Skocz do zawartości

Górnik Zabrze


Rekomendowane odpowiedzi

Trener Kasperczak zarządził przerwanie meczu Crvena grała bardzo brutalnie i faulowała chyba Szczota , na boisku zaczeła się bójka miedzy piłkarzami i trener Kasperczak powiedział że nie będą grać z takimi cwaniakami więc prawdopodobnie mecz nie będzie kontynuowany ! skandal !

www.gornikforum.com

 

Tak wygladał pierwszy sparing Górnika na Cyprze

Po drugiej stronie twierdzą, że zaczęło się od brutalnych fauli Strąka, który polował na nogi Koromana.

Odnośnik do komentarza
W poniedziałek działacze Ruchu i Górnika zakończyli negocjacje dotyczące ilości oraz ceny biletów dla kibiców zabrzańskiego klubu na Derby Śląska, które odbędą się 28 lutego br. na Stadionie Śląskim.

 

Ostatecznie działacze klubu z Cichej przystali na propozycję wysuwaną przez Górnik Zabrze oraz Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze i przyznali kibicom Górnika 7,5 tys. wejściówek w cenie 20 zł.

Więcej informacji na temat dystrybucji biletów, a także samego wyjazdu na mecz zostanie podanych w następnych dniach. Prosimy o cierpliwość.

za oficjalną

 

I negocjacje jednak skończyły się pozytywnie dla Górnika :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
- Bilety sprzedały się jak świeże bułeczki. Ich pula przeznaczona na kasy biletowe rozeszła się w niecałe pięć godzin - mówi o dzisiejszej sprzedaży Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu Górnika .

- Sprawdziły się nasze przewidywania, co do ogromnego zainteresowania przed zbliżającymi się derbami. Jutro wystosuje pismo z prośbą o możliwość dokupienia kolejnych biletów dla naszych kibiców. Zdajemy sobie sprawę ilu naszych fanów chce jeszcze zakupić kartę wstępu - zapowiada Maj.

Jutro ma dojść do spotkania włodarzy Ruchu i Górnika, w sprawie ewentualnej, dodatkowej puli wejściówek.

Jakby dali jeszcze z 5 tyś to nikt by sie w Górniku nie pogniewał:)

Odnośnik do komentarza
W poniedziałek w szatni zabrzańskiego Górnika doszło do wyborów, w efekcie których nowym kapitanem drużyny został bramkarz, Sebastian Nowak. Jego zastępcą będzie Adam Banaś. Ponadto w czteroosobowej radzie drużyny znaleźli się: Tomasz Zahorski i Piotr Madejski. - Kapitan to ktoś, na kim ciąży duża odpowiedzialność. Razem z kolegami z rady drużyny będziemy łącznikami między szatnią a sztabem szkoleniowym i działaczami - powiedział nowy kapitan Górnika

W sondzie internetowej wygrali Madejski i Zahor, ale wiadomo, ze nie chodzi o sympatie tylko o inne zdolnosci. Duzo ludzi było przeciwnych wyborowi Nowaka na kapitana, ze chorzowski. Seba jest profesjonalista i o pracy w Ruchu juz zdazyl zapomniec poswiecając sie całkowicie Górnikowi.

Odnośnik do komentarza
6,5 tysiąca sprzedanych karnetów na wiosenne mecze Górnika

 

Dyrektor marketingu Górnika, Krzysztof Maj pochwalił się wczoraj, że na wiosenne mecze zabrzan sprzedano już prawie 6,5 tysiąca karnetów. - To absolutny rekord ostatnich lat. Coraz lepiej sprzedają się też napoje i towary firmowane klubowym logo - stwierdził Maj. Wielkim powodzeniem cieszy się również sprzedaż karnetów z koszulkami. - Musieliśmy ich dodatkowo zamówić ponad 1200 - twierdzi Maj.

Działacze Górnika zwracają uwagę, że cztery z sześciu zaplanowanych na Roosevelta ligowych spotkań ma status podwyższonego ryzyka. - Dlatego apelujemy do kibiców o kupowanie biletów w przedsprzedaży. Niestety, takie mecze wiążą się z formalnościami, spisywaniem danych osobowych, a to zajmuje nieco czasu. Dlatego warto go zaoszczędzić i przyjść na mecz już z biletem w ręku - dodaje dyrektor Maj.

 

No i kolejna bardzo dobra wiadomosc. Mam nadzieje, ze czasy w których na stadionie było po 2,3 tys widzów minęly bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza

W końcu udało się strzelić bramkę na wyjeździe i wygrać. Do tego w meczu o takiej randze :)

 

Pierwsza połowa słaba, z paroma przebłyskami, ale jak zwykle Przemek P. i skuteczność to 2 wykluczające sie zbiory.

