Skocz do zawartości

II i III liga


kriss68

Rekomendowane odpowiedzi

Bosz, a Błaszczykowski skąd przyszedł? Rybus? Borysiuk?

No skądś przyszli, ale nie żeby na lewo i prawo rozdawać w drugiej polskiej lidze PA -7.

 

A ktoś tu mówi o nalewoinapraworozdawaniu? Padła propozycja, żeby dać -7 paru chłopakom z kręgu reprezentacji juniorskiej swojego rocznika, i jest to imo nie najgorsze uzasadnienie; jeżeli trafili kiedyś do kadry, a nie tylko na zgrupowanie, wręcz powinni w ich wieku dostać -7.

Odnośnik do komentarza
Wcale tego nie neguję, zauważam jedynie, że argument teraz to oni grają w rocznikach reprezy jest trochę chybiony...

 

Nie do końca. Skoro selekcjoner postanowił się im przyjrzeć, oznacza to, że wyróżniają się na tle rówieśników - temu nie można zaprzeczyć. Czy wyróżniają się aż na -7 - to już kwestia decyzji researchera; ci, którzy łapią się do 23-osobowej kadry na mecze międzypaństwowe, imo zasługują na -7.

 

I jeszcze jedno.

 

PA -7 (110-140) oznacza, że z dziesięciu takich jeden będzie mieć PA 110, jeden 140, po czterech 120 i 130 (w uproszczeniu). Założywszy, że zawodnik w FM (poza klubem gracza) rzadko kiedy osiąga CA = PA, a raczej będzie to w granicach 75-85% PA (zależnie od wyjściowego poziomu CA), będziemy mieli piłkarzy z CA 85-90 (1), 95-105 (4), 100-115 (4) i 125-130 (1). Ja dla mnie całkiem realistyczne odwzorowanie tego, co w Polsce dzieje się z juniorami grającymi w reprezentacjach juniorskich - na reprezentację "A" ma z dziesięciu -7 realną szansę jeden.

Odnośnik do komentarza

-7 dla kadrowiczów - pełne moje poparcie. Super by było, gdyby był riserczer miał kontakt z kimś ze sztabu, żeby wyłapać tych najzdolniejszych.

Natomiast nadal uważam, że konsultacje to przypadkowa zbieranina młodych piłkarzy, którzy z różnych względów grają regularnie w klubach II ligi. Ich poziom jak i potencjał jest bardzo zróżnicowany i nie ma co się sugerować forami, bo te na pewno będą wychwalać swoich, że się załapali na wycieczkę na Dworzec Centralny. Wątpię, żeby selekcjoner widział ich wcześniej w akcji, przecież się nie rozdwoi, nagranie telewizyjne to rzadkość, zresztą większość kiepskiej jakości. A przyjrzał im się dlatego, bo ci akurat są młodzi i grają w lidze, na treningu dopiero mógł się im dokładniej przyjrzeć i jakkolwiek ocenić.

Odnośnik do komentarza
Proste pytanie numer jeden - kto widział tych chłopaków w akcji? Oceniacie ich rzeczywiste umiejętności, czy kierujecie się Waszymi wyobrażeniami o poziomie II ligi?

 

Proste pytanie numer dwa - na jakiej podstawie twierdzicie, że w klubach II i III ligi nie grają utalentowani nastolatkowie? Proszę o udowodnienie, że w futbolu istnieje korelacja między szczeblem rozgrywek, a potencjałem (nie umiejętnościami, potencjałem) zawodnika.

 

A potem jeszcze proszę o wyjaśnienie, na jaką chorobę umysłową zapadł w takim razie Zamilski, powołując na mecze (nie na konsultacje, na mecze) kadry U-19 zawodników z Wigier Suwałki (II liga) czy też Piotrcovii Piotrków Trybunalski (klasa okręgowa). Bo o kadrze U-18, gdzie powoływani są zawodnicy jakiejś Stali Mielec, nie ma w ogóle co mówić, Globisz ewidentnie oszalał i tyle.

