Skocz do zawartości

Pieroński Hanysy som wszyńdzi


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

FM: 7.0.2 94768

DB: Normal

Ligi NORMAL: Anglia (1), Francja (1), Hiszpania (1), Holandia (1), Niemcy (1), Polska (1-2), W?ochy (1), Ukraina (1)

Zachowani pi?karze: Brak

Zasady: softcore

 

 

Do?wiadczenie zebrane w dru?ynach zagranicznych takich jak: Willem II Tilburg, Ofxord, Thurrock, Sunderalnd, Unirea Urziceni, Slovan Bratys?awa czy te? w polskim W?ókniarzu Kietrz pozwoli?o mi marzy?, ?e kiedy? poprowadz? do sukcesów jak?? naprawd? wielk? dru?yn?. Niestety od zwolnienia si? z Sunderlandu brakowa?o ofert z innych klubów. Dzia?acze obawiali si? mnie. Mieli ?wiadomo??, ?e zatrudniaj? szkoleniowca dobrego, któremu trzeba s?ono zap?aci?. Poza tym mój charakter nie ka?demu si? podoba? st?d jaki? zastój. Obserwowa?em sobie z boku polsk? lig? w której dzia?o si? wiele ciekawych rzeczy. Po cichu uk?ada?em sobie plan zaskoczenia wszystkich i obj?cia jakiego? ?l?skiego klubu trzecioligowego i wprowadzenia go na salony. Finansowo by?em ustawiony wi?c mog?em sobie pozwoli? na chwil? szale?stwa. Jednak pewnego pa?dziernikowego wieczoru zadzwoni? telefon. Numeru nie zna?em ale odebra?em z nadziej?, ?e to prezes Ajaxu Amsterdam...

 

- Hanys, ratuj nas! - us?ysza?em w s?uchawce.

Jak tak dalej pójdzie to nasz kuchenkowy klub poleci do II ligi! Miej rzesz lito?? ch?opie! Kolejorz cie potrzebuje!

- Ale kto do ch** dzwoni?

- Profesor!

- No ja. Jak trwoga to do... hmmm mnie?

- Nie widzisz co ten Smuda robi z Lechem? 11. miejsce! A mia?y by? puchary!

- Ej no, Smudy przeca nie zwolnili, wi?c jak mam zaj?? jego miejsce?

- Córka Kadzi?skiego, prezesa Lecha jest moj? studentk?. Kadzi?ski dowiedzia? si?, ?e d?ugo Ci? znam, kiedy? robili?my interesy i prosi? ?ebym Ci? przekona?. Jest w stanie da? Ci 6000 miesi?cznie na r?k?. Zgód? si?!

- A co Ty z tego b?dziesz mia??

- Mocnego Kolejorza?

- No Pyro, dobra odpowied?. Dzwo? temu ca?emu Kadzikowi, ?e jutro jestem w Poznaniu. Aha, dodaj tak?e, ?e bez domu i samochodu s?u?bowego dla mnie si? nie ob?dzie. No i powiedz, ?e mama ma stary sprz?t w kuchni i ?azience – niech przywiezie do Skrzyszowa najlepsz? lodówk?, zmywark?, kuchenk?, automat i co tam jeszcze ma dobrego w tej swojej firmie.

- Bóg istnieje!

 

Co mi innego zosta?o jak spakowa? si? i pojecha? do stolicy Wielkopolski. Kontrakt podpisali?my ju? nast?pnego dnia. Kibice Lecha spokojnie przyj?li wiadomo?? o zwolnieniu Smudy i z ostro?nym optymizmem zapatrywali si? na losy klubu pod moj? wodz?...

Odnośnik do komentarza

Citko > bydzie po ?lonsku w swoim czasie :>

 

To co zasta?em po Franku Smudzie mo?na by?o okre?li? krótko – obraz n?dzy i rozpaczy. 5 podstawowych graczy kontuzjowanych, zdo?owani psychicznie zawodnicy, Reksio bez z?bów, Wilk goni Zaj?ca, polituj si? Panie... By?bym zapomnia? – oboj?tnie kogo bym wstawi? do bramki to efekt by?by taki sam – brak bramkarza. Ale po kolei.

