Skocz do zawartości

Warszawa i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

ja sie wstępnie deklaruje, na kolejny poniedziałek, choć na razie ledwo sie ruszam po ostatnim graniu, ale tak to jest jak wakacje spędza się przy biurku ;) szczegolnie, ze w kolejna sobote czekaja mnie wystepy goscinne na hali w Sopocie i musze tam choc troche udawac, ze potrafie kopnac w pilke :P

Odnośnik do komentarza

Oj Perez, widać że Ty jesteś chłop ze wschodu, a ja mieszczuch - mój palec to ledwo co spuchnięty i lekko siny, a narzekałem, że boli ;) Ale ja się spokojnie piszę na poniedziałek, nie odpuszczę piłeczki. Tylko chyba muszę zacząć coś biegać w tygodniu, bo tak nie może być, że rzygam po 1,5h grania :|

 

Co do mieszkania - 1200zł to nie jest dużo, wiem o tym, ale z drugiej strony jak się dobrze poszuka to jest szansa coś znaleźć. Ja dwupokojowe wynajmowałem do maja na Słodowcu (4min do metra) za 1350zł w 3 osoby, więc taniutko wychodziło. No i liczyłem, że proporcjonalnie do 1000zł znajdę kawalerkę, ale jak widać przeliczyłem się... Teraz w podobnej lokalizacji co poprzednie wyczaiłem kawalerkę za 1100zł i będę tam jutro uderzał, choć fakt faktem, nie wiem czy nie przeliczę jeszcze wszystkiego z dziewczyną i nie zdecydujemy się na coś droższego, ale ładniejszego, bo zamierzamy już wynająć na dłuższy okres. No i marzy nam się Ursynów :) Choć Bielany fajne, bo do rodziców niedaleko i na halę blisko ;)

 

Ale czytam też, że jak na dłuższy okres się wynajmuje, to spokojnie można z właścicielami negocjować cenę, więc może popodbijam do ofert 1400-1500 na Ursynowie i może się uda zbić chociaż co 1200zł... Tam z drugiej strony bliżej do znajomych (2 kumpli z zespołu + menago tam mieszkają chociażby ;) ) i na uczelnię, plus mam nadzieję pracować w szkole językowej. Ale to wszystko się okaże dopiero, gdy się dowiem ile ja będę zarabiał i ile moja dziewczyna da radę zarabiać miesięcznie (btw, nie wiecie może czy nie potrzebują gdzieś ogarniętej dziewczyny na 4 dni w tygodniu do pracy? kierunek Finanse i Rachunkowość, 3 miesiące stażu w banku, lubi takie "dłubkowe" prace z wklepywaniem danych itp.).

Odnośnik do komentarza

Reaper, to taki paradoks, ale de facto wynajęcie dużego mieszkania w stolicy po przeliczeniu kosztu na m2, wyjdzie Ci taniej. I zawsze, kiedy nie liczyłem, wynajęcie np. 40 m2 (2 pokoje) we troje, opłacało się bardziej, niż wynajęcie 30-metrowej kawalerki we dwoje.

 

No i jasne, że można coś upolować. Często zdarza się, że np. ktoś chce wynająć na dłużej, bo wyjeżdża i wtedy można naprawdę wytargować niezłą stawkę (a i właściciel z głowy :D). Także powodzenia :).

Odnośnik do komentarza

Reap za 900 czy 1000 to mozesz wynajac kawalerke, ale taka, ze to bedzie raczej nora niz mieszkanie... Choc moze przez dwa lata cos sie zmienilo, ja ostatnio szukalem w 2009.

 

Ja szukałem z dziewczyną we wrześniu w zeszłym roku i raczej nic się nie zmieniło - najtansze kawalerki byly zazwyczaj w stanie wzbudzajacym chec do szybkiej ucieczki z lokalu. W koncu tez zdecydowalismy sie na wynajem w 3-os - mozna miec wieksze przestrzenie i lepsza jakosc za sensowna cene.

Odnośnik do komentarza

Przeprowadzam się jutro do Warszawy, a że w stolicy jest sporo forumowiczów, to nie ukrywam, że mam nadzieję umówić się na jakieś piwo w najbliższych dniach. Byłby ktoś chętny? :)

 

Rozumiem, że robisz parapetówkę? :)

Pewnie czas na jakieś piwo się znajdzie, choć akurat jego ostatnio mało. Z tego co pamiętam, będziesz mieszkał blisko kampusu SGGW, więc tam na pewno wypijesz jakiś alkohol :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...