Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

no sorry, wyrok odsiadki 2,5 roku nie dostaje się za szczanie w miejscu publicznym

 

Wiesz jaki zarzut postawiono temu chłopakowi? "Napaść i inne przestępstwa". Taki termin to jest kpina z wymiaru sprawiedliwości. Jak napaść to na kogo, jak inne przestępstwa to jakie. Poza tym, co to za proces gdzie koleś dostaje 29 miesięcy więzienia w niecałą dobę po meczu.

Odnośnik do komentarza
Wiesz jaki zarzut postawiono temu chłopakowi? "Napaść i inne przestępstwa". Taki termin to jest kpina z wymiaru sprawiedliwości. Jak napaść to na kogo, jak inne przestępstwa to jakie.
napaść na policjanta, chyba skazany wie mniej więcej, jak wygląda mundur? plus szeroko rozumiane "zakłócenie porządku dziennego", nie oczekiwałbym, żeby w języku prawnym padły stwierdzenia typu "szczanie w bramie"
Poza tym, co to za proces gdzie koleś dostaje 29 miesięcy więzienia w niecałą dobę po meczu.
to się nazywa Sądy 24-godzinne, w Polsce też to jest

 

nie chciałem wspominać, ale widać muszę, że tym tekstem:

Jak nie masz zielonego pojęcia co się wydarzyło w Salonikach to że tak powiem ścichnij
zjechałeś właśnie do poziomu PDK!

 

w tej sprawie (kibice Jagi/Arisu) nie ma dobrych i złych, są co najwyżej źli i jeszcze gorsi

 

dla mnie EOT, bo się przecież nie przekonamy, zresztą nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza

Uczepiłeś się tego PDK jak rzep psiego ogona. Od początku świata jest tak, że jak jest jakaś sprawa to jedna osoba wie na ten temat więcej, druga mniej, trzecia nic, bo jedynie przeczytała bzdurnego niusa na WP lub Onecie. I jak ktoś jej wypomni, że nie mam pojęcia to najłatwiej pojechać z tekstem "zjechałeś do poziomu PDK". Tak, zjechałem, ale wcale nie w dół, bo takie jest życie.

 

To nie jest tak, że ja uważam, że kibice Jagi byli cacy, a Arisu fe. Chodzi oto co napisałeś...

 

No i oczywiście stawianie kibica w roli poszkodowanego, ciemiężonego przez wroga (tutaj Greków).

 

Drwisz z ludzi, którzy byli w Salonikach nie mając zielonego pojęcia co tam przeżyli. Czy kibice Jagiellonii byli poszkodowani? Tak qrwa, byli. Ciekawe czy byłbyś taki mądry jak Ty byś przez 90 minut musiał się pilnować przed kamieniami czy szklanymi butelkami lecącymi w Twoim kierunku tylko dlatego, że przejechałeś 2 tysiące kilometrów, aby kibicować swojej drużynie, która śmiała na stanąć na drodze Arisu w europejskich pucharach, a potem był przetrzymywany na stadionie przy wysokiej temperaturze bez dostępu do wody i opieki medycznej przez kilka kolejnych godzin.

Odnośnik do komentarza

FYM, no jak nie ma żadnych informacji? Uderzył łomem pracownika ochrony - sam fakt wywołania jakiejkolwiek szkody na zdrowiu nie ma tu nic do rzeczy - użycie niebezpiecznego narzędzia w bójce/pobiciu stanowi podstawę do pociągnięcia do odpowiedzialności z typu kwalifikowanego. W Polsce też.

 

http://www.click.ro/extra/ultras/Cinci-suporteri-condamnati-huliganism-Grecia_0_1006699454.html

 

http://www.leparisien.fr/sports/football/grece-europa-league-5-supporteurs-polonais-condamnes-pour-hooliganisme-06-08-2010-1024066.php

 

Linki z mediów francuskich i rumuńskich.

Odnośnik do komentarza

Mnie w Salonikach nie było. Was też. Nikt z nas nie jest na 100% pewien co tam zaszło. Możemy jedynie znać relacje a) naszych znajomych b) dziennikarzy c) policji. Jak wiadomo - żadna z tych opcji nie jest obiektywna. Proponuję więc zakończyć ten temat.

Odnośnik do komentarza

FYM, no jak nie ma żadnych informacji? Uderzył łomem pracownika ochrony

 

Taa? I skąd wziąłeś tę informację, z Faktu?

