Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To drugie się nadaje do Monty Pythona :lol:

 

Swoją droga wczoraj oglądałem trochę Trwam i to jest kosmos co tam niektórzy robią. W mieszkaniu jednego z biskupów, który zginał w katastrofie, był ojciec prowadzący, Brudziński, Kempa i jakis ichni naczelny komentator. Nie chcę zgadywać nazwiska, bo bym mógł kogoś obrazić podając go w kontekście tego kretyna. Otóz pan komentator w rozbawieniem opowiadał o opuchniętym Lisie i fałszywych łzach Olejnikowej, którzy uwaga - jako agentura, otrzymali rozkaz (!) by bawić się w żałobę. I, że na pewno od poniedziałku dostaną rozkaz, by zwalczać pamięć o prezydencie. Oczywiście zakładał, że może to nie stac się od razu, żeby intencje nie były zbyt oczywiste. Ale przebił to jeszcze stwierdzeniem, że Pis może (powinien?) wyciągnąć korzyści z tej sytuacji i wtedy Brudziński nie wytrzymał i choć nie wiem jakim cudem zachował spokój, wbił w ziemie argumenty pana komentatora, co więcej, bronił Lisa i Olejnikowej. To tamten odparował, ze on może mieć swoje zdanie, bo jemu agentura już nic nie zrobi :_eyes:

A ojciec prowadzący słuchał i się patrzył. Super.

 

Z resztą później w Polsacie była niesamowita - jakże polska - kłótnia między dziennikarzem Frondy i Polityki, z wyzywaniem się, argumentami personalnymi, po prostu full wypasik. Choć pan z Frondy przesadzał w wielbieniu zmarłego prezydenta, to imo pan z Polityki bardziej przesadził, mówiąc, że decyzja o pogrzebie państwa Kaczyńskich to pierwsza decyzja sztabu wyborczego Jarosława.

 

A jeszcze nie wiem co sobie wyobraża Majchrzak, który ma pretensje do rządu RP, ze mu się wtrąca w organizację uroczystości pogrzebowych. I jest zły, że rząd przyjął dar Niemców w postaci filharmoników berlińskich, bo to stwarza problemy logistyczne.

Nie ogarniam tego.

 

Nie wiem czy Majchrzak i Dziwisz nie wysmażyli tego Wawelu.

 

I mam tez pytanie techniczne - jaki będzie dostęp do grobu pary prezydenckiej? Czy córka, brat i reszta rodziny, będzie musiała wykupywać bilety do krypty? Będą się musieli umawiać na wizytę u grobu?

Odnośnik do komentarza

czyli, że kaczynski powinien spocząć na Wawelu bo porostu pech tak chciał?? czyli, ze teraz każdego kto umiera w katastrofie lotniczej chowamy na Wawelu? Notabene smierc w katastrofie lotniczej - a jak ktos zginie w wypadku samochodowym? Albo sie utopi w basenie??? HIPOKRYCI I TYLE!! Rozumiem ze byl prezydentwem Ok! Ale był b. słabym prezydentem, a chować go tylko dlatego że zginął w katastrofie to przegięcie pały!!!!

 

AA... NAZWIJMY WSZYSTKIE ULICE JEGO Im. I NAZWISKIEM! I STADION NARODOWY TEŻ!!!!

 

Co z tego ze pół polski składało się zeby sprowadzic cialo Slowackiego z zagranicy, walnijmy tam Kaczynskiego z żoną, od razu rezerwacja miejsca dla brata bliźniaka!!! I ukoronujmy go pośmiertnie!!

 

A kto nie widzi ze z tragedii zrobił się kabaret to Gratulacje!!

 

AAaaa... skoro był prezydentem to mu wszystko wolno: PRAWDZIWY PATRIOTA: z ziemi wloski do wloski

Godny nasladowania: spieprzaj dziadu/ malpa w czerwonym etc...

Dobry polityk: w stosunkach Polsko-rosyjskich wcale nie zachowywal sie jak iskra na beczce prochu - patrz przemowienie z Westerplatte!!!

 

Żal mi was bo jesteście zmanipulowani przez media i tegfo teraz sie nie da zmienić!!!

