Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję zmienić komputer w przeciągu miesiąca lub dwóch. Głównie zależy mi na FMie i przeglądaniu internetu, ale miło by było, gdyby dało radę grać na nim w najnowsze gry, nawet na najniższych detalach. Priorytetem jest jednak FM i internet. Budżet to 2500-3000 zł. Wolałbym win7. Rozmiar ekranu nie ma większego znaczenia, byleby dało się normalnie użytkować bez lupy :P Znajdzie się coś takiego?

daj znać na 10 dni przed zakupem. to wtedy cos zlozymy, nie ma sensu robic zestawienia z takim wyprzedzeniem

obecnie zbliza sie nowa podstawka intela, zobaczymy jakie ceny przyniesienie ze soba. jezeli chodzi o sama puszke i system to do 3k sie zmiesicsz

teraz doczytalem, ze jeszcze monitor, jak duzy monitor Cie interesuje, czy obrabiasz zdjecia, jak czesto ogladasz filmy(czy do tego masz np. tv ktory bedziesz chcial podlaczyc)

 

 

 

Dobra, odebralem lapka. Mam pare laikowych pytan: jak najlepiej dbac o baterie? Na poczatku ja rozladowac? Gdy mam go na kablu wyjmowac baterie czy sie tym nie przejmowac i uzywac normalnie?

zawsze ładuje do odciecia, i staram sie rozladowac do 15% i dopiero podlaczac, jezeli mam taka mozliwosc

pracuje na zasilaczu z bateria, dzisiaj laptopy po naładowaniu baterii powinny odcinac prad ladowania, oczywiscie mozesz wyjac baterie i pracowac bez, jednak w momencie kiedy ktos cos lub sam przerwiesz obwod zasilania i tracisz efekt pracy(odłączenie zasilania podczas zapisu podczas fm grozi jego utratą)

 

 

Słyszałem, że warto ładować baterię nie do 100%, tylko do granic 60-70% to pomaga na jej żywotność :)

nie znam tej teorii. najgorsze jest doladowywanie, wchodzi tutaj w gre na przyklad chwilowe przepiecie sie z zasilaczem z gniazdka do gniazdka, bateria juz traktuje to jako jeden cykl ładowania.

w zwiazku z tym, ze rzadko ktory laptop ma Li-on, a wiekszosc Ni-Cad lub Ni - Mh to 2-3 lata i bateria sama z siebie zacznie tracić na pojemności(w wyniku uszkodzenia ktoregoś z ogniw) - dlatego ważna jest odpowiednia wentylacja dla baterii

 

gorące ogniwa degenerują się szybciej

Reaper,

myślę, że do 3k ciężko będzie trafić coś lepszego. jedyne na co możesz narzekać w stosunku do y510p to jakość wykonania obudowy imho

 

bardzo zaskoczyła mnie info ze z510 ma matowy ekran...

Odnośnik do komentarza

A przy błyszczącym ekranie coś lepszego w tym budżecie mógłbyś polecić, czy tylko te y510 i jedyna różnica byłaby w jakości obudowy?

 

A powiedz mi, czy nie będzie miało dużego znaczenia to, że ma tylko 8GB w porównaniu do innych komputerów, które mają 16GB? Czy lepszy procesor w jakiś sposób to rekompensuje? A może opłacałoby się od razu przy zakupie dorzucić te dodatkowe 8GB, mogliby mi to w sklepie zrobić? Jaki byłby tego koszt?

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, poczytałem sobie o tym y510p i jest sporo lepszy, ale w moim przypadku minusy to:

  • 400 zł więcej,
  • 0,5 kg cięższy,
  • tylko błyszczący ekran.

A że budżetu nie mogę ciągle podnosić, to ten z510 wydaje się optymalny dla mnie :) Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Kontynuacja z "Kwadraturi PieCa" ;)

Szukamy dla ojca laptopa do przeglądania internetu, pisania maili, rozmów na skype i okazjonalnej pracy z pakietem Office (bez różnicy czy Open, czy MS). Najlepiej jakby miał na pokładzie jakąś wersję linuxa. Budżet - jak najtaniej, w domyśle 500 zł plus ewentualnie 20%. Może być używany. Nic mniejszego niż 14 cali, raczej nie większy niż 15. Przydałaby się wbudowana kamerka. Chyba tyle :)

 

Takie coś może?
http://allegro.pl/laptop-dell-2-rdzenie-2-60-system-pl-rok-gwarancji-i4179525775.html

 

Czy dałoby się znaleźć coś lepszego w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza

Kontynuacja z "Kwadraturi PieCa" ;)

 

Szukamy dla ojca laptopa do przeglądania internetu, pisania maili, rozmów na skype i okazjonalnej pracy z pakietem Office (bez różnicy czy Open, czy MS). Najlepiej jakby miał na pokładzie jakąś wersję linuxa. Budżet - jak najtaniej, w domyśle 500 zł plus ewentualnie 20%. Może być używany. Nic mniejszego niż 14 cali, raczej nie większy niż 15. Przydałaby się wbudowana kamerka. Chyba tyle :)

 

Takie coś może?

http://allegro.pl/laptop-dell-2-rdzenie-2-60-system-pl-rok-gwarancji-i4179525775.html

 

Czy dałoby się znaleźć coś lepszego w podobnej cenie?

czyli budzet 600zł ? co obecnie jest w tej stacjonarce co wariuje ?