 

W mediach podawana jest informacja, iż na stadionie byliśmy w posiadaniu ostrych narzędzi, łomów i innych (czego to nie wymyślą!). Tymczasem przy wejściu na sektor byliśmy tak dokładnie obszukiwani, że zabierano nam nawet zapalniczki

 

To fragment oświadczenia wydanego przez stowarzyszenie po powrocie z Salonik. Niby jak sobie wyobrażasz wniesienie łoma na sektor kiedy kiedy jesteś w koszulce (a nawet bez) i krótkich spodenkach. Ludzie, pomyślcie trochę zanim przepiszecie jakąś bzdurę.

Odnośnik do komentarza
To fragment oświadczenia wydanego przez stowarzyszenie po powrocie z Salonik. Niby jak sobie wyobrażasz wniesienie łoma na sektor kiedy kiedy jesteś w koszulce (a nawet bez) i krótkich spodenkach. Ludzie, pomyślcie trochę zanim przepiszecie jakąś bzdurę.

A nie wydaje Ci się, że dla ludzi spoza grona kumatych oświadczenie napisane przez kumatych ma odrobinę mniejszą wartość, niż sprawozdanie policji?

Mam też dziwne przekonanie, że do skazania takiego "kibica" potrzeba było czegoś więcej, niż świadectwa jednego czy drugiego policjanta, bo raczej z byle powodu się obcokrajowca, nawet "kibica" piłkarskiego, nie zgarnia do więzienia i nie wymierza długiej kary. Rozumiem, że bardzo się chce wybielić "kumatego", ale zastanów się przez chwilę - czy Twoja wersja może być bardziej naciągana?

Bo o ile we wspólny lament Wyborczej i Steca przeciwko jakimś tam kibicom w Polsce byłbym w stanie uwierzyć, o tyle źródła niezależne od siebie z dwóch, bardzo odległych, krajów brzmią dość wiarygodnie. Na pewno o wiele bardziej, niż oświadczenie kumatych, którzy proszą o wsparcie dla tego "kibica".

Do licha, mówimy o Grecji, nie Azji Środkowej, gdzie faktycznie jest czasem samowolka.

Odnośnik do komentarza

Z Le Parisien, które bynajmniej Faktem nie jest i ma do niego w diabły daleko. Aczkolwiek gwoli ścisłości Francuzi nie posługują się pojęciem "łomu" a "a security bar of iron". Mea culpa.

 

No super, a to oświadczenie to ma jakieś oparcie w jakimś nagraniu np? Komórki pewnie mieli, ktoś nagrał jak byli przeszukiwani? Czy mamy tylko słowo przeciw słowu? W ogóle, czy na stadionie był monitoring? Bo media były obecne w trakcie zdarzeń? Wszak rzeczone "uderzenie" miało miejsce w przerwie meczu, a więc zostało najpewniej zarejestrowane przez kamery - to by uzasadniało tak szybki i wysoki wyrok.

 

Edyta dodaje, że race wnieśli bez problemu przecież?

Odnośnik do komentarza

Primo, czy wy macie jakiś fetysz na punkcie kumatości? Kumaci to, kumaci tamto, PDK. To jest chore. Nie rozumiem, ktoś wam kiedyś zrobił krzywdę na stadionie? Zabrał pestki albo napój? Gacek oczywiście, że mi się wydaje, że wiele osób prędzej uwierzy służbom porządkowym niż kibicom. Niestety, stereotypy powodują, że ludzie ssą negatywne informacje o kibicach jak Bułgarki przy drogach krajowych.

 

Mam też dziwne przekonanie, że do skazania takiego "kibica" potrzeba było czegoś więcej, niż świadectwa jednego czy drugiego policjanta, bo raczej z byle powodu się obcokrajowca, nawet "kibica" piłkarskiego, nie zgarnia do więzienia i nie wymierza długiej kary.

 

Piszesz, że masz przekonanie, że potrzeba było czegoś więcej żeby wydać taki wyrok. Właśnie oto chodzi, nie wiesz i nie jest sam w tej kwestii. Grecy nie podali żadnych informacji, żadnego uzasadnienia, przynajmniej do publicznej wiadomości. Może oni też mają fioła na punkcie PDK.

 

Rozumiem, że bardzo się chce wybielić "kumatego", ale zastanów się przez chwilę - czy Twoja wersja może być bardziej naciągana?

 

Nie ma czegoś takiego jak moja wersja. Jest wersja stowarzyszenia, która jest zgodna z wersjami ludzi, którzy tam byli. Nooo, ale oczywiście oni to wszystko uzgodnili w drodze powrotnej. Tacy z nich spryciarze.

