Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie zagralem 10 meczy taktyka M8_Pl i musze przyznac ze jestem pod wrazeniem:D 8 zwyciestw jeden remis i jedna porazka:D A zwyciestwa najczesciej 3-1, 4-1:D czasem do zera. A co mnie najbardziej dziwi moim najskuteczniejszym napastnikiem jest Manucho ktorego chcialem sie pozbyc;p daje go na srodek i ciagle napieprza bramki;p Na prawej mam Rooneya albo Berbatova a na lewej Teveza badz Balotelliego (kupilem ) i strzelaja gole az milo:D Zeby taktyka zaczela dzialac trzeba nia pograc kilka meczy bo nawet moj asystent po pierwszym ( wlasnie ten byl przegrany ) meczu mowil ze wiekszosc zawodnikow nie moze sie odnalesc w nowej taktyce;) Tak wiec trzeba im dac troche czasu na to ale ta taksa naprawde przynosi swiente wyniki goraco polecam:D

 

Jak bede mial troche czasu sprobuje ja "przerobic" na 4-4-2 bo wolalbym grac 4 pomocnikami - jak pisalem wczesniej zawsze na pomoc stawialem najwiekszy nacisk:)

 

Ta, Manchesterem United.. a spróbuj FC United :P Też pograłem trochę tą taktyką, Lechem w 3 sezonie, mając najlepszy skład w lidze. Ofensywnie bardzo dobra, tylko obrona nieco dziurawa i nie dominowałem w meczach tak jak autor choćby na screenach.

 

@up

Nauka angielskiego pomoże tym osobom dużo bardziej :)

Odnośnik do komentarza

Ja muszę powiedzieć że taktyka M8_Pl jest naprawdę dobra, ja gram Nottm Forest, po paru wzmocnieniach, i naprawdę dobrze idzie. Jako murowany kandydat do spadku jestem liderem po 6 kolejkach. Jak rozegram więcej meczy to powstawiam ss;] Ale jak na razie to najlepsza taktyka jaką testowałem do tej wersji FM...

Odnośnik do komentarza

Witam poczytałem trochę Tactical Theorems and Frameworks ?09 ale nie wiele zrozumiałem bo angielski znam średnio a używany jest na dodatek język techniczny. Tłumaczenie google też jest słabiutkie.

Przyłączam się do prośby o przetłumaczenie tekstu przez kompetentnego forumowicza.

 

Kilka spostrzeżeń z tekstu.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale silnym i słabo technicznym graczom opłaca się dawać delikatny odbiór? ( robię dokładnie odwrotnie)

 

Nie mogę zajarzyć "clossing down" (jak rozumiem to gra przy przeciwniku a nie ścisłe krycie) komu się opłaca dawać i gry słabszą nogą komu tak uprzykrzać życie czy skrzydłowym czy napastnikom?

 

Wąska gra na szerokim boisku a szeroka na wąskim. hmm to dziwne ale tak radzą.

 

Free rola dla napastnika albo nawet dwóch!!!! jeśli nastawiamy się na ofensywę i mamy dobrych kreatywnych napastników!

 

Bronimy się - gra wolna atakujemy - gra szybka!

 

Nie mogę zrozumieć sytemu podań nie wiem czemu radzą bezpośrednie w ataku przy ofensywnym nastawieniu?

 

Nie wiem jak wykorzystać przetrzymywanie piłki jest to dosyć zawile wyjaśnione

 

Nie rozumiem podziału na tyle pozycji na boisku atakujących amc ( ofensywny pomocni) a oprócz: fcd/fca/st i czym oni się różnią któremu dać free role?

 

Proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o tlumaczenie tego poradnika to za duzo czasu trzeba by bylo spedzic przy nim,przeciez jest tam kilkanascie stron.Moim skromnym zdaniem kazdy powinien sam sie zapoznac z tym tekstem.Mozna go przetlumaczyc przez google,tlumaczenie jest slabiutkie,ale napewno kazdy wychwyci najwazniejsze szczegoly.Jak grac na szerokim boisku,jak na dlugim,jakim tepem,sa tam podane calkiem zrozumialym jezykiem wzory taktyk(jest ich piec)wszystkie najwazniejsze sprawy idzie zrozumiec,nawet jak ktos nie ma pojecia o angielskim,wystarczy ze bedzie znal sie troche na futbolu.Rzycze milego studiowania.

