Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

I bardzo dobrze. Trzech, czterech kandydatów i koniec. Przedstawiciel lewicy, prawicy, centrum i ewentualnie ludowców.

 

Jakiej prawicy, ech...

 

Dobra inaczej. Niech swoich przedstawicieli mają:

a) Katolicy,

b) miłośnicy gejów, wolnej miłości i eutanazji,

c) podli kapitaliści,

d) wieśniaki.

Odnośnik do komentarza
Wcale nie za lata 80-te chociażby

Za lata 80 jest przed Kaczyńskim co najmniej kilku ludzi ze ZDECYDOWANIE większymi zasługami.

Wcale nie za swój wielki patriotyzm

Takich też w Polsce "paru" by się znalazło.

dążenie ku Prawdzie(mam tu na myśli choćby prawdę o... Katyniu).

Fakt, to nowość w polityce polskiej.

 

Uznawanie Kaczyńskiego za Męża Stanu to jedynie szmacenie tego tytułu, który przysługuje postaciom po stokroć większym w polskiej polityce - Sikorski, Piłsudski, Kościuszko, ze względu na swoją prezydenturę raczej nie Wałęsa. To upadlanie tego tytułu, który przysługuje największym, którzy się zasłużyli dla narodu czymś ponad śmiercią w katastrofie lotniczej, która, jak widać, już kompletnie przesłoniła ludziom racjonalną ocenę jego dokonań.

Odnośnik do komentarza

Potwornie mnie irytuje ta narodowa - choć chyba bardziej medialna, ludzie nie są tak głupi, (...)

mówisz o tych samych ludziach, którzy z niecierpliwością oczekiwali kolejnej wpadki (i odcinka szkła kontaktowego) nawet jeśli była ona wykreowana przez media (choćby "afera odwróconego szalika"), by potem z chętnie dzielić się nią na forach?

i zastanawiają mnie te lawiny żartów po pochówku na Wawelu - kto i dla kogo będzie je "rozpowszechniał"? bo wiesz - internauci to grupa reprezentatywna sama dla siebie tylko, poza TVN istnieją inne stacje telewizyjne a i gazet znajdzie się kilka. bo ja np nie znam zbyt wielu ludzi ekscytujących się sprawami Perejro i innych tego typu żarcików, choć trudno powiedzieć, żebym obracał się wśród elektoratu PiSu...

zadziwia mnie arogancja z jaką niektórym wydaje się, że są w większości w swoich poglądach i wiedzą z pewnością jak i co odczuwa społeczeństwo.

a może to "radiomaryjni" albo widzowie TVP są jednak większością?

Odnośnik do komentarza

A mnie naprawdę ciekawi, kogo wystawi PiS jako kandydata na prezydenta. Opcji widzę kilka:

 

1) Jarosław Kaczyński - może spróbować zagrać na nastrojach po katastrofie, ale to dla mnie opcja wątpliwa

2) Zbigniew Ziobro - to też IMO kandydatura chybiona, po pierwsze, nie zagoiła się jeszcze nadwątlona reputacja po sprawie Mirosława G., a nawet jeśli się podgoiła, to w obecnych czasach nie pomoże mu raczej w zwycięstwie jego opinia nieustępliwego szeryfa

3) nikogo nie wystawia

4) nikogo nie wystawia i popiera Marka Jurka :]

5) przepraszają się ze Zbigniewem Romaszewskim, albo wyciągają innego asa z kapelusza z rękawa, który w tym momencie nie przychodzi mi do głowy :-k

Odnośnik do komentarza

Wy z tym Markiem Jurkiem tak na serio? bez żartów - ma takie same (nikłe) szanse jak nie przymierzając o. Rydzyk. pomijając już, że jest bardzo słabo rozpoznawalny (nie wszyscy interesują się polityką) to jest do tego zbyt wyrazisty w swoich poglądach (owszem Jarosław K. również jest bardzo wyrazisty, ale teraz ma handicap w postaci rodzinnej tragedii - jakkolwiek źle by to brzmiało) a i ZCHN nie jest najcieplej wspominaną formacją w tym kraju. no i casus królika z kapelusza ma ten minus, że zostało bardzo mało czasu na kampanię wyborczą.

 

rozumiem, że autor ma kilka lat i nie pamięta już "lamentu" TVN24 (heh, dobra telewizja informacyjna - dziękuję za ten żart) po śmierci papieża, czy 11. września? czy może mu to do tezy nie pasowało?

Odnośnik do komentarza

Wy z tym Markiem Jurkiem tak na serio? bez żartów - ma takie same (nikłe) szanse jak nie przymierzając o. Rydzyk.

pomijając już, że jest bardzo słabo rozpoznawalny (nie wszyscy interesują się polityką) to jest do tego zbyt wyrazisty w swoich poglądach (owszem Jarosław K. również jest bardzo wyrazisty, ale teraz ma handicap w postaci rodzinnej tragedii - jakkolwiek źle by to brzmiało) a i ZCHN nie jest najcieplej wspominaną formacją w tym kraju.

no i casus królika z kapelusza ma ten minus, że zostało bardzo mało czasu na kampanię wyborczą.

 

Ale to opcja nie wystawienia własnego kandydata, tylko wskazania elektoratowi, na kogo głosować. A Lech Kaczyński i Marek Jurek to raczej ten sam target, chrześcijańsko-konserwatywny.

 

Jeśli Jarosław Kaczyński wystąpi w wyborach prezydenckich, to się szczerzę zdziwię, aczkolwiek że jest cynikiem pokazał przy rządzie Marcinkiewicza.

Odnośnik do komentarza

Ale to opcja nie wystawienia własnego kandydata, tylko wskazania elektoratowi, na kogo głosować. A Lech Kaczyński i Marek Jurek to raczej ten sam target, chrześcijańsko-konserwatywny.

 

Jeśli Jarosław Kaczyński wystąpi w wyborach prezydenckich, to się szczerzę zdziwię, aczkolwiek że jest cynikiem pokazał przy rządzie Marcinkiewicza.

ad. 1 uprzedził mnie NS, nie zgadzam się, że to ten sam target. zbliżony, owszem, ale nie ten sam

.

ad. 2 IMHO decyzja o pochówku na Wawelu (bo to raczej jego pomysł) to świeższy przykład.

Odnośnik do komentarza
Dobra inaczej. Niech swoich przedstawicieli mają:

a) Katolicy,

b) miłośnicy gejów, wolnej miłości i eutanazji,

c) podli kapitaliści,

d) wieśniaki.

 

Chętnie bym zagłosował na podłych kapitalistów :).

 

Ok, różnie można interpretować "prawicę". Ale gospodarczej to w Polsce nie było od dawna, jeśli kiedykolwiek.

 

Jeśli Jarosław Kaczyński wystąpi w wyborach prezydenckich, to się szczerzę zdziwię, aczkolwiek że jest cynikiem pokazał przy rządzie Marcinkiewicza.

 

Podobno powiedział Bielanowi (podobno, nie wiem, ile w tym prawdy), że to "koniec jego życia". Kiepska zapowiedź jego dalszej kariery politycznej.

Odnośnik do komentarza
Podobno powiedział Bielanowi (podobno, nie wiem, ile w tym prawdy), że to "koniec jego życia". Kiepska zapowiedź jego dalszej kariery politycznej.

Nie wysłuchałeś Bielana do końca, który zaraz później powiedział, że "na szczęście zmienił zdanie i nie odchodzi z polityki".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...