 

o tyle źródła niezależne od siebie z dwóch, bardzo odległych, krajów brzmią dość wiarygodnie

 

Ile masz lat? 12? Nie wiesz jak funkcjonują media. Jeżeli jakiś serwis internetowy, gazeta, agencja informacyjna poda jakiś nius to wiadomo, że wszyscy go skopują. Myślisz, że Le Parisien miał na tym meczu swojego korespondenta, który cały czas skupiał swoją uwagę na sektorze gości. Nie bądź naiwny.

 

Do licha, mówimy o Grecji, nie Azji Środkowej, gdzie faktycznie jest czasem samowolka.

 

Grecja, Grecja, czy to przypadkiem nie jest ten kraj gdzie ostatnio kibice zdewastowali własny stadion, żeby ich rywal nie mógł na nim zagrać pucharowego meczu? Europejska stolica kultury pełną gębą.

 

No super, a to oświadczenie to ma jakieś oparcie w jakimś nagraniu np? Komórki pewnie mieli, ktoś nagrał jak byli przeszukiwani?

 

Wiem, że są nagrania z komórek, ale nie sądzę żeby ktokolwiek marnował pamięć w telefonie na filmowanie tego procesu jakim jest przeszukiwanie przy wchodzeniu na sektor.

 

W ogóle, czy na stadionie był monitoring? Bo media były obecne w trakcie zdarzeń? Wszak rzeczone "uderzenie" miało miejsce w przerwie meczu, a więc zostało najpewniej zarejestrowane przez kamery - to by uzasadniało tak szybki i wysoki wyrok.

 

A kto powiedział, że to miało miejsce (zakładając, że miało w co wątpię) w przerwie meczu? Nie jestem w stanie powiedzieć czy był monitoring. Media? Kamery były zwrócone na murawę. Rzut na sektor był tak ogólny, że nie sądzę aby zarejestrowano cokolwiek konkretnego.

 

Edyta dodaje, że race wnieśli bez problemu przecież?

 

Miałeś kiedyś w ręku racę? Widziałeś chociaż jak wygląda raca, a jak wygląda łom. Uważasz, że trudność wniesienia racy i wniesienia łomu jest taka sama?

Odnośnik do komentarza
Wiem, że są nagrania z komórek, ale nie sądzę żeby ktokolwiek marnował pamięć w telefonie na filmowanie tego procesu jakim jest przeszukiwanie przy wchodzeniu na sektor.

 

Miałeś kiedyś w ręku racę? Widziałeś chociaż jak wygląda raca, a jak wygląda łom. Uważasz, że trudność wniesienia racy i wniesienia łomu jest taka sama?

 

I widzisz, dla mnie to absolutnie obala fragment oświadczenia, który wkleiłeś. Przeszukiwano ich tak dokładnie, że zabierali NAWET zapalniczki, ALE przeoczono race? No bez jaj. Uważam, że trudniej wnieść racę niż zapalniczkę, a skoro komuś jednak się udało to nib dlaczego inny nie mógł wnieść kosy, a kolejny jakiejś gazrurki?

Brak jakiegokolwiek nagrania z przeszukania wydaje się zbyt wygodny w tej sytuacji.

 

A kto powiedział, że to miało miejsce (zakładając, że miało w co wątpię) w przerwie meczu? Nie jestem w stanie powiedzieć czy był monitoring. Media? Kamery były zwrócone na murawę. Rzut na sektor był tak ogólny, że nie sądzę aby zarejestrowano cokolwiek konkretnego.

 

Hm, bo o ile się nie mylę zamieszki w czasie pierwszej połowy są świetnie udokumentowane i raczej nie da się tam niczego takiego dopatrzeć. Natomiast o nagrania zdarzeń z przerwy meczu już dużo trudniej, więc jeśli coś się miało stać, to chyba tylko wtedy?

 

I tak trochę poza tematem: kontaktowaliście się z ambasadą? Wszak władze greckie mają bezwzględny obowiązek poinformowania konsula, który w każdej chwili może żądać pełnego dostępu do akt sprawy?

Odnośnik do komentarza
Wiem, że są nagrania z komórek, ale nie sądzę żeby ktokolwiek marnował pamięć w telefonie na filmowanie tego procesu jakim jest przeszukiwanie przy wchodzeniu na sektor.

 

Miałeś kiedyś w ręku racę? Widziałeś chociaż jak wygląda raca, a jak wygląda łom. Uważasz, że trudność wniesienia racy i wniesienia łomu jest taka sama?

 

I widzisz, dla mnie to absolutnie obala fragment oświadczenia, który wkleiłeś. Przeszukiwano ich tak dokładnie, że zabierali NAWET zapalniczki, ALE przeoczono race? No bez jaj. Uważam, że trudniej wnieść racę niż zapalniczkę, a skoro komuś jednak się udało to nib dlaczego inny nie mógł wnieść kosy, a kolejny jakiejś gazrurki?

