Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co daje nam ustawienie agresywnego odbioru piłki i nakim go stosowac?

 

Napewno gracze bardziej podatni na kontuzje maja wieksza szanse na uraz. Gracze (mniej opanowani?) bardziej agresywni w odpowiedzi na taki atak moga oddac i w konsekwencji dostac kartke ;)

Warto stosowac na graczach niezbyt silnych. Koles dostanie raz pod zebra i wieksza ochota do gry mu przechodzi. Warto tez na graczach ktorzy juz maja na swoim koncie zolta kartke. Fajnie jezeli sa tez ambitni, agresywni i malo opanowani. Wtedy druga kartka wydaj sie kwestia czasu :)

Odnośnik do komentarza
I oto po kilkunastu przepłakanych nocach przeszukując internet trafiłem na cudo. Jak na razie najlepszą taktykę do FM 09, najlepszą w sensie jedyną która mi się sprawdza w moim Nottm Forest;] Zagrałem nią jak na razie 8 meczy. 7 zwycięstw, jeden remis, ale wygrany po karnych, gdyż to był puchar z Aston Villa;] Ale na serio, taktyka naprawdę dobra, miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki, skuteczność po prostu super;] W końcu moi napastnicy nie walą po trybunach... Próbowałem wielu taktyk, i ta jest najlepsza, z tym że przepaść między tą a drugą w mojej hierarchii jest ogromna. Jeśli ktoś ma ochotę spróbować to proszę....

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...e_tweaked-1617/

 

W ramach podpowiedzi radzę ustawiać napastnika i skrzydłowych z jak największym przyśpieszeniem i szybkością;]

 

Bardzo ciekawa taktyka...przetestowalem ja na paru druzynach na urlopie (czyli bez zadnych transferow,ustalania treningow, meczy towarzyskich, rozmow itd.) i mnie mile zaskoczyla...dla przykladu w 3 innych druzynach dalem inna takte i we wszystkich mnie zwolnili...a oto kluby jakie prowadzilem i rezultaty...

 

POLSKA 1.Liga:

 

1 Miejsce

Zagłebie Lubin 19-13-2 (sugerowane miejsce 1)

 

POLSKA Ekstraklasa:

 

13 Miejsce

Polonia Bytom 7-9-14 (sugerowane miejsce 16)

 

2 Miejsce

Lech Poznań 18-6-6 (sugerowane miejsce 3)

 

ANGIELSKA Championship:

 

23 Miejsce

Blackpool 7-9-30 (sugerowane miejsce 24)

 

16 Miejsce

Barnsley 18-9-19 (sugerowane miejsce 23)

 

2 Miejsce

Birmingham 27-9-10 (sugerowane miejsce 1)

 

ANGIELSKA Premiership

14 Miejsce

Wigan 11-9-18 (sugerowane miejsce 16)

 

3 Miejsce

Manchester United 22-9-7 (sugerowane miejsce 1)

 

2 Miejsce

Arsenal Londyn 23-10-5 (sugerowane miejsce 3)

 

 

wiem ze Prognozy mediow nie oddaja potencjalu druzyny (przynajmniej nie zawsze), ale przypominam ze te druzyny byly "nie ruszone" wiec mozna z ta taktyka cos zdzialac...

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj ukazała się wersja tej taktyki pod patcha 9.0.2. Według twórcy (co widać na screnach działa super)...Jeśli ktoś ma ochotę podaje linka:

 

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...ome-9-2-0-1650/

 

 

Ja właśnie zabieram się za grę na tej taksie.

 

 

A moglbys to wrzucic gdzies skad by mozna to sciagnac?Bo mi jakis tam blad wyskakuje ... ;[

 

 

 

 

 

Link który dostałem o twórcy taksy:

 

http://rapidshare.com/files/177677797/SLBe...__Set_2008_.tac

Odnośnik do komentarza

W jaki sposób staracie się zneutralizować szybkich skrzydłowych, którzy mają do tego niezły drybling i dośrodkowania?

Bo zdarzają się drużyny, które mają kiepski środek ale bardzo dobre skrzydła i wysokiego napadziora.

Ciężko wówczas mi się gra, bo jest sporo rajdów i dośrodkowań ze skrzydła.

Jak temu zaradzić?

Samo 'wymuś zagranie słabszą nogą' nie pomaga...

Odnośnik do komentarza

Witam. Gram Legią 3 sezon (narazie 2 w lidze, po 15 kolejkach)

Moja taktyka nie jest killerem ale ligę nią można wygrać.

Wstęp

Zauważyłem że o wiele większą rolę odgrywa w tym fm'e zgranie zespołu, nawet jak sprowadzimy do zespołu jakąś gwiazdę to i tak nie będzie ona mogła wiele zdziałać bez reszty piłkarzy.