Odnośnik do komentarza
Stworzyłem ciekawą taktykę. Niestety nie mam żadnych screenów. Jutro postaram się zapodać screeny i opis taktyki. Podaję link do taktyki:

http://rapidshare.com/files/170527778/4-2-..._2008_.tac.html

Następnym razem radzę poczekać i umieścić taktykę wraz z opisem w jednym poście, zamiast pisać na raty. Mało konstruktywne posty nie są mile widziane.

 

Czytaj punkt czwarty mini-regulaminu z pierwszej strony.

Odnośnik do komentarza

Zwracam sie z prośbą o pomoc

Prowadzę Quens Park Rangers i idzie mi bardzo średnio. Mam kłopoty z optymalną taktyką. Jako, że miałem dość obfity budżet zrobiłem dużo transferó i tak sprowadziłem. Brożków,Murawskiego,Bandrowskiego,Lewandowskiego,Billy Sharpa, Rogera, Łukasiewicza, Burgosa. Czyli podsumowując

 

Bramkarz: Adam Stachowiak czyli młody przyszłościowy bramkarz

Obrona: Liderem jest Bobo Balde a na bokach mam Wawrzyniaka i Wojtkowiaka

Pomoc: 2 dobrych defensywnych czyli Łukasiewicz i Murawski. Troszkę ubolewają skrzydła więc raczej nie preferuje takiej gry. Dobrzy środkowi czy Roger,Bandrowski,Buzsaky czy Celso Borges.

Napad: w Napadzie mam Pawła Brożka, Billy Sharpa, Roberta Lewandowskiego i Piotra Brażka.

 

Preferuje ustawienie 4-1-2-1-2

Boczni obrońcy podłączają się skrzydłami a środkowi cofają. Defensywny pomocnik ma strzałkę do przodu. Środkowi strzał do przodu tak samo jak Ofensywny. Dwójka napastników. Taktyka jest jak narazie najlepsza jaką udało mi się dostosować.

 

Druga taktyka to tzw. Choinka czyli 4-3-2-1

Czyli 4 obrońcow w linii, 3 pomocnikow w lini, 2 ofensywnych i 1 napadzior.

 

Bardzo zależy mi na waszych sugestiach pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

czesc mediafoto.

 

powiedzialbym nawet, parenascie godzin temu bo przedwczoraj tez zaczalem grac QPR :) ciekawy zespol, fajnie ze maja duzo kasy bo potrzeba rzeczywiscie tam wzmocnien. przede wszystkim powiem tak - zrobiles za duzo transferow zeby miec od razu wyniki, poza tym sadze, ze niektore sa zupelnie niepotrzebne. powiem ci, ze ja dokupilem np. ricardo roche z listy transferowej na stopera, curro torresa na bocznego obronce i petera mas ... jakiegos tam, na druga ;D tez bardzo dobry obronca. w pomocy masz tego tomassiego bodajze, tego doswiadczonego wlocha - powinienes na niego stawiac, on jest niesamowity walczak i trzyma tam cala gre defensywna na 30-40 metrze od bramki, do tego murawskiego. na zmiane na nich jest taki mlodziak defensywny i taki z realu madryt dobry mlodziak na wypozyczeniu, wiec sa zmiennicy. skrzydel praktycznie nie wzmacnialem, jesli bys chcial to postaraj sie kupic kogos zeby przetrzymac ten sezon i sprobowac wejsc do barazy np. angulo albo wypozyczyc mate z valencii chociaz to drugie chyba ci sie nie uda. co do napadu, kupilem dobrego napastnika bardzo, takiego hm ... z rangersow, mcc... cos takiego, 30 latek taki, bardzo silny i dobry w powietrzu, a do tego pawla brozka.