Brak jakiegokolwiek nagrania z przeszukania wydaje się zbyt wygodny w tej sytuacji.

 

Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi oto, że zasugerowałeś, że skoro wnieśli racę to wnieśli i łom co jest raczej niedorzeczne. Myślisz, że ktoś ciągnąłby tak nieporęczne żelastwo dwa tysiące kilometrów? Nie powiem jak Ci jak raca trafiła na sektor bo nie wiem. Nie można wykluczyć, że służby porządkowe wiedziały, że kibice mają materiały pirotechniczne. Może w Grecji tego typu sytuacje są traktowane bardziej liberalnie niż u nas. Nie mam takiej wiedzy. Piszesz, że brak nagrania jest wygodny. Uważasz, że ktokolwiek mógł przypuszczać, że przeszukanie może być istotne. Nikt nie mógł przewidzieć, że tak się potraktuje kibiców.

 

A kto powiedział, że to miało miejsce (zakładając, że miało w co wątpię) w przerwie meczu? Nie jestem w stanie powiedzieć czy był monitoring. Media? Kamery były zwrócone na murawę. Rzut na sektor był tak ogólny, że nie sądzę aby zarejestrowano cokolwiek konkretnego.

 

Hm, bo o ile się nie mylę zamieszki w czasie pierwszej połowy są świetnie udokumentowane i raczej nie da się tam niczego takiego dopatrzeć. Natomiast o nagrania zdarzeń z przerwy meczu już dużo trudniej, więc jeśli coś się miało stać, to chyba tylko wtedy?

 

I tak trochę poza tematem: kontaktowaliście się z ambasadą? Wszak władze greckie mają bezwzględny obowiązek poinformowania konsula, który w każdej chwili może żądać pełnego dostępu do akt sprawy?

 

Oczywiście, że był kontakt z konsulatem. Bez tego trudno byłoby coś załatwić. O konkretnych działaniach konsula nie mam żadnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
W środę ruszyła sprzedaż biletów na spotkanie z Wisłą Kraków, które zostanie rozegrane w piątek 10.września o godz.20.00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

 

Bardzo dobra gra Jagiellonii na początku rozgrywek, drugie miejsce w Ekstraklasie zajmowane po czterech kolejkach, odprawienie w świetnym stylu z bagażem dwóch bramek aktualnego Mistrza Polski Lecha Poznań - wszystko to sprawiło, że bilety na Wisłę sprzedają się rewelacyjnie.

Dla tych co jeszcze zwlekają z ich zakupem, bo niby jeszcze tak wiele czasu do meczu pozostało, spieszę poinformować, iż w przedsprzedaży zostało ich na tą chwilę tylko niecałe 300 sztuk (wszystko na łuk).

Wszystko wskazuje na to, iż dziś, na sześć dni przed meczem z Wisłą Kraków wszystkie bilety zostaną wyprzedane. Takiego zainteresowania meczem ligowym Jagiellonii jeszcze nie było. Dla spóźnialskich pozostanie "walka" o ostatnie 280. biletów, które będzie można zakupić w dniu meczu, w kasach przed stadionem.

 

 

Źródło: Jagiellonia.net

 

Dobrze że, mam karnet :)

Odnośnik do komentarza

Jagiellonia pokonując najpierw Lecha, a potem Wisłę, po raz pierwszy w historii uplasowała się na pozycji lidera Ekstraklasy. Dwóch papierowych faworytów do mistrzostwa odprawionych z kwitkiem. Czekamy na Legię i Polonię.

 

W meczu z Wisłą najlepiej zaprezentował się Grosicki. Zawiódł mnie nieco Skerla, któremu przytrafia się coraz więcej błędów. Trzeba się rozejrzeć za solidnym stoperem. Lato zaskoczył pozytywnie. Kilka bardzo ładnych zagrań no i asysta.

 

Czekam, aż Probierz da szansę Bartłomiejowi Pawłowskiemu. W reprezentacji U-19 ostatnio 2 mecze i 3 bramki.

Odnośnik do komentarza

FYM, Vami dlaczego na tym meczu było tylko 6 tys. ludzi?

Stadion w przebudowie czy jakies inne ograniczenia? Pytam, ponieważ naprawdę nie wiem. A jeśli stadion w przebudowie możecie dać jakiś link abym mógl obejrzeć jak będzie wyglądac nowa arena?

No i gratuluje wygranej, fajny mecz - ciekawa paczka w Białymstoku się robi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...