 

Bramkarze:

Krzysztof Kotorowski, Pawe? Linka, Grzegorz Ku?niak – 16-latek Ku?niak jest bardzo perspektywicznym graczem ale nie do??, ?e leczy kontuzj? to do tego nie odwa?y?bym si? postawi? na niego w tym momencie. Linka wygl?da najlepiej ale jako? nie jest ulubie?cem publiczno?ci. O Kotorowskim si? nie wypowiadam – na ?l?sku by? taki jeden co mu ?piewali: „Janusz Jojko bramk? strzel...” tyle, ?e Jojko by? bramkarzem bardzo dobrym, któremu wypomina si? jeden powa?ny b??d a Kotor jest bramkarzem marnym, którego trudno pochwali? za cho? jedn? dobr? interwencj?...

 

Obrona:

Bosacki, Drzymont, Radwa?ski, Wojtkowiak, Kucharski, Dobrev, Kikut – na ka?d? pozycj? jeden gracz w miar? solidny. Najwi?ksz? gwiazd? tej formacji by? oczywi?cie Bosy ale reszta wcale od niego nie odstawa?a umiej?tno?ciami. Smuda zakupi? Krzy?ka Radwa?skiego, który mo?e by? dobrym zmiennikiem. Najbardziej perspektywiczny wydaje si? by? Wijtkowiak.

 

Pomocnicy:

Scherfchen – 3 miesi?ce mam go z g?owy przez kontuzj?. Trudno ocenia? ale wydaje mi si?, ?e u mnie miejsca mia? nie b?dzie.

Murawski, Quinteiros, Zaj?c, Zakrzewski, Wilk – moi najlepsi pomocnicy, którzy je?eli s? dobrze przygotowani s? w stanie o?mieszy? ka?dego obro?c? naszej ligi. Co z tego skoro wszystkich wyko?czy? Smuda... Tylko Murawski i Wilk ko?cz? ju? leczenie i na najbli?szy mecz powinni by? w pe?ni sprawni. Do nich dochodz? jeszcze Injac, Traczykowski, Adamski, Arek B?k i Szafran – ale o nich trudno mówi?, ?e b?d? kiedykolwiek stanowi? o sile Kolejorza.

 

 

Dembinski i Ulatowski to gracze, którzy mog? gra? zarówno w pomocy jak i w ataku. Co z tego skoro pierwszy jest ju? stary i nied?ugo sko?czy karier? a drugi b?dzie co najwy?ej rezerwowym.

 

Atak:

Pitry i Sobczak – szkoda nerwów na nich...

Reiss – b?d? dentyst? dla Reksia, wstawi? mu protez? i znów b?dzie gryz? wszystkich w lidze. Najlepszy gracz Lecha jakiego mia?em w sk?adzie a do tego cz?owiek, którego kibice kochaj?.

 

Byli te? gracze rezerw ale nimi niech si? lepiej zajmuje mój asystent Marek Bajor.

 

Tabela po 10. kolejkach:

1. Legia 21

2. Wis?a 18

3 .Cracovia 18

4. P?ock 17

5. Odra 16

6. Pogo? 15

7. Korona 15

8. Be?chatów 14

9. Zag??bie 13

10. Górnik Zabrze 12

11. Lech 12

12. ?KS 11

13. ??czna 10

14. Arka 10

15. Groclin 10

16. Widzew 7

 

 

 

Lech do tej pory 3 razy wygrywa?, zanotowa? tyle samo remisów i 4 razy schodzi? z boiska pokonany. Ju? w drugim dniu mojej pracy czeka? mnie mecz z Be?chatowem na Bu?garskiej.

 

11. kolejka

Sytuacja przed meczem by?a bardzo trudna. Nie mog?em skorzysta? z kontuzjowanych Drzymonta, Zakrzewskiego, Zaj?ca, Quinterosa, Scherfchena i Ku?niaka. Na uraz narzeka? tak?e Piotrek Reiss ale zdecydowa?em si? wypu?ci? go w pierwszym sk?adzie. A wygl?da? on nast?puj?co: Linka – Dobrev, Wojtkowiak, Bosacki, Kikut – Wilk, Ulatowski, B?k, Murawski – Dembi?ski, Reiss. Niestety ju? po 15. minutach Reksio zasygnalizowa?, ?e nie mo?e gra? i by?em zmuszony wpu?ci? na boisko Pitrego. W 33. minucie kontuzji nabawi? si? Kikut a jego miejsce na prawej obronie zaj?? Radwa?ski. Do przerwy nie stworzyli?my sobie ani jednej dogodnej okazji do zdobycia gola a Be?chatów mia? ich a? 7... Po zmianie stron w ko?cu worek z bramkami p?k?. Najpierw Str?k strza?em z dystansu pokona? Link? a ko?cówce meczu samobójcze trafienie zaliczy? Radwa?ski... kibice nie gwizdali na nas – wyszli po cichu ze stadionu w 85. minucie...