Ok, zwracam honor z tą drugą ligą :respekt:

 

http://www.90minut.pl/news.php?id=805028

Odnośnik do komentarza

W grze nie ma Startu Otwock (III miesjce po rundzie jessiennej II lidze wschodniej), a szkoda bo gra tam kilku ciekawych zawodników (James Oamen, Rafał Szwed, Adam Warszawski, Sebastian Kęska), a trenerem jest Dariusz Dźwigała.

 

Ostatnio powołanie na kadrę od Zamilskiego (U-21) dostał młody 19-letni Mikołaj Tokaj.

To ciekawa drużyna szkoda, że jej nie ma. Pracuje w lokalnej prasie sportowej i bywam na jej każdym meczu jak coś służę pomocą przy jej dodaniu do bazy.

Pozdrawiam!

 

P.S Z II ligi wschodniej widziałem niemal wszystkie drużyny i w kilku drużynach gra parę brylantów z roczników 89, 90, 91 a nawet 92.

Odnośnik do komentarza

w wątku FM2009 trwałą dyskusja na temat niższych lig w Polsce i braku ich aktualizacji.

 

Na dzień dzisiejszy nie ma tam 4 klubów z II Ligi Wsch:

 

-Start Otwock

-Ruch Wysokie Mazowieckie (Freskovita)

-Ponidzie Nida Pińczów

-Stal Poniatowa

 

przydałoby się je opracować albo przynajmniej dodać bez kadry zawodniczej z braku czasu do 24.11...

 

Była też dyskusja o zespoły III Ligowe w bazie drużyn nieligowych FM2009, czy jakieś dodać, czy zostawić te które już są, czy w ogóle z nich zrezygnować i zostawić 70 drużyn od Ekstraklasy do II Lig i przy bazie na kolejne odsłony FM zmienić 8-16 (w zależności od baraży) beniaminków ze spadkowiczami...

 

Istnieje lista 20 klubów, które są w bazie i widnieją w demie, a nie grają nawet w III Lidze, których to zespołow i tak nie powinno być bazie, a co dopiero tych poniźej III Ligi. Są to:

-AKS Busko Zdrój

-Amica Wronki

-Ceramika Paradyż

-Drweca N M L

-Dyskobolia Grodzisk

-Górnik Wałbrzych

-Hetman Białystok

-Kania Gostyń

-MK Katowice

-MKS Mława

-MZKS Kozienice

-Nadwarnianka Półtusk

-Radomiak Radom

-Stal Sanok

-Stal Głowno

-Szczakowianka Jaworzno

-Unia Skierniewice

-Wierzyca Pelplin

-Ruch Wysokie Maz.

-Swornica Czarnowąsy

 

 

najchętniej, zanim zaczniemy tu dalszą dyskusję, jakby ustosunkowała się do tego osoba odpowiedzialna za bazę danych z niższych lig.

Odnośnik do komentarza
Istnieje lista 20 klubów, które są w bazie i widnieją w demie, a nie grają nawet w III Lidze, których to zespołow i tak nie powinno być bazie, a co dopiero tych poniźej III Ligi.

 

Część z nich powinna być w bazie - z powodów, o których wspomniał Kinas (poprawna historia graczy i pucharów/ligi) np patrząc od góry:

Amica Wronki - trzykrotny zdobywca Pucharu Polski plus dużo aktywnych zawodników (choćby Lecha) powinno mieć wpisany ten klub do historii

Odnośnik do komentarza

Z tego samego powodu (wicemistrzostwo Polski, PP, wielu aktywnych zawodników z historią w tym klubie) Dyskobolia.

Stal Sanok jak już pisałem gra w PP. I Twój argument z awansem do III ligi jest slaby, bo to obecnie najlepsza drużyna w IV lidze, zajmują pierwsze mecze i są dobrze przygotowani kondycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Z tego samego powodu (wicemistrzostwo Polski, PP, wielu aktywnych zawodników z historią w tym klubie) Dyskobolia.

Stal Sanok jak już pisałem gra w PP. I Twój argument z awansem do III ligi jest slaby, bo to obecnie najlepsza drużyna w IV lidze, zajmują pierwsze mecze i są dobrze przygotowani kondycyjnie.

