Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie: JAKI ODBIÓR PIŁKI USTAWIĆ ZAWODNIKOM W TEJ WERSJI FM'a?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Delikatny odbiór - STRATA!!!

Normalny odbiór - STRATA łatwiejsza

Ostry odbiór - w tej opcji piłkę traci sie najłatwiej...

Do tego dochodzą kombinacje ze ścisłym kryciem i GPP, które na dobrą sprawę ułatwiają odbiór przeciwnikowi. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie z "zabawy" ... Jedyny sposób na obejście... to LOADSAVE!

 

 

Ja znalazłem ustawienie, które dość dobrze się spisuje w moim Tottenhamie. (3 pozycja po 22 kolejkach). Tak mimo iż gram ofensywną piłkę obronę mam lekko cofniętą, 4 obrońcy mają ustawione Krycie 1 na 1 oraz Ścisłe Krycie takie same ustawienia ma Defensywny pomocnik który ma dodatkowo odbiór agresywny.

 

Dużo, natomiast ustawiam w poleceniach dotyczących rywali, jeżeli zespół gra jednym napastnikiem, ustawiam mu - Ścisłe Krycie zawsze, Pressing zawsze,Odbiór delikatny,Wymuś zagranie słabszą nogą.

Odnośnik do komentarza

Ja gram Arsenalem taksa 4-1-2-2-1. 2MC ma strzałki na AMC. I ogólnie jestem zadowolony stwarzam dużo sytuacji i co najważniejsze nie przegrywam z Chelsea ani Man UTD czyli mistrzostwo pewne :)

I taka uwaga jak za dużo jest naustawianych poleceń to drużyna gra źle, lepiej dać mixed i dać się wyszaleć szczególnie jak się ma dobrych piłkarzy jak Arsenal.

Odnośnik do komentarza

A ja mam ogromny problem ze skutecznością. Gram Ajaxem i często w meczu mam posiadanie nawet ponad 60%, ale co z tego skoro przeważnie oddaje tylko ok. 10 strzałów z czego może 2 są celne.(szczególnie widać to na wyjazdach) Gram 4-4-2. Ktoś miał może podobny problem? Prosiłbym o jakieś rady:/

Odnośnik do komentarza

A ja gram Lechem i wszystkich cisnę :) Gram 1-4-1-1-1-3. Def pomocnik strzalka do przodu, śr. pomocnik tez do przodu, of. pomocnik do tyłu, 2 napastnikow mam ustawionych na skrzydlach ze strzalkami do tyłu. Taktyka tez sie sprawdzała grając man city ale chce zagrac polskim klubem. Jak rozegram sezon to wstawie taxe z opisem

Odnośnik do komentarza
To może byś wrzucił swoją taktykę, bo pamiętam że Twoja taktyka do fma 2008 się bardzo dobrze spisywała?

 

 

Muszę rozegrać nią chociaż sezon, bo jeszczeż nie wszystko w niej chodzi tak jak powinno. Poza tym musi być porządny opis, na który nie mam czasu. Ale to kwestia 2 tygodni i będzie dostępna.

 

A w FM 08 faktycznie dość dobrze się sprawowała.

Odnośnik do komentarza

Witam panowie i panie.

 

Rozumiem ze powinnismy zmieniac nasza taktyke w ciagu sezonu, gdyz SI bardzo szybko nas czyta.

Powinnismy wykminic dwie lub wiecej, wyjazdowe,domowe lub atak,obrona etc.

Ok, w jaki sposob uda mi sie nauczyc zawodnikow danej taktyki, skoro po niedlugim czasie rozpoczyna sie "ULEPSZANIE" naszej taksy?

 

Jezeli decydujemy sie na wprowadzenie zmian w taktyce, kiedy jest najlepszy moment? I jak daleko mozemy sie bezkarnie posunac?

 

I pytanko dotyczace skrzydlowych.

Do jakiego systemu gry dobrzy sa szybcy dryblerzy? I odwrotnie, kiedy niezastapiony jest zawalisty w odbiorze/kryciu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

@ tottalham

Nie uważam ze powinniśmy mieć przygotowaną aż taką ilość taktyk, po pierwsze gracze będą się długo zgrywać, a Ty w razie nie powodzenia będziesz musiał modyfikować każdą z osobna.

