Skocz do zawartości

Wymagania sprzętowe FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Fm 09 poki co nie dla mnie, ale zamierzam kupic sobie lapka. Jednak do wykorzystania mam tylko 2tys. zł. Tak wiec mam pytanie czy gra chodzila by plynnie na takim sprzecie:

 

Notebook Toshiba L300-1AP

 

Intel Core 2 duo T3200 2x2GHz

64 bit

 

Najnowsza karta graficzna Intela

X4500HD do 1340MB DirectX 10.0

 

Dysk twardy 160GB SATA

 

Pamięć operacyjna 2 GB DDR2

 

Z gory dziei za odp. A moze ktos ma dobre rozeznanie na rynku i moglby mi doradzic jakiego dobrego lapka do gier moglbym kupic za podana kwote?

Za 2k kupisz na pewno niezłego stacjonarnego do gier, ale nie laptopa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wreszcie znalezlem fundusze na nowy laptop, którego zakupu mam zamiar dokonac jutro. Teraz to 2990 zł.

Oto i on:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dane-techniczne-toshiba-satellite-a300-247-vhp.bhtml#content_3c

Tylko mam jeden dylemat, czy oplaca sie kupowac FM 09 bo to jest Vista, a ja mialem zamiar kupic lapka z XP.

Przeczytalem o niej sporo, 4GB pamieci Ram to duzo ale ja nadal mam watpliwosci bo sama Vista w spoczynku pobiera podobno

1.25 GB! Dlatego bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos powiedzial jak to wyglada FM 09 na Viscie. Z gory dziekuje. ;)

Odnośnik do komentarza

powinieneś się raczej zastanawiać, czy zakup FM 09 ma sens, jako że we wrześniu wychodzi szumnie zapowiadany CM 2010 a potem oczywiście FM 2010... co do pytania to Visty nie mam, ale wszystkich lig na tym nie uruchomisz raczej... rozglądnij się może za czymś z lepszym prockiem i może jednak pamięć DDR3

Odnośnik do komentarza

ale jest okazyjna cena 38zł to czemu nie :) a co do cm nie jestem jakos przekonany:P

co do lig to nie mam wcale zamiaru uruchamiac wszytskich lig tak 10-14 w zupelnosci wystarczy, no i jakies dodatkowe kraje i nawet bylbym sklonny odpuscic baze danych na srednia w zamian za plynna gre ;]

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanie,na jakim kompie lepiej będzie działał FM 2009(czyt.aby było można spokojnie zagrać parę sezonów)

na tym (komputer stacjonarny):

- AMD Athlon 1.81 GHz( Performance Rated at 3.00)

-2.0 GB Ram DDR 2

- Radeon X300/X550/X1050 256 MB

czy na tym (lapku):

intel core 2 duo 1,6

1 gb RAm (DDR)

gf 7300 GO (512 mb)

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanie,na jakim kompie lepiej będzie działał FM 2009(czyt.aby było można spokojnie zagrać parę sezonów)

na tym (komputer stacjonarny):

- AMD Athlon 1.81 GHz( Performance Rated at 3.00)

-2.0 GB Ram DDR 2

- Radeon X300/X550/X1050 256 MB

czy na tym (lapku):

intel core 2 duo 1,6

1 gb RAm (DDR)

gf 7300 GO (512 mb)

 

Ja gram na komputerze o podobnej specyfikacji co podałeś (AMD Athlon 2.0+, 1 GB pamięci i radek 3600). Mam już 2014 rok, mam 3 ligi z dwóch krajów i spokojnie gram sobie dalej. Nie mam dużych przycinek, poprostu dbam o porządek na kompie ; ). Ale powoli zastanawiam się nad użyciem FM savew game cleanera. Jednak nie wiem czy nie uwalę sobie save`a.

