Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Sam gram zawsze krótkimi podaniami i nie narzekam. W FM09 chyba się aż tak dużo nie zmieniło. Bezpośrednie mogłyby być nawet lepsze, lecz długie to raczej tylko na grę opartą na defensywie i kontratakach.

 

Musisz sam spróbować obu typów podań i sprawdzić jak się sprawują. Jeśli nie ma dużej luki pomiędzy pomocą i atakiem to krótkie powinny dać radę.

Odnośnik do komentarza

Sluchajcie, a lepiej na odgrywajacego grac na duzego goscia z dobra glowka (Pogrebnyak) czy w miare szybkiego (16) i z dobrym podaniem i dryblingiem(17)?

 

I na tego szybkiego jak grac? Do nogi czy na dobieg? Bo 16 to nie szczyt predkosci, ale jest swietny technicznie i moze lepiej z pilka przy nodze by sie zachowywal?

Odnośnik do komentarza
Sluchajcie, a lepiej na odgrywajacego grac na duzego goscia z dobra glowka (Pogrebnyak) czy w miare szybkiego (16) i z dobrym podaniem i dryblingiem(17)?

 

I na tego szybkiego jak grac? Do nogi czy na dobieg? Bo 16 to nie szczyt predkosci, ale jest swietny technicznie i moze lepiej z pilka przy nodze by sie zachowywal?

 

Zależy jakich obrońców ma przeciwnik i jak wysoko ma ustawioną obronę oraz jakie inne zadania ma spełniać ten napastnik. Przykładowo jak chcesz żeby pomagał w rozegraniu i grał między pomocą a atakiem to lepiej do nogi. Ja w Górniku mam Zachorskiego któremu ustawiam na głowę albo mieszane. Tak i tak jestem zadowolony. Na dobieg czasem daje świeżemu szybkiemu napastnikowi w końcówkach spotkań.

Odnośnik do komentarza
Sluchajcie, a lepiej na odgrywajacego grac na duzego goscia z dobra glowka (Pogrebnyak) czy w miare szybkiego (16) i z dobrym podaniem i dryblingiem(17)?

 

I na tego szybkiego jak grac? Do nogi czy na dobieg? Bo 16 to nie szczyt predkosci, ale jest swietny technicznie i moze lepiej z pilka przy nodze by sie zachowywal?

 

Zależy jakich obrońców ma przeciwnik i jak wysoko ma ustawioną obronę oraz jakie inne zadania ma spełniać ten napastnik. Przykładowo jak chcesz żeby pomagał w rozegraniu i grał między pomocą a atakiem to lepiej do nogi. Ja w Górniku mam Zachorskiego któremu ustawiam na głowę albo mieszane. Tak i tak jestem zadowolony. Na dobieg czasem daje świeżemu szybkiemu napastnikowi w końcówkach spotkań.

a gdzie widac jak wysoko ma obrone? mam obserwowac z gry, czy gdzies te info mozna znalezc?

Odnośnik do komentarza

Pytanie: jakie ustawienia zrobić dla napastników - 1 tzw. "drwal" - czyli niezłe warunki fizyczne, dobra gra głową itp, 2- dobry technicznie zawodnik, wykończenie też dobre, średnioszybki.

Do tej pory grałem tylko jednym napastnikiem - więc proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jak waszym zdaniem lepiej zlecić kryć defensywie angielskiej (konkretnie Micah Richards'owi i Dunne'owi), 1 na 1, czy strefowo ? Cały czas do tej pory grałem drużyną strefowo a dwaj OŚ'e mieli 1 na 1, ale zauważyłem, że tracę sporo bramek dopóki nie sprowadzę jakiegoś klasowego obrońcy, może jednak lepiej dać strefowe ? Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem 1 na 1 przydaje sie tylko i wylacznie kiedy Twoi obroncy sa duzo lepsi jak napastnicy rywala, i moga wylaczyc go z gry i szybkosciowo i fizycznie. Strefa jest dosc uniwersalna, w dodatku nie wiadomo jakim ustawieniem grasz, bo problemem moze byc zbyt duza przestrzen miedzy liniami foramcji, czy fakt, ze masz za gleboko badz na wysoko postawionych defensorow, no i czy sa zgrani i maja wysoki czynnik wspolpracy. Ja akurat uwazam ze Richards nie jest zly, jak masz pare euro i dosyc wczesny sezon to taniego a dobre mozesz wziasc Nicolasa N'Kalou z Monaco albo Cesar Arzo z Recreativo Huelga. Oboje sa w granicach 4 mln euro.

