Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Sa jeszcze jednak dziennikarze, którzy nie szekajaą na zamówienie jak Marcin Meller: Krzysztof Stanowski - muszę zapamietać.

 

http://www.weszlo.com/news/16122-Polityczno-dziennikarska_halastra_Gardze_wami?fb_action_ids=608967775810686&fb_action_types=og.likes

Ten tekst to szczyt hipokryzji. Myślałem, że Stanowski już go osiągnął, ale raz za razem mnie zaskakuje. Żenująca zagrywka.

Wielki zwolennik tabloidów i tabloidyzacji mediów (czego dowodem jest jego własny portal) krytykuje TVN, który robi taką telewizję, bo tego szuka większość i to się po prostu najbardziej opłaca spośród innych wariantów telewizji informacyjnych.

Mam wrażenie, że Stanowski po prostu wyczuł zmieniające się wiatry i ustawił się odpowiednio, by nie tracić szans na nowych sympatyków.

Poza tym: co ten stek wyzwisk pod adresem paru dziennikarzy i mediów ma do tego tematu?

Odnośnik do komentarza

Gwoli ścisłości to on mówił o zupełnie innej formie tabloidyzacji, sam pisał, że chciałby aby media poruszały ciekawy temat chwytliwym hasłem + jakąś opinią, a nie TVN który serwuje 95 % informacji bzdurnych i zbędnych. No i chyba prowadzi swój portal w myśl tego co chciał osiągnąć - o ile można się nie zgadzać z jakimś tezami czy artykułami, tak trudno się nie zgodzić co do tego, że to weszło obecnie porusza jako pierwsze kluczowe tematy, ma najlepsze informacje i rzadko serwuje coś co nikogo nie interesuje. A TVN, czy w ogóle media w Polsce same wykreowały sobie odbiorcę - ergo debila, pytanie czy robiąc to lepiej nie byłoby więcej odbiorców?

Odnośnik do komentarza

Polsat News robi lepiej (IMO - konkretniej, mniej pitu pitu o psie w Białym Domu, więcej konkretów), a ma ile, 1/3 oglądalności TVN24?

Ludzie wolą tabloid TVN24 zamiast poważniejszych stacji, tak jak wolą weszło zamiast poważniejszych portali o piłce.

W związku z tym Stanowski jest ostatnią osobą, która może na to narzekać.

Te 95% informacji "bzdurnych" to taka przesada, że aż szkoda to komentować.

Mi TVN24 nie przeszkadza, zwłaszcza że Stanowski (pewnie tylko dla poklasku, bo jednak tak głupi nie jest) problem opisuje od dupy strony: to nie ludzie są głupi, bo TVN24 nadaje głupie rzeczy, tylko ludzie są głupi, więc TVN24 nadaje takie rzeczy. To się sprzedaje, więc to się produkuje. Jakby ludzie chcieli konkretów, to ISAP byłby jedną z paru najczęściej oglądanych witryn w Polsce, a pewnie nie jest.

Odnośnik do komentarza

No oczywiście, że 95 % to hiperbola. Mam jednak pytanie - czym są te "poważniejsze portale o piłce"? Te gdzie mogę przeczytać relację w stylu "w 7. min X dośrodkował, a w 11. padła bramka po strzale z dystansu"? Czy może te, gdzie w wywiadzie padają pytania skrajnie nieinteresujące byleby się tylko rozmówca nie obraził? A może te, gdzie pojawiają się pomeczowe rozmówki w stylu "Dlaczego nie wygraliście?" ? Oczywiście nie ma co generalizować i w każdej gazecie czy portalu można od czasu do czasu znaleźć coś ciekawego jednak gdzie jest to najczęściej? Gdzie prawie każdy wywiad jest ciekawy, a gdzie połowa, 1/4 czy nawet jeszcze mniej. Weszło można zarzucić zdarzające się bzdurne, właśnie tabloidowe tezy (jak choćby wałkowanie "farbowanych lisów" przez dłuuugi czas) tylko czy istnieje medium z którym zgadzasz się w 100 %, albo wspomnianych wcześniej 95 %?

 

A co do TVN 24 vs Polsat News - pytanie na ile jest to pokłosie tego, iż TVN 24 był pierwszy i na ile zdołał się kiedyś wykreować na telewizję nowoczesną, której w niektórych kręgach po prostu było wstyd nie oglądać? Polsat News ze swoją chyba początkową ograniczoną dostępnością miał spory problem by przyjąć odbiorców niezależnie jak dobry by nie był (a nie jest rewelacyjny, tylko może po prostu trochę lepszy).

