Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Bez względu na argumenty po obu stronach, bez względu, która strona ma racje, decyzja ta podzieliła to forum, inne miejsca wyrażania swoich poglądów, podzieliła też społeczeństwo. I choćby z tego względu decyzja jest błędna. A miało być tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
nie ma żadnych przyczyn, dla jakich miałby spocząć na Wawelu wśród Królów Polski - obok Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jest teza, uzasadnienia brak - rozumiem, ze punkt widzenia panstwa Wajdow powinienem przyjac bezwarunkowo?

 

Uważamy, że wysoce niestosowne jest w takiej sprawie powoływanie się na wybór rodziny.

A czy stosowne jest odmawianie rodzinie wyboru miejsca pogrzebu? A czy stosowne jest odmawianie prezydentowi najwyzszych honorow? No bez jaj.

 

Apelujemy do Władz Kościoła o wycofanie się z tej wysoce niefortunnej decyzji podjętej pochopnie w chwili żałoby i współczucia.

Wajdowie chyba z majestatu swej madrosci wiedza, ze decyzja zostala podjeta pochopnie, bo nie sadze, zeby uczestniczyli w jej podjeciu lub mieli bezposredni wglad w procesy decyzyjne...

 

Przydalby sie jeszcze Janusz Zaorski, ktory powiedzialby, ze Wajda jest artysta, wiec ma wieksza wolnosc i moc wypowiedzi niz inni obywatele, wzglednie pouczyl o tym, ze my, maluczcy, zazdroscimy Wajdzie jego talentu i dlatego uwazamy ten list za zenujace wystapienie publiczne w chwili, w ktorej prosty czlowiek wie, ze trzeba po prostu sie zamknac.

Odnośnik do komentarza

Powiem wam że, mi też deczyja o pochowaniu Kaczyńskich na Wawelu się nie podoba. Lech Kaczyński urodził się w Warszawie, był prezydentem Warszawy, później Prezydentem RP. Warszawa to odpowiednie miejsce dla jego spoczynku.

Jeżeli jednak podjęto inną decyzję, trudno. Nie mam zamiaru protestowac przeciwko temu, bo uważam to za wybitnie żałosne.

Odnośnik do komentarza

to przecież oczywiste, że decyzja o pochówku pary prezydenckiej to efekt megalomanii Jarosława Kaczyńskiego, bo wiadomo, że naturalnym miejscem spoczynku jego brata jest Warszawa, z którą był całe życie związany itd. ale - powtarzam - decyzja rodziny, zgoda Metropolity Krakowskiego - nie ma o czym dyskutować.

a pojękiwania o obniżaniu rangi, protesty na ulicach, listy na portalach społecznościowych i wystąpienia "wybitnych" osobistości przeciw - cóż - niestety świat pełen jest głupców. brakuje jeszcze tylko, żeby ekipa z "Piwnicy pod Baranami" zaśpiewała "Nie przynoście nam Kaczyńskich do Krakowa" i mamy polskie piekiełko w komplecie.

ech...

Odnośnik do komentarza

Górski chyba pierwszy raz w życiu się zreflektował i przeprosił za swoje wcześniejsze słowa. Jestem (pozytywnie)zaskoczony.

Ze słów o końcu cywilizacji białego człowieka też się tłumaczył i za nie przeprosił. Możemy tylko czekać na kolejną "recydywę" a później przeprosiny i tłumaczenia ;) Wygląda na to, że można palnąć dowolną głupotę, która zrobi nam wstyd na arenie międzynarodowej, a później wystarczy przeprosić :P tylko czy w tym wypadku nie wydają się one nieszczere?

Odnośnik do komentarza

A nie wpadłeś na pomysł, że to nie ta decyzja podzieliła społeczeństwo, tylko nieumiejętność uszanowania zmarłych powodowana przez podskórną nienawiść do wszystkiego co "kacze"?

 

Ale ludzie mieli olbrzymi szacunek zaraz po śmierci, nawet Ci, którzy szczerze nienawidzili prezydenta. Dopiero sprawa pochówku znowu podzieliła społeczeństwo. To ta decyzja znowu "zapaliła" naród, który zdołał się względnie "wygasić" zaraz po tragedii.