 

I tak wogóle skoro tam chowacie Kaczynskiego i argument BO BYŁ PREZYDENTEM: Kaczorowski też był! Człowiek skromny zostanie ochowany z Waw-ie!!! prawdziwy patriota a nie obłudnik który ans okradął przez całą kadencje a w czasie katastrofy go opłakujecie jak by zmarł Jezus... Czizas w bani się nie mieści.

 

A... czyli wszystkie ofiary katastrof lotniczych chowamy na wawelu czy tylko prezydentów z katastrof?? Aż się wkurwiłem na was jak przeczytałem kilka komentarzy ZA. Tak naprawde uzywanie argumentow, ktore pojawily sie w srodkach masoweego przekazu - robią ludizom wode z mozgu, a wy sie nabieracie!! <sciana>

 

zacytuje kolege (to do zwolenników tej decyzji) kilka stron wczesniej napisał:

DJ' date=' należysz do tej sporej grupy osób, dla której tragiczna śmierć Kaczyńskiego mianuje go na bycie bohaterem narodowym?[/quote']

 

P>S Zginął na służbie?? To jest jakas kpina!! na służbie zginęły ofiary z Katynia! To ONI BYLI NA SŁUŻBIE!! Kaczynski na "służbie" był od początku swej kadencji! Więc co to za służba?? Patriota to tkai człowiek który swym postępowaniem przynosi korzyści innym ludziom! CO ON ROBIŁ ŻE GO TAK NAZYWACIE?? Przecież bez przerwy vetował nowe ustawy, był pierwszym prezydentem który opowiadał się po stronie PISU a nie narodu!!! Za swą pracę ciągnął grubą kasę - i nawet bez tragedii by miał kupe kasy z emeryturki!! Toż to sa jakieś jaja! Ziom nic nier robił a wy go podziwiacie - ja sie pytam za coo?? Za kompromitowanie polski, i siebie na lazdym kroku??

 

Piszecie ze Pilsudski wywozil rpzeciwnikow do berezy Kartuskiej - no i co z tego!??? Za jego rządów przynajmniej była silna władza, silne wojsko i byle Armenia nam nie podskoczyła!! Teeraz to by nam nawet gruzja dokopała!! Mały karzeł, który nie widział nic poza czubkiem własnego nosa!! TAKIE MOJE ZDANIE!! I stawianie go na równi z Piłsudskim to upodlenie wizerunki Piłsudskiego i Sobieskiego i Batorego, i wielu innych zasłużonych ludzi!!!!!!

 

P>S 2 szczescie urodzic sie w rodzinie krolewskiej? Co wy pierdolicie ziomki ?!!!! Od 1573r. mamy królów elekcyjnych, którcyh wybierała szlachta!! Wiec byli wybierani przez naród - szlachta jako przedstawiciele ludności polskiej!

Sory ale to co coniektorzy piszecie to się w bani nie mieści!! ile wy amcie lat???! 13?? Weźcie sobie dso ręki poczet królów i książąt i zobacz co osiągnęli k***a a nie głupoty piszecie!! - sory za wulgaryzmy ale to co niektorzy pisza to farsa w bialy dzien!!! mydlenie oczu!! obłuda i kipokryzja!!!!!

 

P>S 3 Tekst skopiowany z innego forum na ktorym sie w ten sposob wypowiedzialem, wiec nie pisac ze skopiowany. Dziekuje za uwage!

Odnośnik do komentarza
W centrum Lublina może stanąć pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Z takim pomysłem wyszedł przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk (PiS).

 

(...)

 

Sam pomnik miałby formę ławeczki, na której Maria Kaczyńska wspierałaby się na ramieniu męża. – Chciałbym, żeby to było takie miejsce zadumy w centrum miasta. Nie sądzę też, żeby konserwator zabytków czynił tu jakieś przeszkody, bo nie będzie to przecież jakiś wielki monument – dodaje przewodniczący.

Poziom surrealizmu rosnie - a juz mialem nadzieje, ze na takie genialne pomysly nikt wpadal nie bedzie. Poparcie spoleczne pewnie bedzie niewielkie, ale sam fakt, ze komus w glowie zaswiatalo cos takiego mocno mnie przeraza... Ale jak widac w moim dawnych miescie wszystko mozliwe.

 

zrodlo

 

P>S 3 Tekst skopiowany z innego forum na ktorym sie w ten sposob wypowiedzialem, wiec nie pisac ze skopiowany. Dziekuje za uwage!

