiśniewski 8, debiut; Ł.Mowlik 7]

— Korea Południowa — Chorwacja => 0:2 [T.Bošnjak 8; G.Petrović 7; T.Šimić 7]

— Jamajka — Urugwaj => 0:2 [J.Acosta 8]

— Egipt — Słowacja => 2:1 [A.Farouk 8, 1 gol]

— Brazylia — Portugalia => 1:0 [Pedro 6]

— Wyspy Owcze — Rosja => 1:0 [W.Chochłow 6]

— Chile — Niemcy => 0:2 [W.Lorenz 7, 1 gol]

— Polska — Irlandia => 2:1 [J.Rzeźniczak 6]

— Paragwaj — Arabia Saudyjska => 1:2 [G.Ortiz 6]

Odnośnik do komentarza

Pierwszym lipcowym transferem, jaki sobie zaklepałem, był zakup wychowanka moskiewskiego Spartaka, bramkarza ukraińskiej młodzieżówki Romana Krawczenki.

 

Mecz z Borussią Mönchengladbach dla naszych kibiców był najważniejszym spotkaniem rundy, dobrze więc, że do składu powrócił nie tylko Matuidi, lecz również Šimić i Gatto; z drugiej strony Ortiz wciąż jeszcze nie doszedł do siebie po spotkaniu z FC Pauli, więc jego miejsce w wyjściowym składzie zajął coraz pewniej się spisujący Ulrich.

 

Spotkanie w Mönchengladbach nie przyniosło spodziewanych emocji, gdyż było nieoczekiwanie jednostronnym widowiskiem. Odkąd w 8. minucie Chochłow wykorzystał dośrodkowanie Oliviera, dając nam prowadzenie, gospodarze nieudolnie próbowali doprowadzić do wyrównania, a my czekaliśmy na sposobność, by ich dobić. Stało się to w 67. minucie, gdy Matuidi dostrzegł na prawym skrzydle niekrytego Wiśniewskiego, który zagrał świetną piłkę do Peltonena, a ten uprzedził celnym strzałem wychodzącego z bramki Fabiańskiego.

 

17.02.2019 Borussia-Park, Mönchengladbach: 53.441 widzów TV

BL (22/34) Borussia Mönchengladbach [12.] — Alemannia Aachen [1.] 0:2 (0:1)

 

8. W.Chochłow 0:1

43. W.Chochłow (AA) knt.

67. E.Peltonen 0:2

 

Alemannia Aachen: Th.Ulrich — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Olivier ŻK, M.Carlier, W.Lorenz ŻK, W.Chochłow (43. R.Wiśniewski ŻK) — T.Šimić (74. G.Petrović), R.Gatto (60. E.Peltonen)

 

MVP: Jakub Rzeźniczak (DC; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

Kevin Schöneberg, nasz doświadczony obrońca, który trzeci już sezon spędzał w rezerwach, postanowił w czerwcu zakończyć karierę.

 

W 1. rundzie Ligi Mistrzów graliśmy z Liverpoolem i nikt nie dawał nam najmniejszych szans na awans w starciu z gigantami europejskiego futbolu. Nawet w najmocniejszym składzie, a takowy udało mi się wystawić, byliśmy zespołem gorszym i na papierze, i na boisku. W 24. minucie jeden z najlepszych piłkarzy Europy, Simon Swift, efektownie zakręcił Rzeźniczakiem i bez trudu umieścił piłkę w naszej bramce. Gospodarze robili z nami, co chcieli, i po przerwie skupiliśmy się na minimalizowaniu strat. Nieszczególnie to się nam udało, w 54. minucie Hurst pięknie przerzucił piłkę nad Pedro, a Swift zdążył do niej przed Ortizem i ponownie wpisał się na listę strzelców. Dopiero w ostatnim kwadransie, gdy Liverpool skupił się na pilnowaniu wyniku, parokrotnie udało się nam namieszać pod bramką rywali, ale nie przyniosło to zdobyczy bramkowej. W rewanżu czekało na nas bardzo trudne zadanie.

 

20.02.2019 New Anfield, Liverpool: 58.820 TV

LM 1R (1/2) Liverpool [3.] — Alemannia Aachen [65.] 2:0 (1:0)

 

24. S.Swift 1:0

54. S.Swift 2:0

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Olivier, M.Carlier, W.Lorenz ŻK (56. G.Petrović), A.Nikołajew — T.Šimić (46. E.Peltonen), R.Gatto (56. R.Wiśniewski)

 

MVP: Simon Swift (ST; Liverpool) — 8

Odnośnik do komentarza

Porażka w Liverpoolu wyraźnie popsuła nastroje w drużynie, a tymczasem do Akwizgranu przybył zespół, z którym mieliśmy ciężko na pieńku, VfB Stuttgart. Miałem nadzieję na wysokie zwycięstwo, ale stanęli nam na przeszkodzie dwaj zawodnicy — bramkarz gości Tomić, który dokonywał cudów i skapitulował tylko raz, po strzale Gatto, oraz Kuba Rzeźniczak, który podczas jednego z nielicznych ataków gości zaskoczył Ortiza efektownym strzałem. Remis zupełnie nas nie urządzał, ale ewidentnie tego dnia nie było nas stać na więcej.

 

23.02.2019 Tivoli, Akwizgran: 32.429 widzów

BL (23/34) Alemannia Aachen [1.] — VfB Stuttgart [9.] 1:1 (1:1)

 

3. R.Gatto 1:0

27. J.Rzeźniczak 1:1 sam.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Olivier, M.Carlier (30. D.Reck), W.Lorenz, G.Petrović (72. R.Wiśniewski) — T.Šimić (61. E.Peltonen), R.Gatto

 

MVP: Tomislav Tomić (GK; VfB Stuttgart) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...