Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pytanko. Od połowy sezonu okropnie słaba skuteczność napastników w moim Liverpoolu (Torres, Villa). Ten drugi dopiero niedawno przerwał passe 707 min bez bramki... Nie pomagają krytyki ani odpoczynek od treningu. Próbuje różne indywidualne ustawienia, drużynowe a on dalej swoje... Średnia na mecz to około 5,6, marnuje wszystko coś na miarę prawdziwego Keanea po sprowadzeniu do Liverpoolu...

 

Jakieś rady jak zwiększyć im skuteczność?

Odnośnik do komentarza

może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie:

u mnie czasem dochodzi do tego, że skrzydlowego przeciwników goni 2 a nawet 3 moich zawodników - w tym środkowy obrońca, który ma włączony pressing tylko w polu karnym. Ktoś podpowie o co może chodzić? A poza tym jak wspomniałem kilka postów wstecz, to z tymi wyjazdowymi meczami to trochę przegięli - chodzi mi o to, że słabszym klubem jest bardzo ciężko cokolwiek ugrać nie grając u siebie.

Odnośnik do komentarza
Ja chciałbym wam przedstawić taktykę o której pisałem wcześniej, twórcą jej jest kolega z Portugalii. Muszę przyznać że to najlepsza taktyka do FM 09 z jaką się spotkałem, jednak przynosi ona efekty dopiero po paru meczach rozegranych lub i zarazem najlepiej jeśli zaczynamy nowy sezon tą taktyką. Oto wyniki jakie osiągam moim Nottm Forest. Prognoza mediów 17 miejsce.

 

http://img135.imageshack.us/img135/6828/tabelacd1.jpg

 

Tracę sporo goli ale moim zdaniem jest to spowodowane jakością mojej obrony. Próbowałem także grać Atheltico Madryt i tam było już kompletnie, praktycznie wszystko wygrane z wielką przewagą. Twórca owej rozegrał prawie cały sezon Benfica i miał zaledwie parę remisów. Żadnej porażki.

 

 

Dla chętnych:Link do taksy znajduję się parę postów wcześniej.

 

 

Taksa o której piszesz jest znakomita. Gram Leeds i po 18 kolejkach mam 12 pkt przewagi nad 2 drużyną. Przegrałem 1 mecz, dwa zremisowałem. Ale jedna uwaga. Nad ustawieniami obrony trzeba tam popracować, albo wystawiać superszybkich obrońców. Linia obrony dostaje bardzo dużo piłek za plecy i nawet przeciętni napastnicy przeciwnika czesto wychodzą na pozycję 1 na 1 z bramkarzem. Całe szczęście równie często pudłują. Dlatego grajac tą taksą wyniki 4:2... czy 5:3 nie są wcale takie niezwykłe. Po raz pierwszy od czasów CM 01/02 wpakowałem komuś dwucyfrówkę...:):):) (w sparingu z jakąś kompletną cienizną ale jednak :)). W ataku rewelacja.

Odnośnik do komentarza

jack1975: rozumiem że piszesz o tej taksie o nazwie Benfica Simply Awesome_Tweaked? Autor taksy dał grę na rozgrywającego i tak się zastanawiam któremu piłkarzowi przydziela tę rolę? Czy to ma być AM ten który ma ustawioną free role? czy może któryś z MC? Acha testowałem tę taksę pod łatkę 9.1.0

Odnośnik do komentarza
Panowie, pytanko. Od połowy sezonu okropnie słaba skuteczność napastników w moim Liverpoolu (Torres, Villa). Ten drugi dopiero niedawno przerwał passe 707 min bez bramki... Nie pomagają krytyki ani odpoczynek od treningu. Próbuje różne indywidualne ustawienia, drużynowe a on dalej swoje... Średnia na mecz to około 5,6, marnuje wszystko coś na miarę prawdziwego Keanea po sprowadzeniu do Liverpoolu...

 

Jakieś rady jak zwiększyć im skuteczność?