Nie dziekuj, watpie zeby przez post w takiej formie ktos przebrnal. Hint: naucz sie pisac w ojczystym jezyku :/

Odnośnik do komentarza

 

Sory ale to co coniektorzy piszecie to się w bani nie mieści!! ile wy amcie lat???! 13?? Weźcie sobie dso ręki poczet królów i książąt i zobacz co osiągnęli k***a a nie głupoty piszecie!! - sory za wulgaryzmy ale to co niektorzy pisza to farsa w bialy dzien!!! mydlenie oczu!! obłuda i kipokryzja!!!!!

 

Weź do ręki ten poczet i sprawdź, czego dokonał Michał Korybut Wiśniowiecki.

 

I przepraszam jego ducha za to że tak się go czepiam już od dwóch dni. Królem był przeciętnym, zero rewelacji, może nie zasłużył aż tak bardzo bym ciągle sobie z niego dworował, ale jako przykład sam się tu narzuca :)

 

BTW, fajnie mi się zrobiło, gdy zostałem odmłodzony o te kilka lat :)

Odnośnik do komentarza

P>S 3 Tekst skopiowany z innego forum na ktorym sie w ten sposob wypowiedzialem, wiec nie pisac ze skopiowany. Dziekuje za uwage!

Czyli znalazłeś ten tekst w internecie i razem z cytowaniem użytkowników innego forum i wkleiłeś go tutaj? Sprawdziłeś chociaż wcześniej, czy ktoś podawał tu argumenty na które odpowiedź była w tym tekście? chyba nie :picard: Fajnie się zabezpieczyłeś, gdyby ktoś oskarżył cię o plagiat :lol:

Odnośnik do komentarza

czyli, że kaczynski powinien spocząć na Wawelu bo porostu pech tak chciał?? czyli, ze teraz każdego kto umiera w katastrofie lotniczej chowamy na Wawelu? Notabene smierc w katastrofie lotniczej - a jak ktos zginie w wypadku samochodowym? Albo sie utopi w basenie??? HIPOKRYCI I TYLE!! Rozumiem ze byl prezydentwem Ok! Ale był b. słabym prezydentem, a chować go tylko dlatego że zginął w katastrofie to przegięcie pały!!!!

 

 

P>S Zginął na służbie?? To jest jakas kpina!! na służbie zginęły ofiary z Katynia! To ONI BYLI NA SŁUŻBIE!! Kaczynski na "służbie" był od początku swej kadencji! Więc co to za służba?? Patriota to tkai człowiek który swym postępowaniem przynosi korzyści innym ludziom! CO ON ROBIŁ ŻE GO TAK NAZYWACIE?? Przecież bez przerwy vetował nowe ustawy, był pierwszym prezydentem który opowiadał się po stronie PISU a nie narodu!!! Za swą pracę ciągnął grubą kasę - i nawet bez tragedii by miał kupe kasy z emeryturki!! Toż to sa jakieś jaja! Ziom nic nier robił a wy go podziwiacie - ja sie pytam za coo?? Za kompromitowanie polski, i siebie na lazdym kroku??

 

 

1. Ocena jego pracy, osiągnięć i tak będzie subiektywna. Dla Ciebie był słabym (ba, bardzo słabym) prezydentem jak i zapewne dla wielu innych rodaków, ale wg mnie sprawował się należycie i na pewno też nie jestem sam w tej kwestii, ale cóż przecież tylko Twoja opinia jest jedyna i słuszna.

 

2. A co do Twojego pojmowania patriotyzmu:

Patriotyzm – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar. To wypełnianie obowiązków konstytucyjnych i obywatelskich. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka.

Cechami patrioty jest umiłowanie własnej ojczyzny i narodu. Może być ono realizowane poprzez kultywowanie tradycji, oddawanie czci bohaterom narodowym i pamięć o nich, jak i również działania na rzecz danej społeczności; uczestnictwo w wyborach, świadoma postawa obywatelska. Jednakże również działania na szkodę aparatu państwowego mogą być uznawane jako patriotyczne, jeśli służą budowaniu ojczyzny - nieposłuszeństwo obywatelskie.

