Skocz do zawartości

Górnik Zabrze


Rekomendowane odpowiedzi

Zmarł jeden z legendarnych trenerów Górnika Géza Kalocsai.

W piątek w Budapeszcie zmarł Géza Kalocsai. Géza Kalocsai urodził się 30 maja 1913 roku w Berehowem (obecnie Ukraina). Jako zawodnik reprezentował barwy dwóch reprezentacji - Węgier i Czechosłowacji (jako Gejza Kalocsay). Występował m.in. w Sparcie Praga, Olympique Lille, Kispest FC, Ferencvárosi TC i Újpesti TE.

 

Po zakończeniu kariery zawodniczej trenował m.in. Újpesti TE, Ferencvárosi TC, MTK Budapeszt czy FK Partizan (Belgrad). W 1961 roku zdobył mistrzostwo Belgii z Royal Standard Club de Liège. W sierpniu 1966 roku objął posadę trenera Górnika Zabrze - w ciągu trzech lat zdobył ze śląskim klubem mistrzostwo Polski (1967) i dwa Puchary Polski (1968 i 1969).

Odnośnik do komentarza

Górnik wreszcie zagrał dobry mecz i zremisował u siebie z Wisłą 1:1 będąc drużyną aktywniejsza, konstruująca więcej ciekawych akcji i walczącą z niesamowitą determinacją. Szkoda, że 3 punkty wyrwał zabrzanom w końcówce Sobolewski ale wydaje mi się, że ten punkcik może być punktem zwrotnym w poczynaniach Górnika i wreszcie drużyna wydostanie się z dołka.

Odnośnik do komentarza

Coś w tym jest, że Malinowski umiejętności wielkich nie ma, ale to piłkarz potrzebny, bo swoją szybkością może sporo zdziałać. We wczorajszym meczu Brożek zupełnie sobie z nim nie radził. Ja się zastanawiam dlaczego Henry nie stawia na Dancha, który jest imo w lepszej formie i ma większe umiejętności niż Bajic. No ale jeśli mamy zdobywać punkty, to skład dla mnie może być nawet juniorski :P.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przed nami mecz z ŁKSem i trzeba w końcu wygrać jakiś mecz, co pozwoli uwierzyć piłkarzom, że potrafią wygrywać. Jeśli stracimy punkty, to nasza sytuacja może być nie najlepsza i będą jeszcze większe nerwy. Oby ten mecz dla Górnika był przełomowy, bo jeśli, nie daj Boże, przegramy, to może być nieciekawie.

Odnośnik do komentarza

W koncu Górnik zagrał ładny mecz. Akcji bez liku. Bardzo dobre zawody zagrali wszyscy Górnicy, bez wyjatków. W sumie najsłabsza formacją jest atak i to dzisiaj pokazali, bo ich nieporadność woła o pomste do nieba. Akcją meczu można nazwać rajd Madejskiego przez całe boisko, ale niestety nie skonczylo sie bramką.

 

MoM: Bodzio W.:)

Odnośnik do komentarza

Nareszcie zwycięstwo, chociaż mocno szczęśliwe. Duże piwo dla Bodzia W. był naszym 13 zawodnikiem :D. Boli znów cała masa niewykorzystanych sytuacji, ale zwycięzców sie nie sądzi, więc nie będę tego robił. Obyło się bez większych błędów w obronie, co cieszy. Wielkie brawa dla Madejskiego, który zagrał kolejny niesamowity mecz. Widać, że nawet bez Jurka Brzęczka, dochodzimy do sytuacji strzeleckich i jesteśmy wstanie je wykorzystać. :)

 

Czekam na kolejny mecz i kolejne zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Następny mecz gdzie gramy dobrze w piłkę, a nie strzelamy bramek, choć okazji była cała masa. Pitry coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że ściągnięcie go i oddanie Jarki, to największy błąd byłego zarządu, bo może i Jarka nie ma wielkich umiejętności, ale potrafi się znaleźć w polu karnym i wykończyć akcje.

 

Przykre, ale widmo spadku jest coraz większe.

Odnośnik do komentarza
Ja tam cały czas wierze, że Kasperczak dokona zimą poważniejszych wzmocnień i nie będzie tak źle jak piszecie.