Zespół zgrał się dopiero po przerwie zimowej ale było już za późno na walkę o mistrzostwo kraju (fenomenalnie grająca Wisła i skończyłem na 3 miejscu w lidze ale z pucharem Polski w galerii chwały)

Napastnicy nie strzelają za dużo bramek ale za to pomocnicy nadganiają i potrafią się popisać efektownym golem z odległości 30m. Spora ilość goli wpada z dośrodkowań, dzięki dobrze grającym bocznym obrońcom.

Taktyka: popularna 4-3-3 (diament) z moimi przeróbkami daje taktykę która owocuje wygranymi np.4-3; 3-1,

oczywiście zdarzają się wpadki, ale to głównie zasługa plagi kontuzji.

------*---*------

--------*--------

----*--*--*-----

-*---*---*---*--

--------*---------

N- mamy dwóch, jeden wysunięty grający ofensywnie (suwak na max), krótkimi podaniami (tzw. przyłóż noga);

drugi nieco cofnięty, gra mniej ofensywnie dłuższe podania, piłki prostopadłe i musi mieć dobre atrybuty z strzał z dystansu, ale i tak ludzie nie będą kupować biletów w sektorze za bramkami, chyba że będą chcieli mieć piłkę dla dziecka ;)

OPŚ- najważniejszy, jest rozgrywającym, musi mieć wysokie atrybuty z: kreatywność, opanowanie, podania, strzały z dystansu i decyzje; wtedy ustawiamy mu swobodę na max i niech czaruje, a jeszcze strzałka do przodu

PŚ- pomocnicy, jeden nastawiony bardziej ofensywnie, strzałka do przodu, może terz mieć ustawiony swobode na max; czeste strzały na bramkę;

drugi to standardowy pomocnik;

DPŚ- defensor, zajmuje się rozgrywającym drużyny przeciwnej; często schodzi do obrony przed obrońcami, ma przerywać akcje przeciwników (może być strzałka do tyłu)

O P/L- oni są bardzo ważni, ich zadaniem jest gra skrzydłami, teraz ważny wybór czy chcemy aby jeden grał ofensywnie (silniejszy przeciwnik), czy obydwaj (DP schodzi do obrony i gra jak OŚ), gdy gramy jednym:

w ustawieniach gra ofensywna, rajdy, dośrodkowania itd. strzałka do przodu (gdy mamy słabego bramkarza możemy kazac mu podawać temu obrońcy), drugi defensywny przeprowdza rajdy żadko wspiera OŚ

gdy gramy dwoma: cofamy DP, obrońców bocznych ustawiamy na wysunietych z strzałkami

OŚ- obronicy kryją indywidulnie lub jeden strefowo

 

Ogólne ustawienia drużyny:

nastawienie: ofensywne

swooboda: norma

podania: mieszane lub bezpośrednie

tempo: szybkie

szerokiść: szeroka

gra przy przeciwniku: całe boisko

gra na czas: żadko

linia obrony: wysunięta

odbiór: norma

 

gra na rozgrywającego

kontrataki

czasami ścisłe krycie (silny przeciwnik)

 

Zespół potrzebuje czasu, na zgranie.

Zmiany w ustawieniach zmieniamy stopniowo (np.jedno na mecz aby drużyna się nie pogubiła)

 

Mam nadzieje że moja taktyka komuś pomoże :)

pss:to mój pierwszy post

 

taktyka

ustawienia dla drużyny

to screenshoty do mojej taksy- ustawienie zawodników

 

spróbuj ustawić grę słabszą nogą,

agresywny odbiór,

i może grę środkiem;

indywidualne krycie

:)

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj ukazała się wersja tej taktyki pod patcha 9.0.2. Według twórcy (co widać na screnach działa super)...Jeśli ktoś ma ochotę podaje linka:

 

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...ome-9-2-0-1650/

 

 

Ja właśnie zabieram się za grę na tej taksie.

 

 

A moglbys to wrzucic gdzies skad by mozna to sciagnac?Bo mi jakis tam blad wyskakuje ... ;[

 

 

Link który dostałem o twórcy taksy:

 

http://rapidshare.com/files/177677797/SLBe...__Set_2008_.tac

 

 

 

Niestety u mnie kompletnie nie działa, przegrywam wszystko jak idzie, a co najciekawsze mecze kończę z przewagą w posiadaniu piłki czasem nawet 70-30. Ale nic z tego nie wynika,zero strzałów,zero akcji...

Odnośnik do komentarza
W jaki sposób staracie się zneutralizować szybkich skrzydłowych, którzy mają do tego niezły drybling i dośrodkowania?