 

problem twoj polega chyba na tym, ze zbyt szybko chcesz miec dobre wyniki i przeprowadziles glupie transfery. na niektore pozycje masz niezlych zawodnikow jak na ta lige, a obkupiles sie w ulubiencow czasami zupelnie niepotrzebnie. ustal sobie jedna taktyke i graj nia konsekwentnie, ja wlasnie tak zrobilem. sklad musisz zrobic madry, gracze musza sie uzupelniac, kazdy musi miec swoja robote.

ja np. gram taktyka 4 obroncow w linii, 1 defensywny pomocnik, 1 srodkowy badz ofensywny, roznie go ustawiam, do tego dwoch skrzydlowych i 2 napastnikow. pomocnik defensywny jest od bronienia i za bardzo nie zabiera sie za ofensywe, natomiast pomocnik ofensywny badz srodkowy jest zupelnie playmakerem, opartym na kreatywnej grze itd :) przemysl to co robisz, transfery to nie wszystko. musisz tez popracowac na pewno nad treningami i sztabem szkoleniowym, bo w QPR to mocno kuleje. ja dopiero zaczalem sezon ale wygralem dwa pierwsze mecze na wyjezdzie, takze nie narzekam, z crystal palace nawet 3-0 :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

czesc Koza.Jesli chodzi o odbior pilki to musimy zastanowic sie czy warto,bo jesli w przeciwnej druzynie jest jakis wybitny wirtuoz w wylonywaniu rzutow wolnych to raczej nie oplaca sie atakowac agresywnie,i narazac na faul jakies 30metrow od wlasnej bramki,bo mozna stacic bramke z rzutu wolnego.Ale jesli drozyna przeciwna jest kiepska w stalych fragmentach to oplaca sie atakowac ostro slabsze punkty tej drozyny.A jesli chodzi o upszykszanie zycia to robisz to takim graczom ktorzy moga zagrozic twojej defensywie i bramkarzowi,np skrzydlowi slabsza noga,jesli nie jest zbyt szybki dajesz mu krycie 1na1,to samo z napastnikami,wszystko zalezy od potencjalu zawodnikow drozyny przeciwnej,i umiejetnosci twojch defensorow.Boisko,wasko gramy na szerokim boisku dlatego ze zawezamy pole gry i lepiej to sie sprawdza w obronie wlasnej bramki,a zeby zabezpieczyc odpowiednio skrzydla robimy skrzydlowym presing zawsze.No i wtedy gramy oczywiscie srodkiem na srodkowego pomocnika,takiego kreatywnego,duza swoboda,wolny elektron.A na boiskach waskich gramy szerzej skrzydlami,wrzutki na napastnikow wysokich,lub podania bezposrednie na niskich,szybkich.Wolnego elektrona uzywamy w zaleznosci jaka taktyka gramy,defensywna,normalna,czy nastawiona na atak.Wiadomo ze jak mamy zamiar sie bronic to nie bedziemy wariowac z ta wolnoscia taktyczna.Podania bezposrednie pasuja do szybkiej gry pilka,do taktyki nastawionej na atak.Przetrzymywanie pilki dajemy tylko takim pilkarza ktorzy sa dobrymi technikami,kreatywnosc,decyzje,morze to byc np srodkowy pomocnik rozrzucajacy pilki po boisku do swojch kolegow,moze to byc rownierz taki cofniety troche napastnik,cos w stylu robinho,ronaldo.Wolnosc taktyczna dajesz takim zawodnikom,ktorzy wedlug twojego mniemania beda wiedzieli co zrobic z pilka,i zawsze beda to pilkarze ktorzy beda miec zdania ofensywne.Powodzenia,ale radze ci abys przeczytal sobie ten poradnik.

Odnośnik do komentarza

Witam

Chcialbym wam zaprezentowac taktyke 1-4-2-3-1. Od razu zaznaczam ze nie jest to moja taktyka, znalazlem ja na innym forum, taktyka u mnie dziala naprawde swietnie a widzac problemy niektorych osob moze ona im pomoc, mozna tez ewentualnie zaczerpnac jakies pomysly z niej.

Ja gram Juventusem i uzywam jej od poczatku 3 sezonu:

 

http://img116.imageshack.us/my.php?image=skladba5.jpg

 

Taktyka wyglada tak:

http://img116.imageshack.us/my.php?image=taktykamq0.jpg

a polecenia tak:

http://img116.imageshack.us/my.php?image=poleceniapv8.jpg

 

Jest to dosyc ofensywna takyka, ogolnie praktycznie w kazdym meczu mam przewage w posiadaniu pilki i strzalach na bramke. Duza role odgrywaja skrzydlowi ktorzy nie dosc ze maja sporo asyst to sami strzelaja bramki. Jako srodkowy napastnik zdecydowanie lepiej spisuje sie ktos mocno zbudowany i dobrze glowkujacy niz niz szybki i zwinny napastnik. Bramki w zespole rozkladaja sie w miare rowno, nie ma zdecydowanego lidera, kazdy z tych 6 ofensywnych zawodnikow od czasu do czasu cos strzeli.

