Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No było ale tym ustawieniem zremsiowałem 3 sparingi 1-1, z Legią w Superpucharze wygrałem dopiero w karnych (w meczu0-0), z Lechem przegrałem 0-1 ... Co ja robiem źle w takim razie ??

Krycie przy tej taktyce 1na1 ??:D

OoOo to naprawde dziwne, że tak słabo Ci idzie... :|

nie 1na1 to nie.... może zmien tempo na szybkie i na szerokie granie zespołu

Odnośnik do komentarza
A jakie Oni powinni mieć noty bo maja 6.5-7.0

he noty notami... ale to raczej nie jest takie ważne...

hmm... długo już grasz w fm'a?! w starsze części również grałeś?!

pograj jeszcze kilka meczy i zobacz...

może zmień tych zawodników co maja najsłabsze noty i daj szanse innym...

Odnośnik do komentarza
Grałem w Fm 2004 a później w żadnego :]

Też bym chciał umieć grać w coś, czego nie ma.

 

Między odsłoną gry, o która Ci zapewne chodzi, a najnowszym FM-em zmieniło się w taktyce tak dużo, że już nie wystarczy ściągnąć czyjejś taktyki i klikać kontynuuj. Radzę zrobić coś samemu i uczyć się na błędach, inaczej zapewne dołączysz do grona ludzi, którzy odkładają grę na półkę, bo użyli 20 taktyk i żadna się nie sprawdziła.

Odnośnik do komentarza

A na ile meczy taktyka była u ciebie była "sprawna" bo u mnie coś się porąbało mam już 18 meczy ligowych za sobą bez porażki + parę meczy w innych rozgrywkach (wyszedłem z grupy w Pucharze Euro a zaraz po tym dostałem łomot od Milanu ;/) ale tym się nie przejmuje bo wisła nie ma większych szans z milanem, potem mecz z Odrą 3:2 dla mnie ( odra 2 gole w przeciągu ostatnich 10 minut) następnie mecz legią Kombinowałem, czytałem artykuł "szkoła taktyki" z cmrev ale nadal nic ;/ jakie ty stosujesz ustawienia drużynowe lub indywidualne co do gry na wyjeździe z tak ważnym dla kibiców rywalem ?? Kombinowałem sam ale jedyne co mi się udało wywalczyć to 3:2 dla Legi :/

I takie dodatkowe pytanie czy u was po przerwie zimowej w sezonie ( miesiąc ) też zawodnicy po pierwszej połowie mają kondycje w granicach 78%, a w końcówce meczu nawet w granicach 64% ??

Odnośnik do komentarza
I takie dodatkowe pytanie czy u was po przerwie zimowej w sezonie ( miesiąc ) też zawodnicy po pierwszej połowie mają kondycje w granicach 78%, a w końcówce meczu nawet w granicach 64% ??

No to chyba oczywiste. Brak ogrania=kiepska kondycja.

Po to się organizuje sparingi żeby kopacze nabrali ogania.

Odnośnik do komentarza

słabo ich przygotowałeś do drugiej części sezonu...więcej sparingów graj w przerwach...

u mnie taktyka jest już sprawna ponad dwa sezony...

z takimi przeciwnikami jak wisła czy lech zawsze wygrywałem małą różnica goli, nigdy nie przegrałem. chyba że grałem w pucharze ligi ale to ustawiałem drugi skład. (chodź ostatnio rozniosłem w lidze wisłę u siebie 4:0 ! szok ).

hmm czasem w trakcie meczu robię małe zmiany... ale to patrze czy mnie cisną czy coś takiego jak prowadzę już 2 bramkami to cofam ofensywnych skrzydłowych.

Odnośnik do komentarza
Autor mniej więcej opisuje tam pod jakiego rywala jaką wersję wybrać. Jest tam fragment o jego projekcie "The Happy Hammer Project", gdzie masz przykłady wyboru danej wersji. Mi to sporo pomogło, bo też na początku miałem problem z doborem odpowiedniej. Ja generalnie podejmuje decyzje na podstawie przedmeczowych typów u bukmacherów. Tak chyba najłatwiej i sprawdza się...

I tak jak jestem chociażby minimalnym faworytem u siebie to Attack Home, jeśli mam min. mniejsze szanse to Balanced, a gdy gram z jakimś potentatem to Counter

Na wyjazdach odpowiednio Attack Away bądź Counter i w ostatnim przypadku Defensive...

 

Lubyczanin powiedz mi uzywasz OVEROLAD albo CONTROL??

 

Bardzo rzadko. Od pierwszych minut meczu tylko ze słabeuszami. A Overload w końcówkach spotkań jak gonie wynik. Daje też czasami Control jak gra systemem Attack home nie idzie, a rywal nie bardzo kwapi się do ataku. Aktualnie to awansowałem do Ligue 1 i w większości spotkań jestem skazywany na pożarcie więc Counter i Defensive dominuje. Oczywiście efekty również wyborne. Na półmetku 6 plac dający szansę na grę w europejskich pucharach.