 

Druga połowa znacznie lepsza, ładna bramka Banasia z wolnego, potem już praktycznie cały czas kontrolowaliśmy mecz. Szkoda tylko niepotrzebnej kartki Bonina. Poza tym Pazdan i Banaś, to może być jedna z najlepszych par stoperów w lidze.

Odnośnik do komentarza
W końcu udało się strzelić bramkę na wyjeździe i wygrać. Do tego w meczu o takiej randze :)

 

Pierwsza połowa słaba, z paroma przebłyskami, ale jak zwykle Przemek P. i skuteczność to 2 wykluczające sie zbiory.

 

Druga połowa znacznie lepsza, ładna bramka Banasia z wolnego, potem już praktycznie cały czas kontrolowaliśmy mecz. Szkoda tylko niepotrzebnej kartki Bonina. Poza tym Pazdan i Banaś, to może być jedna z najlepszych par stoperów w lidze.

Lolololo lolololo lololololo lololololo:)

Byc na tym meczu na trybunach piekna sprawa. Druga połowa to byla miazga. Z mojej perspektywy bardzo dobrze grała cała druzyna. Skrzydła na duzy plus, niestety nie mamy napastnika. Trzeba teraz obiektywnie popatrzec w tv na to wszystko i ocenic.

Odnośnik do komentarza

Byłem po Niebieskiej stronie i trzeba przyznać, że tegoroczne derby nie umywają się do tych sprzed roku. Zarówno pod względem poziomu piłkarskiego jak i waleczności piłkarzy. Ruch zagrał słabiutko, Górnik niewiele lepiej. Najbardziej zasłużonym wynikiem byłby bezbramkowy remis. Wygrał Górnik ale nie zamierzam jakoś specjalnie płakać bo te trzy punkty były bardziej potrzebne Górnikowi niż Ruchowi. Nie wyobrażam sobie ligi bez KSG bo liga bez Górnika to liga bez WDŚ.

 

Na trybunach bardzo dobra atmosfera, ciągły doping, pewnie obie strony będą się do następnych derby licytować kto dopingował lepiej ;) największy minus to postawa kilku bezmózgów w połowie meczu kiedy to przełamali ogrodzenie i kilku z nich dostało się w okolice murawy. Na całe szczęście zabrakło im chyba odwagi by ruszyć na policję i sektory Górnika. W sumie nic się nie stało ale przez takich kilku pajaców została trochę nadszarpnięta znakomita reputacja medialna WDŚ. Nadal trzeba wychowywać kibiców żeby w przyszłości zniknęły ten ogromne sektory buforowe, by nie było obawy o zadymy i by Śląski mógł się zapełnić naprawdę do ostatniego wolnego miejsca.

 

40000 widzów to jak na naszą ligę liczba niespotykana i trzeba być dumnym, że to właśnie na Śląsku są dwie największe piłkarskie firmy w kraju, które mają ogromną liczbę kibiców. Ja na przykład byłem w sektorze z kibicami Ruchu, którzy przylecieli na mecz aż z Australii i Kanady! :)

 

A co do samego Górnika to wychodzi na to, że kluczem do poprawy gry było wywalenie Hajty i Brzęczka. Kasperczak zmienił system gry i to się sprawdziło. Na szpicy podobała mi się gra Szczota a w środku pola rządził Strąk.

Odnośnik do komentarza

Fatalna gra w defensywie sprawiła, że miast z kompletu punktów Górnik musi zadowolić się jednym, co w jego sytuacji jest raczej porażką. Pierwsza bramka dla Arki to kompromitacja zabrzańskiej obrony, która po "szkolnemu" całą trójcą rzuciła się na jedynego napastnika Arki a ten spokojnie odegrał do wolnego Pietronia. Druga bramka to IMO błąd Nowaka, który fatanie ustawił mur i nawet nie drgnął przy uderzeniu Nawrocika. Pomocni nie byli też obrońcy, którzy ograniczyli się do flegmatycznej obserwacji uderzenia Żurawia. :doh!:

 

W drugiej połowie Górnik zdecydowanie przeważał i wreszcie coś zaczęło trybić pomiędzy pomocą, i atakiem. Szkoda szansy Zahorskiego, bardzo szkoda bomby Banasia, która wylądowała na poprzeczce, gdyż wydaje mi się, że gdyby któraś z tych akcji zakończyła się bramką, Górnik zdołałby wygrać spotkanie.

 

W kolejnych meczach o punkty będzie bardzo trudno, ale mam nadzieję, że na koniec Górnik zachowa jednak ligowy status.

