Skocz do zawartości

Akwarium


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Reguluję siłę napowietrzania w zależności od pory dnia. Strumień jest kierowany na grzałkę tak by jej słup hamował wir wody a przy okazji by nie było różnic temperatur w różnych miejscach zbiornika. Filtr jest przeznaczony do akwarium maksymalnie 120l a mój zbiornik jest trochę większy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajnie się "rozwija" Twoje akwarium. Jeszcze jak byś znalazł dobre tło na tył, byłoby git. Nie przekonują mnie za to zameczki i tym podobne sztuczne ozdobniki, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie ;)

 

Szkoda że nie zrobiłem fotki mojemu akwarium, które trzasnęło trzy lata temu. Ależ było piękne... :P Czarny żwir, dyskretna świetlówka, ciemny korzeń, rozłożyste rośliny, i całe stada świecących kąsaczowatych. Łezka się w oku kręci :(

Odnośnik do komentarza
Bardzo fajnie się "rozwija" Twoje akwarium. Jeszcze jak byś znalazł dobre tło na tył, byłoby git. Nie przekonują mnie za to zameczki i tym podobne sztuczne ozdobniki, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie ;)

 

 

Tło jest w miarę, ale mogło by być ciut ciemniejsze wg mnie. Co do zamków to mam takie same odczucia ;) zamiast nich jakieś ładne skałki by się przydały. Widać że akwarium nabiera "kolorytu", czekać tylko aż roślinki się jeszcze bardziej rozrosną i już będzie przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

W ciągu ostatnich kilku dni moje akwarium doczekało się remontu. Wymieniłem tapetę, ponieważ poprzednia wyglądało już fatalnie i nie nadawała się już do użytku. Zakupiłem nową świetlówkę -OptiNatural, a w najbliższym czasie również moja zasłużona - AquaGlo doczeka się wymiany. Zamówiłem także na allegro wkłady do filtra - w najbliższym czasie czeka go wymiana włókniny, ringów oraz gąbek.

 

Przydałoby się wymienić deskę ze stolika, na której znajduje się akwarium, wymiana styropianu na którym leży, ale to w swoim czasie.

 

Nowe za dnia.

Nowe wieczorem.

 

Kosiarka, czyli nic ciekawego.

Pyszczak żółty.

Najmniejszy mieszkaniec zbiornika - pielęgnica.

Najwieksza pielęgnica, królowa akwarium.

Największy 2.

Odnośnik do komentarza

Wyrzuciłem stary filtr i zgodnie z zamiarami z lutego zakupiłem bardziej profesjonalny sprzęt a konkretnie to filtr Aquarius 100. W skład wchodzą tuby filtrowe 5 µm i 20 µm i tuba filtra z węglem aktywnym. Filtr jest w stanie przemielić do 360 litrów wody na dobę. Ta przyjemność kosztowała mnie 220 złotych.

 

No i byłem zmuszony kupić Bocję Wspaniałą bo zaślimaczyło mi się w zbiorniku... Ktoś ma doświadczenia z tymi Bocjami?

Odnośnik do komentarza

Bocje jak Bocje. Nie wiem czy kiedyś miałeś taką, ale wnioskuję, że nie. Często są ociężały, pokładają się w akwarium i zachowują się dziwnie, ale nie świadczy to, że coś się z nimi dzieje nie tak. To ich styl bycia. Moja lubi sobie pływać czasami do góry, ale zazwyczaj spędza czas w jednym ulubionym przez siebie miejscu.

Odnośnik do komentarza
Ktoś ma doświadczenia z tymi Bocjami?

Bocje to ryby stadne i przestępstwem jest trzymanie jednej sztuki. :>

Minimum IMHO to 3 rybki, ale to wiąże się z posiadaniem 200l wody.

 

Wyrzuciłem stary filtr i zgodnie z zamiarami z lutego zakupiłem bardziej profesjonalny sprzęt a konkretnie to filtr Aquarius 100.

 

Rozumiem, że to osmoza? Jeśli tak, to jest to skuteczniejsze na ślimaki niż bocje :) Miękka woda w granicach 5-8pkt twardości ogólnej powoduje, że ślimacze skorupki się... rozpuszczają :) Przerabiałem to już u siebie.

Pamiętaj tylko, że wodę z osmozy musisz zmieszać z "kranówą" przed wlaniem do zbiornika lub tez "dosolić" ją odpowiednimi minerałami (np. Sera Mineral Salt).

Odnośnik do komentarza
Bocje to ryby stadne i przestępstwem jest trzymanie jednej sztuki.

Minimum IMHO to 3 rybki, ale to wiąże się z posiadaniem 200l wody.

Wiem. Problem w tym, że w trzech wodzisławskich sklepach była tylko jedna sztuka ;) dokupię więcej kiedy takowe się pojawią w sprzedaży.

Rozumiem, że to osmoza?

Ano.

Pamiętaj tylko, że wodę z osmozy musisz zmieszać z "kranówą" przed wlaniem do zbiornika lub tez "dosolić" ją odpowiednimi minerałami (np. Sera Mineral Salt).

Zasada działania tego filtra właśnie polega na tym, że musi być podłączony do sieci i woda miesza się z kranówą.

Odnośnik do komentarza
Stosował ktoś te wszystkie chemiczne preparaty na glony? Coś musiałbym zastosować, a że zbliża się lato i coraz więcej słońca w pokoju atak glonów jest tylko kwestia czasu. Myślałem o tym alginie, który robi bodajże Tetra.

NIGDY nie stosowałem preparatów na glony i nigdy nie miałem z tym problemów. Jeśli masz glony to masz za dużo azotu w wodzie. Tym się zajmij a nie lej chemię do akwa. Słowem - mniej żarcia dla ryb, częstsze podmiany wody i odpowiednie wkłady do filtra/ów. Jeśli utrzymasz azotany poniżej 20mg/l to zapomnisz o glonach :>

 

Wiem. Problem w tym, że w trzech wodzisławskich sklepach była tylko jedna sztuka ;) dokupię więcej kiedy takowe się pojawią w sprzedaży.

A co tego Myszkowa, do Ichtiosu, nie dotarłeś?

Odnośnik do komentarza
NIGDY nie stosowałem preparatów na glony i nigdy nie miałem z tym problemów. Jeśli masz glony to masz za dużo aztou w wodzie. Tym się zajmij a nie lej chemię do akwa. Słowem - mniej żarcia dla ryb, częstsze podmiany wody i odpowiednie wkłady do filtra/ów. Jeśli utrzymasz azotany poniżej 20mg/l to zapomnisz o glonach :>

 

To co byś proponował do zewnętrznego Fluvala 204? Mam gąbki standardowe, do tego włókninę, ceramikę oraz kulki karamzynowe, które już są chyba wysłużone i trzeba pomysleć o wrzuceniu tam czegoś innego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...