Patriotyzm to stawianie dobra kraju ponad interes osobisty, a nawet rezygnacja z prywatnych korzyści. Wynika on z więzi społecznej i emocjonalnej z narodem, kulturą i tradycją. Wiąże się także z poszanowaniem innych narodów i ich kultury.

 

Idąc Twoim tokiem myślenia można by wywnioskować, że gdyby nie był prezydentem to żyłby dalej, bo jednak zginął spełniając swój PATRIOTYCZNY i prezydencki obowiązek - po co mu to było -.-

 

I co do przemówienia z Westerplatte - mnie się podobało, to świadczyło o odwadze w dążeniu do prawdy, ale wg ciebie miał przyznać racje Putinowi

Odnośnik do komentarza
Od początku prezydentury Kaczyńskiego trwał spektakl nienawiści. Teraz Donek dopiero widzi, jaki stał się malutki przy Kaczyńskim.

 

Oczywiście, jednostronny spektakl. Litości.

W niczym śmierć prezydenta nie "pomniejsza" premiera, bo niby jak? Wielkość ludzi mierzymy tym w jaki sposób zginą? Tusk najwyżej może mieć refleksję - tak jak mówił Komorowski, że niektóre słowa paść nie musiały.

Pewnie jakby to premier zginał, napisał byś, jaki Kaczor jest mały przy Tusku. My lubimy tak być od ściany do ściany.

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, ten Wasz popis chamstwa zaczyna mnie irytować. Znowu pokazujecie swoją polskość. Zamiast się jednoczyć potraficie się tylko kłócić i wzajemnie obrażać. Dlatego skończymy to popierdywanie na jakiś czas. I nie płaczcie w służbowym jaki to jestem zły, że nie dopuszczam do prowadzenia dyskusji. To nie dyskusja tylko zwykła przepychanka niedojrzałych emocjonalnie dzieciaków. A jakby tego było mało - zrobiliście z tego tematu drugą Marynię wrzucając linki do rzeczy tak absurdalnych, że to się w głowie nie mieści.

 

EOT do odwołania

Odnośnik do komentarza

Przywracam ten temat warunkowo do życia.

Jednak ostrzegam - jeżeli zobaczę tutaj jakiś nieuzasadniony wylew żółci, wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników, wrzucanie linków do jakichś idiotycznych akcji internautów czy cokolwiek innego co będzie poniżej poziomu przyzwoitości (TAK to jest cenzura), to autor zostanie ukarany ostrzeżeniem i zakazem przeglądania całego działu Różne.

 

Zacznijcie dyskutować rzeczowo, bo temat zostanie ponownie zamknięty i nie otworzę go tak szybko jak teraz. Sugeruję porzucić temat miejsca pochówku pary prezydenckiej. Sugeruję również żeby powstrzymać się przed skrajnymi ocenami zarówno strony lewej jak i prawej.

 

Tej części posta proszę nie komentować, proszę się do niej dostosować bez zadawania zbędnych pytań.

 

-------------------------------------------

 

 

 

A na chwilę obecną proponuję się skupić nad istotną wypowiedzią Miedwiediewa, która może w stanowczy sposób zaważyć na stosunkach Polski z Rosją. "Jest oczywiste, że polscy oficerowie w 1940 roku zostali rozstrzelani z woli ówczesnych przywódców ZSRR, w tym Józefa Stalina" - oświadczył dziś prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. LINK

Pokuszę się o stwierdzenie, że to znacząco ociepli relacje z Moskwą. Można również powiedzieć, że w końcu stało się to, na czym tak bardzo zależało prezydentowi Kaczyńskiemu - Rosjanie w końcu oficjalnie przyznali, że to Stalin i przywódcy ZSRR rozstrzelali polskich oficerów. Pozostaje tylko zapytać czemu tak późno i czy było to tak trudne?

Odnośnik do komentarza

Ja już bym nie pytał czemu tak późno, bo jakie to ma znaczenie? Tylko pociągnął wątek pojednania. Być może skutkiem ubocznym tej tragedii będzie normalizacja i ocieplenie stosunków między oboma krajami. Byłoby to z korzyścią dla Rosji i przede wszystkim dla Polski. Nie ma co ukrywać, że sami nie możemy zostać na arenie międzynarodowej i nie możemy dalej kotynuować tej polityki konfrontacji zamiast dialogu, bo jest ona szkodliwa dla wszystkich. Natomiast jako przyjaciel Rosji jesteśmy bardziej przydatni dla Unii i Stanów Zjednoczonych. Co z kolei dla nas będzie dobre. I w tym kierunku powinniśmy iść.