 

Wygląda na to, że podczas grania w FM laptop korzysta ze zintegrowanej karty i nie przełącza się na Radeona. Czy przyczyną jest to, że sobie po prostu na niej radzi z grą, czy może powinienem się martwić i powinien korzystać z karty AMD?

moze moj stan wiedzy jest nieaktualny, ale na poczatku jak to wchodziło to trzeba bylo recznie przelaczac karty grafiki. ew kojarzy mi sie, ze gdzies w ustawieniach karty graficznej ustawiasz kartę grafiki przypisana do aplikacji - nie wiem jak to dziala jak grasz w oknie

jezeli chodzi o wyjdanosc Radeon > Integra

 

 

Jaki monitor? To ekran nie jest w cenie laptopa :-P?

(...) 10 dni przed zakupem sie przypomnij za te 2 miechy

Odnośnik do komentarza

generalnie jeżeli to nie ma byc komp na kilka najblizszych miesiecy tylko dalej, to w tym budzecie proponuje zmodernizowac stacjonarke

 

dysk i naped masz na sata kupujesz procka ram i mobasa i masz sprzet nowy z gwarancja, o wiekszej wydajnosci

 

225 +180 + 140 = 545

 

http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g3420-3m-cache-3-20-ghz-box-bx80646g3420-603037/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-crossfire-matx-h81m-605249/

http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-play-4096mb-pc1600-black-cl9-gy1600d364l9-4g-386916/

 

jak nie jestes pewien czy zasilacz jest dobry to za 115zł

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-350w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020052-eu-527949/

 

pchanie sie w takiego laptopa 2x1.66 z 2gb ram to moim zdaniem marnotrawienie pieniedzy, lada moment taki komp bedzie mial problem z aplikacjami opartymi na flashu

płyte mozna naawet tansza wziasc http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-e33-sc-lga1150-h81m-e33-intel-h81m-2xddr3-vga-hdmi-gblan-matx-h81m-e33-605697/

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Przedstawiłem pomysł władzy wyższej. W razie czego w jakim budżecie udałoby się nabyć nowego/używanego laptopa który mógłby konkurować z kompem złożonym z części, które podałeś?

powiedzmy, że 1000-1200 pln, to ciezko tak odniesc 1:1

 

 

Moglibyście polecić mi jakiegoś laptopa do 1800zł, tak żebym mógł pograć sobie w FMa ale i trochę lepsze gierki. Czy wgl za taką cenę dostanę coś niezłego?

co rozumiesz przez przez nowsze gierki i "coś niezłego" ?

Odnośnik do komentarza

Kurwa, ścina mi się ten tryb 3D i nie wiem jak przełączyć kartę :/

 

Patrzyłem w Catalyście i FM ma ustawioną wysoką wydajność, ale nic to nie daje. Jak będę musiał jeszcze raz instalować system/sterowniki to się wkurwię :angry:

 

I jeszcze crash-dumpy mi zaczęły wyskakiwać. Zajebiście.

Odnośnik do komentarza

Parę słów o obsłudze klienta w x-kom.

 

Reklamują się hasłem "Twoja satysfakcja naszym priorytetem". Tak naprawdę oznacza to tylko: Dla klienta robimy tylko to do czego zmusza nas prawo (a i to niechętnie).

Dwa tygodnie kupiłem u nich ultrabooka samsunga. W ciągu trzech ostatnich lat to mój trzeci laptop kupiony u nich (do tej pory nie miałem problemów a i ceny też mają niezłe).

Laptop kupowałem dla żony i pierwsze na co zwróciła uwagę to kolor ramki wokół ekranu - na zdjęciach była srebrna, w realu czarna. Trudno, kolor ramki rzecz gustu, można przywyknąć.

Niestety problemy z windowsem są wkurzające. Przeinstalowanie sterowników po aktualizacji do 8.1 pomogło tylko na chwilę - wystarczyło zainstalowanie jakiegoś programu do oglądania filmów by znowu wróciły problemy z ładowaniem stron. Przywróciłem więc komputer do stanu fabrycznego. Wystarczyło wówczas zainstalowanie picasa by znowu zaczęło się pieprzyć.

 

I teraz zaczyna się przygoda z obsługą klienta. Jako, że komputer kupiłem na firmę to nie jestem konsumentem tylko przedsiębiorcą - oznacza to, że mam dużo mniej praw jako kupujący.

Chciałem skorzystać z rękojmi i wystąpiłem do nich, że odstępuję od umowy, niech zwracają mi kasę.

W regulaminie sklepu jest jednak zapis: "strony włączają możliwość odpowiadania sprzedawcy z tytułu rękojmi ". A dokonanie zakupu oznacza akceptację regulaminu - czyli mimo że się na taki zapis nigdzie oficjalnie nie zgodziłem to faktycznie się zgodziłem. Konsultacja ze znajomą prawniczką przekonała mnie, że nie wygram.

Spróbowałem zatem od strony "towar jest niezgodny z umową": ramka jest czarna a miała być srebrna.

Oni: proszę pokazać nam na zdjęciach, że w ofercie była inna ramka niż w realu.

I tu problem. Tego komputera x-kom już nie ma w ofercie. Ale znalazłem poprzez googla ich stronę z tym kompem, ramka jak byk srebrna. Zrobiłem parę zdjęć swojego kompa, dołączyłem linka do ich strony.

Jeszcze nie odpowiedzieli ale... sprawdziłem teraz tę stronę a tam na zdjęciach laptop z czarną ramką.

Komuś chciało się podmienić zdjęcia w ofercie komputera, którego nawet nie mają w sprzedaży.

Ciekaw jestem czy będą teraz próbować robić ze mnie idiotę twierdząc, że przecież na ich stronie komputer ma czarną ramkę.

Zrobiłem sobie jednak printscreeny strony, na której ramka jeszcze była srebrna.

 

Pewnie zakończy się to tym, że będę musiał skorzystać z gwarancji i liczyć na to, że serwis Samsunga poinstaluje system i sterowniki tak żeby nie sprawiały już problemów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...