 

Już pojawiają się dowcipy (dość żenujące):

-Jak jest teraz najbardziej popularna potrawa

-Kaczka po wawelsku

Odnośnik do komentarza

to przecież oczywiste, że decyzja o pochówku pary prezydenckiej to efekt megalomanii Jarosława Kaczyńskiego, bo wiadomo, że naturalnym miejscem spoczynku jego brata jest Warszawa, z którą był całe życie związany itd. ale - powtarzam - decyzja rodziny, zgoda Metropolity Krakowskiego - nie ma o czym dyskutować.

a pojękiwania o obniżaniu rangi, protesty na ulicach, listy na portalach społecznościowych i wystąpienia "wybitnych" osobistości przeciw - cóż - niestety świat pełen jest głupców. brakuje jeszcze tylko, żeby ekipa z "Piwnicy pod Baranami" zaśpiewała "Nie przynoście nam Kaczyńskich do Krakowa" i mamy polskie piekiełko w komplecie.

ech...

 

Otóż to. Polacy powinni dać sobie spokój z wszelkimi protestami. Pojęto taką a nie inną decyzję i koniec.

Proponuję, żeby osoby niechętnie pochówkowi Lecha Kaczyńskigo na Wawelu zorganizowały blokadę. Wysypcie zboże albo śrubki i nie dopuście do pogrzebu.

Znowu cały świat będzie się z nas śmiał. Nie bedę komentował tego co zrobił pan Wajda. Najpierw protest przeciwko aresztowaniu pedofila Polańskiego, teraz protest przeciwko pochówkowi Prezydenta RP. Ciekawe co jeszcze wymyśli. A może chodzi o przypomnienie o sobie? Czyżby nowy film robił?

Odnośnik do komentarza

Górski chyba pierwszy raz w życiu się zreflektował i przeprosił za swoje wcześniejsze słowa. Jestem (pozytywnie)zaskoczony.

Ze słów o końcu cywilizacji białego człowieka też się tłumaczył i za nie przeprosił. Możemy tylko czekać na kolejną "recydywę" a później przeprosiny i tłumaczenia ;) Wygląda na to, że można palnąć dowolną głupotę, która zrobi nam wstyd na arenie międzynarodowej, a później wystarczy przeprosić :P tylko czy w tym wypadku nie wydają się one nieszczere?

 

LOL jakiej arenie międzynarodowej? Za granicą nikt nie ma pojęcia, kto to jest poseł Górski.

Odnośnik do komentarza

Ale ludzie mieli olbrzymi szacunek zaraz po śmierci, nawet Ci, którzy szczerze nienawidzili prezydenta. Dopiero sprawa pochówku znowu podzieliła społeczeństwo. To ta decyzja znowu "zapaliła" naród, który zdołał się względnie "wygasić" zaraz po tragedii.

poczytaj sobie fora na onetach i innych gazetach - zobaczysz jaki ogrom "szacunku" się tam przelewał tuż po katastrofie. a anarchiści na Rozbracie nawet mieli w planach "stypa party" pt "umarł król, niech żyje król" (mniej więcej) ale się chyba w porę zreflektowali bo do imprezki nie doszło.

Odnośnik do komentarza

@tinieblador, Vami

Z waszych postów wynika, że od teraz mozna mówić o Kaczyńskim tylko czołobitnie albo wcale. Każde słowo przypominające, jak marnym był Prezydntem to bedzie polskie piekiełko lub ogłupienie przez TVN i "Szkło kontaktowe"? Nowa polityczna poprawność?

Z jednej strony choć uważam Wawel za niefortunny pomysł to zgadzam się z Pawłem Kowalem i mówię "trudno, nie moja racja dziś zwyciężyła". Nie ma co się spierać, szkoda czasu.

 

Z drugiej strony strasznie denerwuje mnie obrzucanie błotem protestujących. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Nie róbmy świętego z Lecha Kaczyńskiego (dobre hasło do skandowania ;) )

Odnośnik do komentarza

Górski chyba pierwszy raz w życiu się zreflektował i przeprosił za swoje wcześniejsze słowa. Jestem (pozytywnie)zaskoczony.