Dla mnie zachowanie Miedwiediewa i Putina jest więcej niż przyzwoite. Niezależnie od tego czy robią to z wyrachowania, czy są szczerzy w swoim żalu jest to wyciągnięta w naszą stronę ręka.

Odnośnik do komentarza

Icon, dla Twojej wiadomości Kaczyński chciał żeby Sowieci przyznali oficjalnie, że mordowali Polaków w Katyniu a to za sobą pociągało odszkodowania. Teraz podczas szumu dezinformacyjnego uznali, że szkody to im nie przyniesie. Do tego potrzebna była ta masakra i w jej następstwie wszechogarniająca histeria.

 

Ciekawe, że w kraju, w którym jeszcze kilkanaście dni temu były ataki terrorystyczne w ogóle nie jest brany pod uwagę zamach...

 

Polecam Tobie i pozostałym lekturę Vladimira Volkoffa "Montaż".

Odnośnik do komentarza

Może jednak trzeba było zamknąć ten temat...

 

Rosjanie zachowują się naprawdę w porządku, choć przyznanie się do zbrodni katyńskiej powinno być sprawą zamkniętą już dawno temu. Cóż, lepiej późno niż wcale. Dobrze by było gdyby udało się politykom podtrzymać podobne podejście, z dobrych kontaktów z Rosją może nam przyjść dużo korzyści, a przynajmniej na pewno byłoby spokojniej.

Odnośnik do komentarza
A na chwilę obecną proponuję się skupić nad istotną wypowiedzią Miedwiediewa, która może w stanowczy sposób zaważyć na stosunkach Polski z Rosją. "Jest oczywiste, że polscy oficerowie w 1940 roku zostali rozstrzelani z woli ówczesnych przywódców ZSRR, w tym Józefa Stalina" - oświadczył dziś prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. LINK

Pokuszę się o stwierdzenie, że to znacząco ociepli relacje z Moskwą. Można również powiedzieć, że w końcu stało się to, na czym tak bardzo zależało prezydentowi Kaczyńskiemu - Rosjanie w końcu oficjalnie przyznali, że to Stalin i przywódcy ZSRR rozstrzelali polskich oficerów. Pozostaje tylko zapytać czemu tak późno i czy było to tak trudne?

Rosjanie oficjalnie przyznali to już w 1990. Dowcip polega na (nie)uznaniu zbrodni katyńskiej za ludobójstwo, co otworzyłoby drogę do pozwów przeciwko Rosji, jako że czyn o tej klasyfikacji nie podlega przedawnieniu w myśl prawa międzynarodowego.

Odnośnik do komentarza

Jezeli kogos interesuje kwestia stosunkow polsko-rosyjskich, to zapraszam na mojego bloga. Dosc obszernie zajalem sie tematem.

 

Wyjatkowo pozdrawiam osoby myslace, ze za tym wszystkim moga stac Rosjanie, a Putin sterowal samolotem przy pomocy joysticka. Naprawde trzeba miec Rosjan nie tylko za sku... (chociaz Czeczenia, zabojstwa dziennikarzy, los Litwinienki pokazuja, ze jest w tym tez troche prawdy), ale rowniez za idiotow, bo dla nich katastrofa samolotu jest problemem PR-owym na niesamowita skale juz teraz, gdy mowa o wypadku, a co by sie stalo, gdyby pojawily sie uzasadnione watpliwosci (a nie tylko nedzne insynuacje), ze to byl przypadek? Prezydent Kaczynski, zza grobu, jest dla Moskwy o wiele grozniejszy, a wiedza o Katyniu utrwala sie i rozszerza na caly swiat. Wiecej w tekscie ;).

 

Aha: drodzy spiskowcy, nie odpisujcie mi, bo raczej z Wami dyskusji nie podejme. Z wariatami sie nie dyskutuje, bo ich miejsce jest w odpowiednim zakladzie.

 

Tak, to jest obrazanie, jesli Icon uznasz, ze zasluzylem, to prosze o kare.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...