Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

barman konsekwencje budowy stadionu - http://stadion.jagiellonia.net/

 

Co do samego meczu Jagiellonia zagrała dobrze, ale zagrała źle. Wygraliśmy ten w głównej mierze przez nieudolność Wisły, bo ile w ofensywie poziom był taki jak ostatnio, to w defensywie było fatalnie. Przez brak ścisłego krycia oraz marny odbiór Wisła mogła robić pod naszym polem karnym co chciała. Obrońcy po przejęciu piłki zamiast wyekspediować to zaczynali grać z Wiślakami w "dziada". Jak rozumiem pewność siebie, ale takie zabawy to można robić przy wyniku 3:0 jak się gra z drużyną z niższej klasy rozgrywkowej. Jedyna pozytywna rzecz jeśli chodzi o defensorów to dobrze sobie radzili w powietrzu. Pewne wygrywali pojedynki główkowe. Jak już pisałem odbiór był na tragicznym poziomie. Kiedy wszedł Kascelan było to widać jeszcze lepiej. Mladen jest znakomity w tym aspekcie gry. Pressing, nieustępliwość i precyzja prowadziły do kilka spektakularnych przejęć piłki od rywali. Czarnogórzec chyba co raz lepiej się czuje w drużynie. Grzesiu Sandomierski raczej bez błędów i jedna znakomita interwencja po strzale Małeckiego. Grzyb miał jeden fajny zryw, który o mało nie skończył się bramką. O Grosickim to nawet nie ma co pisać. Chłopak jest w tej chwili w top5 zawodników polskiej ligi. Szkoda, że w reprezie ma na swoją pozycję tylu rywali. Frankowski kolejne trafienie z opanowaniem 20. Fajnie by było jakby na koniec kariery pyknął króla strzelców. Za tydzień wyjazdowy mecz z Arką.

 

P.S.

Na meczu był Jacek Zieliński. Stał kilka metrów ode mnie i nawet chciałem pogadać o postępach naszej kadry, ale pojawił się Jacek Chańko i go gdzieś zabrał.

Odnośnik do komentarza

 

Na meczu był Jacek Zieliński. Stał kilka metrów ode mnie i nawet chciałem pogadać o postępach naszej kadry, ale pojawił się Jacek Chańko i go gdzieś zabrał.

 

Na wódkę :kekeke:

 

To już raczej po meczu :P

po? :D po lufie chyba i koniec przerwy :D

 

natomiast Jagiellonia w zasadzie ... wypunktowała słabą Wisłę, w grze Wisły można było widać jakąś poprawe do meczu z Polonią Bytom, jednak to Jagiellonia była zdecydowanie bardziej zgrana + Grosicki, chłopak ma potencjał

 

w Jagielloni kreuje się od dłuższego czasu naprawde fajny zespół, miejmy nadzieję, że zimą tej Jagi nikt nie rozsprzeda...

Odnośnik do komentarza
Komisja Ligi nałożyła karę finansową w wysokości 10 tys. zł na Jagiellonię w związku z incydentami podczas meczu 5. kolejki Ekstraklasy z Wisłą Kraków, które miały wpływ na bezpieczeństwo podczas zawodów. Ekstraklasa w uzasadnieniu wymieniła: wniesienie i odpalenie przez kibiców środków pirotechnicznych, przebywanie na płycie boiska osób nieuprawnionych, zasłonięte bramy ewakuacyjne.

 

No to już jest jakaś parodia. Przed meczem (podkreślam przed, nie w trakcie) na boisko zostali wpuszczeni (nie przeskoczyli przez ogrodzenie, tylko przeszli normalnie przez bramkę) na kilka minut gniazdowi z mikrofonami żeby zachęcić trybuny do dopingu. I coś takiego ma być karane? Żal, po prostu żal.

Odnośnik do komentarza

Arka - Jagiellonia 1:0

 

Mecz wygrany taktycznie przez Pasiekę, który zneutralizował największe atuty Jagi. Poza tym swoje zrobił sędzia, który dwa spalone przy sam na sam Jagi wyrwał z czeluści odbytu oraz nie wyrzucił Rożicia za faul na Burkhardcie. Teraz trzeba luzem pyknąć Flotę w pucharze i zmobilizować się na Zagłębie.

 

Kibice Jagi zaś mają nowego "ulubieńca" - Przemysława Trytkę ;)

Odnośnik do komentarza

Jak wiadomo Trytko grał ostatnio w Arce. W Gdyni jest raczej miło wspominany. W niedzielę przed meczem kiedy miejscowi kibice zobaczyli go, pozdrowili go serdecznie, a on wyszedł przed trybunę podziękować. To można oczywiście zrozumieć. Jednak po meczu Trytko zapędził się z serdecznością. Zamiast jako członek drużyny pokonanej z pokorą pójść do szatni, to odziany w koszulkę Arki i z szalikiem paradował wraz z byłymi kolegami na boisku. Tak się nie robi.

 

Przed chwilą zauważyłem, że Trytko na oficjalnej stronie wydał oświadczenie.