Oby tylko nie odcinali kuponów. Ja bym wpierw pogonił Kasperczaka i zaczął wszystko od nowa.

 

 

To nie Kasperczak jest twórcą tej zbieraniny w Zabrzu, tylko Wieczorek. Nie po to ściągali Henia z Franci oferująć mu wysoki kontrakt, żeby go teraz pogonić. Zresztą kto przy zdrowych zmyslach zrezygnuje z takiego fachowca na początku jego przygody z Górnikiem. Przez taki tok myślenia w Polsce żaden trener nie jest w stanie spokojnie popracować z drużyną. No ale trenera zwolnić najłtaniej, a zmiany przecież są.

Odnośnik do komentarza

Szuster, Hetmanski i Wieczorek powinni odpowiedziec za to co teraz jest w tym klubie. Kazdy nas leje. Co z tego, ze z Bełchatowem, z Lechią, z Jagielonią, z Ruchem mielismy przewage. Jak się ma w ataku dwie niedołegi to meczu się nie wygra. Przeciez zarząd twierdził, ze Zahorski i Pitry będą postrachem ligi, a w sumie mają 2 bramki strzelone, jedną po rykoszecie, a drugą po błędzie bramkarza. Jakby Pitry był taki dobry, to nikt w Lechu by się go nie pozbywał. To tylko Szuster ubzdurał sobie, ze te transfery są udane. Notorycznie stawiają na Bajica, a Adaś Danch siedzi na ławie.

 

I nie ma, ze nie wolno po nich jechac, bo się jeszcze bardziej zablokują. Zarabiają takie pieniądze, ze w dupie to mam ze on nie potrafi z trzech metrów do bramki trafic. Ja zarabiam dużo mniej od nich, a wymaga się ode mnie rzetelności i zaangażowania. Nikt mnie po glowie nie głaszcze jak mi nie idzie, tylko mnie opierdalają.

 

Są zawodnikami Wielkiego Górnika, a to zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Ekhm, nie mogę się oprzeć - a nie mówiłem? Nie mam pojęcia, jakim cudem Pitremu udaje się kogokolwiek przekonać, że ma papiery na ekstraklasę.

 

Te ostatnie 5 meczy w zeszłym sezonie, bramki z Legią, Jagą i tam jeszcze dwie, trzy chyba były :] A Pitry to jak ktoś już kiedyś powiedział.. Mateja polskiej piłki nożnej :]

Odnośnik do komentarza
Ekhm, nie mogę się oprzeć - a nie mówiłem? Nie mam pojęcia, jakim cudem Pitremu udaje się kogokolwiek przekonać, że ma papiery na ekstraklasę.

 

Te ostatnie 5 meczy w zeszłym sezonie, bramki z Legią, Jagą i tam jeszcze dwie, trzy chyba były :] A Pitry to jak ktoś już kiedyś powiedział.. Mateja polskiej piłki nożnej :]

 

Chopie, z Jagą grającą w 9 to ja bym strzelił, jakby mnie w pole karne posłali.

Odnośnik do komentarza
Ekhm, nie mogę się oprzeć - a nie mówiłem? Nie mam pojęcia, jakim cudem Pitremu udaje się kogokolwiek przekonać, że ma papiery na ekstraklasę.

 

Te ostatnie 5 meczy w zeszłym sezonie, bramki z Legią, Jagą i tam jeszcze dwie, trzy chyba były :] A Pitry to jak ktoś już kiedyś powiedział.. Mateja polskiej piłki nożnej :]

 

Chopie, z Jagą grającą w 9 to ja bym strzelił, jakby mnie w pole karne posłali.

 

To był wyczyn :] Znając Jego umiejętności motoryczne i statyczne na boisku, nikt się chyba tego nie spodziewał. Mimo wszystko Jaga grająca w 9 to dla niego było duże wyzwanie. Uderzenie może i ma nie najgorsze, kilka razy trafił z dystansu, a przy Jego wzroście głowa powinna być atutem. To jest zawodnik na drugą ligę może i dobry. A powiedzieć, że jeszcze dwa lata temu uważano go za talent polskiej piłki :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...