 

Zdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mój komputer prezentuje się następująco:

 

Core 2 Duo E4400 2x2Ghz

GeForce 9600 GT

2x2GB DDR2 Patriot

 

Chciałbym zagrać około 20 sezonów. Wybrałem po dwie ligi z następujących krajów: Anglia,Hiszpania,Francja,Włochy,Niemcy + baza średnia. (wszystkie ligi GRYWALNE) Czy nie za dużo wybrałem tych lig? Czy czasem nie będzie mi po 5 sezonów zamulać komputer? Jaka jest optymalna ilość lig + baza na mój sprzęt?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Nie powinien, na moim pentium dual core e2160 @2.5GHz, 2x1GB ram kingmaxa 1066MHz gra po 5 sezonach na znacznie większej liczbie lig (bodaj 34 + baza duża) gra działa tak samo jak po starcie. Moim zdaniem nawet zachowałeś za dużą wstrzemięźliwość w wyborze lig, śmiało mogłeś brać ich conajmniej 12-15 przy bazie dużej bez obawy ;P.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie, nie widzę sensu brania ligi na Tylko Podgląd. Mam bodaj (z pamięci wymieniam te które jestem na 90% pewny) ligi z krajów : Francja, Anglia, Włochy, Hiszpania, Ukraina, Holandia, Niemcy, Portugalia, Szkocja, Brazylia, Argentyna, Polska, Belgia, Rosja, Turcja, Czechy (bodaj). W większości mam jedną ligę, w tych ważniejszy 2-3. Nie wiem czy to było 34, ale na pewno znaaacznie więcej niż Ty wziąłeś, ~30 ;P.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Koledzy moj sprzet to laptop Lenovo Y550: Pentium Dual-Core T4200 2x2.0Ghz 4GB RAM DDRIII GeForce GT130M 512 DDRIII Jak ustawic baze na takim sprzecie ? Chce zeby gra chodzila w miare szybko i plynnie, bede gral kilka sezonow. Baza chyba na maks, nie sadzicie ? Ale ile lig i w jakiej konfiguracji wybrac ? Czy warto na podgladzie czy lepiej od razu na full oraz jak Wy wybieracie, czy z krajow po jednej lidze, czy moze wszystkie ligi z danego kraju. Zasugerujcie mi jakas opcje :) Dzieki i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ja przeważnie używam wszystkie ligi z danego kraju. A ty masz dobry sprzęt więc możesz sobie długo pograć;D

 

 

Dzięki, ale chciałbym wiedzieć jeszcze czy na najwiekszej bazie moge zagrac np. 20 lig ? Czy moze mniej lub wiecej ? Chcialbym wykorzystac maksymalnie ten sprzet, ale zeby gra chodzila gladko ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, no co jest ? :)   Nikt mi nie odpowie ?

 

A czy ty myślisz, że mamy do tego jakąś tabelę i nie chcemy się podzielić?

 

Weź poczytaj temat, dopasuj do siebie i testuj. Pomijam już fakt, że możemy mieć różne kryteria "gładko chodzącej rozgrywki"

 

 

Rozumiem, ale z tego co widzę to wszystkie opinie tutaj sa bardzo subiektywne.

Odnośnik do komentarza

Widzisz, to też zależy kto jaki styl grania preferuje. Ja np. nie gram karier krótszych niż 15-20 lat więc ładuje sobie tyle lig ile mi się podoba + około 30-40 dodatkowych krajów z zawodnikami. Wiadomo, że prędzej czy później gra zacznie przymulać ale lubię mieć duży wybór ;)

Odnośnik do komentarza

Widzisz, to też zależy kto jaki styl grania preferuje. Ja np. nie gram karier krótszych niż 15-20 lat więc ładuje sobie tyle lig ile mi się podoba + około 30-40 dodatkowych krajów z zawodnikami. Wiadomo, że prędzej czy później gra zacznie przymulać ale lubię mieć duży wybór ;)

 

 

Dzieki za sugestie. Ja preferuje gre krotsza, doslownie pare lat, wiec moge sobie chyba pozwolic na najwieksza baze i kilka lig najpotrzebniejszych. Nie wiem czy jest sens wybierac wszystkich graczy z poszczegolnych krajow.

Odnośnik do komentarza

Koledzy, no co jest ? :) Nikt mi nie odpowie ?

 

A czy ty myślisz, że mamy do tego jakąś tabelę i nie chcemy się podzielić?

 

Weź poczytaj temat, dopasuj do siebie i testuj. Pomijam już fakt, że możemy mieć różne kryteria "gładko chodzącej rozgrywki"

 

 

Rozumiem, ale z tego co widzę to wszystkie opinie tutaj sa bardzo subiektywne.

 

Opinie są subiektywne z definicji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...