Lech – Be?chatów 0:2 (0:0)

56' Str?k, 79'sam Radwa?ski

MoM: Str?k [8]

Widzów: 15264

 

 

Mia? by? lepszy Lech a jest jeszcze gorzej.

Jaki gorszy? Cz?owieku, mia?em 2 dni na poznanie si? z dru?yn?! O co ci chodzi?

Zero strza?ów na bramk?, brak pomys?u na gr?.

Zagrali?my ?le ale spowodowane to by?o wieloma absencjami.

Kolejny trener ze ?l?ska – kolejne nieporozumienie?

Cz?owieku, znasz ty si? na pi?ce?

Czemu w meczu zagra? Reiss, który dopiero co wznowi? treningi i po 15 minutach gry opu?ci? boisko?

Bo nie mamy zawodników! To nie jest Lech Pozna? tylko Szpital Pozna?! Teraz mamy 3 tygodnie czasu na wyleczenie si? i pokonanie Odry...

Urodzi? si? pan w Wodzis?awiu, nigdy pan nie ukrywa? fanatycznej wr?cz mi?o?ci do tego klubu.

Co? sugerujesz? Sk?d cie nas?ali? Z Faktu czy Super Expressu.

Adam Godlewski – tygodnik Pi?ka No?na.

Godlewski?!?! Ty ****!!!!

 

Komunikat klubu:

Przepraszamy, konferencja prasowa w?a?nie dobieg?a ko?ca.

 

 

Fakt: „Trener Lecha wyrzuci? dziennikarza!”

„Na konferencji pomeczowej dosz?o do nieprzyjemnego zdarzenia. Trener Lecha Pozna? zdenerwowa? si? na pytania Adama Godlewskiego i stanowczym ruchem ?api?c dziennikarza za garnitur wyci?gn?? go z sali konferencyjnej zamykaj?c za nim drzwi i chowaj?c klucz do kieszeni...”

Odnośnik do komentarza

Nici z 3 tygodniowego odpoczynku. Kazali nam gra? Puchar Ligi... W losowaniu trafili?my na Groclin, Cracovi? i Odr?. Dwa najbli?sze mecze rozgrywali?my na wyje?dzie.

 

1 kolejka Pucharu Ligi – Grupa B

Dokona?em dwóch zmian w stosunku do meczu z Be?chatowem. W ?rodku obrony zagra? Drzymont a na praw? obron? przesun??em Marciniaka, natomiast w ?rodku pomocy zagra Quinteiros, który wprawdzie jeszcze nie w pe?ni zdrowy ale zdolny do gry. Po?owa stadionu to kibice Lecha a my grali?my swoje... Pocz?tek wymarzony dla Groclinu – b??d Drzymonta i gol Sikory. Po zmianie stron Bosacki sfaulowa? przed polem karnym Rockiego a z rzutu wolnego pokona? Link? Konon. Ale przynajmniej 7 razy oddali?my strza? na bramk?...

Groclin – Lech 2:0 (1:0)

14' Sikora, 51' Konon

MoM: Sikora [8]

Widzów: 5366

 

 

Odra – Cracovia 0:1

Odnośnik do komentarza

mecz z Odr? za chwil? :P

 

2. kolejka Pucharu Ligi- grupa B

Wreszcie mog?em skorzysta? z Zaj?ca a w pe?ni zdrowi byli Reiss i Quinteiros. Pocz?tek meczu nale?a? do nas ale to Cracovia ?wi?towa?a zdobycie bramki. W 15. minucie wyrównali?my i mecz zaczyna? si? od pocz?tku. Chwil? potem Reiss zdoby? bramk? ale arbiter jej nie uzna? twierdz?c, ?e nasz napastnik by? na spalonym... W 36. minucie fatalny b??d Drzymonta wykorzysta? Misiura i by?o 2:1. Po zmianie stron stworzyli?my sobie wiele okazji do wyrównania. W 59. minucie Rafa? Murawski stan?? przed szans? pokonania bramkarza gospodarzy z 11. metrów ale fatalnie przestrzeli? nad poprzeczk?... Zagrali?my jak Lech Smudy - ?adnie, z polotem, stwarzaj?c sobie tysi?c okazji i efektownie przegrywaj?c...