 

Z racji zamieszania, które wystąpiło po meczu Jagiellonii Białystok z Arką Gdynia chciałbym wyjaśnić swe zachowanie kibicom. Nieprawdą jest, że cieszyłem się z przegranej Jagi a jednocześnie ze zwycięstwa Arki, oraz, że nie zagrałem na 100 % swoich możliwości. Wyszedłem na boisko zdeterminowany a moim celem było strzelenie bramki. Piłka to mój zawód. Często zdarza się tak, że my, piłkarze zmieniamy miejsca pracy. Ja przez ostatnie dwa sezony występowałem w barwach Arki Gdynia, wchodząc na boisko zostałem ciepło przywitany przez kibiców i po meczu chciałem odwdzięczyć się im tym samym. To wszystko. Teraz liczy się dla mnie tylko Jaga, zależy mi tylko i wyłącznie na zwycięstwach a w każdym meczu dawałem i będę dawał z siebie wszystko.

Jeżeli moje zachowanie uraziło kibiców to chciałbym ich bardzo przeprosić. Nie miałem na myśli nic złego.

 

Nie zdziwię się jak jutro Probierz wpuści go od 1 minuty, żeby odkupił swoje winy ;)

Odnośnik do komentarza

Jagiellonia - Zagłębie 2:0

 

Negatywnym bohaterem tego meczu sędzia. Najpierw nie odgwizdał rzutu karnego dla Jagi (pod koniec jeszcze drugiego) oraz uznał bramkę Grosickiego mimo że ten był na spalonym. Pierwsza połowa nudna jak flaki z olejem, potem jakoś sobie poradziła Jaga, ale nie ma co piać z zachwytu. Debiutujący Essomba popisał się efektownym dryblingiem, ale znając Probierza to czeka go taki sam los jak Kojasevicia i Maycona. Tym jednak różni się od Brazylijczyka, że podał do Kupisza i zaliczył asystę, a Maycon pewnie chciałbym wejść z piłką do bramki. Widać jednak że i Essomba ma takie ciągoty. Mi się to podoba, ale raczej naszemu treneiro nie. Na plus Grosik, Kupisz, Norambuena, Hermes i mimo wszystko Makuszewski, który ambitnie próbował coś ciągnąć w tej pierwszej połowie. W Zagłębiu znakomity mecz rozegrał Csaba Horvath. Przydałby się nam... :roll:

Odnośnik do komentarza

Debiutujący Essomba popisał się efektownym dryblingiem, ale znając Probierza to czeka go taki sam los jak Kojasevicia i Maycona. Tym jednak różni się od Brazylijczyka, że podał do Kupisza i zaliczył asystę, a Maycon pewnie chciałbym wejść z piłką do bramki. Widać jednak że i Essomba ma takie ciągoty. Mi się to podoba, ale raczej naszemu treneiro nie.

 

Jeszcze jedna, subtelna różnica - Essomba walczy i nie leni się na treningach w przeciwieństwie do pana Brazylijczyka i Czarnogórca, co Probierzowi może się jednak podobać. Oby nie był to "bohater jednej akcji". ;)

Odnośnik do komentarza

Karny powinien być w sytuacji, której nie widział nikt oprócz kamer kiedy to Wilczek wywalił Skerlę. Sytuacje w drugiej połowie mocno dyskusyjne. Nie ma co się specjalnie sędziego czepiać. Co do bramki Grosickiego to na trybunach wszyscy byli święcie przekonani, że spalony był. Tymczasem kilka minut temu w Lidze+Extra zostało pokazane, że spalonego nie było. Co do Essomby, to to co zrobił z miejsca dało mu sympatię kibiców. Myślę, że wobec kontuzji Burkhardta będzie dostawał swoje szanse. Już nie zwalaj na Probierza losu Kojasevica i Maycona. Pierwszy miał dobry początek, ale potem zgasł. Nie było sensu trzymać go w wyjściowym składzie na siłę. Drugi przyszedł jako przyszła gwiazda ligi, a nie pokazał nic. Nawet w ME zawodził. Może wypożyczenie do Gliwic coś mu da.

 

P.S.

Jaga wciąż liderem \o/

Odnośnik do komentarza

Maycon w barwach Piasta zdobył już 2 bramki (zwycięską z Dolcanem i Wartą), miał też 1 asystę. Meczu nie oglądałem. http://www.piast.gliwice.pl/nowa/news.php?id=107 Przeczytaj sobie opis spotkania. Tak w skrócie to oprócz gola, za faul na nim podyktowana została 11 dla zespołu z Gliwic. Oddał kilka groźnych strzałów, jeden trafił nawet do siatki, ale Maycon był na pozycji spalonej.

Odnośnik do komentarza

Strzałem w 90. minucie spotkania Andrius Skerla zapewnia zwycięstwo Jagiellonii z Górnikiem Zabrze. Lider utrzymany. Z Bytomiem nie powinno być kłopotów. Ciekawe jak będzie w Łodzi z Widzewem...

 

Ja bym takim optymistą nie był. Bytom to trudny rywal. Wystarczy spojrzeć na ostatnie mecze. Remis z Widzewem. Urwany punkt na Polonii, zwycięstwo u siebie z Ruchem i Zagłębiem. Trener Szatałow wie o co chodzi w piłce i potrafi zmobilizować drużynę na ważne mecze. Poza tym fajnie będzie zobaczyć znów Darka Jareckiego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...