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że dla wielu ludzi taki TVN może być opiniotwórczy. Zwłaszcza kiedy przekazuje się informacje w sposób nierzetelny. I przykładowo potem taki Kowalski nie pójdzie na stadion, nie zostawi pieniędzy w kasie klubu bo będzie myślał, że dostanie w pysk. Wiemy natomiast, że w takiej Ekstraklasie człowiekowi nic nie grozi. To samo może dotyczyć sponsorów. Może i by było więcej chętnych na wsparcie klubów, ale niekoniecznie firmy chcą być kojarzone z tak medialnym problemem.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że dla wielu ludzi taki TVN może być opiniotwórczy. Zwłaszcza kiedy przekazuje się informacje w sposób nierzetelny. I przykładowo potem taki Kowalski nie pójdzie na stadion, nie zostawi pieniędzy w kasie klubu bo będzie myślał, że dostanie w pysk. Wiemy natomiast, że w takiej Ekstraklasie człowiekowi nic nie grozi. To samo może dotyczyć sponsorów. Może i by było więcej chętnych na wsparcie klubów, ale niekoniecznie firmy chcą być kojarzone z tak medialnym problemem.

A najlepsze jest to że prezentując takie stanowisko , sami robią sobię pod górkę bo nakręcając takie stanowisko jakie ostatnio prezentują sami sobie obniżają oglądalność wydarzeń sportowych a co za tym idzie wpływy z reklam.

Odnośnik do komentarza

Trudno odnosić się do tych kibolskich bzdur, więc krótko: o ile wiem, to ITI, które jest właścicielem TVN wspiera ten klub (Legia od 9 kwietnia 2004 roku stanowi część holdingu ITI), który masz w avatarze. I to dzięki sponsoringowi ITI możesz sobie zobaczyć we wtorek swoją drużynę, w meczu o Ligę Mistrzów ze Steauą.

 

A to, że część mediów (są jeszcze media psychoprawicowe, kibolskie portale itd.) nieprzychylnie odnosi się do bandytów, to mnie bardzo cieszy. Niech wypierdalają z polskich stadionów, niech wypierdalają z polskich ulic i niech wypierdalają z polskich plaż. Ich miejsce jest w polskim więzieniu.

Odnośnik do komentarza

Trudno odnosić się do tych kibolskich bzdur, więc krótko: o ile wiem, to ITI, które jest właścicielem TVN wspiera ten klub (Legia od 9 kwietnia 2004 roku stanowi część holdingu ITI), który masz w avatarze. I to dzięki sponsoringowi ITI możesz sobie zobaczyć we wtorek swoją drużynę, w meczu o Ligę Mistrzów ze Steauą.

 

A to, że część mediów (są jeszcze media psychoprawicowe, kibolskie portale itd.) nieprzychylnie odnosi się do bandytów, to mnie bardzo cieszy. Niech wypierdalają z polskich stadionów, niech wypierdalają z polskich ulic i niech wypierdalają z polskich plaż. Ich miejsce jest w polskim więzieniu.

 

 

Uściślając Twoje informacje::

- Legię obejrzysz na TVP , bo telewizja publiczna nabyła prawa od sport vive na pokazanie tego meczu i to nie ma nic wspólnego z ITI

- ITI od połowy 2011 nie wspiera już finansowo Legii aktualne zadłużenie legii wobec koncernu to ok 70 mln zł

-pełne prawa do pokazywania LM ma NC+ ITI w nowej marce handlowej ma tylko 14% udziału.

 

,,A to, że część mediów (są jeszcze media psychoprawicowe, kibolskie portale itd.) nieprzychylnie odnosi się do bandytów, to mnie bardzo cieszy. Niech wypierdalają z polskich stadionów, niech wypierdalają z polskich ulic i niech wypierdalają z polskich plaż. Ich miejsce jest w polskim więzieniu''- a ja wymagam od mediów obiektywizmu i całkowicie się z Tobą zgadzam że dla chamstwa i bandytyzmu na stadionach nie może być tolerancji , ale generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego worka dla wielu prawdziwych kibiców jest krzywdzące i na to się nie godzę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...