Po:

1. Nie zmieniaj nic w polceniach indywidualnych, bo pogorszysz;

2. Musisz odstawić od gry podstawowych napastników, a wstawić rezerowych;

3. Tak jest realistycznie skonstrułowany FM, że nawet najlepsi napastnicy przez 1/2 sezonu nie potrafią się roztrzelać i musisz wyczuć, którzy rezerwowi napastnicy dobrze wykańczają akcje (nie sugeruj się atrybutami, bo nawet napastnik z wykańczaniem akcji 1, potrafi więcej bramek strzelić niż, np. taki Torres)

 

Podobnie miałem z Pawłem Brożkiem w tym sezonie, który nie chciał stzelać bramek, więc wstawiłem Boguskiego (wykańczanie akcji 9) i jaki narazie zmierza po korone króla strzelców ;)

Odnośnik do komentarza
jack1975: rozumiem że piszesz o tej taksie o nazwie Benfica Simply Awesome_Tweaked? Autor taksy dał grę na rozgrywającego i tak się zastanawiam któremu piłkarzowi przydziela tę rolę? Czy to ma być AM ten który ma ustawioną free role? czy może któryś z MC? Acha testowałem tę taksę pod łatkę 9.1.0

 

Taktyka o której piszę to wersja pod drugą łatę (SLBenfica__Simply_Awesome__9.2.0__Benfica__Set_2008_.tac). Tam gra się tylko "na odgrywającego". Moja opinia dotyczyła właśnie tej wersji taksy. Tej o której piszesz nie testowałem. Co do próśb o linki do tej taktyki to proszę wrócić do postów nr. 446 lub 447 tam Tanon podaje sprawdzone linki.

Odnośnik do komentarza
Ja chciałbym wam przedstawić taktykę o której pisałem wcześniej, twórcą jej jest kolega z Portugalii. Muszę przyznać że to najlepsza taktyka do FM 09 z jaką się spotkałem, jednak przynosi ona efekty dopiero po paru meczach rozegranych lub i zarazem najlepiej jeśli zaczynamy nowy sezon tą taktyką. Oto wyniki jakie osiągam moim Nottm Forest. Prognoza mediów 17 miejsce.

 

http://img135.imageshack.us/img135/6828/tabelacd1.jpg

 

Tracę sporo goli ale moim zdaniem jest to spowodowane jakością mojej obrony. Próbowałem także grać Atheltico Madryt i tam było już kompletnie, praktycznie wszystko wygrane z wielką przewagą. Twórca owej rozegrał prawie cały sezon Benfica i miał zaledwie parę remisów. Żadnej porażki.

 

 

Dla chętnych:Link do taksy znajduję się parę postów wcześniej.

 

 

Taksa o której piszesz jest znakomita. Gram Leeds i po 18 kolejkach mam 12 pkt przewagi nad 2 drużyną. Przegrałem 1 mecz, dwa zremisowałem. Ale jedna uwaga. Nad ustawieniami obrony trzeba tam popracować, albo wystawiać superszybkich obrońców. Linia obrony dostaje bardzo dużo piłek za plecy i nawet przeciętni napastnicy przeciwnika czesto wychodzą na pozycję 1 na 1 z bramkarzem. Całe szczęście równie często pudłują. Dlatego grajac tą taksą wyniki 4:2... czy 5:3 nie są wcale takie niezwykłe. Po raz pierwszy od czasów CM 01/02 wpakowałem komuś dwucyfrówkę...:):):) (w sparingu z jakąś kompletną cienizną ale jednak :)). W ataku rewelacja.

 

Właśnie ją testuję i na razie jest bardzo dobrze, dzięki niej mój Lech pokonał Valencie na Mestalla ;] (a już się żegnałem z Pucharem UEFA po losowaniu :))

Valencia - Lech

Odnośnik do komentarza

Axa mozesz mi podeslac takse twojego Lecha?! Bo gram taksa tego portugalczyka, zagralem 10 meczy i jakies roznicy nie widze. Fakt faktem przegrywam mniej meczy ale stanowczo wiecej remisuje... W lidze glupie juz 8 pkt do leadera, P. Ektraklasy odpadlem juz, z P.UEFA tez juz.... Nie wiem o co chodzi... Strzelam duzo, ale duzo trace.... Lewy jest narazie krolem strzelcow w P.UEFA...

 

 

Jeszcze jedno pytanie...

Jak wykonywac rz. rozne? W przeciagu poltora sezonu strzelilem moze 2 bramki z rogow.... Komibowalem np. dawalem Bosackiego na nabieg na krotki slupek bo ma dobra gre glowa i wykonujace rzut rozny zeby gral na krotki slupek ale i tak lipa....

Odnośnik do komentarza
U mnie w Interze Ibrahimović strzela na zawołanie ;) strzela bramki z takich akcji że aż głowa boli ;) z takich akcji z niczego potrafi strzelić bramę

 

jeśli chodzi o tą Twoją taktyke to powiem Ci ze dobrze sie sprawdza :) gram Arsenalem i zagralem nia pare meczy ale wszystkie wygrałem w dobrym stylu. Mialem problemy z napastnikami i ze strzelaniem beamek ale juz jest ok:) Abebayor "strzela jak na zawołanie"

Odnośnik do komentarza
Jeszcze jedno pytanie...

