Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu Drzewa życia (tu na 7. pozycji), kawał nudnej grafomanii, a ta sekwencja powstawania świata z muzyką Pendereckiego to najlepszy usypiacz w historii kinematografii.

 

 

Od kilku dni się zabieram do obejrzenia. Teraz będę jeszcze bardziej zmotywowany ;)

 

I obejrzałem. Tak nudnego i bezsensownego filmu dawno nie widziałem. Poza zdjęciami Lubezkiego w tym filmie nie ma kompletnie nic. Jakim cudem to coś dostało Złotą Palmę w Cannes, to ja nie wiem. Aż chyba sprawdzę, kto był wówczas w jury...

Odnośnik do komentarza

Smoleńsk

 

Zastanawiałem się, czy iść na taki film z kategorii "tylko świnie siedzą w kinie", ale ostatecznie uznałem, że warto to z uwagi na rozgłos obejrzeć. Spodziewałem się dużych ładunków beki, zawiodłem się jednak.

W tym filmie nie zagrało dokładnie nic. Ani aktorzy, ani scenariusz, ani efekty, ani montaż, nic. Brak klimatu, pourywane wątki, które w pełni zrozumieją tylko najtwardsi wyznawcy sekty smoleńskiej.

Wiedziałem, że ofiary tej tragicznej katastrofy nie zostaną godnie uczczone filmem na odpowiednim poziomie (jakim był Czarny czwartek tego samego reżysera) i że pod względem realizmu będzie to bliższe Gwiezdnym wojnom niż Człowiekowi z marmuru, na którym na siłę (bez talentu ani pomysłu) wzorują się twórcy. Spodziewałem się zatem, że będzie to zwyczajnie śmieszne, ale nawet to zawiodło. Widziałem lepsze akademie szkolne od tego czegoś.

Sam pomysł na film jest zerżnięty, jak wspominałem, z Wajdy, przemiana bohaterki turbonaiwna, postacie zarysowane słabo, a nawiązania do rzeczywistości obrażają inteligencję widza, choć może są adekwatne do targetu tego filmu...

Tylko zmarłych i ich rodzin żal. Katastrofalny film. Jeśli prawdą jest, o czym wspomina Raczek w swojej recenzji, że sam Kaczyński próbował zablokować premierę tego filmu, to doskonale go rozumiem. Sekta sektą, ale niech to prezentuje jakikolwiek poziom, na litość, z szacunku do zmarłych. Wczoraj celem wprawienia się w klimat oglądałem Historię Roja (recenzje są zgodne - wyjątkowo marny gniot), ale porównując oba filmy przyznać muszę, że na tle Smoleńska ten film wygląda na całkiem przyzwoity.

Dodam, że widownia była pusta, dosłownie parę osób na sali, znacznie mniej niż w poniedziałek w Sosnowcu na "Sausage party". Jest nadzieja dla tego narodu.

 

1/10

Odnośnik do komentarza

Też byłem dziś na Smoleńsku. Pozostaje mi się tylko zgodzić z Gackiem. To, czysto teoretycznie, mógł być dobry film, nawet jeśli przedstawiałby teorię o zamachu. Starałem się go obejrzeć bez politycznych uprzedzeń. Niestety, film się nie broni jako film. Fatalne aktorstwo, montaż, scenariusz, właściwie wszystko, może poza muzyką...

 

Dawno nie byłem tak zażenowany w kinie, jak dziś, gdy patrzyłem na "wyczyny" aktorskie głównej bohaterki, dziennikarki.

Odnośnik do komentarza

Nie no, film choć jest szmirą, to ma parę bekowych momentów, takich jak to ujawnienie Kaczyńskiego jako jedi, o czym pisaliśmy w Maryni. Nie sposób się tu nie roześmiać widząc ładunek patosu. Film jako całość faktycznie jednak budzi zażenowanie miernością, amatorskim podejściem do TAKIEGO tematu. Nie warto dla jednego czy dwóch parsknięć śmiechu po pierwsze płacić za bilety, a po drugie męczyć się w kinie na fatalnym filmie.

Odnośnik do komentarza

Do tej pory widziałem z nią cztery filmy:

"Anna Karenina" - kolejna adaptacja klasyka. Początek obiecujący, potem już jest gorzej. Do polecenia tylko fanom tematu.

"Ex Machina" - sama Alicia może nie wypadała jakoś super, ale film świetny. Must see!

"Danish Girl" - jej oskarowa rola. Warto się zapoznać.

"Burnt" - tu występuje na drugim planie. Bradley Cooper grający klon Gordona Ramsay'a (jest jednym z producentów tego filmu). Fani okolic kulinarnych mogą obejrzeć. Inni tylko jak mają za dużo czasu.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze 'Son of a gun" - taka klisza gatunkowa. Niemniej można spróbować obejrzeć, chociaż główne zalety to obsada, bo scenariusz standardowy. Z ocen znajomych wynika, że film podobał się tym, którzy zbyt wielu filmów nie oglądają. Ode mnie takie 5/10, nie jest ani dobrze, ani źle :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...