 

Jedyna wada jest wysoki pressing, bardzo szybko wykancza to druzyne fizycznie, czesto z meczu na mecz musze zmienic polowe skladu bo kondycje maja okolo 90%, z tym ze jesli szybko obejmiemy w miare bezpieczne prowadzenie np 2-0 to zmniejszam pressing na okolo 1/3 paska i zawodnicy zdecydowanie mniej sie mecza

 

Jesli chodzi o obrone to z tylu zawsze zostaja 2 srodkowi obroncy, skrzydlowi defensorzy czesto podlaczaja sie do akcji i wspomagaja skrzydlowych

 

Uzywajac taktyki wygralem prawie wszystkie mecze wliczajac mecze u siebie i na wyjezdzie z R.Madryt, na wyjezdzie z Milanem i kilkoma innymi niezlymi druzynami

Wyniki:

http://img124.imageshack.us/my.php?image=wynikisa3.jpg

 

Tabela:

http://img360.imageshack.us/my.php?image=tabelayr8.jpg

 

Link do taksy:

http://www.sendspace.pl/file/3mc76be7/

 

Jeszcze raz zaznaczam ze taksa nie jest moja, opisalem ja na podstawie moich obserwacji

Podsumowywujac powiedzial bym ze to by bylo na tyle jesli chodzi "rozpracowywanie" kazdej taksy przez AI i (niby) koniec z mega taktykami ktorymi mozna wygrac prawie wszystko......

Odnośnik do komentarza
Narazie zagralem 10 meczy taktyka M8_Pl i musze przyznac ze jestem pod wrazeniem:D 8 zwyciestw jeden remis i jedna porazka:D A zwyciestwa najczesciej 3-1, 4-1:D czasem do zera. A co mnie najbardziej dziwi moim najskuteczniejszym napastnikiem jest Manucho ktorego chcialem sie pozbyc;p daje go na srodek i ciagle napieprza bramki;p Na prawej mam Rooneya albo Berbatova a na lewej Teveza badz Balotelliego (kupilem ) i strzelaja gole az milo:D Zeby taktyka zaczela dzialac trzeba nia pograc kilka meczy bo nawet moj asystent po pierwszym ( wlasnie ten byl przegrany ) meczu mowil ze wiekszosc zawodnikow nie moze sie odnalesc w nowej taktyce;) Tak wiec trzeba im dac troche czasu na to ale ta taksa naprawde przynosi swiente wyniki goraco polecam:D

 

Jak bede mial troche czasu sprobuje ja "przerobic" na 4-4-2 bo wolalbym grac 4 pomocnikami - jak pisalem wczesniej zawsze na pomoc stawialem najwiekszy nacisk:)

 

Zauważyłem, że im dalej w sezon tym defensywa bardziej mi się... rozsypuje. Dlatego też myślę nad jej poprawą. Ilość akcji jest miażdżąca, ale obrona kuleje. Szczególnie długie piły od bramkarzy rywali. Cofanie obrony też niczego nie daje (mówię o poziomie conference), bo i tak napastnik najczęściej mija mojego zawodnika i wtedy jest dramat :)

 

W przyszłym tygodniu wrzucę wersję po poprawkach, zobaczymy na ile coś zaradzę ;)

Odnośnik do komentarza

Chciałbym zapytać o spostrzenia w naszej rodzimej Ekstraklasie. Mam takie pytania, jak u nas z szerokością gry, jak ustawiamy podania i jaki presing? Gra środkiem, skrzydłami czy mieszane ? Gram drużyną która ma wyższe predyspodycje niż środek tabeli. Jestem już po 1,5 sezonie. Mam brak pomysłów już na taktyki bo bez zmiany taktyki w przerwach między rundami. Może używał ktoś faajnych taktyk które się sprawdzały albo uzywacie aktualnie. Napewno bym sprawdził bo akurat jestem w przerwie między rundami. Podzielcie się swoimi spostrzeniami. Cały czas słychać o Manchesterze, Barcelonie itp. A co z naszą rodzimą Ekstraklasą?!