Jak wykonywac rz. rozne? W przeciagu poltora sezonu strzelilem moze 2 bramki z rogow.... Komibowalem np. dawalem Bosackiego na nabieg na krotki slupek bo ma dobra gre glowa i wykonujace rzut rozny zeby gral na krotki slupek ale i tak lipa....

Żeby coś strzelać z rożnych musisz mieć kogoś o dobrych rzutach rożnych (najlepiej <18), bo inaczej ich centry będą zbyt niedokładne i strzelisz może z 1 gola na sezon. Jak znajdziesz dobrego wykonawce rogów to ustaw swojego najlepiej skaczącego grajka aby atakowal bramkarza, drugiego o jak najlepszej grze głową i przyzwoitej skoczności ustaw aby stał przy krótkim słupku tzn musi mieć ustawione "odegranie na krótki słupek", a trzeci o dobrej skoczności i grze głową niech stoi przy dalszym słupku. Reszta niech atakuje z głębi pola plus jeden przed polem karnym aby wyłapywal spady i minimum 2 do obrony. Wykonawcy daj aby centrował piłkę w pole bramkowe Dużo bramek narazie nie zdobyłem ale znacznie zwiększyła się liczba strzałów na bramkę.

Odnośnik do komentarza

Ja w sprawie tej portugalskiej taktyki, o której była mowa kilka postów wyżej :) Pierwszy raz korzystam z cudzych rozwiązań i od razu strasznie mi żal, że to nie ja na to wszystko wpadłem :) Taktykę wykorzystuję w swoim 3-ligowym klubie portugalskim i gdy patrzę na fantastyczne rozgrywanie piłki przez moich marnych przecież kopaczy, zastanawiam się co ta taktyka zrobiłaby z klubem pokroju Barcelony... W pierwszym sezonie (gdy korzystałem z własnej taktyki) zająłem w lidze 4. miejsce, a moja gra pozostawiała wiele do życzenia. Nową taktyką rozegrałem co prawda dopiero 5 spotkań, ale różnica jest kolosalna. Przegrałem tylko pierwszy mecz (1:2), ale następne to już poezja. Wyniki oscylujące w granicach 4:0, piękna gra, fantastyczna skuteczność... Widać, marny ze mnei taktyk, skoro sam nie potrafiłem tyle wycisnąć z moich graczy :)

 

Polecam i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

u mnie zdecydowanie sprawdza się taktyka 4-4-2 spod tego linka: http://community.sigames.com/showthread.php?t=83245 z postu #72! W końcu przy 4-4-2 (a testowałem wiele taktyk z tym ustawieniem) napastnicy zaczęli należycie strzelać! (chociaż oczywiśce nadal zdarzają się strzały w GK, ale nie tyle co wcześniej). Mało straconych bramek i defensywno-ofensywne ustawienie MC oraz (po opinii innych użytkowników) dobra gra w LLM to inne jej zalety. Aby poznać jej niuanse polecam posty #88, #101, #117.

 

Ciekaw jestem waszej opinii, jak np. sprawdza się w lidze polskiej, bo nią nie gram.

 

Na marginesie z niecierpliwością czekam na takstykę Kit'a! a najnowszy FM09 okazał się mniej udany niż 08 z tym doliczaniem po 7 minut do meczu i przedłużaniem jeszcze tego oraz straszliwą nieskutecznością napastników... poprostu koszmar.

Odnośnik do komentarza

Hej mam pytanie gram taktyką 1-4-1-2-1-2 czyli bramkarz, 2 stoperów, 2 bocznych obrońców, dp, 2 skrzydłowych, ofensywny pomocnik, 2 napastników. Gram bardzo ofensywnie i główni z użyciem skrzydeł i po części rozgrywającego. Mam pytanie jak ustawić polecenia indywidualne dla napastników, żeby zaczęli więcej goli strzelać i mieli lepszą średnią ocen hmm ma ktoś sensowny i sprawdzony pomysł do tej taktyki???

Odnośnik do komentarza

Jeden napadzior - tzw. Snajper - Wysoki, skoczny, dobzre gra głową. Dobrze się usatawia, wykańcza akcję ale umie też nieźle podać. Grać mu na głowę gdzie zgrywa do drugiego wbiegajęcego bądź sam pakuje piłkę do siatki.

Drugi - Ustawiony troszkę za tym pierwszym. Szybki, zwinny, umie wykończyć akcję ale też uderzyć c dysatnsu. Przyda się też niezły drybling. Bramki zdobywa po solowych akcjach bądź dobija zgrywane przez Snajpera główki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...