Cracovia - Lech 2:1 (2:1)

13' 36' Misiura - 15' Dembinski

Rafa? Murawski w 59. minucie nie wykorzysta? karnego (strza? nad poprzeczk?)

MoM: Misiura [8]

Widzów: 6485

 

Odra - Groclin 0:0

Odnośnik do komentarza

12. kolejka OE

To by? dla mnie bardzo trudny mecz. Presja 3 pora?ek ci??y?a zarówno na mnie jak i na ca?ej dru?ynie a do tego gra?em przeciwko swojej ukochanej dru?ynie... Pierwsza po?owa przynios?a wiele ciekawych akcji ale ani jednej bramki. Po zmianie stron znów zostali?my rozpracowani prostopad?ym podaniem... Czerkas mocnym uderzeniem pokona? Link? i do ko?ca meczu bili?my g?ow? w mur. Po meczu okaza?o si?, ?e Reiss na st?uczone ?ebra i nie zagra przez najbli?sze 2 tygodnie... Jestem w ci??kim szoku widz?c co wyprawiaj? moi obro?cy i jak nieskuteczni s? napastnicy.

Lech [12] – Odra [8] 0:1 (0:0)

47' Czerkas

MoM: Dymkowski [8]

Widzów: 11722

Odnośnik do komentarza

13. kolejka OE

Z P?ockiem gra?em o zachowanie twarzy. Tak fatalnej serii nie pami?tam od dawna. Kiedy? w Willem II pocz?tki równie? by?y trudne ale nie a? tak... Pomys?owi kibice Lecha stwierdzili, ?e s?abe wyniki Kolejorza s? spowodowane moimi k?opotami w adaptacji w nowym otoczeniu. Moja mi?o?? do ?l?ska by?a powszechnie znana wi?c postanowiono na stadionie „zbudowa?” ma?y szyb kopalniany, ?ebym cho? troch? poczu? si? jak u siebie. W zwi?zku ze s?abymi wynikami postanowi?em da? szans? Kotorowskiemu a w ?rodku obrony Drzymonta zast?pi? Kucharskim. Od pocz?tku mieli?my wyra?n? przewag? ale znów brakowa?o nam wyko?czenia. W ataku zagra? Marcin Sobczak z Dembi?skim ale ich wspó?praca nie uk?ada?a si? za dobrze. Na domiar z?ego Jakub Wilk nabawi? si? kontuzji. Po zmianie stron Rafa? Murawski mia? pi?k? meczow? w 77. minucie ale w sytuacji sam na sam z Gubcem trafi? w s?upek. Nikogo nie ucieszy? pierwszy punkt zdobyty pod moj? wodz?...

Lech [14] – Wis?a P?ock [5] 0:0

MoM: Dobrev [8]

Widzów: 14949

Odnośnik do komentarza

Vetr > pó?no by?o ;P

 

 

14. kolejka OE

To obok meczów z Legi? i Pogoni? najwa?niejsze spotkanie dla kibiców Kolejorza – pojedynek z krakowsk? Wis??. Nasza sytuacja by?a fatalna, pozycja w lidze niewiele lepsza i nic nie wskazywa?o, ?e zbli?a si? koniec kryzysu. Ju? w 9. minucie Grzegorz Wojtkowiak idiotycznym i brutalnym podci?ciem od ty?u Zie?czuka sprawi?, ?e byli?my zmuszeni gra? w dziesi?ciu. S?dzia nie mia? najmniejszych w?tpliwo?ci usuwaj?c prawego obro?c? Lecha z boiska. Na domiar z?ego Sobolewski tak znakomicie egzekwowa? rzut wolny, ?e Kotorowski musia? wyci?ga? pi?k? z siatki... Wiedz?c jaka jest sytuacja postanowi?em gra? 3 obro?cami. Ale nasze marzenia o korzystnym rezultacie przekre?li? w 21. minucie Konrad Adamski, który za zagranie r?k? zobaczy? drug? ?ó?t? kartk?... Dramat – czeka?o d?ugie 70. minut gry w dziewi?tk?... Chc?c unikn?? kompromitacji wpu?ci?em na boisko Kikuta w miejsce Zaj?ca u ustawiaj?c zespó? 4 obro?ców w linii dwóch graczy graj?cych jako defensywni pomocnicy, ofensywny pomocnik i wysuni?ty Reiss. O dziwo wy?mienicie wychodzi?o nam ?apanie Wi?laków na spalone i do przerwy wynik nie uleg? zmianie.