Bo zdarzają się drużyny, które mają kiepski środek ale bardzo dobre skrzydła i wysokiego napadziora.

Ciężko wówczas mi się gra, bo jest sporo rajdów i dośrodkowań ze skrzydła.

Jak temu zaradzić?

Samo 'wymuś zagranie słabszą nogą' nie pomaga...

 

 

Napastnikowi daj łatę w postaci najwyższego obrońcy.. W ustawieniach ind. przed meczem zapodaj ścisłe krycie i agresywny odbiór. Skrzydła? Może krycie strefą ale ścisłe pomoże? I ogranicz nastawienie bocznym obrońcom.

Odnośnik do komentarza

Co mam zrobić kiedy przeciwne drużyny posyłają długie piłki albo prostopadłe na swoich napastników i nagle napadzior drużyny przeciwnej jest sam na sam z moim bramkarzem. Myślałem o mocnym cofnięciu obrony, ale nie wiem czy to pomoże. No i jeszcze jedno: czym różnią się podania krótkie i bezpośrednie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem mianowicie zrobiłem taktyke 4-3-3 do Lecha Poznań. Pierwsze mecze to masakra zakończone wynikami po

4-1, 3-1, 3-0 itp. dla mnie. Awansowałem również do grupy PUEFA po wyeliminowaniu Nancy. Następnie gdzieś po połowie sezonu wyniki w lidze są bardzo słabe, między innymi remisy z Bełchatowem, Ruchem Chorzów, Lechią Gdańsk czy Jagiellonią. W PUEFA radzę sobie dosyć dobrze (w grupie: 0-3 z Ajaxem A, 2-1 z Kopenhagą H, 3-2 z Aek Ateny A i 3-2 z Tottenhamem H, następnie w 1/16 wyeliminowałem po karnych Dynamo Kijów) więc nie mam pojęcia dlaczego w lidze jest gra jest taką katastrofą. Gra jest trochę słabsza od tej z 1 części sezonu ale i tak napastnicy w meczu mają około 3,4 sytuacje 100% i jak w pierwszej części sezonu strzelali trochę goli (głownie Lewandowski)tak teraz nie trafiają nmiemalże na pustą bramkę(Lewanswoski strzela trochę mniej ale Rengifo i Peszko marnują sytuacje niewybaczalnie). Dodam że to jest tylko test taktyki i nie wzmacniałem składu. Czy to może być przyczyna słabszej postawy? (kondycja w trakcie meczu jest taka sama jak w 1 części sezonu) proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Sorry, ale porypany jest ten FM 2009 - a zwłaszcza patch 9.2.0.

Jaką taktyką bym nie grał na wyjeździe - czy tą samą co w domu, czy zmodyfikowaną - i tak baty!!! Po prostu nie mam szans nawet na remis!!!

Zarzuciłem do Jagiellonii taktykę Razor - w domu jest nieźle - nawet wysokie wygrane (moim zdaniem czasem zbyt wysokie) - a na wyjeździe jak wspomniałem - nie istnieję - a nawet jak moim grajkom wyjdzie mecz to i tak w najlepszym wypadku przegrywam 0-1.

Co ma zrobić - 10 obrońców w polu karnym ustawić?????

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, jaką dokładnie rolę spełnia odgrywający ? To znaczy co on dokładnie robi na boisku, i jakie konkretnie jest jego zadanie. Kim (pozycja) powinien być odgrywający i jakie umiejętności posiadać możliwie najwyższe ? To jest ktoś, kto pełni rolę rozgrywającego z przodu, tzn. ma za zadanie ją rozegrać do partnerów ataku (taki człowiek-asysta) ?

Odnośnik do komentarza

To zależy jakiego rodzaju ma to być odgrywający. Jeśli na głowę, to wiadomo że musi to być zawodnik o wysokich atrybutach skoczności, siły i gry głową. Jeśli na nogę, to będzie to typowy sęp pola karnego. Nie musi być ani szybki, ani dobry technicznie. Musi mieć instynkt i zimną krew. Jeśli na dobieg, to wiadomo - zawodnik dynamiczny i szybki jak strzała.

Odnośnik do komentarza

Jest snajperem na którego gra cała drużyna. Coś jak Luca Toni w reprezentacji Włoch. Dodatkowo odgrywający na głowę często zalicza asysty, zbijając górne piłki. Ale z obserwacji wiem że ten typ odgrywającego ostatni raz dobrze funkcjonował w FM'ie 2007. Nazwa jest trochę myląca, bo w wersji angielskiej brzmi "Target man", czyli po prostu snajper.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...