Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

W tak krótkim czasie to raczej nie, ale jak masz jakąś klasykę typu EP+ czy Skandal (ofkors pierwsze wydania), to trochę hajsu można zgarnąć. Ja mam oryginalną pierwszą edycję Skandalu, ale płyta jest w chuj porysowana, a pudełko lekko rozwalone. Tak się kończy pożyczanie płyt w gimbazie. :( Bardzo chętnie bym sprzedał, ale w takim stanie pewnie jej nikt nie kupi.

Odnośnik do komentarza

Łał, często można takie hajsy zrobić na tego typu płytach :o?

W ostatnich miesiacach troche na tym zrobilem - EP Smarka kupione za 60 poszlo za 380, HuczuHucz :keke: za - bodajze - 50 (kupiony za 20? pre-order), a plyty nie lezaly u mnie latami. Plus Rover - Kalejdoskop Wspomnien (plyta, ktorej ani razu nie przesluchalem, nawet w internecie) za 80zl (a kupowalem tez jakos za 20-30zl). Ogolnie jak raper robi edycje limitowana i jest to kilkaset sztuk (a na plyte jest jakis tam hype), to nie ma najmniejszych obaw - zawsze na takiej plycie sie zarobi. I nie jest to kwestia jakosci muzyki - przykladem moze byc Muzyka Emocjonalna Pezeta. Ja te plyty PRO8L3M sprzedalem zanim do mnie dotarly od tworcow :D Raz na jakis czas kupie cos limitowanego, bo jasne jest, ze kolekcjonerzy odkupia za duzo wieksza kase.

 

A z nowszych rzeczy to moge polecic nowa plyte B.O.K - Labirynt Babel. Bisz troche odlatuje, ale muzycznie jest naprawde genialnie i calosc prezentuje sie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Muszę się zainteresować tematem bo mam trochę kasy, która leży na koncie i nic nie robi :-k. Bisza mam w planach przesłuchać, dokładniej, narazie znam tylko Chodnikowego Wilka i kawałki Banicja i Wilk Chodnikowy są zajebiste wchuj (uwielbiam taki klimat), reszta też całkiem spoko ale aż tak mnie do głośników nie przyspawały. W ogóle to staram się nadrabiać ostatnie prawie 10 lat rapu, przesłuchałem VNMa, wszystkie płyty Tedego, Pezeta, Tego Typa Mesa, Łone i Webbera, Gedza najnowszą płytę i kilka innych kawałków, Płytę Roku Eripe i Quebonafide no i łódzkie ekipy Afront i Polskie Karate, co jeszcze zdecydowanie warto nadrobić? Bo mam problemy z rozróżnianiem w ciemno prawilniaków i innego raka od czegoś bardziej spoko. Mam takiego koleszke na fejsie i po prostu patrzę co ma polajkowane i tego nie słucham, ale nie wiem jak daleko mnie ta metoda doprowadzi.

Odnośnik do komentarza

Dwa Sławy kojarzę tylko kawałek ryzyko, ryzyko, ryzyko, jakoś mnie mocno nie urzekł ale na pewno dam szansę. Z Twoich smigler już przesłuchałem Za młodzi na Heroda, ogólnie spoko krążek ale szau ni ma, chociaż doceniam kunszt, resztę przesłucham w najbliższych dniach. Na zimę w takim razie poczekam do śniegu :D.

Odnośnik do komentarza

Jestem po przesłuchaniu Rozóbjnika Alibaby. Na płytę czekałem bardzo długo, od samego poczatku odkąd ogłoszono, że w ogóle powstaje, a potem kiedy podawano kolejne nazwiska. Ogółem - warto było było czekać. Bardzo ładne wydanie. Ale produkcja ma dwie twarze - CD1 jest zupełnie inny od CD2. I to właśnie "jedynka" jest tą lepszą, ba, jest to świetna produkcja, którą można słuchać w ciągu. Bity Roberta są naprawdę świetne. Tematycznie CD1 jest bardzo uczuciowa, świetne kawałki, które mieliśmy już okazję wcześniej słyszeć - "Magnes" Borixona, "Dożylnie" Onara, "Przyjaciel" Wilka (!) czy "Zbyt Wiele" VNM'a i Krzysztofa Cugowskiego. Warto zatrzymać się na chwilę na postaciach ze sceny rockowej - Paweł Kukiz w kawałku "To nie jkoniec świata" z Peją (stary, dobry Peja!) daje jak najbardziej radę, podobnie Lady Pank z Pihem w "Młodości". Bardzo udane kawałki RDW z Aichą "Ty & Ja" oraz Bonsona "Nie ma mnie". Jeśli mowa o CD2 to jest inaczej, płyta bardziej ogólnotematyczna, sporo storytellingów. Udane kawałki "Zosia" Chady z Kroolikiem , "Amerykański sen" Jurasa z KaeNem czy "Proch i pył" Dioxa. Zaskakuje obecność Hudego HZD, myślę, że tak dobry bit mógłby zostać spożytkowany przez kogoś innego. Brakuje wielu postaci z polskiej sceny, aczkolwiek na pewno jest to płyta warta uwagi.

Odnośnik do komentarza

Udane kawałki "Zosia" Chady z Kroolikiem , "Amerykański sen" Jurasa z KaeNem czy "Proch i pył" Dioxa. Zaskakuje obecność Hudego HZD, myślę, że tak dobry bit mógłby zostać spożytkowany przez kogoś innego. Brakuje wielu postaci z polskiej sceny, aczkolwiek na pewno jest to płyta warta uwagi.

Gościu jesteś tego pewien? Wymieniłeś pewnie 5 czołowych kasztanów polskiego rapu i zestawiłeś obok ich numerów opinię "udane kawałki"? Wszystkie single jakie odsłuchałem z tego projektu są takie same. Nawet bity,które tak bardzo zachwalasz brzmią tak samo. Są bezpłciowe,nijakie. CHUJOWE po prostu. Nie ma przypadku w tym,że Sokół odpuścił sobie wypuszczanie tego i Robercik trafił pod skrzydła Stepu. Marne to i tyle. Zresztą patrząc tylko na ksywki rapowe można stwierdzić,że poziom trzymają tu jedynie Venom i Bonson,a reszta to typowe polskie marniaki.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, ksywy które wymieniłem też mógłbym śmiało wrzucić do worka "kasztany", ale kiedy słuchałem płyty jako całość wypadli całkiem nieźle. Mowa oczywiście o CD2, czyli Rozdziale Drugim, bo na pierwszym nie mieliby racji bytu. Dla mnie ten CD i tak trafi na półkę i raczej nie będę go wyciągał, bo dla mnie ten projekt to głównie pierwsza płyta, która jest o niebo lepsza. Wymieniając tamte ksywki miałem na myśli wyróżniające się storytellingi.

 

Generalnie dobór gości jest tutaj zaskakujący, można było zrobić inne, lepsze kolaboracje. Co do nijakości bitów... Hm... Ja się pod tym nie podpiszę, mają jakieś podobne brzmienia, ale zauważ, że sporo producentów ma "podobne" bity.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie Planet z Eljotem rozjebali kolejny rok z rzędu. Jak oni to robią...? Płyta choć wydaje się gorsza od poprzedniej, jest równie rewelacyjna. Czekam jeszcze na Bonsona.

Czy to ta płyta, na której jest tekst "nie chcę znowu spuszczać się bez gumy #bungee"?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...