Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zaproponować zestaw taktyk do FM 2009 pod patch 9.3.0, który znalazłem w necie. Koleś stworzył osiem zestawów taktyk pod różne ustawienia. Przyznam sie że próbowałem wszystkie i najlepiej sprawdza mi sie "442 with a semi target man - Final version". W każdym zetawie znajduje sie 7 taktyk pod różnych przeciwników. Przyznam szczerze, że jest ich aż za dużo. Osobiście korzystam z wersji COUNTER. Pierwszy sezon jest ciężki ale następne już idą super. Wisłą zdobyłem 4 razy mistrza Polski i w jednym z sezonów straciłem 9 bramek!!! Faktem jest jednak że testowałem ją tylko na Wiśle i nie wiem jak sie będą sprawdzały te taktyki w innych ligach. Polecam odwiedzić stronę autora taktyk: http://www.thedugout.net/community/showthread.php?p=2265627. Naprawdę warto przetestować te taktyki.

 

Przetestowałem i gorąco polecam. To tak naprawdę nie taktyki, które gwarantują nam sukcesy, ale cały system gry, który odpowiednio dobrany pod przeciwnika przynosi świetne rezultaty. Nie gramy tu jedną taktyką przez co trudniej graczom komputerowym jest nas rozgryźć. Biorąc pod uwagę fakt, że w najnowszym FMie ciężko odnosić sukcesy jedną tylko taktyką, ten system jest świetną receptą na sukces. Jeszcze raz gorąco polecam. Gram Le Havre ustawieniem 41221 Playmaker (18 meczy, 13 zwycięstw, 4 remisy, 1 porażka). Naprawdę warto wypróbować!!!

 

 

Mógł by ktoś opisać jaką taktyke stosować na jakiego przeciwnika bo ich tam jest z 6 czy 7.

Odnośnik do komentarza

Autor mniej więcej opisuje tam pod jakiego rywala jaką wersję wybrać. Jest tam fragment o jego projekcie "The Happy Hammer Project", gdzie masz przykłady wyboru danej wersji. Mi to sporo pomogło, bo też na początku miałem problem z doborem odpowiedniej. Ja generalnie podejmuje decyzje na podstawie przedmeczowych typów u bukmacherów. Tak chyba najłatwiej i sprawdza się...

I tak jak jestem chociażby minimalnym faworytem u siebie to Attack Home, jeśli mam min. mniejsze szanse to Balanced, a gdy gram z jakimś potentatem to Counter

Na wyjazdach odpowiednio Attack Away bądź Counter i w ostatnim przypadku Defensive...

Odnośnik do komentarza

Witam od pewnego czasu gram a raczej próbuje grać w FM 2009 Patch 9.3.0 i coś mi nie idzie gram wisłą i takie drużyny jak Piast czy najsłabasza w lidze Arka są dla mnie zbyt mocnym przeciwnikiem... Proszę o poradę co do taktyki jeśli ktoś gra Wisełką na tym patchu i sobie z tym radzi to bardzo proszę o porady, taktykę jak grać żeby wygrywać z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Witam od pewnego czasu gram a raczej próbuje grać w FM 2009 Patch 9.3.0 i coś mi nie idzie gram wisłą i takie drużyny jak Piast czy najsłabasza w lidze Arka są dla mnie zbyt mocnym przeciwnikiem... Proszę o poradę co do taktyki jeśli ktoś gra Wisełką na tym patchu i sobie z tym radzi to bardzo proszę o porady, taktykę jak grać żeby wygrywać z góry dziękuję

Dużo jest dobrych taktyk do tej wersji, na przykład inny użytkownik kilka postów wyżej podał link do kilku dobrych.

 

Co mam mówić zawodnikom w rozmowie motywacyjnej przed meczem w przerwie jak wygrywam przegrywam czy remisuje chodzi mi o to od czego to zależy? A wy jak motywujecie swoich zawodników?

Ja stosuję te same rozmowy co w fm 08, i skutki są podobne.

Odnośnik do komentarza
Ja stosuję te same rozmowy co w fm 08, i skutki są podobne.

 

Acha przepraszam że się czepiam ale nie zrozumiałeś prośby mi chodzi czym się kierujesz,kiedy i co danemu zawodnikowi bądź całej drużynie mówisz przed rozpoczęciem meczu w przerwie przy każdym wyniku (wygrana, remis i porażka)

Odnośnik do komentarza
Co mam mówić zawodnikom w rozmowie motywacyjnej przed meczem w przerwie jak wygrywam przegrywam czy remisuje chodzi mi o to od czego to zależy? A wy jak motywujecie swoich zawodników?

ja zawsze przed meczem daje żeby cieszyli się z meczu lub ze nie maja nic do stracenia w przerwie daje zagrzewam ich do walki jak wygrywam 1:0 lub remisuje, lub jak przegrywam minimalnie. gdy wygrywam więcej niż 2 bramkami daje żeby nie skończyli na laurach a gdy przegrywam 2 bramkami daje ze oczekuje lepszej gry. myślę ze to skutkuje ponieważ w lidze nie przegrałem chyba już ponad 40 meczy... ;] pzdro.

