Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

"nawet bez zębów będę wpierdalał słodycze" (najbardziej pasujący cytat do sytuacji) - co to ma być ? O.S.T.R (pomijając już jego flow...) pojechał na swojej opinii, ale się mu nie dziwie, obojętnie co wyda to się sprzeda. W każdej piosence pieprzy o tym, że się nie sprzedał a piosenki ma o dupie. A bity? W porównaniu z Deep Hans to na prawdę są tylko porządne, a nie rewelacyjne.

 

 

;)

To ma być kawałek o jego pasjach. Z oceną tekstów czy bitów nie będę się spierał bo to kwestia gustu.

 

O pasjach czy nie o pasjach, nie zmienia to faktu że jest bez sensu (przynajmniej dla mnie). No własnie, o gustach się nie rozmawia, mi chodziło tylko o podkreślenie zawodu jaki sprawiły mi te dwie płyty. Mam nadzieję, że po świetnym Deep Hans, Fokus i Hemp Gru (wie ktoś o oficjalnej dacie wyjścia płyty?) także pokażą poziom :)

Widzę w Twoich postach dużą rozbieżność - z jednej strony piszesz, że TPWC ma teksty o niczym lub o czymś co już było, a za chwilę wspominasz o Hemp Gru...

 

Ja ostatnimi czasy katuję mixtape Dobrego Chłopaka (aka Brzydal, B), który współpracował z wieloma warszawskimi grupami, głównie z Hemp Gru. Na płytce blendy i rmx-y kawałków Molesty, TPWC, T.I., Pezeta, Young Jezzy'ego, The Game'a, Rick Ross'a, Jurasa, Ero, THS Kliki, SSDI, PCP i P.T.P. Jako całość - świetne. Na Allegro można jeszcze to złapać (to za 60 zł to komplet pięciu egzemplarzy...).

Odnośnik do komentarza
"nawet bez zębów będę wpierdalał słodycze" (najbardziej pasujący cytat do sytuacji) - co to ma być ? O.S.T.R (pomijając już jego flow...) pojechał na swojej opinii, ale się mu nie dziwie, obojętnie co wyda to się sprzeda. W każdej piosence pieprzy o tym, że się nie sprzedał a piosenki ma o dupie. A bity? W porównaniu z Deep Hans to na prawdę są tylko porządne, a nie rewelacyjne.

 

 

;)

To ma być kawałek o jego pasjach. Z oceną tekstów czy bitów nie będę się spierał bo to kwestia gustu.

 

O pasjach czy nie o pasjach, nie zmienia to faktu że jest bez sensu (przynajmniej dla mnie). No własnie, o gustach się nie rozmawia, mi chodziło tylko o podkreślenie zawodu jaki sprawiły mi te dwie płyty. Mam nadzieję, że po świetnym Deep Hans, Fokus i Hemp Gru (wie ktoś o oficjalnej dacie wyjścia płyty?) także pokażą poziom :)

Widzę w Twoich postach dużą rozbieżność - z jednej strony piszesz, że TPWC ma teksty o niczym lub o czymś co już było, a za chwilę wspominasz o Hemp Gru...

 

 

 

Jaka znowu rozbieżność ? Nie jestem wielkim fanem Hemp Gru, podoba mi się ich kilka piosenek, a pisząc o Hemp Gru mam nadzieje, że zrobią coś porządnego. Nigdzie tutaj nie pisałem o nich jako o lepszych raperach niż Sokół i Pono, to jest tylko wyrażanie nadziei. Czytanie ze zrozumieniem ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
"Dnia 3 maja zespół grammatik skończył swoją działalność, 14 czerwca gramy nasz ostatni koncert razem w pod poznanskich Pyzdrach.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy wspierali nas przez 10 lat naszej przygody z muzyką.

Pozdrawiam"

 

Nie rozumiem dlaczego.. Czyzby szykowala sie 'Reaktywacja 2'

Odnośnik do komentarza

Wreszcie się przełamałem by posłuchać tego zachwalanego przez Ciebie w co trzecim poście Peerzeta ;) I nawet jestem zaskoczony! Dobry kawałek i zajebisty bit :) Nawet dobre wersy ma - "Czemu tak rzadko pcham płyty w net, Ty wiedz że z kawałkami jak z dupami - pcham te najlepsze", czy też "Chcą dymać rap grę, podobno mają patent na to, to rap gra dyma te cipki, mikrofon to ich wibrator" :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnimi czasy jest moda na najeżdżanie na Gorzkiego, który wydał swoją płytę, a na niej gościnnie dograli się: Bizarre (D12), Stanisław Soyka, Craig G, JT Bigga Figga, Beretta / Killarmy (Wu Tang), Mr. Complex, Akil The MC (Jurrasic 5), Trish, BRZ, Unknown Prophwts, Teka, Shaka Amazulu 7th, Jerome XL, Kardesch, Maleek, Moceba Mooncycle, Chang, FRM, Damian (2-12), Michalskie...

