Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt tu nic nie pisze o beefie w Firmie? :D

Wiadomo, że to wszystko jest śmieszne, ale chyba zrobiła się w kraju spora moda na dissy ;)

 

Firma - Filar Z Waty - diss na Kaliego

 

Kali - Sam tego chciałeś - diss na Firmę

 

Jak dla mnie mimo marnego poziomu to Kali pokazał, że odskoczył poziomem od reszty tych popaprańców już bardzo wysoko ;)

Odnośnik do komentarza

Ja się nawet wyrażę w tym temacie. Ogólnie z Firmy zawsze najbardziej szanowałem Kaliego. Nigdy nie dowiemy się tak naprawdę kto ma rację, ale patrząc ogólnie to bardzo przykre, że wśród przyjaciół dochodzi do takich sytuacji. Sama odpowiedź na "diss" Kaliego (którego tak naprawdę nie było) pokazała, że członkowie Firmy nawet nie rozumieją prostych zdań. Kali okazał im szacunek ze względu na stare lata, dokonał pewnego podsumowania, a spotkał się z takim atakiem. Kali odpowiedział godnie, sądzę, że na tym powinno się to skończyć.

Odnośnik do komentarza

Kolesia slyszalem, ktos wrzucil na SLG, dla mnie jest slaby. Co do postu wyzej - PeeRZet o ile wiem jedynie studiuje w Krakowie, nie jest krakowianinem, wiec ciezko go podpinac pod krakowska scene... Tak czy inaczej, do pieca ;)

 

A to możliwe,że mi się pomyliło. Choć zdawało mi się,że sam Przemek mówił w którymś z kawałków,że jest reprezentantem krakowskiej sceny. Jesteś bardziej zorientowany,więc zapewne wiesz lepiej. ;)

 

"Filar - już nie długo każdy z nich cie rozkmini i rozerwą cie na strzępy prawdziwi fani Firmy"

 

Muszę dać znać kumplom z klasy,żeby brali się do roboty. :keke:

Odnośnik do komentarza

Ale już nie jest prawilnym ziombkiem, bo wyruchał ich na hajs, a że wiadomo, że - cytując utwór Firmy - najważniejsza nie jest kasa. Dlatego no nie dziwmy się, że Bosski Romek, który zawsze stał na straży tych osiedlowych zasad, ale już nie jest Jebać Policję tylko Jestem Porządny (pamiętacie jak żalił się, że ludzie go okradają kupując podróby JP? - http://www.myspace.com/bosski/blog/516191015 ), nagrał dissa na swojego ex-brata. A jego fani z klapkami na oczach oczywiście są razem z nim w myśl zasady wiecie co z nim zrobić, nie?!.

 

Jednym słowem BE-KA, bo nowy diss Morskiego Romka jest wręcz żałosny, szkoda tylko że Kali go nie zniszczy już po raz drugi, bo stwierdził, że już nic nie nagra na nich.

Odnośnik do komentarza

Mnie brakuje jednak w podziemiu jakichś obiecujących raperów... Jedynie Eripe,którego "objawił się" w 2012,bo czy to Laik czy Karwan,Azja,Planet,TMK Piekielny to raczej odkrycia wcześniejszego roku. No chyba,że szukać nie potrafię,czego wykluczyć nie można :D.

 

Zgodzić się z Tobą jednak muszę,bo choćby dla Bisza i Planeta warto czekać na kolejne miesiące :P

Odnośnik do komentarza

warto przeglądać różne strony typu Gramrap, Glamrap, Popkiller, CGM, forum Ślizgu ;)

 

często też przeglądam sobie Youtube'a i tam przypadkowo znajduje jakieś perełki, aż w końcu sprawdzam całość i jestem zajarany :keke:

przykład pierwszy z brzegu - Marfi/Nowik (http://forumcm.net/index.php/topic/178-rapowe-realia/page__st__1740#entry1357250) - rzadko kiedy mam tak, że płyta jest przeze mnie przesłuchiwana w całości niejeden raz :)

Odnośnik do komentarza

Ej tak sobie przypadkiem wpadłem na 18L na yt, i mam pytanko. Czemu środowisko hiphopowe tak z nich i im podobnych ciśnie? Sobie przesłuchałem kilka kawałków z Wideoteki, i IMO są dobre. Przyjemnie się ich słucha, przekaz też mają lepszy niż 90% tru rapowych kawałków.

 

Co z nimi nie tak? To, że zdarzyło im się odnieść sukces?

Proste rymy? Podejrzewam, że w tamtych czasach tak się rapowało ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...