 

Wajcha - spróbuj moja taktyke, a myśle ze na pewno nie pożalujesz ;)

o to ona - http://www.speedyshare.com/393233348.html . Ta taktyka polega na takim samym ustawieniu co Barcelona gra obecnie ;D

Odnośnik do komentarza

zanpol spróbuje twojej taktyki ale póki co to przy żadnej grze nie zepsułem sobie tyle nerwów co przy FM, więc może twoja taksa da radę u mnie :) Jak byś mógł to powiedz jak mam przystosowywać zespół do meczu i po jakim czasie u ciebie zaczeła się ta taksa sprawdzać

Odnośnik do komentarza

No zdecydowanie lepiej FC Kopenhaga 1:0 dla mnie na wyjeździe ;] takie zespoły jak Piast ogrywam 2:0 albo coś około tego, kibice czasami są niezadowoleni że tylko tyle ze słaby przeciwnikiem ale lepszy taki wynik niż remis albo porażka :P Ogólnie taktyka dobra. Dzięki za nią ;]

Odnośnik do komentarza

no to fajnie że Ci sie sprawdza ;) bedzie jeszcze lepiej jak sie przystosuja pilkarze do taktyki. zobaczysz że ciężko będzie żebyś przegrał jakiś mecz he he. ja nie przegrałem w lidze od 41 meczy ;P w pucharze UEFA dostałem właśnie z bayern-em m. 1:0 na wyjeździe ahh przy odrobinie szczęścia mógłby być remis he he.

no to powodzenia życzę ;)

 

ps. możesz w taktyce zmienić tempo na szybkie i na szerokie granie... i zobacz jak Ci będzie szło wtedy...

Odnośnik do komentarza

Ten fm doprowadza mnie do szału. Drugiego tak irytującego i denerwującego menadżera chyba nie ma. Czy może to moje subiektywne odczucie wynikające z głupoty i debilizmu taktycznego?

 

Próbowałem praktycznie wszystkie, skutki opłakane. Gram w National we Francji klubem z Paryża, Paris FC 2000.

Strasznie mnie denerwuje, że średnio w co drugim meczu tracę co najmniej jedną bramkę po fenomenalnym uderzeniu z dystansu. Ponadto brak skuteczności napastników cholernie utrudnia grę. Męczę się juz tyle czasu żeby wystrugać coś fajnego samemu i na nic wszelkie próby.

Jak komuś się chce rzucić okiem na taktykę http://www.mediafire.com/?sharekey=be7fbac...04e75f6e8ebb871

i ew. poradzić co jest nie tak, byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Ten fm doprowadza mnie do szału. Drugiego tak irytującego i denerwującego menadżera chyba nie ma. Czy może to moje subiektywne odczucie wynikające z głupoty i debilizmu taktycznego?

 

Próbowałem praktycznie wszystkie, skutki opłakane. Gram w National we Francji klubem z Paryża, Paris FC 2000.

Strasznie mnie denerwuje, że średnio w co drugim meczu tracę co najmniej jedną bramkę po fenomenalnym uderzeniu z dystansu. Ponadto brak skuteczności napastników cholernie utrudnia grę. Męczę się juz tyle czasu żeby wystrugać coś fajnego samemu i na nic wszelkie próby.

Jak komuś się chce rzucić okiem na taktykę http://www.mediafire.com/?sharekey=be7fbac...04e75f6e8ebb871

i ew. poradzić co jest nie tak, byłbym bardzo wdzięczny.

ema.

zmieniłem ja trochę... zobacz może lepsze będą wyniki ale nie obiecuje bo nie zagrałem ta taktykę nawet jednego meczu.pzdro

http://www.speedyshare.com/627604731.html

Odnośnik do komentarza

Potzebuję pomocy z ustawieniami dla napastnika. Gram Barcą teraz i niestety mój jedyny wysunięty napastnik (Eto'o najczęściej) coś marnie mi się spisuje. Bramek strzelił w lidze "tylko" 14.

Gram taktyką standardową dla Barcy. Początkowo ustawiłem jedynego napastnika jako odgrywającego, ale chodziło to nie najlepiej. Po zmianach zaczął strzelać gole - ale w niektórych meczach w ogóle nie istnieje i ma najgorsze noty. Oto ustawienia:

- nastawienie - normalne - jedno kliknięcie w lewo od ofensywnego

- swoboda taktyczna - zespołowa - normalna - jedno kliknięcie w lewo od ofensywnego

- podania - mieszane - jedno kliknięcie w prawo od krótkie

- GPP - całe boisko

- odbiór - normalny

 

Reszta: czyli, rajdy, rajdy z piłką, strzały z dystansu, prostopadłe podania - mieszane

Dośrodkowania - rzadko

 

Ustawienie zespołu - jak napisałem - standardowe dla barcy:

 

OP----OŚ----OŚ----OL

 

DP

 

PŚ---------PŚ

 

OPP OPL

 

N

 

Praźce coś - bo w 1 sezonie zająłem "tylko" 2 miejsce w lidze (Real bez porażki przez cały sezon i tylko kilka remisów!!! - ja 2x po 0-0 z nimi miałem, w tym Messi karniaka nie strzelił), z LM odpadłem w Półfinale z Chelsea (0-3 w Londynie i 4-1 u siebie), o Pucharze Króla nie wspomnę, bo olałem.