Powinieneś stworzyć sobie trzon taktyki - ustawienie zawodników na boisku. I w zależności od rywala zabierać rajdy lub przydzielać zawodnikom bardziej defensywne zadania. Możesz oczywiście zmienić pozycje 1-2 zawodnikom ale nie nie więcej.

Najlepiej wypadać mocne i słabe strony przeciwnika i lekko zmodyfikować taktykę przed meczem.

 

Co do drugiego pytania, dobrzy szybcy dryblerzy, to gra krótkimi podaniami, szybkie tempo i gra ofensywna. A jeżeli chcesz kontrować posiadanie piłki i grać min. jak Barcelona to polecam wolne tempo. A obrońca z dobrym kryciem i odbiorę przyda się zawsze.

Odnośnik do komentarza

Źle rozumiesz, SI nas nie czyta, najwyżej IA, ale to też wydaje się nieprawdą.

Po pierwsze jeśli zaczniesz zmieniać taksy w trakcie sezonu to grajkom zajmie trochę czasu zanim się dostosują do niej.

Nie jest raczej prawdą, że komputer rozszyfrowuje taksę po jakimś czasie. Co prawda gram w 2k8, ale przez 6 sezonów gram taką samą taksą i idzie mi coraz lepiej, a gdyby było tak jak mówisz, to powinno mi się grać bardzo ciężko.

Taktykę najlepiej zmieniać na początku sezonu (okres przygotowawczy) lub pod koniec sezonu w którym nasz zespół zaliczał wyniki poniżej oczekiwań (szybciej nastąpi zgranie w nowym sezonie).

Odnośnik do komentarza

Fajnie tylko mam wciaz bol glowy.

Lennon czy Bentley.

Chcialbym aby nie zapedzali sie pod linie koncowa. Wymiana pily, po czym szybkie podanie/dosrodkowanie z pola w kierunku szybkiego ST (na dobieg)

 

Lennon jest szybki jak wiatr, ale pilki posyla...... :doh!:

Bentleyowe podania sa cacy, ale czesciej traci pilke niz ja podaje/dosrodk.

 

Mam ustawione ostre krycie, rajdy mieszane, dosrodk mieszane na dobieg

Odnośnik do komentarza
Witam panowie i panie.

 

Rozumiem ze powinnismy zmieniac nasza taktyke w ciagu sezonu, gdyz SI bardzo szybko nas czyta.

Powinnismy wykminic dwie lub wiecej, wyjazdowe,domowe lub atak,obrona etc.

Ok, w jaki sposob uda mi sie nauczyc zawodnikow danej taktyki, skoro po niedlugim czasie rozpoczyna sie "ULEPSZANIE" naszej taksy?

 

Jezeli decydujemy sie na wprowadzenie zmian w taktyce, kiedy jest najlepszy moment? I jak daleko mozemy sie bezkarnie posunac?

 

I pytanko dotyczace skrzydlowych.

Do jakiego systemu gry dobrzy sa szybcy dryblerzy? I odwrotnie, kiedy niezastapiony jest zawalisty w odbiorze/kryciu.

 

Pozdrawiam

 

 

Komputer na czyta taktyk. Po prostu w FM2009, w przeciwieństwie do poprzednich wersji, dana taktyka może się nie sprawdzać przeciw konkretnej taktyce przeciwnika.

Podam przykład. Gram taktyką 4-1-2-1-2 i nie mam żadnego problemu, żeby wygrywać z zespołami stosującymi 4-4-2, ale już sporym kłopotem jest dla mnie gra z przeciwnikiem grającym 4-5-1 (asystent piszę mi o przewadze przeciwnika w środku pola). Czesto taki mecz kończę rezultatem 0:0, ale gdy w czasie meczu zmienię na 4-4-2 to spokojnie mogę wygrać nawet 3:0.