Ze słów o końcu cywilizacji białego człowieka też się tłumaczył i za nie przeprosił. Możemy tylko czekać na kolejną "recydywę" a później przeprosiny i tłumaczenia ;) Wygląda na to, że można palnąć dowolną głupotę, która zrobi nam wstyd na arenie międzynarodowej, a później wystarczy przeprosić :P tylko czy w tym wypadku nie wydają się one nieszczere?

 

LOL jakiej arenie międzynarodowej? Za granicą nikt nie ma pojęcia, kto to jest poseł Górski.

 

Za te słowa poseł PiS przeprosił dzisiaj w "Nowych Izwiestiach". "Za pośrednictwem Waszej gazety, proszę rosyjski rząd o wybaczenie za obwinienie go o przyczynienie się do śmierci naszego prezydenta i całej polskiej delegacji".

Tu z kolei artykuł z USA dotyczący jego wypowiedzi o Obamie

http://filmgordon.wordpress.com/2008/11/10/reel-ignorant-artur-gorski/

 

Dalej myślisz, że jego słowa nie dotarły poza granice naszego kraju?

Odnośnik do komentarza

@tinieblador, Vami

Z waszych postów wynika, że od teraz mozna mówić o Kaczyńskim tylko czołobitnie albo wcale. Każde słowo przypominające, jak marnym był Prezydntem to bedzie polskie piekiełko lub ogłupienie przez TVN i "Szkło kontaktowe"? Nowa polityczna poprawność?

Z jednej strony choć uważam Wawel za niefortunny pomysł to zgadzam się z Pawłem Kowalem i mówię "trudno, nie moja racja dziś zwyciężyła". Nie ma co się spierać, szkoda czasu.

 

Z drugiej strony strasznie denerwuje mnie obrzucanie błotem protestujących. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Nie róbmy świętego z Lecha Kaczyńskiego (dobre hasło do skandowania ;) )

naprawdę - to zacytuj mi gdzie tak stwierdziłem. bo gdybyś przeczytał to pewnie zauważyłbyś, że czepiam się tylko tych postów, które są ogólnikowe, oparte na wiedzy o woli narodu i pulsujące (IMHO) podskórną nienawiścią do Kaczek, które z definicji są złe.

 

i oczywiście - każdy ma prawo - ale jak umrze ktoś z Twoich bliskich (sytuacja czysto hipotetyczna) rozumiem, że nie będzie dla Ciebie problemem kiedy jakiś powiedzmy nielubiący tej osoby sąsiad zrobi pod Twoimi oknami pikietę "nie chce ... na cmentarzu obok grobu mojej teściowej" - czy może jednak uważasz, że będzie to trochę nie na miejscu?

Odnośnik do komentarza

Mleko sie rozlalo, pogrzeb odbedzie sie do Wawelu i nic tego nie zmieni. Mam nadzieje, ze w niedziele bedzie spokojnie. Do tego czasu ludzie jak najbardiej maja prawo wyrazac swoje poglady. Tak samo od poniedzialku. Nie robmy z Lecha Kaczynskiego Jana Pawla II. To ze umarl tragicznie nie znaczy, ze przez najblizsze 100 lat mamy mu wszyscy rysowac laurki. Kazdy ma prawdo do krytyki jego prezydentury, choc mysle, ze generalnie powinna byc ona wstrzymana i stonowana do konca zaloby. Tak samo jak powinni wstrzymac sie Ci ktorzy robia z Kaczynskiego bohatera narodowego, ojca narodu, najwiekszego z najwiekszych, poleglego na polu chwaly. Jeszcze bym zrozumial jakby ladowali w Smolensku podczas ostrzalu rosyjskiej artylerii PLOT. Ale jak na razie wiekszosc sygnalow wskazuje, ze doszlo tu do bledu/nierozwagi/glupoty/pychy/naciskow na pilota samolotu.

 

Nie dlugo dojdzie do tege, ze ludzie zaczna odzyskiwac sluch, zaczna im odrastac odciete rece czy nogi, cofna sie nieuleczalne choroby od kontaktu z grobem Prezydenta. A potem to juz krotka droga do beatyfikacji...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...