Wiem, że Barca to samograj - jak niektórzy piszą - ale potrzebuję Waszej pomocy.

Odnośnik do komentarza

Dla takich napastników jak Aguero, Eto, Rooney stosowałem i stosuję zawsze:

 

Rajdy: Mieszane

Rajdy z piłką: Często

Strzały z dystansu: Mieszane/Rzadko (Jak ma 15+ to daję mieszane)

Prostopadłe podania: Mieszane

Dośrodkowania: Rzadko

 

A co do suwaków od mentalności itd:

 

Mentalność: 16-18 (W zależności od mentalności obrońców)

Swoboda: 7

Podania: 11

GPP: Max

Odbiór: Mieszane

 

Zazwyczaj strzela mi taki gagatek po 20-30 bramek na sezon więc dobrze. Stosuję zawsze ustawienie z jednym zawodnikiem na szpicy.

 

PS. Dodatkowo bocznym obrońcą włączającym się do akcji daję dośrodkowania na często i dośrodkowania na odgrywajacego.

Odnośnik do komentarza
ema.

zmieniłem ja trochę... zobacz może lepsze będą wyniki ale nie obiecuje bo nie zagrałem ta taktykę nawet jednego meczu.pzdro

http://www.speedyshare.com/627604731.html

Nie takiej pomocy oczekiwałem, wole jednak sam się pobawić z taktyka, już za długo się męczę :P, ale mimo wszystko dzięki.

Liczyłem na coś w stylu wytknięcią błędów etc.

 

Swoją drogą mam taki mały pomysł inspirowany Szkołą Taktyki aby przed każdym meczem dopasowywać się pod przeciwnika, ale mimo wszystko chciałbym żeby styl gry był niezmienny, co by chłopaki się nie pogubili.

Pytanie co nie zmienia stylu gry?

Nastawienie, linia obrony, tempo?

 

Jeszcze jedno, stosujecię nastawienie indywidualne dla każdego grajka? Czy tylko dla tych których rola jest niezmienna niezależnie od stanu? Mam na myśli obrońcę, bramkarza i powiedzmy napastnika.

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą mam taki mały pomysł inspirowany Szkołą Taktyki aby przed każdym meczem dopasowywać się pod przeciwnika, ale mimo wszystko chciałbym żeby styl gry był niezmienny, co by chłopaki się nie pogubili.

Pytanie co nie zmienia stylu gry?

Nastawienie, linia obrony, tempo?

 

Jeszcze jedno, stosujecię nastawienie indywidualne dla każdego grajka? Czy tylko dla tych których rola jest niezmienna niezależnie od stanu? Mam na myśli obrońcę, bramkarza i powiedzmy napastnika.

Wydaje mi się że nie masz się co obawiać że ci sie piłkarze pogubią. Najważniejsze to nie zmieniać formacji jaką grasz tylko same ustawienia. Zmieniając ustawienia styl gry zawsze będzie ulegał zmianie ale to właśnie jest dopasowywanie się pod przeciwnika a dokładniej mówiąc wykorzystywanie jego słabych stron. Jeśli uważałeś na ostatniej lekcji w Szkole to wiesz na kogo zmiana nastawienia głównie wpływa oraz co powoduje przesuniecie lini obrony tak więc poprawa gry twojego zespołu nastąpi szybko. Wykorzystaj tylko to czego się dowiedziałeś

Odnośnik do komentarza
Autor mniej więcej opisuje tam pod jakiego rywala jaką wersję wybrać. Jest tam fragment o jego projekcie "The Happy Hammer Project", gdzie masz przykłady wyboru danej wersji. Mi to sporo pomogło, bo też na początku miałem problem z doborem odpowiedniej. Ja generalnie podejmuje decyzje na podstawie przedmeczowych typów u bukmacherów. Tak chyba najłatwiej i sprawdza się...

I tak jak jestem chociażby minimalnym faworytem u siebie to Attack Home, jeśli mam min. mniejsze szanse to Balanced, a gdy gram z jakimś potentatem to Counter

Na wyjazdach odpowiednio Attack Away bądź Counter i w ostatnim przypadku Defensive...

 

Lubyczanin powiedz mi uzywasz OVEROLAD albo CONTROL??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...