Odnośnik do komentarza

Panowie znalazłem na Angieslkim forum coś takiego jak: cheat tactics - z okazji ze ja to słabo rozumiem prosze o pomoc w tej sprawie:

 

Ok let me point out that im offering you the option to use this just like you have the option to use other folks tactics or traning. And the option to use in game Editors. So please dont moan about this being a cheat ok. Because all Editors are to cheat

 

Hello if your finding the game to hard then this will help you enjoy your game

 

How it works the AI can no longer change its Formation it will start and finnish with the same Formation

 

However the AI can still change its tempo,passing.and all the other things it cannot change its Formation

 

There are two folders in your C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\data

 

1; is preset tactics .

 

The other is just tactics .

 

The AI use the tactics in the 2rd folder

 

So if the AI changes from 442 to a 424 the its from that folder it gets the Formation from

I have change the Formations in that folder so they are all the same .So the AI cannot change its Formation in game.

Now you will not win every game. that would just be to boreing

 

you still might need to make your own tactic iv given you one in the folder but still might need to make your own

 

 

make a back up of the C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\data\tactics

 

 

copy all the tac files in this rar to C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\data\tactics

 

make sure it goes in that tatcics folder and not into the preset tactics

 

then put the your tac file into your own tactics folder in C:\Users\sparks\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2009\tactics

 

then you have to start a NEW GAME for it to work ... NEW GAME START A NEW GAME

 

enjoy

look at theses to see how it works

 

theres no silly 6-7 games or anything like that

 

you will not win 100% of games

 

which just goes to show even with this edit that the A1 can still try to find a way round it

 

Link do oryginalnego postu - http://www.fm-britain.co.uk/forums/index.php?showtopic=9087

Odnośnik do komentarza
Proste pytanie: JAKI ODBIÓR PIŁKI USTAWIĆ ZAWODNIKOM W TEJ WERSJI FM'a?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Delikatny odbiór - STRATA!!!

Normalny odbiór - STRATA łatwiejsza

Ostry odbiór - w tej opcji piłkę traci sie najłatwiej...

Do tego dochodzą kombinacje ze ścisłym kryciem i GPP, które na dobrą sprawę ułatwiają odbiór przeciwnikowi. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie z "zabawy" ... Jedyny sposób na obejście... to LOADSAVE!

 

 

Ja znalazłem ustawienie, które dość dobrze się spisuje w moim Tottenhamie. (3 pozycja po 22 kolejkach). Tak mimo iż gram ofensywną piłkę obronę mam lekko cofniętą, 4 obrońcy mają ustawione Krycie 1 na 1 oraz Ścisłe Krycie takie same ustawienia ma Defensywny pomocnik który ma dodatkowo odbiór agresywny.

 

Dużo, natomiast ustawiam w poleceniach dotyczących rywali, jeżeli zespół gra jednym napastnikiem, ustawiam mu - Ścisłe Krycie zawsze, Pressing zawsze,Odbiór delikatny,Wymuś zagranie słabszą nogą.

 

 

W Tottenhamie(czy innych podpakowanych team'ach) może i to się sprawdza ale w mojej ekipie - też liga angielska div.1 Hereford Utd., nadal jest tragicznie z : odbiorem piłki, podaniami, znalezieniem się grajków na boisku, STRZAŁAMI(!)... mam problem z MASĄ(!) dziwnych sytuacji na boisku, np.bezsensownym wybijaniem pilek poza boisko, mimo ustawienia gry krótkimi podaniami grajki wystrzeliwują piłkę daleko do przodu jak przy długich podaniach, nastrzeliwaniem własnego partnera z zespołu, i tego typu bzdury, które stwarzają liczne sytuacje zagrożenia pod moją bramką... Dziwne że program nie tworzy takich błędów w stosunku do siebie... Kto wybrał podobną ekipę wie o czym piszę...

W tej chwili jestem na etapie load save, a to znaczy że niedługo także i ta wersja FM'a skończy w piwnicy w pudełku z nieprzydatnymi rzeczami!

Pozdrawiam wszystkich eFeM-maniaków ;)

Odnośnik do komentarza

witam, pytanie może już padło ale konkretna odpowiedź już nie, pytanie z serii : ODBIÓR PIŁKI

 

1. Wydawało mi się że odbiór ostry ustawiamy dla naszych zawodników tych którzy mają wysoki współczynnik odbioru, czy to prawda?

