Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadałoby w końcu wypowiedzieć się na temat hip-hopu.. Naprawdę sporo czasu minęło i na pewno pominę sporo ważnych rzeczy ale jedziemy :P

 

Na początek link do numeru promującego nowy album mojego absolutnego ulubieńca z podziemia czyli Peerzeta:

Od razu zastrzegam, żeby nie traktować tego jako klip.. to jest po prostu tak nawinięte do kamery.. Ale tekstowo IMHO miażdży

 

Co do płyt: GWPI Jimsona jest najbardziej klimatycznym i powiązanym w spójną całość materiałem na polskiej scenie od dawna.. Bardzo dopracowany, świetny pomysł- trzeba znać.. Choć mi już się znudziło jej katowanie.. Poza tym z podziemia wyszedł jeszcze Rasmentalizm.. i choć w sumie zbiera świetne opinie to ja jakoś nie mogę się do niego przekonać.. A jeśli chodzi o legale: bardzo pozytywne zaskoczenie OSTRYM, którego płyta podoba mi się bardzo, choć flow wkurwia- dla mnie to najulubieńsza od "tabasko", która (z czym pewnie się nie zgodzicie :P) płyta ostrego była najlepsza.. Poza tym nowe 2cztery7 choć to była moja ulubiona grupa (a może i dlatego..) też mnie wkurwia.. To jest faktycznie g-funk już tym razem.. tylko po co to powtarzać w prawie każdym kawałku.. No i Mes powinien rzadziej śpiewać.. Ze "starszych płyt" to Pezet jak na płytę o dupach poradził sobie całkiem nieźle.. patrząc na to z perspektywy czasu bo na początku średnio mi podszedł.. Hmm to chyba wszystko o czym pamiętam na teraz :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Hmm, wie ktoś coś na temat dokładnej daty wyjścia 'Alfy i Omegi' ? Miało być w kwietniu a jakoś mamy maj i nic nie słychać.

 

Czytałem tutaj peany o jakże beznadziejnych, słabiutkich i strasznie rozczarowujących TPWC i Ja tu tylko sprzątam, ale jakoś nikt nie pisze o jak na razie najlepszej płycie roku Deep Hans. Panowie z 52 pokazali klasę, cała płyta jest świetnie dopracowana, bity bdb, teksty też (a nie jak ww. płyty, teksty o niczym, u ostrego to chociaz w miarę porządne bity coś ratują). Creutzfeli, CBZ i Bejbi to prawdziwe hity :muza:

 

I mały akapicik dla Poznańczyka, nie trawię Pei ale rzeczywiście ta pioseneczka to kozaczek jest :D

Odnośnik do komentarza
Ostry, Sokół, Pono - teksty o niczym? W miarę porządne bity u Ostrego? Udowodnij to jakoś, bo na razie, to mnie rozśmieszyłeś :]

 

TPWC to cały czas to samo co w rapie się powtarza od lat tylko na innych bitach. Proste. O.S.T.R.? Rewelacyjna ta płyta nie jest choć ciekawa.

Odnośnik do komentarza

"nawet bez zębów będę wpierdalał słodycze" (najbardziej pasujący cytat do sytuacji) - co to ma być ? O.S.T.R (pomijając już jego flow...) pojechał na swojej opinii, ale się mu nie dziwie, obojętnie co wyda to się sprzeda. W każdej piosence pieprzy o tym, że się nie sprzedał a piosenki ma o dupie. A bity? W porównaniu z Deep Hans to na prawdę są tylko porządne, a nie rewelacyjne.

 

o Sokole i Pono też za dużo się napisać nie da, bo chłopaki po prosto od***li mega szit. Z Bitami postarali się do trzech może czterech piosenek a reszta ...śmiech na sali. Teksty o niczym, albo o tym co już kiedyś zaśpiewali. Ratuje tylko ich wokal.

 

A śmiać się możesz do woli, ja przecież przedstawiam tylko swoją opinię, kłócił się z nikim też nie będę.

 

;)

Odnośnik do komentarza
"nawet bez zębów będę wpierdalał słodycze" (najbardziej pasujący cytat do sytuacji) - co to ma być ? O.S.T.R (pomijając już jego flow...) pojechał na swojej opinii, ale się mu nie dziwie, obojętnie co wyda to się sprzeda. W każdej piosence pieprzy o tym, że się nie sprzedał a piosenki ma o dupie. A bity? W porównaniu z Deep Hans to na prawdę są tylko porządne, a nie rewelacyjne.

 

 

;)

To ma być kawałek o jego pasjach. Z oceną tekstów czy bitów nie będę się spierał bo to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
"nawet bez zębów będę wpierdalał słodycze" (najbardziej pasujący cytat do sytuacji) - co to ma być ? O.S.T.R (pomijając już jego flow...) pojechał na swojej opinii, ale się mu nie dziwie, obojętnie co wyda to się sprzeda. W każdej piosence pieprzy o tym, że się nie sprzedał a piosenki ma o dupie. A bity? W porównaniu z Deep Hans to na prawdę są tylko porządne, a nie rewelacyjne.

 

 

;)

To ma być kawałek o jego pasjach. Z oceną tekstów czy bitów nie będę się spierał bo to kwestia gustu.

 

O pasjach czy nie o pasjach, nie zmienia to faktu że jest bez sensu (przynajmniej dla mnie). No własnie, o gustach się nie rozmawia, mi chodziło tylko o podkreślenie zawodu jaki sprawiły mi te dwie płyty. Mam nadzieję, że po świetnym Deep Hans, Fokus i Hemp Gru (wie ktoś o oficjalnej dacie wyjścia płyty?) także pokażą poziom :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...