Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając po raz kolejny do Racy. Koleś mnie zmiótł. Mimo że na początku w ogóle płytka mnie nie zaciekawiła, z czasem zacząłem słuchać pojedynczych kawałków na jutubie, następnie po prostu kupiłem płytę i słucham bardzo często... Jedna z lepszych płyt (całościowo) jaką słyszałem w swojej 10-letniej przygodzie z hip-hopem. "Jestem Rafał, reszta to raperzy. Zagrajmy." - coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza

Wracając po raz kolejny do Racy. Koleś mnie zmiótł. Mimo że na początku w ogóle płytka mnie nie zaciekawiła, z czasem zacząłem słuchać pojedynczych kawałków na jutubie, następnie po prostu kupiłem płytę i słucham bardzo często... Jedna z lepszych płyt (całościowo) jaką słyszałem w swojej 10-letniej przygodzie z hip-hopem. "Jestem Rafał, reszta to raperzy. Zagrajmy." - coś w tym jest.

 

Co do Racy to wg. mnie płyta mocno średnia. Oczywiście widać olbrzymi progres w stosunku do kolaboracji z PeeRZet, która była projektem nie bardzo udanym. Najmocniejszy numer na płycie to "Nikt nie ma na mnie wpływu", na świetnym bicie zielonogórskiego duetu NNOF(który jak warto zauważyć wygryzł ten zaproponowany przez Returnersów). W zasadzie to nie można nic zarzucić raperowi z Olecka ładnie płynie, dobre rymy, ale płyta nie ma tej iskierki. Może po prostu nie zaskoczyła za pierwszym razem i za jakiś czas gdy do niej wrócę to bardziej przypadnie mi do gustu.

 

Bardzo zawiodłem się natomiast na najnowszej płycie Hi-Fi Bandy, ekipa zapowiadana jako nowa gwiazda rapu, lansująca się na Vivie stworzyła płytę, na której do gustu przypadły mi 3 kawałki. Reszta to bardzo duże rozczarowanie, może oczekiwania wobec nich były zbyt wyolbrzymione.

 

Ostrego natomiast nie sprawdzałem, obecność Emade gwarantuje najwyższą jakość bitów. Ostry jednak napisał teksty w 3 dni więc tekstowo nie spodziewam się rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Bardzo zawiodłem się natomiast na najnowszej płycie Hi-Fi Bandy, ekipa zapowiadana jako nowa gwiazda rapu, lansująca się na Vivie stworzyła płytę, na której do gustu przypadły mi 3 kawałki. Reszta to bardzo duże rozczarowanie, może oczekiwania wobec nich były zbyt wyolbrzymione.

Mam podobne zdanie. W ogóle to całą płytę Hi-Fi zjadł Sokół w kawałku "Nie śpię".

Odnośnik do komentarza

Co do Hi-Fi Bandy mam podobnie, ale na płycie jest kilka faworytów szczególnie "Między prawdą a betonem" i "Zarażeni". Do gustu nie przypadł mi wogóle kawałem z Tede, ale ogolnie to zakup płyty uważam za plus. Jakiś powiew świeżości na scenie.

 

A nowe POE już zamówiłem, choć nie wytrzymałem i przesłuchalem już część kawałków. I mimo to, że OSTRy napisał teksty w 3 dni, to slucha sie przyjemnie.

 

Zastanawiam się nad kupnem płyty Kaczora, ale to może pod choinkę sprawię sobie prezent :)

Odnośnik do komentarza
Co do Hi-Fi Bandy mam podobnie, ale na płycie jest kilka faworytów szczególnie "Między prawdą a betonem" i "Zarażeni". Do gustu nie przypadł mi wogóle kawałem z Tede, ale ogolnie to zakup płyty uważam za plus. Jakiś powiew świeżości na scenie.

 

A moimi faworytem na tej produkcji jest Noc nie daje snu 2 (wg. mnie jeden z najlepszych tracków roku, świetna zwrotka Chady, ostatnio bardzo się wyrobił, zwrotka na Pihu też bardzo dobra. ). Uważam, że dużym błędem chłopaków z Hi-Fi były 2 remixy "Puszera", które wypadły na prawdę korzystnie i rozbudziły moje oczekiwania wobec tej formacji.

Odnośnik do komentarza

W sensie tego, że gdyby takie "petardy" były zamieszczone tylko i wyłącznie na płycie to i ocena wyżej by skoczyła. Pokazanie najlepszego przed samą płytą uważam za błąd, podobny popełniła w 2009 Fabuła, której single były świetne, natomiast na płycie nie było nic odkrywczego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...