Skocz do zawartości

Motor Lublin w FM 09


Gecko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym tutaj omówić nieco błędów jakie udało mi się zauważyć w researchingu klubu Motor Lublin w patchu 9.0.1 i przedstawić swoje uwagi. Mam nadzieję że trafią one przed oczy Motorowego Researchera :)

Wprawdzie na zmiany już za późno i w 9.0.2 się nie pojawią ale może znajdą się w zimowym uaktualnieniu bazy danych (o ile jakieś będzie)

 

Zacznę od Ryszarda Kuźmy:

- Urodził się on we wsi Sietesz pod miasteczkiem Przeworsk w podkarpackiem. Nie wiem skąd ta Warszawa się wzięła w bazie danych :|

 

- Poza tym uważam, że ma on nieco zbyt przegięte atrybuty. Ja rozumiem, to dobry trener ale jeszcze w zasadzie "nie sprawdzony" i przy całym szacunku dla niego, nie uważam by zasługiwał na np. Judging Players Ability na 13. Sporo z jego zakupów, które zachwalał jako bardzo dobre okazało się porażkami. np. Szubin, Boratyński czy "nowy Ronaldinho" Rodolfo. Tak samo jak i inne statsy którymi przewyższa niektórych trenerów z ekstraklasy.

 

Miro Kosowski:

-Dałbym mu fixed loyality na poziomie co najmniej 13-14. To, że facet mimo bycia podobno zdolnym asystentem jeszcze z Motoru nie uciekł zasługuje na nagrodę.

 

- Do ulubionych dałbym mu Skorżę na średnim poziomie. Po tym jak był w Wiśle na stażu, mówił że się od dawna znają i przyjaźnią. Studiowali ponoć razem.

 

- Przyciąłbym mu też repa.

 

Klub:

 

- Wydaje się, że baza danych nieco za mało oddaje to jak kibice Motoru nie przepadają za Wisłą i Stalówką. Za to nienawiść do Hetmana jest nieco za duża w porównaniu z innymi.

 

- Usunąłbym Kamila Stachyrę z Lubianych i dał go do nielubianych. Kibice pamiętają jak uciekł do Łęcznej i na derbach ładnie go pozdrawiali :)

 

- Do nielubianych dodałbym jeszcze naszego prezesa lub/i pana Sadowskiego.

 

- Nieuzupełnione są rekordy odnośnie najwyższej wygranej i przeranej które łatwo można wziąść z wikipedii. Są to kolejno: 10:1 przegrane ze Śląśkiem i 11:0 wygrane z Hetmanem Zamość.

 

- 15 tys max Attendance to kpina. 3,5 tysiąca co najwyżej być powinno.

 

- Dane stadionu (wymiary, miejsca) nie są zgodne z tymi które znalazłem na necie.

 

 

Zawodnicy:

- Suski jest w pierwszym składzie w grze, a w realu meczu nawet nie zagrał. Zresztą nawet nie wiem czy jest ciągle zawodnikiem Motoru.

 

- Popławski i Żmuda byli w tej runidze kluczowymi zawodnikami a nie zapleczem.

 

- Obaj Królowie to szeroki skład a nie zaplecze. Ba, Rafał to nawet pierwszy skład, bo zagrał w 17 meczach. Natomiast Warzyńczok to nie pierwszy skład tylko szeroki. Misztal i Pacholarz powinni pójść w górę w klubowej hierarchi, natomiast Oziemczuk zdecydowanie w dół. Gra w pierwszym składzie, ale nic nie zrobił by udowodnić że na kluczowego zawodnika zasługuje.

 

- Większość zawodników w realu ma kontrakty do końca rundy, które teraz trzeba będzie przedłużać co nie jest odwzorowane w grze.

 

- Stachurski zasługuje na nieco wyższe pa (rzekłbym co najmniej -6, a ma -5) biorąc pod uwagę to jak bardzo zachwalają jego talent Kuźma i Kalinowski oraz to, że jest szykowany jako rezerwowy dla Mierzwy i dostaje coraz więcej szans w sparingach i na turniejach.

 

- Byłbym również za zwiększeniem potencjału i odrobinę currenta Rafała Króla, chłopak pokazał dosyć spore możliwości jeżeli chodzi o grę w piłkę w tej rundzie. Trafił nawet na konsultacje kadry młodzieżowej. Jak dla mnie przedstawia poziom potencjału wyższy niż średnia ME, a tutaj ma nieco marny. A poza tym... TEN CZŁOWIEK MA 19 LAT!! Urodził się 16 stycznia '89 a nie '81. Wzrost i wagę też ma źle wpisaną. Odnośnie miejsca urodzenia to było to prawdopodobnie w Janowie Lubelskim, tak więc można to od razu wpisać. Tak samo jak i jego bratu.

 

- A właśnie, Kamil Król. Dla mnie wielkim nieporozumieniem jest ustawianie injury prone'a na random dla tego człowieka. Przecież on ze szkła jest. Zasługuje na mocną 12 a może nawet 14. To właśnie z powodu ciągłych urazów chłopak nigdy nie osiągnie swojego potencjału.

 

- Dodałbym braciom Królom lubienie się wzajemne. To bracia w końcu, historii o nienawiści w rodzinie nie słychać więc można uznać że się lubią...