 

Goście wiadomo, kasa. Szczególnymi umiejętnościami też zbytnio nie grzeszy, ale słuchać się da. A przykładem może być

, który mnie osobiście wpada w ucho.

 

Poprzednie klipy:

-

- tutaj rzeczywiście można mieć zastrzeżenia ;)

-

- całkiem niezły...
Odnośnik do komentarza

Jest juz tracklista do "El Polako" Gurala :D Płyta wychodzi 23 czerwca a juz od czwartku będzie mozna ją zamówic na oficjalnej stronie DGE :) Już się doczekac nie moge, bedzie kawalek dobrego rapu do samochodu na wakacje :)

 

Tracklista:

01. Uciec - Wlot /pro. WDK

02. El Polako /pro. Matheo

03. Zachodni Wiatr Wieje /pro. DJ Story

04. Pedegie /pro. Mixer Larwa /feat. Rafi

05. Thats Whats Up /pro. Julek /feat. S.P.O. The Hud Comanche, Tee, Kamil Of Elephant Tribe

06. Sens Tomów /pro. Mixer

07. Mercedes Benz /pro. Kada

08. Go Poznań /pro. Mixer

09. Around Tha Globe /pro. WDK /feat. Wunder And Mechanic Of Dynamic Vibrations

10. Enemy Mine /pro. DJ Story

11. To Co Powiesz /pro. DJ Story

12. Łyk Ginu, Lodu I Cin Cinu /pro. Matheo

13. Opowieść o Jednym Z Miliona /pro. Donatan

14. Złote Maski /pro. Donatan

15. Wrócić - Wylot /pro. Matheo

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem już, ale do domu a ponieważ studiuje w innym mieście także nie miałem jeszcze okazji przesłuchać.. Można ściągnąć też z neta, ale z powodu sesji nie mam za bardzo czasu na słuchanie.. Więcej napiszę w weekend :) Na razie mogę powiedzieć, że poziom podobny co singiel, tylko bragga może trochę za dużo :) Najlepszy kawałek- "zwyczajni, niezwyczajni" :)

Odnośnik do komentarza

Co do Peerzeta to koleś ma ogromny potencjał, świetne Bragga, ale jak dla mnie jest zbyt monotematyczny :/ A szkoda, bo jak pokazuje np. kawałek "zwyczajni, niezwyczajni" potrafi nawijać o czymś innym.

 

Tak z innej beczki, słuchal ktoś najnowszej płyty Bakflip? Co prawda to raczej rapcore czy nawet rock, ale w składzie Bakflipu jest Jasiek z Afrontu. Jak dla mnie płyta jest taka jakiej się spodziewałem czyli dość mocna, zarówno tekstowo jak i muzycznie. Do tego świetny kawałek o religii + kawałek z Ostrym :)

Odnośnik do komentarza

Jak wrażenia po "ściezce dzwiekowej" Tede? Mi przypasowala plytka, bity WDK na poziomie, chociaz chyba lepiej podobaly mi sie produkcje Mateo z Esende Mylfona.. Teksty standardowe jak przystalo ostatnio na Jacka.. Jest o ubraniach, felgach 20-stkach, lansie i baunsie w mielnie.. Bardzo przypadl mi do gustu kawalek z Ablem ze Smagalaz "Posluchaj, to tutaj", wpada w ucho.. Godny uwagi tez numer "Made in China" traktujacy o sytuacji na swiecie przed olimpiada w Pekinie.. Dla mnie plyta zdecydowanie na plus, ale nie moge sie juz doczekac paczki z "El Polako" w poniedzialek :D

Odnośnik do komentarza
Jak wrażenia po "ściezce dzwiekowej" Tede? Mi przypasowala plytka, bity WDK na poziomie, chociaz chyba lepiej podobaly mi sie produkcje Mateo z Esende Mylfona.. Teksty standardowe jak przystalo ostatnio na Jacka.. Jest o ubraniach, felgach 20-stkach, lansie i baunsie w mielnie.. Bardzo przypadl mi do gustu kawalek z Ablem ze Smagalaz "Posluchaj, to tutaj", wpada w ucho.. Godny uwagi tez numer "Made in China" traktujacy o sytuacji na swiecie przed olimpiada w Pekinie.. Dla mnie plyta zdecydowanie na plus, ale nie moge sie juz doczekac paczki z "El Polako" w poniedzialek :D
Bardzo smakowity singiel, ale po płycie nie spodziewam się niczego wielkiego. Nie przepadam za kawałkami Tedego. A za Guralem nie przepadam, ot tak czasami fajnie posłuchać. Jedynie ciekawią mnie bity Mateo.
Odnośnik do komentarza

Dokladnie, bity na wysokim poziomie.. Teksty standardowo grube, ale trzeba sie wsluchac w poszczegolne kawalki.. Na pierwszy sluch, to 'el polako', 'zachocni wiatr wieje 2', 'go poznan' i ' opowiesc o jednym z miliona' swietne :) tylko troche denerwuja mnie koncowki utworow z odglosami puszczy, ale to juz bylo w 'betonowych lasach'..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...