Odnośnik do komentarza
A jakie te zmiany robisz jak na ciebie bardzo naciskają ?? O sparingach będę już pamiętał :)

wiesz.. ciężko to napisać... to zależy od sytuacji na meczu... z kim się gra... ilu mają obrońców, pomocników, napastników czy skrzydłami atakują czy środkiem itd itp.

jak przegrywasz to ustawiaj na ofensywne, płapki ofsajdowe, gra przy przeciwniku na całym boisku, gra szybka... i to chyba wszystko...

jak cisną a wygrywasz pokombinuj, może zwolnij tempo, a moze podawanie skrzydłami, jak twoi skrzydłowi dobrze sobie radzą z ich obrońcami... może także przyspieszyć tempo, no jak mówię musisz obserwować co się dzieje na boisku... bo tak to ja za wiele nie pomogę ;P

powodzenia

Odnośnik do komentarza

Zenpol a zmieniasz na następny sezon styl gry na np powolne i krótkie podania czy pozostajesz przez całe 2 sezony bez zmian ?? I jak masz dwumecz np z Lechem to na pierwszym gra się dobrze a na drugim już manager przeciwników zna nasz styl i jest gorzej jeśli chodzi o grę

Odnośnik do komentarza
jak masz dwumecz np z Lechem to na pierwszym gra się dobrze a na drugim już manager przeciwników zna nasz styl i jest gorzej jeśli chodzi o grę
Nie ma takiej opcji żeby wirtualny manager w 2 mecze poznał nasz styl gry. Nie wiem jak w tej wersji, ale w poprzednich nie było takiego zjawiska jak "rozgryzanie naszej taktyki" przez komputer. Można było grać latami tą samą taksą, a wyniki były równie dobre. Przypuszczam, że w tej wersji jest tak samo, bo od blisko 4 sezonów gram praktycznie tą samą taktyką (z drobnymi modyfikacjami) i nie straciła na skuteczności. Wszystko zależy od zawodników jakich mamy, ich formy i pogadanek.
Odnośnik do komentarza

No ja nie wiem jak było w poprzednich wersjach bo to mój 1 FM, ale dziwi mnie to że puchar polski wygrałem z legią 1:0 za pierwszym razem i wcale się nie musiałem bronić a następny mecz z Lechią stanowi dla moich zawodników nie lada problem, a skład jest praktycznie ten sam poza Łobodzińskim który jest zmęczony. Już 3 razy próbowałem pokonać lechię i zawsze Piątek albo ktoś inny wbije mi parę bramek, a grałęm już z lechią w tym sezonie około 5 spotkań ina ogół szło gładko (mecz jest u mnie) Obrona cofnięta

Odnośnik do komentarza

Mam problem...t.j. mam taktykę,która przynosi sukcesy (diament) etc.,ale występuje w niej jeden mankament - zawodnik ustawiony na AMFie jeśli nie strzeli bramki lub nie zaliczy paru asyst ma strasznie niską ocenę - zwykle najgorszą w zespole...bez różnicy czy to Kaka' czy Gourcuff czy jakiś młody talent...Próbowałem już różnych ustawień (wyjściowo ma podobne do ofensywnego pomocnika w 'płaskim' defaultowym 4-4-2),zarówno defensywnych i jak i ofensywnych z wolnym elektronem włącznie...efekt zawsze ten sam - 5.2-6.5 chyba,że bramka i asysty...co dziwne Kaka' wystawiony jako cofnięty napastnik (t.j mam 2 napastników w linii,tyle,że jeden to odgrywający,drugi to natomiast wolny elektron wchodzący z głębi pola (odpowiednie ustawienia) - u mnie Aguero/Pato) od razy walnął hat-tricka i miał ocenę 9.4 :>

W silniku odpowiedzialnym za ocenianie występuje podobny błąd co w FM 2008 i DMFem,czy po prostu nie potrafię ustawić AMFa (po raz pierwszy odkąd gram w FMa,czyli od wersji 2006)?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Anderwaliusem że nie opłaca się grać AMC, dlatego ja gram dwoma :lol: Wydaje mi się że przy grze jednym AMC komp przydziela mu plastra i dlatego często ma tak słabe nooty, przy dwóch plastra ma tylko jeden i dlatego, pomimo że żaden gola nie strzelił i nie asystował, jeden ma dobrą notę drógi zaś słabą. Nadal jednak mam jednego zawodnika bezużytecznego na boisku więc sam też zastosuje się do porady kolegi i cofnę ich na MC

Odnośnik do komentarza

Rzadzę zapoznać się z pierwszym postem tematu, gdzie wyraźnie napisane jest:

5) Prośby o podanie zawodników/taktyki do konkretnego zespołu będą usuwane.

Kolejne wpisy z prośbami o taktyki będą kasowane i odpowiednio nagradzane.

To nie temat na takie prośby.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...