Odnośnik do komentarza

Zagrałem kilka meczy strefą o ogólnie wygląda to dobrze, prawdopodobnie odejdę od gry 1 na 1. Gram 4-4-2 z OP PL, ale jeden pomocnik jest zrobiony tak, że ma mentalność na granicy normalnej i defensywnej i ogólnie polecenia dostosowane tak, by był bardziej DPŚ niż OPŚ. Drugi PŚ jest z kolei nieco bardziej OPŚ, ale w mniejszym stopniu niż pierwszy jest DPŚ'em.

Odnośnik do komentarza

Ja gralem taktyka 4-4-2 i gralem na Beckhama [kupilem go do Sunderlandu], gra byla ulozona pod niego bylo naprawde dobrze, strzelal duzo bramek, mial full asyst i wygladalo to naprawde niezle.

 

Ale ... wlasnie ! Zawsze, zawsze jak gram to drugi sezon jest tragiczny. Dlaczego tak jest? Czy lepiej zmieniac cos po sezonie w taktyce, czy nie? I jak uwazacie, czy lepiej grac 4-4-2 czy 4-5-1? I jesli ktos jest zwolennikiem taktyki 4-5-1 to lepiej zeby to byl wielki chlop [np. taki drogba czy adriano], czy lepiej szybki napastnik? Czy lepiej dla slabszych druzyn grac defensywnym ustawieniem, powolne tempo? Dzieki za info z gory i prosze o jakies niezle rady ;]

Odnośnik do komentarza

Odnośnie luki między Obroną a Pomocą wysunąć obronę bądź dać nieco defensywniejsze nastawienie PŚ'om. Odnośnie dystansu między obroną a napadem dać ofensywniejsze nastawienie pomocnikom. Ja gram np. tak, że jeden PŚ jest nieco bardziej defensywny, drugi nieco bardziej ofensywny, defensywa jest lekko wysunięta i nic mi się asystent nie pluje.

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie jaka taktyke dobierzecie, jesli wezmiecie np. Chelsea? Bo sytuacja jest naprawde trudna. Standardowa taktyka tj 4-5-1, gdzie jest zupelnie uzasadniona, bo w pomocy w samym srodku mamy do wyboru pomiedzy Essienem, Deco, Lampardem czy Ballackiem. Przy 4-4-2 trzeba byloby az dwoch z nich odrzucic ... do tego na skrzydla jest cole, malouda, quaresma i kalou, tak wiec tez niezle. za to w napadzie anelka + drogba i tu jest chyba problem, bo sa to zupelnie inni zawodnicy, wiec jak grac? lepiej przejsc na 4-4-2 z anelka i drogba, czy grac 4-5-1 z naprawde zawalistym srodkiem i ... i kto wtedy z przodu?

 

A i jeszcze mowicie ciagle o tych modyfikacja, niemodyfikacjach przed kazdym meczem ... no wlasnie, robicie to bezposrednio przed meczem, przy wyborze skladu? Czy jak juz zatwierdzicie sklad i w oknie meczowym? pozdro.

Odnośnik do komentarza

Modyfikacje rób po zatwierdzeniu składu w oknie meczowym bo wtedy po zakończonym meczu twoja taktyka będzie w wersji pierwotnej i nie będziesz musiał cofać modyfikacji wprowadzonych na poprzedniego rywala.

 

Nikt Ci nie powie jak lepiej grać bo to nie ma też aż takiego znaczenia jaką formacją wyjdziesz. Czy 4-4-2 czy 4-5-1 i tak możesz wygrywać jeśli odpowiednio dobierzesz polecenia.

W taktykach 4-5-1 stosuję napastników uniwersalnych tj mix wysokiego i szybkiego (Drogba się nadaje idealnie bo oprócz siły ma też szybkość).

Odnośnik do komentarza

Kurde prawie w każdym meczu dostaje bramkę z dystansu (np. choćby ostatnio grałem rep. Włoch przeciwko Hiszpanii na PK dwa mecze w grupie i finał - 3 bramki z dystansu, poza tym kim bym nie grał to zawsze tracę mnóstwo bramek z dystansu <wrrrrrrrrr>) tak mnie to denerwuje już :/. No i moje pytanie czy wie ktoś co z tym zrobić? W każdej taktyce jest to samo :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...