Odnośnik do komentarza

Witam. Udało mi się stworzyć całkiem ciekawą taktykę na bazie tradycyjnego diamentu bez skrzydeł. Jest jednak parę rzeczy, które wymagają dopracowania. Zdecydowanie cos jest na rzeczy z posiadaniem piłki, pojawiają się tez problemy przy dośrodkowaniach a w ofensywie jest zdecydowanie za mało pilek na dobieg do napastników, którzy wydają się jakby obok gry. Zupełnie ich nie widać. W sumie daję sobie jako tako radę, ale ze skłądem jakim dysponuję powinienem grac zdecydowanie lepiej. Nie mogę sobie z tym poradzić... Czy ktos mógłby mi pomóc ? Będę wdzięczyny ;)

 

link to taktyki:

 

http://rapidshare.com/files/170978823/lech..._2009_.tac.html

Odnośnik do komentarza

Witam chciałbym wam przedstawić moją taktykę ;) gram nią już od połowy sezonu i jak narazie sprawuje się bardzo dobrze :)

 

Klub : Inter Mediolan

Baza Danych: Średnia

Wersja Gry: 9.1.0

 

A więc taktyka wygląda tak ---> KLIK

 

Polecenia ---> KLIK

 

Wyniki 1 ---> KLIK

 

Wyniki 2 ---> KLIK

 

Zawodnicy ---> KLIK

 

Jak widać po wynikach taktyka nie jest do końca dopracowana i są małe wpadki.

 

Taktyka jest bardzo ofensywna i opiera sie na grze dwóch ofensywnych pomocników i środkowego napastnika. Po zawodnikach można zobaczyć ze najwięcej bramek strzela napasnik natomiast ofensywni pomocnicy podaja ale rowniez strzelaja. Linia pomocy to 3 srodkowych pomocnikow z czego srodkowy jest defensywnym a ci obok raczej sa od podawania do ofensywnych i napastnika oraz strzelania z dystansu.

 

Prosze o przetestowanie taktyki i napisanie mi swoich wynikow. Szczegolnie zalezy mi o napisaniu jakie umiejetnosci powinni miec zawodnicy z kazdych z pozycji, ja podam swoje obserwacje.

 

bramkarz - jak najlepszy

OL - Podanie, dosrodkowanie

OS - szybkosc, jak najlepsi ogolnie

OP - podanie , dosrodkowanie

PSLewy- strzal z dyst., podanie, wytrzymalosc

PSsrodek defensywny - podanie, wytrzymalosc, strzal z dyst.

PSprawy - podanie , strz. z dyst. , wyrzymalosc

OPP - dosrodkowanie, szybkosc , podanie ( przydal by siie drybling jeszcze minimum 17)

OPL - dosrodkowanie , szybkosc , podanie (przydal by sie drybling jeszcze minimum 17)

NS - szybkosc, przyspieszenie , sila , (wazne zeby byl silny zawodnik - on przetrzymuje pilke zawodnik typu Ibrahimovic)

 

czekam na wasze opinie

 

LINK DO TAKTYKI KLIKNI ABY SCIAGNAC

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki problem. Otóż gram sobie Wisła Kraków i wszystko wygląda w miarę realistycznie, w lidze mam drugie miejsce za Lechem, mając taką samą ilość punktów, w LM gram w fazie grupowej po wygranej w karnych ze Steaua Bukareszt w 3 rundzie kwalifikacji. Jednak problem polega na tym, że w lidze w 12 meczach mój zespół strzelił tylko 12 goli, a najlepszy napastnik Paweł Brożek łącznie w 18 meczach ma tylko 3 gole. Mnie takie coś dobija, bo co prawda 2 miejsce w lidze jest, ale dziwne trochę to, że meczy w których strzelam więcej niż jeden gol praktycznie nie ma. Ile można mieć wyników 0-0, 1-0 i tak w kółko?!. Cośik tam czytałem i wiem, że wielu ma problem z napastnikami i moje pytanie brzmi czy ma ktoś na to jakiś sposób i czy w łatce 9.02 będzie to poprawione?

Aha, jakby co to dużo kombinuje z taktyką, żeby mi ktoś nie zarzucił, że gram tylko jednym sposobem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...