 

- Popławskiemu dałbym ulubiony klub Motor.

 

- Oziemczuk cieniuje strasznie w tej rundzie. Potencjał może i ma, ale CA i statsy to bym mu przyciął. Zwłaszcza opanowanie i wykańczanie.

 

-Młodszy Król wprawdzie wygryzł Warzyńczoka ze składu, ale jakoś wyjątkowo bym panu W. statsów nie ciachał. Prezentują się pod względem aktualnych umiejętności w miarę podobnie, choć Król młodszy i zdolniejszy jest. Za to Warzyńczokowi dałbym zdecydowanie większe Long Shots(w grze ma 8) i zaznaczył opcję która odpowiada za częste strzały z dystansu. Chłopak już kilka takich goli na sparingach i chyba jakieś w lidze strzelił. Oczywiście ma on standardowy w Motorze brak miejsca urodzenia (Piekary Śląskie) i nie zgadzający się z oficjalnymi danymi wzrost i wagę. Te dwie rzeczy są do sprawdzenia i poprawienia w całej drużynie.

 

- Na nieco lepsze staty i może odrobinkę większy potencjał zasługuje Przemek Żmuda, dla którego była to bardzo udana runda. Interesują się nim nawet kluby z ekstraklasy. Ale jako że teraz sporo grał w pomocy to nieco ograniczyłbym mu positions na obronę.

 

- Osłabiłbym w zasadzie większość naszych napastników. Wiadomo za co. Sytuacje stwarzali ale wykańczanie i opanowanie szwankowało u wszystkich.

 

- Krystosiak - słabiutko. Do obcięcia.

 

- Przemek Mierzwa to chyba najlepszy bramkarz I ligi. Jest mocny, ale możeby tak jednak leciutko go poprawić? ;)

 

- Możnaby dodać zdolnych graczy z rezerw bądź juniorów: Piotra Wójcika, Pawła Budzyńskiego, Kamila Kowalskiego czy Rafała Stępienia, zwłaszcza że dostają teraz szanse zaprezentowania się w pierwszym składzie na sparingach i turniejach.

 

 

I taka dodatkowa uwaga ;)

 

Miasto:

- Nie wiem za co dokładnie odpowiada wskaźnik Attraction ale śmiem twierdzić że cokolwiek to jest, to Lublin powinien mieć nieco większe. Wskaźnik ten na piątce mają takie potęgi jak Jasło, Biłograj czy Staszów. Wyprzedzają nas Radzionków, Włoszczowa czy Świerklaniec. Moim skromnym zdaniem 9-te miasto w Polsce i największe miasto ściany wschodniej powinno mieć to na poziomie porównywalnym z Toruniem, Bydgoszczą. Czyli co najmniej 10-12.

Swoją drogą ciekawy jestem czym dokładnie jest ten wskaźnik bo widziałem w edytorze niezłe masakry, jak choćby 5 tysięczne miasteczka mające Attraction większy niż kilkuset tysięczne miasta wojewódzkie...

Odnośnik do komentarza
- Urodził się on we wsi Sietesz pod miasteczkiem Przeworsk w podkarpackiem. Nie wiem skąd ta Warszawa się wzięła w bazie danych :|

Z tego co wiem w edytorze można wybierac tylko istniejące w bazie miejscowości, chyba, że da się tworzyć własne miasta. Ale nie sądze by ktoś tworzył nieznaną nikomu wieś dla jednego zawodnika/trenera. Stąd też Warszawa (tak defaultowo:P)

Odnośnik do komentarza
Suski jest w pierwszym składzie w grze, a w realu meczu nawet nie zagrał. Zresztą nawet nie wiem czy jest ciągle zawodnikiem Motoru.
Ten sam Tomek Suski, którego przeszedł z Łady Biłgoraj do Nielby tego lata, a ostatnio rozwiązano z nim kontrakt? :lol:

 

- Urodził się on we wsi Sietesz pod miasteczkiem Przeworsk w podkarpackiem. Nie wiem skąd ta Warszawa się wzięła w bazie danych :|

Z tego co wiem w edytorze można wybierac tylko istniejące w bazie miejscowości, chyba, że da się tworzyć własne miasta. Ale nie sądze by ktoś tworzył nieznaną nikomu wieś dla jednego zawodnika/trenera. Stąd też Warszawa (tak defaultowo:P)

Ktoś już gdzieś pisał, że Warszawa jako miejsce urodzenia to błąd silnika gry.

Odnośnik do komentarza

Przecież nie rządam żeby w edytorze ustawiać każdą najmniejszą wioskę :D

Ale można było poświęcić odrobinę wysiłku i znaleźć najbliższe większe miasteczko. Typu Przeworsk albo coś innego bliskiego i znajdującego się w bazie. :)

 

Zresztą brak miejsc urodzenia wśród piłkarzy i sztabu Motoru jest nagminny i wszystkich ich trzeba dokładnie sprawdzić i powspisywać, bo to "Miejsce nieznane" naprawdę razi.

 

Kinas: Prawdopodobnie ten sam :D

Więc dobrze mi się wydawało że już u nas nie gra. Piłkarz do wycięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...