Napastnikom w takim razie ustawiamy żeby odbierali łagodnie ?

2. Komu ( przeciwnik) ustawiać odbiór ostry ? kierować się tylko podpowiedziami asystenta?

 

z góry dzięki za spostrzeżenia związane z tym pytaniem

Odnośnik do komentarza

Jaki skład wystawiacie na mnie ważne mecze np. Puchar ligi, pierwsze mecze Pucharu krajowego albo UEFA kiedy wiadomym jest że nawet drugi czy trzeci zespół sobie poradzi. Ja osobiście mam zawsze 2 a czasem nawet 3 całkowicie różne drużyny w zależności od stawki spotkania. Aktualnie gram Man City i na ligę wystawiam Team A, Puchar krajowy i Puchar ligi, wczesne fazy Europejskich pucharów Team B a mecze o pietruszkę Team C. I tu mam właśnie dylemat czy dobrze robię. Czy grac tak jak do tej pory czy lepiej wystawiać zawsze najmocniejszy skład z ewentualnymi pojedynczymi zmianami aby zgrywać taktycznie zespół. Czy granie kilkoma teamami powoduje brak zgrania drużyny?

Odnośnik do komentarza

Residentes

Raczej nie warto wystawiać cały czas najmocniejszego składu, bo po pewnym czasie zajeździsz kopaczy, będą przemęczeni. Warto mieć po 2 piłkarzy na każdą pozycję, a na niektóre 3 i umiejętnie nimi rotować. Ma to swoje plusy: najmocniejsi zawodnicy nie powinni złapać zadyszki i nie przemęczą się w trakcie długiego sezonu, innym plusem jest to, że rezerwowi nie będą się buntować jeśli będziesz im dawał sporo grać.

 

Arcadio Cardone

Warto stawiać odbiór ostry na snajperów, obrońcy będą ich traktować bez ogródek.

Ja bym dawał taki odbiór jeszcze DM, często nie są to zawodnicy wybitni technicznie i mocno przyciśnięci potrafią zgubić piłkę i zapoczątkować groźną kontrę. Do tego dodałbym jeszcze skrajnych obrońców i kluczowego gracza (np. Man Yoo- Ronaldo, Barca- Messi).

Czasem można złapać trochę kartek, ale ogólnie powinno wyjść to nam na dobre.

Odnośnik do komentarza

o i o taką odpowiedź mi chodziło, wielkie dzięki, spróbuje się dostosować

 

dręczy mnie też opcja PRESSING

 

stosować ją na zawodników ofensywnych, pomocników czy może obrońców przeciwnika? (chodzi o ustawienia dotyczące rywala)

 

jak to działa w przełożeniu na zawodników dobrych technicznie i szybkich? nie wykiwają nas odrazu?

Odnośnik do komentarza

Przypuszczam, że efekty pressingu w 2k9 są praktycznie takie same co w 2k8. Więc radziłbym stosować go na ofensywnych zawodników, bo z ich strony czeka na Ciebie największe zagrożenie. Po co ustawiać na stoperów jeśli ci nie stworzą zagrożenia pod Twoją bramką (wyjątek: stałe fragmenty gry, ale tu wystarczy dobrze poustawiać kopaczy w polu karnym), tylko zabiegasz graczy.

Oczywiście pressing nie musi działać na każdego zawodnika, wybitnych grajków trudno zneutralizować, ale można im bardzo uprzykrzyć życie (przykleić plasterek, ostry odbiór, pressing non stop).

Odnośnik do komentarza

dzięki, mimo że powoli robi się to monolog to myślę że z naszej rozmowy mogą użytkownicy też trochę wyciągnąć więc kontynuuję zapytania: a zo ze ŚCISŁYM KRYCIEM ? Twoja odpowiedź o pressingu zadowoliła mnie ponieważ postępuję podobnie, jednak co do ścisłego krycia - nigdy nie byłem pewien jego zastosowania :) mam nadzieje że znajdziesz jakąś poradę, odpowiedź która mnie przekona, jestem otwarty na sugestie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...