Odnośnik do komentarza
Druga bramka to IMO błąd Nowaka, który fatanie ustawił mur i nawet nie drgnął przy uderzeniu Nawrocika. Pomocni nie byli też obrońcy, którzy ograniczyli się do flegmatycznej obserwacji uderzenia Żurawia. :doh!:

hmm, z tego c kojarzę, to Nawrocik uderzył nad murem, a nie obok, więc bym nie przesądzał, że mur był źle ustawiony. Zresztą strzał był świetny i bramkarz IMO miał prawo nie drgnąć :)

Odnośnik do komentarza
Druga bramka to IMO błąd Nowaka, który fatanie ustawił mur i nawet nie drgnął przy uderzeniu Nawrocika. Pomocni nie byli też obrońcy, którzy ograniczyli się do flegmatycznej obserwacji uderzenia Żurawia. :doh!:

hmm, z tego c kojarzę, to Nawrocik uderzył nad murem, a nie obok, więc bym nie przesądzał, że mur był źle ustawiony. Zresztą strzał był świetny i bramkarz IMO miał prawo nie drgnąć :)

Wydaje mi się, że piłka minęła mur po prawej stronie :-k ale mogę się mylić.

 

Edyta ogląda powtóki na jutjubie i dalej nie jest pewna.

Odnośnik do komentarza

No faktycznie ciężko ocenić :)

Aż sobie pauze zrobiłem. Ale jednak chyba piłka leciała nad głową skrajnego obrońcy w murze.

Edyta obejrzała jeszcze powtórkę z lewej strony muru. I teraz już jestem pewien, że piłka przeleciała jakieś 10-15 cm nad głowami ;)

Odnośnik do komentarza
No faktycznie ciężko ocenić :)

Aż sobie pauze zrobiłem. Ale jednak chyba piłka leciała nad głową skrajnego obrońcy w murze.

Edyta obejrzała jeszcze powtórkę z lewej strony muru. I teraz już jestem pewien, że piłka przeleciała jakieś 10-15 cm nad głowami ;)

To, ze Seba nie drgnął przy strzale to jest normalne. Dopoki pilka nie przeleciala nad murem to on jej nie byl w stanie widzeic. Pechem jest to, ze pilka wpadla pod nogi Żurawia a nie obronców.

Odnośnik do komentarza
W Kwietniu przyszłego roku ma się rozpocząć modernizacja stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu.

 

- To był naprawdę ciężki bój. Czuliśmy po jego wygraniu ogromną satysfakcję - mówi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski, odnosząc się do wygranego postępowania odwoławczego przed Krajową Izbą Odwoławczą w Warszawie. Chodziło o postępowanie przetargowe na modernizację Stadionu im. Ernesta Pohla.

 

Na wynik postępowania i wybór oferty najkorzystniejszej zaprotestowało dwóch wykonawców. W wyniku oddalenia i odrzucenia przez zamawiającego protestów wykonawcy ci złożyli odwołania do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Łącznie rozpatrzenie odwołań odbyło się w czwartek, 5 marca, wyrok zaś ogłoszono w piątek. - "Izba oddaliła oba odwołania" - czytamy na oficjalnej stronie zabrzańskiego Urzędu Miasta.

 

- Istniało ryzyko, że przetarg zostanie unieważniony, więc stracilibyśmy trzy miesiące. Co teraz? Mniej więcej do tygodnia powinniśmy podpisać umowę, a za trzy miesiące ma być przygotowana koncepcja budowy stadionu wraz z kosztorysem. Wtedy poznamy mocno przybliżoną kwotę, za którą miałaby się odbyć modernizacja naszego stadionu. Mielibyśmy kolejny miesiąc na jej weryfikację, czyli na przykład "odchudzenie" projektu, gdyby kosztorys przerósł nasze możliwości - wyjaśnia wiceprezydent Zabrza. - Gdyby nie wydarzyło się nic nieoczekiwanego, to mniej więcej w kwietniu przyszłego roku moglibyśmy zacząć modernizację stadionu - dodaje.

 

Sportslaski.pl

No i Górnik wreszcie doczeka(ł) się nowego stadionu :)

Odnośnik do komentarza

Kazdy przed meczem brałby remis Górnika w ciemno. Wiadomo kibic jak to kibic wierzy w swoją druzynę do konca, wiec ja wierzylem w zwyciestwo, ale remisem tez bym nie pogardzil. Po meczu pozostaje jednak ogromny niedosyt. Mam nadzieje, ze jak w przyszlym sezonie Lech przyjedzie do Zabrza, to bedzie to mecz o mistrzostwo. Musimy zakupic dobrego, klasowego napastnika, który bedzie umial wykończyc stworzone sytuacje. Na pewno byly jakies mankamenty w naszej grze, ale nie ma co sie czepiac na sile. Jedno jest pewne, do Warszawy jedziemy po komplet punktów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...