 

Miros?aw Szymkowiak (Canal+): Jakim wynikiem zako?czy si? mecz?

Ja: 15:0 dla Wis?y!

MS: A powa?nie?

Ja: Hmmm, powa?nie to 20:0 i s?dzia wywali jeszcze jednego naszego... Spadaj nieobiektywny Wi?laku z widoku...

 

Nieoczekiwanie po zmianie stron to Lech jako pierwszy stworzy sobie okazj? do zdobycia bramki jednak Reiss trafi? pi?k? w s?upek. Jednak w 57. minucie znakomite d?ugie podanie Dembi?skiego otworzy?o drog? do bramki Reksiowi. Nasz napastnik prze?ama? si? po ponad 11 godzinach bez strzelonej bramki! Na Reymonta wszyscy byli w szoku. Praktycznie ka?da próba ataku Bia?ej Gwiazdy ko?czy?a si? odgwizdaniem spalonego. W 86. minucie Reiss móg? ca?kowicie o?mieszy? Wi?laków jednak ponownie pi?ka odbi?a si? od s?upka i wysz?a w pole. Kiedy s?dzia zagwizda? po raz ostatni wszyscy cieszyli?my si? jak po zwyci?stwie. Po meczowe statystyki pokaza?y, ?e mimo gry w 9 grali?my jak równy z równym z Wis??. A 18 udanych pu?apek offsajdowych pokazuje, ?e nasza obrona jak chce to potrafi zagra? znakomicie. Szkoda tylko, ?e by? to ostatni mecz ligowy w tej rundzie.

Wis?a Kraków [4] – Lech [14] 1:1 (1:0)

10' R. Sobolewski – 57' Reiss

Czerwone kartki: 9' Wojtkowiak (za faul), 21' Adamski (druga ?ó?ta)

MoM: Sacha [8]

Widzów: 11135

Odnośnik do komentarza

Tabela po rundzie jesiennej.

 

Postanowi?em podpisa? kontrakty z trzema zawodnikami jeszcze przed ostatnim jesiennym meczem w Pucharze Ligi.

 

Olexandr Pechirkin [16 lat, Ukraina, AMC] – m?odziutki wychowanek Szachtara Donieck, któego pozbyto si? z klubu lekka r?k? a zapowiada si? na ciekawego gracza. Damy mu szans? w Lechu bo imponuje mi w nim b?yskotliwo??, technika i gra z pierwszej pi?ki. Po kilku szlifach w rezerwach powinien w przysz?ym sezonie troch? pogra? na Bu?garskiej.

 

Adrian Sobczy?ski [29 lat, Polska, AMC] - zawodnik zakupiony w konkretnym celu – do ?atania dziur. Kontrakt tylko do ko?ca sezonu i nie przewiduj? by by? przed?u?ony.

 

Adam Piekutowski [32 lata, Polska, GK] – w zwi?zku z nie najlepsz? dyspozycj? naszych golkiperów postanowi?em sprowadzi? by?ego gracza Wis?y, który je?eli wzniesie si? na wy?yny swoich umiej?tno?ci jest w stanie pomóc nam wyj?? z kryzysu. Wst?pnie kontrakt do czerwca ale jak si? sprawdzi to zakotwiczy na d?u?ej w Poznaniu.

 

Rozegrali?my jeden sparing. ?l?sk Wroc?aw wyszed? z tak? inicjatyw?. Pojechali?my wi?c na Oporowsk? i ku memu ogromnemu zdziwieniu zlali?my ?l?sk na kwa?ne jab?ko.

TOW: ?l?sk – Lech 1:5 (1:4)

31' Ilkow-Go?ab – 25' 45' Dembi?ski, 38' Reiss, 41' Murawski, 65' Ulatowski

 

Ju? za 3 dni mecz z Odr? w Pucharze Ligi a pó?niej ci??kie przygotowanie do rundy wiosennej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...