 

Usuwanie klubów mija się z celem. Jeżeli się niemylę to powstaną spore błędy w historiach piłkarzy. Ktoś zaproponował usunięcie np. Szczakowianki - a Jej byłym graczem jest Iwański. Trzeba to inaczej rozwiązać.

Odnośnik do komentarza

zgodzę się, bo to samo dotyczy choćby Górnika Polkowice, ale mimo wszystko trzeba tu trochę posprzątać, bo jeśli nikogo nie wywalimy za 'zasługi' np. historię, to nie będzie miejsca dla choćby II Ligowców, a będą IV Ligowcy z przeszłością, choć daleko mi od wywalenia Górnika Polkowice...

 

Trzeba by stworzyć jakiś system dodawania/odejmowania drużyn skoro SI nie zgadza się rozbudowywać bazy, zespoły których nie ma w bazie a np. liderują którejś III Lidze trzeba by zacząć robić już pod koniec danego sezonu, żeby z wszystkim zdążyć, stworzyć listę drużyn, które powinny być w bazie pomimo braku aktualnych dokonań , byle nie za długą i co roku zastanowić się kogo kim podmienić.

 

Argument przy Amice jest słuszny, Górnik Polkowice spadł przy zielonym stoliku, Groclin stał się Polonią itd...

 

Ale chyba nie kosztem II Ligowców, z tym się nie zgodzę...

 

No i których III Lgowców usunąć a których nie i ewentualnie których dodać? I czym się kierować? Miejscem w lidze, reputacja?

 

Jakoś to trzeba poukładać.

 

A z tej listy to połowa powinna i tak polecieć ;)

 

 

ED:

 

Ale w ten sposób dopóki będą grać zawodnicy Szczakowianki, Groclinu to będą blokować inne lepsze zespoły, a z drugiej strony wielu zawodników ma różną historię. Sztylka ma Polar Wrocław, a nie ma go w bazie, wiec należałoby go dodać?

 

Niestety nie mamy bazy takiej jak Anglia i trzeba tu znaleźć jakiś sensowny kompromis.

 

Amica - filia, więc kasujemy w ostateczności, Groclin potrzebny jest ze względu na współczynnik pucharowy, ale Szczakowianka ze wzgl na jednego piłkarzą ma być trzymana kosztem II Ligowca?

 

Skoro w ikonach klubu można dać kogoś nieaktywnego, to może da się coś podobnego zrobić z historiami piłkarzy, chętnie u

Sztylki zobaczyłbym Polar, który nie zasługuję by być w bazie...

Odnośnik do komentarza

Sorry, ale kluby się nie usuwa (i mam nadzieję, że usuwane nigdy nie będą, bo przecież wcześniej nie były), tylko co najwyżej "usypia". W pole kraj ustawia im się puste pole i przy ładowaniu gry ich nie ma, ale w edytorze są.

Jeżeli są braki w klubach II ligi to ktoś spieprzył robotę, nie wiem czy na polskim poziomie czy już wyżej.

Kluby III ligi i niżej które już pojawiły się wcześniej w poprzednich FMach wystarczy uśpić, po za paroma wyjątkami. Paroma.

Ciężko mi się ustosunkować do Stali Sanok. W poprzednich FMach Puchar Polski nie miał zapisanych w kodzie uczestników początkowych rund, byłbym wdzięczny, gdyby ktoś potwierdził brak zmian/zmianę w nowym FM.

Nie widzę sensu w dodawaniu kolejnych klubów III ligi. SI zapewne też. A Polar w bazie będzie, tylko nie powinien być w grze. To nie to samo, zaznaczam.

Odnośnik do komentarza

Uprzedzam, że nie za bardzo czytałem wcześniejsze posty, ale chciałbym się się zapytać czy w FM 2009 jest Wisłoka Dębica? Czołowy klub 3.Ligi i klub ze stuletnią tradycją. Takie warto kultywować, więc miejsce Biało-Zielonych w takich grach jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...